User Tag List

Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon
119 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: C ve D segmenti en iyi yol tutuşa sahip araç

speed_emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kendi aracımı övmek gibi olacak ama gerçektende çok farklı bir yol tutuşuna sahip insignia helede sport tuşlu olanı çok iyi tutuyor. Araç çok farklı karektere bürünüyor.
    doğuştan araba manyağı

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı speed_emre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kendi aracımı övmek gibi olacak ama gerçektende çok farklı bir yol tutuşuna sahip insignia helede sport tuşlu olanı çok iyi tutuyor. Araç çok farklı karektere bürünüyor.
    Emre kıyas yapabileceğin bi araba var mı? Bundan iyi gibi, makyajlısı benim listemde var da daha doğrusu babam için. CC de olabilir 3 de makyajlı benzinli insignia da..
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tufan arkadas ince gormus
    Oncelikle su an en iyi dedigimiz arac 5 yil sonra ortalara gelebilir teknoloji ilerliyor surekli.
    Focusun ilk ciktigi zamanlar hatta mk2 ler 2005e dayanir simifinda referans oldugunu herkes kabul eder,ben onu yazdgmda 2012 gibiydi oyle hatirliyorum o donemde hatta hala handling konusunda tepeye oynar ama 160 180le girilecek bir virajda sizi yusuflatir giremezsiniz korkudan gibi gibi.. semi slik varken basik haliyle it gibi tutunurdu ama o hzialrda lastikler kayma noktasinda limit yapamazdiniz.
    Golf a3 bu konuda cok rahat kullanici dostu hata tolere ediyor demek istedigim birazda bu. Yoksa 80le girilccek bir yerde focus daha bile iyidir ceviktir burda gecen cogu arac golf a3ten iyi olabilir ancak 120kmlerden itibaren nasil bmwlerin karakteri hizlandikca ortaya cikiyorsa buda benzer.. yada kisa saselerin alt hizlarda iyiyken 106 gibi 306 nin yuksek hizda daha iyi olmasi..
    Otopark passat testindede benzer durumdan bahsedilir.

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Giu'yu sert deyip atmak talihsizlik olmuş. Özellikle 2014 sonrasını hele ki spor 2 paketli bir giu'yu test etmeden en iyisi bu diye bir kanıya varmak yanlılık olur.

Otopark.com kıstas olarak kullanacaksak işimiz yaş.
    Ben sert demiştim, bu yorum banaysa eğer ben dizel en full versiyonunu şehiriçi şehirdışı yolda kullandım, 170hp olan benzinli versiyonunu da istanbulpark pistinde limitlerde kullandım. Bana göre öyle süper bir yol tutuşu yok. Sert olması fazla yatmaması o hissiyatı veriyor olabilir, beni etkilemiyor bu.

Ben sadece viraj mantığında da bakmıyorum olaya, yüksek hızlarda özellikle 200 civarı giu uçurtma gibi, A3 ise tam tersi yola yapışıyor.

Otopark konusunda katılıyorum sana, bu tarz programlar yorumcular araba test eden vatandaşlar hepsi boş beleş. 2 gün fazla test arabasını adamda bırakırsan o araba kraldır onlar için
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dragger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben sert demiştim, bu yorum banaysa eğer ben dizel en full versiyonunu şehiriçi şehirdışı yolda kullandım, 170hp olan benzinli versiyonunu da istanbulpark pistinde limitlerde kullandım. Bana göre öyle süper bir yol tutuşu yok. Sert olması fazla yatmaması o hissiyatı veriyor olabilir, beni etkilemiyor bu.

Ben sadece viraj mantığında da bakmıyorum olaya, yüksek hızlarda özellikle 200 civarı giu uçurtma gibi, A3 ise tam tersi yola yapışıyor.

Otopark konusunda katılıyorum sana, bu tarz programlar yorumcular araba test eden vatandaşlar hepsi boş beleş. 2 gün fazla test arabasını adamda bırakırsan o araba kraldır onlar için
    Sanki tek siz değildiniz bir iki yorum gördüm sert ama yol tutmuyor demek hoş olmadı dedim sadece. Ayrıca 2014'ten sonra bayağı güncelleme oldu. Ama şu 200 civarı rüzgardan etkilenme meselesine katılıyorum. Viraj performansında gayet keyifli ama yanal rüzgardan etkileniyor araç. Ki bundan şikayetçi olanlar da yok değil.

Ayrıca dediğiniz gibi otopark.com övmek ve beleşe araba kullanmak reklam yapmak için para alan adamlar. Benim için sözlerinden ziyade bu yönde türkçe çok sayıda tercih kalmayınca izlenme sebebi oluyor. Sonra aracı kullanınca nasıl beğenmiş veya beğenmemişler dediğim yerler de olduğu için objektifliklerine katılamayıp bu yorumu yaptım.

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim oyumda a3 sedan 8VS. Diğer a3 leri kullanmadım. Golf 6 evimizde bulunan bir araç uzun kmler kullandım. Golf 7yi yollarda, arkadaşlarda görüyorum, duyuyorum. Bmwnin yol tutuşuna yaklaşamaz a3ün yol tutuşu muazzam. Bende sline modeli vardı. Adaptif suspansiyonlu. Dynamic modunda tutuşu roller coaster vari golf 6yıda çok beğenirim. Şase dengesi olarak bakarsak megane 3 coupe aracımı söyleyebilirim. Megane RS şasesi ile birebir diye biliyorum. Ağırlık dengesi çok iyi fakat süspansiyonları rezalet. Zaten rs için direk öhlins kullanmışlar hiç uğraşmayıp sanırım handling olarak megane 3 diyebilirim.

D segmenti olarak bmw 4 serisini net olarak söylerim.

Jeandan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aRSLaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.4 tsi'da bağımsız mevcut, tdi ve 1.2'de mevcut değil. stabilite bakımından aralarında ciddi fark var. ondan kaynaklı beğeni olabilir.
    Aynen öyle. 1.4tsi'ın arka amortisörleri çok daha iyi çalışıyor. Lift off'da tdi'ın arka tarafı nereye gideceğini şaşırıyor. Bana anlattıklarında inanmamıştım, deneyince hak verdim.
    .

Jeandan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi kızacak bazı arkadaşlar ama bir diğer abartılan otomobil insignia. Ben zaten o kadar ağırlıkla harikalar yaratmasını beklemiyordum, keza araç da harikalar yaratamıyor. Ama kullanıcıları farklı fikirdeler.
    .

KoramiraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dragger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Giulietta gereksiz sert, yani stock hali benim 8p A3'ün 50mm eibach yaylı ve 18 jant 40 yanaklı halinden bile sert...Pistte de 170hp versiyonunu kullanmıştım o zaman da çok beğenmemiştim. Virajlı yollarda keyif veriyor tabiki ama öyle süper bir yol tutuş yok.

Focus hep abartılır yol tutuş konusunda, hem şirket aracı olarak hem pistte kullandım onu da hiç öyle albenisi yok bana göre.

Astra da kısa bir mesafe de olsa kullandım pek ruh yok. Golf de orta ayar o yüzden oyum 8p A3. 225 lastik 18 jant üstüne 50mm alçaldı mı off diyorum

F30 da orta ayarda, çok sportiflik beklediğim bir arabaydı ama öyle gelmedi kullandığımda, W205 çok daha agresif oluyor spor modda. Ah bi de adam gibi motor koysalar, tadından yenmezdi o zaman.
    abi içimden geçenleri yazmışsın Focus arkası sürekli bir kopma yönünde eğilim gösteriyor virajlarda yeni C de 200D versiyonu gayet makul dene bilecek gibi aslında ama geri kalan durumda yeni kasa A3 yol tutuşu vs. gerçekten iyi bana göre eksi yani öncamdaki direkler kör nokta oluştuyor özellikle Sedan kasasında

E250 CDI 4matic ve E250 kullandım ikiside şanzuman sport moduna alındığında karakteri değişiyor yapısı geriği ağırlıklarından dolayı yakıt miktarı artıyor

KoramiraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Jeandan-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi kızacak bazı arkadaşlar ama bir diğer abartılan otomobil insignia. Ben zaten o kadar ağırlıkla harikalar yaratmasını beklemiyordum, keza araç da harikalar yaratamıyor. Ama kullanıcıları farklı fikirdeler.
    Arabada yüksek hızlarda direksiyonu en ufak hareket ettirdiğiniz gereksiz kopuyor tahminden daha fazla esniyor aynı olay ne superB de nede passatta var bmw 5 serisinde bile yok

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    CLA için yorum yapabilecek olan var mı peki? A kullandım fakat ondan ne kadar farklı? CLA ya sadece binme fırsatım oldu, deneme şansım olmadı malesef
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

barisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muhtelif Zamanlarda farklı arkadaşlardan Audi a3 için büyük övgüler duydum okudum. Bir bildikleri vardır herhalde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Clada bilindiği üzere istemsiz bir gerginlik mevcut araba stabil ama yüksek hızlara bende çıkamadım maalesef. Sertliktn gelen yol tutuş pek istenilen bir şey değil.

aRSLaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Jeandan-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle. 1.4tsi'ın arka amortisörleri çok daha iyi çalışıyor. Lift off'da tdi'ın arka tarafı nereye gideceğini şaşırıyor. Bana anlattıklarında inanmamıştım, deneyince hak verdim.
    Bi de şu var unutmamak lazım. Çoğu kişi hızlı viraja girip esp ve kontra ile virajdan çıkınca yol tutuş muazzam sanıyor, kriter olarak alıyor. Hele ki slalom testi gibi hareketlerde tdi lar ciddi saçmalıyor ama handling başarılı olunca voavv çok güzel araba yeaa dedirtiyor. Mesela cruze hb kullanıcıları arabasına iyi dese de ben hiç memnun kalmadım. Sürekli arkası açılıyor, esp aracı tutma gayretinde ve yoldan çıkarmadan geri sokuyor. Buna da başarılı diyen kişi çok. Ben asıl herkesin unuttuğu 147 q2 kullanmış olan varsa yorumlarını merak ediyorum.

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aRSLaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi de şu var unutmamak lazım. Çoğu kişi hızlı viraja girip esp ve kontra ile virajdan çıkınca yol tutuş muazzam sanıyor, kriter olarak alıyor.
    Esp gençliğinden yol tutuş efsaneleri okumak,benim de hiç hoşuma gitmiyor.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 220T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Esp gençliğinden yol tutuş efsaneleri okumak,benim de hiç hoşuma gitmiyor.
    güzel söz olmuş benim arabadan örnek verirsem peugeot 407...yol kontrol 50 km uzerınde sürekli açık kalsada birkaç arıza yüzünden tüm sistem deaktif konuma gelmişti bende.arabanın aslında ne kadar yol tutuş fakiri olduğunu o gün anlamıştım , 30 la girilen sert virajlarda bile her tekerlek ayrı yöne gidiyordu diyebilirim.bu durum cok övdügümüz a3tede başıma gelmişti , kuzenin arabadada esp deaktif olmuştu araba yolda giderken bağımsızlığını ilan ediyordu.uzun lafın kısası firmalar artık kasanın saf yol tutuşuyla ilgilenmiyor hiç bir mühendislikle ilgilenmeden direk dayıyor elektronik sistemleri , bizde kendimizi schumacher sanıyoruz.

Mr.Bilal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu konuya farklı bir bakış açısı ile yaklaşmak istiyorum.Dünyanın En iyi yol tutan aracına sahip kişi onu limitlerinde kullanamıyorsa(kullanmıyorsa) marka ve modelin pek önemi olmadığını düşünüyorum Ayrıca Arabaya çok güvenip en iyi yol tutan araç bu, şimdi nasıl viraj yapıyorum seyredin diyip Allah korusun yoldan çıkmanın gereğide yok. Sizi iyi hissetiren araç herzaman en iyidir bence.
    Life is Too Short To Stay Stock

tayreep_john - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tartışmasız a3. sonra megane III coupe
    SM PERFORMANCE

TechTurkey cem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı atituti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güzel söz olmuş benim arabadan örnek verirsem peugeot 407...yol kontrol 50 km uzerınde sürekli açık kalsada birkaç arıza yüzünden tüm sistem deaktif konuma gelmişti bende.arabanın aslında ne kadar yol tutuş fakiri olduğunu o gün anlamıştım , 30 la girilen sert virajlarda bile her tekerlek ayrı yöne gidiyordu diyebilirim.bu durum cok övdügümüz a3tede başıma gelmişti , kuzenin arabadada esp deaktif olmuştu araba yolda giderken bağımsızlığını ilan ediyordu.uzun lafın kısası firmalar artık kasanın saf yol tutuşuyla ilgilenmiyor hiç bir mühendislikle ilgilenmeden direk dayıyor elektronik sistemleri , bizde kendimizi schumacher sanıyoruz.
    bold yaptığım kısımın bir kaynağı var mı ?
    " If everything seems under control, you're just not going fast enough. "

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler