User Tag List

Sayfa 1/7 123 ... SonSon
119 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: C ve D segmenti en iyi yol tutuşa sahip araç

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

C ve D segmenti en iyi yol tutuşa sahip araç

C segmenti rakipler yol tutuşu çok övülen yeni astra k, golf/a3, 1 serisi, focus 3.5,
    D segmenti F30 Bmw AMG paket c serisi, yeni passat,

Tecrübe edenler yorumlar, yalnız keskin viraja girdim esp yandı şöyle kaydım gibi yorumlar olmazsa sevinirim, yani lastik tutunmasından ziyade, genel aracın dengesi stabilitesi daha önemli.

Astra denemedim, focusada eskisinden dahada iyi diyorlar, bilmediğim için yorum yapamıyorum ama a3 e gidiyor oyum.
    d segmentindede handlingde c serisi, oturaklılıkta passat olabilir. C serisi spor araç kıvamında sertliğe sahip olduğu için ordan avantajlı birazda.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dergi testlerinde slalom hızı, şerit değiştirme hızı testleri, giriş-çıkış hızları vb değerler oluyor. Bunlar baz alınırsa daha iyi olur sanki. Sonuçta gerçek test bunlar.....
    Okumadan imzalamam.....

serkanokan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Focus 2.5 ve 3 arasında direksiyon hissiyatı ve yol tutuş anlamında belirgin bir fark var. Gözlemlediğim kadarıyla focus 3 ve 3.5 büyük ölçüde aynı hatta bir fark göremedim ben.
    Güncel çıkan modelleri henüz kullanma fırsatım olmadı ancak focusun yol tutuş anlamında fazlasıyla keyifli ve yeterli olduğunu düşünüyorum.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    C segmentinde oyum A3 e gider, A3 ü hemen hemen 1000 km kadar kullandım istanbul'dan alıp Alanya'ya gittim, yüksek hız stabilitesi ve sürücüye verdiği güven ile baya baya önünde bence listedeki diğerlerine göre.

Golf arkadaşlarımda var, Astra K ve Focus'u test etmişliğim var. Astra da başarılı fakat hissiyat olarak daha bi marshmallow kıvamında diyebilirim şasenin verdiği feedback konusunda. Focus ise eğlendirmede bir numara çıkar liftoff yapıldığında aşırı kontrollü geliyor ürkütmeden zevk veren cinsten

D segmenti için ise Passat'ı baya övüyorlar fakat adı geçenler içinde Variable Sport Steering opsiyonlu F30 bana göre W205 C den iyi ancak yeni A4 ü de denemek lazım
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Bu arada Insignia da fena değil aslında fakat daha detaylı kullanmış olanlar varsa yorumlarını merak ediyorum onun da.

Yeni, hafif kasası ile o da rekabete dahil olabilir gelecek yıl içinde.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Y.Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M3CSL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    C segmenti rakipler yol tutuşu çok övülen yeni astra k, golf/a3, 1 serisi, focus 3.5,
    D segmenti F30 Bmw AMG paket c serisi, yeni passat,

Tecrübe edenler yorumlar, yalnız keskin viraja girdim esp yandı şöyle kaydım gibi yorumlar olmazsa sevinirim, yani lastik tutunmasından ziyade, genel aracın dengesi stabilitesi daha önemli.

Astra denemedim, focusada eskisinden dahada iyi diyorlar, bilmediğim için yorum yapamıyorum ama a3 e gidiyor oyum.
    d segmentindede handlingde c serisi, oturaklılıkta passat olabilir. C serisi spor araç kıvamında sertliğe sahip olduğu için ordan avantajlı birazda.
    D segmentini yanlış tanımlamışsınız yalnız. f30 3 serisi premium c yine mercedes c serisi premium c.

D segmenti passat,mondeo,accord,5serisi,e serisi,superb vs diye gidiyor

oguz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    C segmentte guila ve a3 derdim, Passat ta yoltutuş ve stabilitede gayet iyi ancak sert bir araç, d sınıfta oyum yeni a4 e giderdi.. çok az kullandım bence başarılı..
    Beyin bedava...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı Y.Emre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    D segmentini yanlış tanımlamışsınız yalnız. f30 3 serisi premium c yine mercedes c serisi premium c.

D segmenti passat,mondeo,accord,5serisi,e serisi,superb vs diye gidiyor
    Doğru tanımlamış.

E sınıfı : 5 class, E class, Pejo 607, Volvo S80, Honda Legend, Toyota Camry

D sınıfı : Passat Mondeo Accord Avensis C class 3 class Superb S60 Insignia

D-segment - Wikipedia, the free encyclopedia

Executive car - Wikipedia, the free encyclopedia & E-segment - Wikipedia, the free encyclopedia
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    1460 kg scaled
    now back to stock.

aRSLaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    C segmentinde ne a3, ne focus. giu rakipsiz derim.

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    C sınıfı için hepsine binmiş birisi olarak oyumu giulietta'dan yana kullanıyorum ben.

h.savas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    C segmentinde giu kullanmadığım için birşey diyemem ama oyum 8p a3 ten yana , gerçekten yol tutuşuna hastayım...
    tabi ya ...

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben bir golf7 kullanicisi olarak hayli memnumki 8p Audi A3 benim aracimdanda iyi yol tutuyor C sinifinda kesinlikle oyum Audi A3e,eski sirket arabalarimiz focus2.5/3 idi ama limitler ciddi az hele focus3 bence 2 ye gore birtik daha kotu oldu konforu artirmak adina.Neyse oyum A3e...

D sinifinda ise kesin yorum yapabilecegim araba b8,sirket araci su anda onu kullaniyorum uzun zamandir.Uzerinde Contiecocontact5(215/55/17) gibi guzel lastik olmamasina ragmen ben basarili buldum ama on tarafi Golf7 kadar dirayetli degil lakin boyutlarini ve konfor amacli uretildigini dusununce yapabildikleri gaytet tatminkar hatta bazen sasirtiyor bile.Passat b6 gibi suzulup gitmiyor konfor biraz geride ama tutunus cok basarili ona gore.

F30 falanda kullandim ama cokta bekledigim gibi degildi,beni en cok sasirtan w205 mercedes oldu.2 gun hem sag koltuk,hem sol koltuk arabadan inmedik resmen.Araba c200d AMG idi(Contisportcontac5ssr)Oncelikle arabanin direksiyonuna sport+ modunda bayildim oyle bir sertlesiyorki harika otesi iletisim su ana kadar boylesini surmemistim hic Bu sertlikte sizi yoran bir sertlik degil kesinlikle.Espyi kapatamadik dyno moduna falan sokmayi denesekte 2016 larda odaminkaldirildi bilmiyorum.Sport+da tatli tatli veriyor zaten arkasi istendiginde.245/45/18 ContiSportcontact5 li amg paket CW205 ile Comfortline Passat Contiecocontact5li 215/55/17 lastikli passati karsilastirmak ne kadar adio bilmemde benim oyim Yeni C W205 e D sinifinda da...

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Giulietta gereksiz sert, yani stock hali benim 8p A3'ün 50mm eibach yaylı ve 18 jant 40 yanaklı halinden bile sert...Pistte de 170hp versiyonunu kullanmıştım o zaman da çok beğenmemiştim. Virajlı yollarda keyif veriyor tabiki ama öyle süper bir yol tutuş yok.

Focus hep abartılır yol tutuş konusunda, hem şirket aracı olarak hem pistte kullandım onu da hiç öyle albenisi yok bana göre.

Astra da kısa bir mesafe de olsa kullandım pek ruh yok. Golf de orta ayar o yüzden oyum 8p A3. 225 lastik 18 jant üstüne 50mm alçaldı mı off diyorum

F30 da orta ayarda, çok sportiflik beklediğim bir arabaydı ama öyle gelmedi kullandığımda, W205 çok daha agresif oluyor spor modda. Ah bi de adam gibi motor koysalar, tadından yenmezdi o zaman.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    C segmentinde oyum A3 e gider, A3 ü hemen hemen 1000 km kadar kullandım istanbul'dan alıp Alanya'ya gittim, yüksek hız stabilitesi ve sürücüye verdiği güven ile baya baya önünde bence listedeki diğerlerine göre.

Golf arkadaşlarımda var, Astra K ve Focus'u test etmişliğim var. Astra da başarılı fakat hissiyat olarak daha bi marshmallow kıvamında diyebilirim şasenin verdiği feedback konusunda. Focus ise eğlendirmede bir numara çıkar liftoff yapıldığında aşırı kontrollü geliyor ürkütmeden zevk veren cinsten

D segmenti için ise Passat'ı baya övüyorlar fakat adı geçenler içinde Variable Sport Steering opsiyonlu F30 bana göre W205 C den iyi ancak yeni A4 ü de denemek lazım
    Geçen a3 ü biraz zorladım gerçi 16 jantlıydı, golfe göre en büyük fark arka süspansiyonun tok yapısı, golfün arkasının dengesinin bozulduğu yerlerde a3 tepki vermiyor. Direksiyon hissiyatıda daha iyi ancak ön taraf 18le yay faktörü girince golf daha iyi oluyor.

Focus eğlenceli ancak güven hissi ortalama bence focustan golfe geçtiğim için aradak farkı net hissettim focusun zorlandığı yüksek hızda kısmen kötü zeminlerde golf banamısın demiyor, engelleri aşıyor yutuyor.)

Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bir golf7 kullanicisi olarak hayli memnumki 8p Audi A3 benim aracimdanda iyi yol tutuyor C sinifinda kesinlikle oyum Audi A3e,eski sirket arabalarimiz focus2.5/3 idi ama limitler ciddi az hele focus3 bence 2 ye gore birtik daha kotu oldu konforu artirmak adina.Neyse oyum A3e...

D sinifinda ise kesin yorum yapabilecegim araba b8,sirket araci su anda onu kullaniyorum uzun zamandir.Uzerinde Contiecocontact5(215/55/17) gibi guzel lastik olmamasina ragmen ben basarili buldum ama on tarafi Golf7 kadar dirayetli degil lakin boyutlarini ve konfor amacli uretildigini dusununce yapabildikleri gaytet tatminkar hatta bazen sasirtiyor bile.Passat b6 gibi suzulup gitmiyor konfor biraz geride ama tutunus cok basarili ona gore.

F30 falanda kullandim ama cokta bekledigim gibi degildi,beni en cok sasirtan w205 mercedes oldu.2 gun hem sag koltuk,hem sol koltuk arabadan inmedik resmen.Araba c200d AMG idi(Contisportcontac5ssr)Oncelikle arabanin direksiyonuna sport+ modunda bayildim oyle bir sertlesiyorki harika otesi iletisim su ana kadar boylesini surmemistim hic Bu sertlikte sizi yoran bir sertlik degil kesinlikle.Espyi kapatamadik dyno moduna falan sokmayi denesekte 2016 larda odaminkaldirildi bilmiyorum.Sport+da tatli tatli veriyor zaten arkasi istendiginde.245/45/18 ContiSportcontact5 li amg paket CW205 ile Comfortline Passat Contiecocontact5li 215/55/17 lastikli passati karsilastirmak ne kadar adio bilmemde benim oyim Yeni C W205 e D sinifinda da...
    205 konusunda katılıyorum çook beğendim bende, acaip şaşırtmıştı tepkileri mini gibiydi beni hatta yüzümde istemsiz gülümseme ile inmiştim, zevk faktörü+arka tarafı çok dengeli, BMW ler gibi arkadan kaymaya meyilli değil,
    Passat yüksek hızda deneyemedim, ön taraf evet golf gibi değil diyorlar rüzgardan etkileniyormuş, ama genel şasi dengesi onunda güzel, e tabi yüksekte mersoya göre dediğin gibi 18 19 jantlı kısmen alçak passatla kıyaslanabilir. a4 hepsinden iyidir bana göre otoparktada doğal olarak beğendiler ama passatla kıyaslamadılar nedense

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eğer F30 ile yeni seri C serisinin AMG paket kıyaslıyorsak ben şöyle ifade ederdim:

1) F30 her daim daha konforlu, AMG paketli C'de özel havalı süspansiyon dahil en yumuşak ayarda bile özelliklede ince yanak lastikle biraz takur tukur olabiliyor

2) C AMG özelliklede Sport mod'da uzun süredir bindiğim en kendinden emin, stabil arabalardandı.

HG6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Söz konusu c segmenti ise tartışmasız giuletta.. Golf, leon, focus, a3 gibi arabalarla kıyas dahi edilemez.

Rakiplerinden serttir lakin yol tutuş olarak ezici üstündür..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HG6161 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Söz konusu c segmenti ise tartışmasız giuletta.. Golf, leon, focus, a3 gibi arabalarla kıyas dahi edilemez.

Rakiplerinden serttir lakin yol tutuş olarak ezici üstündür..
    Ferrari gibi filan yol tutuyo o zaman ?

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ferrari yol mu tutuyor ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @M3CSL

hatırlıyorum imzanda çok uzun zaman " Focus the best handling car in its class" gibi birşey iddia ediyordun, vazmıgeçtin en iyisi olmadığınımı anladın ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler