User Tag List

Sayfa 2/7 İlkİlk 1234 ... SonSon
119 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: C ve D segmenti en iyi yol tutuşa sahip araç

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben alfa gui. Kullanmadim ama o kiloyla ben Alfanin birsey yapabilecegini sanmiyorum.Sert oldugundan yama falan yatmayip iyi tutuyormus hisside vermis olabilir bence.

tayf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2009 aguna 3 aracım var , başka d sınıfı kullanmadım ama laguna 3 ün yol tutuşu çok iyi sınıfında kesinlikle yabana atılacak bir araç olmadığını düşünüyorum

oyun laguna 3 e

HG6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben alfa gui. Kullanmadim ama o kiloyla ben Alfanin birsey yapabilecegini sanmiyorum.Sert oldugundan yama falan yatmayip iyi tutuyormus hisside vermis olabilir bence.
    O zaman kullanınca arabandan yol tutuş olarak ne kadar iyi olduğunu görmüş olursun bu arada kilo olarakta mk7 den kayda değer farkı yok kaldı ki öyle bile olsa ağır araba yol tutmaz manteliten pek mantıklı değil kardeşim..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    daha önce hem uzun yol hem şehir içi i30, v40, accord gibi araçlar kullandım. abartı gibi gelebilir ancak benim tecrübelerime göre giunun yol tutuşundan bir hayli uzaklar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HG6161 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman kullanınca arabandan yol tutuş olarak ne kadar iyi olduğunu görmüş olursun bu arada kilo olarakta mk7 den kayda değer farkı yok kaldı ki öyle bile olsa ağır araba yol tutmaz manteliten pek mantıklı değil kardeşim..
    Benim hafizamda nedense 1450-500kg gibi kalmista kilolari ayniymis Agir araba yol tutmaz mantalitesi de mantiksiz degil,ne kadar hafif ne kadar dengeli ne kadar guzel o kadar iyi Birinden biri eksik olursa herseyin icine eder tabiki tabii c sinifi icin konusuyorum,ust siniflarda daha agir olup daha iyi yol tutan elbette var ama para cokomel iliskisi

Ben otoparkin alfa gui ile piste cikislarinin videosunu hatirliyorum orda kotu demislerdi yol tutusuna hatta fiestayo bile gecememislerdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim hafizamda nedense 1450-500kg gibi kalmista kilolari ayniymis Agir araba yol tutmaz mantalitesi de mantiksiz degil,ne kadar hafif ne kadar dengeli ne kadar guzel o kadar iyi Birinden biri eksik olursa herseyin icine eder tabiki tabii c sinifi icin konusuyorum,ust siniflarda daha agir olup daha iyi yol tutan elbette var ama para cokomel iliskisi

Ben otoparkin alfa gui ile piste cikislarinin videosunu hatirliyorum orda kotu demislerdi yol tutusuna hatta fiestayo bile gecememislerdi
    yok artık evimizdeki iki aracın biri fiesta ne yazık ki. Elma ile armut değil elma ile elmanın kurdu bile değil bu kıyaslama.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cemoo89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok artık evimizdeki iki aracın biri fiesta ne yazık ki. Elma ile armut değil elma ile elmanın kurdu bile değil bu kıyaslama.
    Videoyu izleyebilirsiniz

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otopark ne zaman ki işi ticarete(!) döktü, o zamandan beri yaptıkları eleştirilerin bence %50si taraflı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Videoyu izleyebilirsiniz
    kendim kullandığım için gerek görmüyorum, hele ki fiesta'yı böylesine uç şekilde öven bir incelemeyi dikkate bile alamam. eleştirim size değildi yanlış anlaşılma olmasın lütfen

Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cemoo89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kendim kullandığım için gerek görmüyorum, hele ki fiesta'yı böylesine uç şekilde öven bir incelemeyi dikkate bile alamam. eleştirim size değildi yanlış anlaşılma olmasın lütfen

Simdi baktimda fiestada pasaoglu stickeri var yazilimli ama kullananin cizgileri pert o halde bile iyi cizgiyle gecememisler.Fiestayo zaten biliyorum eglenceli ama mukemmel yol tutan bir arac degil kaldiki bu bir eski kasasi

O zamanlar ticarete dokmedikleri zamandi bu arada,neredeyse sifir km arac kiralayip piste gitmislerdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fiestayi hafife almayin derim. Alfa audiden iyi yol tutuyodur ama o derece asiri bi fark olcagini sanmiyorum.

Jeandan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben onu felan bilmem de, mk7 golf tdi kadar yolda tutarsız davranan bir araba görmedim. Nasıl beğendiniz onu anlamadım.
    .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Jeandan-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben onu felan bilmem de, mk7 golf tdi kadar yolda tutarsız davranan bir araba görmedim. Nasıl beğendiniz onu anlamadım.
    Mesela?Hangi koşulda hangi şartta? Önümü tutarsız kayıyor arkasızmı tutarsız kalıyor açarmısınız biraz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alfa cok ozel bi arac sadece videolardan izledigim kadariyla iyi oldugunu dusunuyorum , yeni 1 baya dengeli tatli , golf ise bence bu konuda yine sisirilmis bi ara arkadasimdan alip surucem meraktan yine cok anladigimdan degil ama yola yapissada o parayi vermem orasi ayri

murat-m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    spor amortisörlü ambition a3 sedan kullanıyorum. dinamik süspansiyonlulardan çok daha sert ve kaba bir yapısı olmasına rağmen fena yol tutmuyo bence.

aRSLaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Jeandan-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.4 tsi'da bağımsız mevcut, tdi ve 1.2'de mevcut değil. stabilite bakımından aralarında ciddi fark var. ondan kaynaklı beğeni olabilir.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı tuFAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @M3CSL

hatırlıyorum imzanda çok uzun zaman " Focus the best handling car in its class" gibi birşey iddia ediyordun, vazmıgeçtin en iyisi olmadığınımı anladın ?
    Handling ile Gripping farklı şeyler yalnız. Başlıkta bahsi geçen durum gripping.

İkisinin farkını anlatacak olursak, 2 aracımız olsun.

120 km/h hızla girilen bir virajda oversteer (arkadan kayma) yaşadığımızı varsayalım, toplaması kolay olan yani telafi edebilen aracın handling i daha yüksektir; sizi eğlendirir.

Gripping ise yol tutuş yani kopma öncesi viraj dönebilme yeteneğidir, birisi 110 la dönebilirken 120 ile aynı virajı dönebilen aracın grip yeteneği daha kuvvetlidir.

Şöyle de örnek verelim;

MK3 Golf GTi olsun 97 model
    97 model B5 A4 1.8T olsun diğer yanda da,

Bunlardan birisi diğerine göre çok daha yüksek limitlere sahipken diğeri limitlerde daha kolay kontrol edilebilir, hatayı tölare edebilir. Sizce hangisi gripping, hangisi handling de başarılı?

Cevabı vereyim,

Golf > A4 @ handling
    A4 > Golf @ gripping

Sabırla okuyanlara teşekkür ederim.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Handling ile Gripping farklı şeyler yalnız. Başlıkta bahsi geçen durum gripping.

İkisinin farkını anlatacak olursak, 2 aracımız olsun.

120 km/h hızla girilen bir virajda oversteer (arkadan kayma) yaşadığımızı varsayalım, toplaması kolay olan yani telafi edebilen aracın handling i daha yüksektir; sizi eğlendirir.

Gripping ise yol tutuş yani kopma öncesi viraj dönebilme yeteneğidir, birisi 110 la dönebilirken 120 ile aynı virajı dönebilen aracın grip yeteneği daha kuvvetlidir.

Şöyle de örnek verelim;

MK3 Golf GTi olsun 97 model
    97 model B5 A4 1.8T olsun diğer yanda da,

Bunlardan birisi diğerine göre çok daha yüksek limitlere sahipken diğeri limitlerde daha kolay kontrol edilebilir, hatayı tölare edebilir. Sizce hangisi gripping, hangisi handling de başarılı?

Cevabı vereyim,

Golf > A4 @ handling
    A4 > Golf @ gripping

Sabırla okuyanlara teşekkür ederim.
    bilmeyenler için faydalı olmuştur sağol levent de...
    grippingi nereden çıkardın bak M3 CSL ne demiş ?
    yani lastik tutunmasından ziyade, genel aracın dengesi stabilitesi daha önemli
    hem best gripping car diye bir tabir mi var ?

best handling car diye bir tabir var

ona istinaden de ben neye göre best handling in its class yazdın diye sordum

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Giu'yu sert deyip atmak talihsizlik olmuş. Özellikle 2014 sonrasını hele ki spor 2 paketli bir giu'yu test etmeden en iyisi bu diye bir kanıya varmak yanlılık olur.

Otopark.com kıstas olarak kullanacaksak işimiz yaş.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler