User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Direksiyon ayarım yok.

sinanbaysal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Direksiyon ayarım yok.

Arkadaşlar merhaba. Aracım 98 vectra b gt. Dıreksıyon ayar kolu yok bunlarda fakat ben dıreksıyonu kendıme doğru cekıp bıraz asagıya almak ıstıyorum. Bunun bır yolu varmıdır ? Bırkac yere sordum ayarlanmaz dedıler fakat ıllakı yapılabılcek bısıyı vardır dıye dusundum..

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı sinanbaysal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Aracım 98 vectra b gt. Dıreksıyon ayar kolu yok bunlarda fakat ben dıreksıyonu kendıme doğru cekıp bıraz asagıya almak ıstıyorum. Bunun bır yolu varmıdır ? Bırkac yere sordum ayarlanmaz dedıler fakat ıllakı yapılabılcek bısıyı vardır dıye dusundum..

aynısı olmasada fidrolik direksiyonlu olduğunu farz edelim fotoyu gördün sanırım olma ihtimali varmı sence

yapılır yapılmasına ama çıkacak maliyete değermi satarken adam aşağıda derse ne yapacaksın dostum
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

aynısı olmasada fidrolik direksiyonlu olduğunu farz edelim fotoyu gördün sanırım olma ihtimali varmı sence

yapılır yapılmasına ama çıkacak maliyete değermi satarken adam aşağıda derse ne yapacaksın dostum
    Ozaman soyle editleyeyım Yiğit abi. Dıreksıyon olması gerekenden 1 cm yukarda duruyor boyum 1.90 fakat surus pozısyonumda uyarı lambalarını goremıyorum Allah korusun yağlamayı falan kesse yağ lambasını dahı goremıcem

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    tek çaren arada bir kafanı eğip göz ucuyla bakmak olacak gibi duruyor şu durumda
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tek çaren arada bir kafanı eğip göz ucuyla bakmak olacak gibi duruyor şu durumda
    oldu olmadı altıma mınder koyayım ıllakı vardır bır yolu yınede tesekkur ederım

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Direksiyonu alcatmaktansa koltugun kizak sistemini degisip daha asagida oturman kurtarir. Yaglama olayina takiliosanda direnc vs o lambanin ustunden kablo ile uzat veya biyere istedigin yerde yansin isik gibi gibi..
    - K -

________
    Dr.Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mr.K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Direksiyonu alcatmaktansa koltugun kizak sistemini degisip daha asagida oturman kurtarir. Yaglama olayina takiliosanda direnc vs o lambanin ustunden kablo ile uzat veya biyere istedigin yerde yansin isik gibi gibi..
    yağ lambası konusu mantıklı fakat koltugun oturma pozısyonu tam yerınde eger dıreksıyon ıcın care bulamazsak oyle yapcaz mecbur umarım bı caresı vardır.. tesekkur ederım yınede

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fotoda gösterilen direksiyon sistemi hidrolik değil elektronik. Sizin aracınızda eski usül hidrolik sistem var.

Yapılmasına yapılır ama iç tarım oturtmak sıkıntı yaratabilir.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

resimde gözüken kasnak borusunu bükmek gerek mantıken senin isteğini yapabilmek için ne kadar randımanlı olur bence hiç bozmaya gerek yok
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

resimde gözüken kasnak borusunu bükmek gerek mantıken senin isteğini yapabilmek için ne kadar randımanlı olur bence hiç bozmaya gerek yok
    Kasnak borusunu bükerse direksyonu çeviremez. O dümdüz olmalı. Mafsalın kutuya bağlantı yerine dokunamayacağımızdan direksiyon simidi tarafını hareket ettirmek gerekir. Onun içinde kasnak borusunu kasnaktan ayırıp, boşa alıp, kasnağı taş motoru ile yerinden kesip almak, yerine aynı işi görecek custom bir kasnak yapıp onu kaynatmak gerekir.

Direksiyon altı bakalitler ve direksiyon simit arkası bakalitler problem yaratabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    oo cok tefaratlı bır ısmıs hakketen. ben hemen kafamın uzerınde bır bulut yapıp dıreksıyon sımıdının oturdugu yere pul falan fılan yapıp 1 cm kendıme cekerım dıye dusunmustum asaya ınmesede olcakmıs da hıc olamasa bana bıraz yakın dursa ıyıydı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sinanbaysal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oo cok tefaratlı bır ısmıs hakketen. ben hemen kafamın uzerınde bır bulut yapıp dıreksıyon sımıdının oturdugu yere pul falan fılan yapıp 1 cm kendıme cekerım dıye dusunmustum asaya ınmesede olcakmıs da hıc olamasa bana bıraz yakın dursa ıyıydı
    Simidi söküp altına pul koyarak direksiyon yaklaştırılabilir. Ancak bu durumda mil ile direksiyonun birbirine sabitlemesini sağlayan frezeli tırtıklı kısım daha az tutunacaktır. Bu ne demek? Allah Korusun o frezeli kısmin sıyırma yapıp direksiyonun boşa çıkma ihtimali %1 de olsa var demek.

Genelde simidin frezesini alm. Mafsalın ki denir alaşımdan yapılır. Alm. Daha yumuşak bir malzeme olduğundan olası biz bozulma vs. Olacaksa genelde bu direksiyon simidinin frezesinde olur.

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Farklı bır dıreksıyon sımıdı takmayı deneyın bence
    daha ufak veya konuma gore daha buyuk olabılır arac opel se opel ın uygun farklı dıreksyon sımıtlerı uyar
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Direksiyon ile gosterge ile arasindaki plastik bakalit simide sifira sifir bu yuzden araci kullanirken direksiyonj cevirdigimde gicik bi surtme sesi yapiyor bu yuzden care aramistim. Direksiyon da airbagli degistmek istemiyorum acikcasi en kotu plastik bakaliti biraz trasliyim..

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Corsada da direksiyon ayarı yok, ama direksiyonu aşağıya alan çok var. 10 tl maliyeti var diyorlardı. Corsa c facebook grubunda direksiyonu aşağı alınmış çokca corsa var. Orada bir sorun isterseniz.

Cagrii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuyu takıpdeyım 206+ aracımdada dıreksyon ayarı yok bulursan yapılabılcek bısey haber et kardesım

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Corsada da direksiyon ayarı yok, ama direksiyonu aşağıya alan çok var. 10 tl maliyeti var diyorlardı. Corsa c facebook grubunda direksiyonu aşağı alınmış çokca corsa var. Orada bir sorun isterseniz.
    aynen corsa 1.7 ciler aşağı alıyor direksiyonu bende görmüştüm facebook grubunda

Y.Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    orasını burasını sökmeden olur olmaz demek farazi oluyor. direksiyon milinin merkeze girdiği yere yakın mafsal bulursan, tamir klavuzu bulup direksiyon etrafındaki bakalitleri sök. Yukarıdaki resimde gördüğün kasnak borusu-kasnak kısmına ulaş ilk önce. kasnak tasarımına göre olur olmaz birşeyler denebilir. Uygunsa kasnak'ın şasiye baglandıgı yere tornada 0,5cm 1cm parçalar yapılır uzun cıvatalarla birlikte takılır. Direksiyonu kendine doğru çekmek, olası bi sorun ihtimalini bi parçada olsa arttırır. muhtemelen frezeli kısımda pim falan vardır olası çıkmaları engellemek için, deliği denk gelmez vs..

Çok şart illa olması lazımsa yapılır ikiside, zevkine ugraşılacak iş değil daha önce yapan yoksa..

How to fix Holden / Opel Vectra Steering Clunk in minutes. - YouTube

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Direksiyon mafsalını tutan civataların altına pul koyup indirebilirsin zaten şaft gibi olduğu için aşağı yukarı 1.2 cm inip çıkmayla yalama olmaz yerinden çıkmaz öyle olsaydı yaylarını kesip indirdikleri tofaşlar bmw lerin şaftları çıkardı mantık aynı mantık kol pulu indir ��
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)