User Tag List

19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Golf 6 spor yay sonrası problem.

770
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Golf 6 spor yay sonrası problem.

Aracıma eibach sportline yay ve spacer taktım,oem spor amortisör var.
    Taktıktan sonra rot balans yapıldı.
    Direksiyon sola doğru daha yumuşak dönmeye başladı.
    Direksiyonu çevirirken tıkır tıkır ses geliyor,kalkışlarda direksiyon hafif sola dönüyor haliyle araç sola çekiyor.
    Direksiyon açı kodlaması yapılacak diyorlar ama ne derece doğru bilemiyorum.
    Böyle birşey tecrübe eden oldu mu ?

770
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bi guncel cekelim,bilgisi olan yardimci olabilcek birisi ?

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tıkır tıkır ses yapması normal. Bazı markaların spor yayların da bu seslere karşı koyulması için ürüne hortum geçirilerek satışa sunuluyor. Bir nebze de olsa hortum yada plastik maddenin bu sesleri kestiği söyleniyor. Eicbah yaylarda da bu sistemin olduğunu biliyordum yoksa bile takarken ustanızdan rica edip dışarıdan alıp taktırabilirdiniz. Hırdavatçı tarzı yerler de bu hortumların 2-3-4 cm olanları var hangisi tam olarak girebiliyorsa onu seçip takmanız gerekirdi en azından ben bu şekilde yapmıştım. Elbet ki forumdan arkadaşlarımızın da farklı önerileri olacaktır bu konu hakkın da ama bir golf 6 kullanıcısı olarak direksiyonun sola dönmesi olayını daha önce hiç duymadım kendi aracımda coilover kullanıyorum spor yayda kullandım böyle bir sorun yaşamadım. Kafana takılan bir şey olursa yardımcı olmaya çalışırım..
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

exca- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Polo Gti aracımda yay sonrası gaza oturunca sola çekme problemi yaşadım, defalarca rot balans yapıldı düzelmedi en son sökülüp geri takılınca düzeldi. Tekrar söküp taktırın deneyin derim.

770
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tıkır tıkır ses yapması normal. Bazı markaların spor yayların da bu seslere karşı koyulması için ürüne hortum geçirilerek satışa sunuluyor. Bir nebze de olsa hortum yada plastik maddenin bu sesleri kestiği söyleniyor. Eicbah yaylarda da bu sistemin olduğunu biliyordum yoksa bile takarken ustanızdan rica edip dışarıdan alıp taktırabilirdiniz. Hırdavatçı tarzı yerler de bu hortumların 2-3-4 cm olanları var hangisi tam olarak girebiliyorsa onu seçip takmanız gerekirdi en azından ben bu şekilde yapmıştım. Elbet ki forumdan arkadaşlarımızın da farklı önerileri olacaktır bu konu hakkın da ama bir golf 6 kullanıcısı olarak direksiyonun sola dönmesi olayını daha önce hiç duymadım kendi aracımda coilover kullanıyorum spor yayda kullandım böyle bir sorun yaşamadım. Kafana takılan bir şey olursa yardımcı olmaya çalışırım..
    Tıkırtı sesleri yaylardan degilde direksiyondan geliyor sanki hortum deneyeyim.tesekkurler.

Alıntı exca- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Polo Gti aracımda yay sonrası gaza oturunca sola çekme problemi yaşadım, defalarca rot balans yapıldı düzelmedi en son sökülüp geri takılınca düzeldi. Tekrar söküp taktırın deneyin derim.
    gaza oturma haricinde normal kalkista bile direksiyonun sola donduğunu gozumle goruyorum.rot balans bende yaptirdim cozum olmadi.en iyiis tekrar bi sokup taktirmak lazim.tesekkurler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    spacerları ölçtünüz mü takmadan önce? markalı ürün mü aldınız merdiven altı mı?

sağ-sol arasında milimetrelik fark bile çekme yapabiliyor.

770
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı efe-E Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    spacerları ölçtünüz mü takmadan önce? markalı ürün mü aldınız merdiven altı mı?

sağ-sol arasında milimetrelik fark bile çekme yapabiliyor.
    Takmadan once olcum yapmadim on 1.2 arka 1.5 taktim sadece onlari ayirdim.
    Semsiden aldim sm spacers kendisi uretiyor.

semsialtunbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ikuybu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Takmadan once olcum yapmadim on 1.2 arka 1.5 taktim sadece onlari ayirdim.
    Semsiden aldim sm spacers kendisi uretiyor.
    0.01 mm artı eksi toleransı var her ölçünün yani ölçmenize gerek yok her biri ölçülür üretimden sonra
    SM Spacers

http://www.facebook.com/smspacers

instagram: @smspacers

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracınızdaki çekme olayı lastiklerin yerinin değişmesinden kaynaklı olabilir, bu işlemler sırasında jant lastiklerinizin yerini değiştirmiş olabilirler mi?

Burak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaylara hortum geçirme eskide kaldı, yeni dizaynda baklalar birbirine değmiyor. Direksiyon sağa ve sola dönerken farklı direnç gösteriyorsa epsnin sifir noktası kaymis demektir. Yetkili serviste rot ayarı yaptir derim.
    Alıntı Sert@ç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ünal turanı ara yurdun önüne getirsin bütün kekoları, "tedavi olmak istiyorum"de, girsinler 2-3 dakika kesiciye, kız arkadaşınada yaz; barışmazsak tedaviye devam.

770
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı golgeoyunu03 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracınızdaki çekme olayı lastiklerin yerinin değişmesinden kaynaklı olabilir, bu işlemler sırasında jant lastiklerinizin yerini değiştirmiş olabilirler mi?
    Bugün sanayide baya mesai harcadım.lastiklerin yerinin değişme ihtimalinide düşündük tekrar kontrol ettim iki jantımda belirgin çizik vardı yerlerini biliyordum o şekilde değiştirdim,tekrar rot ayarına baktırdım ama hala sola çekiyor.

Alıntı Burak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaylara hortum geçirme eskide kaldı, yeni dizaynda baklalar birbirine değmiyor. Direksiyon sağa ve sola dönerken farklı direnç gösteriyorsa epsnin sifir noktası kaymis demektir. Yetkili serviste rot ayarı yaptir derim.
    Amortisör bilyalarını yağladık ve yaylara hortum geçirdik tıkırdı kesildi fakat sola çekmeye hala çözüm bulamadık.
    Direksiyon sola daha yumuşak dönüyor.
    Yetkili servis rot ayarı ile düzeltemeyince direksiyon açı kodlaması yapıyormuş yarın servise gidip bunu deneyeceğim.

Nomrukan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rot ekranında bariz bir sapma gözüküyor mu? Ya da çıktı alıp değerleri inceleme şansınız var mı?
    Bir de araç özellikle sollu virajlara dalma isteği var mı?
    2.0 16v

770
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Nomrukan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rot ekranında bariz bir sapma gözüküyor mu? Ya da çıktı alıp değerleri inceleme şansınız var mı?
    Bir de araç özellikle sollu virajlara dalma isteği var mı?
    rot ekranında bir sapma görünmüyor.çıktı alıp inceleyebilirim.rotçu arkadaş tabla da boşluk varsa ondanda çekebilir dedi kontrol ettik oda sağlam.
    Viraja dalma isteği değilde önümdeki aracı gaza yüklenerek direksiyonu ellemeden solluyorum
    Tek ihtimal yukarıda arkadaşın yazdığı esp sıfır noktası muhabbeti.
    Serviste açı kodlaması yaptırcam ondan sonrada düzelmezse başka yapacak birşey kalmıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    rot ekranında bir sapma görünmüyor.çıktı alıp inceleyebilirim.rotçu arkadaş tabla da boşluk varsa ondanda çekebilir dedi kontrol ettik oda sağlam.
    Viraja dalma isteği değilde önümdeki aracı gaza yüklenerek direksiyonu ellemeden solluyorum
    Tek ihtimal yukarıda arkadaşın yazdığı esp sıfır noktası muhabbeti.
    Serviste açı kodlaması yaptırcam ondan sonrada düzelmezse başka yapacak birşey kalmıyor.
    Hocam şimdi şöyle, eğer sadece gaza bastığınızda çekme yapıyorsa açı sensörü ile alakası olacağını zannetmiyorum. Yine de yaptırmakta fayda var, en azından kafada o konuda soru işareti kalmaz.
    2.0 16v

770
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sadece gaza bastığımda değil sabit gazda giderken veya gazdan ayağımı çekincede sola doğru çekiyor araç.gaza yüklenince daha şiddetli çekiyor.
    Kalkışlarda sola doğru hafif dönüyor direksiyon ve sola daha yumuşak dönüyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sadece gaza bastığımda değil sabit gazda giderken veya gazdan ayağımı çekincede sola doğru çekiyor araç.gaza yüklenince daha şiddetli çekiyor.
    Kalkışlarda sola doğru hafif dönüyor direksiyon ve sola daha yumuşak dönüyor.
    İmkanınız varsa, sök tak işlemi çok zahmetli olmazsa orijinal yaylarla bir deneme şansınız var mı?
    Yani önce en masrafsız yolları denemek lazım diye düşünüyorum.
    2.0 16v

JJmusti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yayları nereden aldınız yaylar bırbırınden degısık olabılırmı dızel benzınlı fark edıyor. benım oncekı aracımdada eıhbach vardı tıkırtı yasamıstım sadece

770
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Nomrukan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İmkanınız varsa, sök tak işlemi çok zahmetli olmazsa orijinal yaylarla bir deneme şansınız var mı?
    Yani önce en masrafsız yolları denemek lazım diye düşünüyorum.
    Servise bakım icin gidecegim onda kodlamayi yapip denedikten sonra son cagre orjinal yayları takicam.

Alıntı JJmusti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yayları nereden aldınız yaylar bırbırınden degısık olabılırmı dızel benzınlı fark edıyor. benım oncekı aracımdada eıhbach vardı tıkırtı yasamıstım sadece
    eibach katalogundan aracima uygun koduna baktim oyle aldim,aracima uygun kutu uzerindede golf5 6 yaziyor.
    Amortisor bilyaları yaglandi,yaylarada hortum gecirdik tıkırtı kesildi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben hala lastiklerden kaynaklı olduğunu düşünüyorum, arkalardan birini sol öne alıp rotasyon yapın bir de öyle deneyin. Normalde az birşey vardı, basılınca daha fazla belirgenlişmiş olabilir. Ben her lastik değiştirdiğimde bu sorunla karşı karşıya kalıyorum her ne kadar lastiklerin yerlerini hiç karıştırmasamda..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler