User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
31 sonuçtan 20 ile 31 arası

Konu: H&R Spor Yay

drivertech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hb vtec te kullanıyorum sarı konılerle kaç cm lık bılmıyorum ama aşırı sert gerçekten sert değiştiricem. Hr kötü bence aşırı bi sertlik var yayda.
    Vtec

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dou Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orjinal amortisör ile 5 cm yay uyumlu değildir. Hatta orjinalleri geçtim, Koni gibi üreticiler bile genellikle 5 cm yayı önermez çünkü mil uzunluğu orijinalle aynıdır.
    Doğru yorum ve bilgi geldi. Ağzına sağlık Dou.

Amortisöre çalışma payı bırakmazsanız konfor bekleyemezsiniz.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araba yatmıyor diye iyi yol tutuyor anlamına gelmez. Yol tutuyormuş gibi hissettirir. Bir önceki mesajımda yazdığım şeyin hissiyat ile herhangi bir alakası yok. Neyse konu dağılmasın.

Orjinal amortisör ile 5 cm yay uyumlu değildir. Hatta orjinalleri geçtim, Koni gibi üreticiler bile genellikle 5 cm yayı önermez çünkü mil uzunluğu orijinalle aynıdır. Muhtemelen çoğu zaman bump stop ların üzerinde gidiyorsunuz. Amortisöre çalışma mesafesi kalmıyor. Sorununuzun çözümü daha kısa milli amortisör tercih etmek. "Ben böyle idare ederim bir şey olmaz" derseniz ne yazık ki bir süre sonra orjinaller patlayacak ve yenisini almak zorunda kalacaksınız.

Son olarak, aldığınız yayın montaj kılavuzuna bir bakın. Bazı spor yaylarda bump stopları (Türkçesini bilemedim şimdi kusura bakma) traşlanmasını öneriyor. Bunu yapman gerekebilir, tabi amortisörün dip noktasını bulup hesaplayıp dikkatli yapman lazım bu işlemi. İşlemi önerilen yönteme göre yaparsan hem amortisör dibe vurmaz, hemde çalışma mesafesini biraz arttırmış olursun. Haliyle konforun da artar.
    bendeki H&R lar gri ve 3cm olmasına ragmen amortisörlerimde milden 2.5cm kısalttım.

5cm sert olmak zorunda zaten.amaç görüntü ise bişey diyemem.ama istersen mildede mesafe varsa 3-3,5cm kısalt.haa araba yumuşarmı yumuşamaz esneme mesafesi kısalır sadece.

bundan önceki aracımı eibach(3,5cm-milden 2.5cm kısa amortisör) yaylı zonguldaga sattım.adam beni aradı oem yayları istedi.zonguldakta bu şekilde kullanamam dedi.kargo muhabbeti ile ugraşmadık.ist.e geldi.bana tek dedigi otobanda gelirken acaba oemlere geçmesemmi diye düşündüm. bagzı şeylere katlanmak lazım bence.seçim senin.

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bendeki H&R lar gri ve 3cm olmasına ragmen amortisörlerimde milden 2.5cm kısalttım.

5cm sert olmak zorunda zaten.amaç görüntü ise bişey diyemem.ama istersen mildede mesafe varsa 3-3,5cm kısalt.haa araba yumuşarmı yumuşamaz esneme mesafesi kısalır sadece.

bundan önceki aracımı eibach(3,5cm-milden 2.5cm kısa amortisör) yaylı zonguldaga sattım.adam beni aradı oem yayları istedi.zonguldakta bu şekilde kullanamam dedi.kargo muhabbeti ile ugraşmadık.ist.e geldi.bana tek dedigi otobanda gelirken acaba oemlere geçmesemmi diye düşündüm. bagzı şeylere katlanmak lazım bence.seçim senin.
    Amortisörün milini kısaltırken revalving yaptınız mı? Yoksa sadece mili kısaltıp diğer herşeyi aynı mı bıraktınız?

Eğer olduğu gibi bırakıldıysa sert yayı kaldırabilecek rebound oranları yoktur. Siz mili kısaltarak çalışma aralığını arttırdınız, çok güzel. Fakat yay orjinal amortisöre göre haddinden fazla sert olduğu için belirli bir süre sonra yayın salınımına amortisör yetişemeyecekir, halk arasındaki tabirle araba "sekecektir".

Arabaya spor yay takarken sertlik konusunda aşırı uçlara gidildiği vakit bu sebepten spor amortisör takılmalıdır. Konuyu açan arkadaşın sorunun çözümü kısa milli spor amortisör takmaktır. Orjinal amortisörü kısaltmak ancak merdiven altı bir çözüm olur.

Onun dışında H&R sert mi yumuşak mı yorum yapmak güç, yay sertlik oranlarını bilmeden. Fakat H&R genelde sürüş konforunda "orta karar" markalardan biridir. Tein'den sert, Neuspeed'den yumuşak diye nitelendirebiliriz.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amortisörün milini kısaltırken revalving yaptınız mı? Yoksa sadece mili kısaltıp diğer herşeyi aynı mı bıraktınız?

Eğer olduğu gibi bırakıldıysa sert yayı kaldırabilecek rebound oranları yoktur. Siz mili kısaltarak çalışma aralığını arttırdınız, çok güzel. Fakat yay orjinal amortisöre göre haddinden fazla sert olduğu için belirli bir süre sonra yayın salınımına amortisör yetişemeyecekir, halk arasındaki tabirle araba "sekecektir".

Arabaya spor yay takarken sertlik konusunda aşırı uçlara gidildiği vakit bu sebepten spor amortisör takılmalıdır. Konuyu açan arkadaşın sorunun çözümü kısa milli spor amortisör takmaktır. Orjinal amortisörü kısaltmak ancak merdiven altı bir çözüm olur.

Onun dışında H&R sert mi yumuşak mı yorum yapmak güç, yay sertlik oranlarını bilmeden. Fakat H&R genelde sürüş konforunda "orta karar" markalardan biridir. Tein'den sert, Neuspeed'den yumuşak diye nitelendirebiliriz.
    dostum kusura bakma revalving nedir nasıldır bilmiyorum

amortisör miline 2.5cm daha aşagıya mil dişlisinden kısaltıyorum.yani yeni diş açılıyor.zaten bu yaptıgımın aracı amortisör storkunu azaltarak sekmeyi azaltmak.bunu çogu aracımda yaparım sekme yok denecek kadar azalıyor.haa kesinlikle bir koni degil tabiki.sonuçta FP bakımından yaptıgım iş mantıklı.tornacım merdiven altı yalan yok
    5cm bir yay için spor amortisör şart tabiki ona kesinlikle lafım yok.fikir açısından yazıyorum.

EminOnR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araba yatmıyor diye iyi yol tutuyor anlamına gelmez. Yol tutuyormuş gibi hissettirir. Bir önceki mesajımda yazdığım şeyin hissiyat ile herhangi bir alakası yok. Neyse konu dağılmasın.

Orjinal amortisör ile 5 cm yay uyumlu değildir. Hatta orjinalleri geçtim, Koni gibi üreticiler bile genellikle 5 cm yayı önermez çünkü mil uzunluğu orijinalle aynıdır. Muhtemelen çoğu zaman bump stop ların üzerinde gidiyorsunuz. Amortisöre çalışma mesafesi kalmıyor. Sorununuzun çözümü daha kısa milli amortisör tercih etmek. "Ben böyle idare ederim bir şey olmaz" derseniz ne yazık ki bir süre sonra orjinaller patlayacak ve yenisini almak zorunda kalacaksınız.

Son olarak, aldığınız yayın montaj kılavuzuna bir bakın. Bazı spor yaylarda bump stopları (Türkçesini bilemedim şimdi kusura bakma) traşlanmasını öneriyor. Bunu yapman gerekebilir, tabi amortisörün dip noktasını bulup hesaplayıp dikkatli yapman lazım bu işlemi. İşlemi önerilen yönteme göre yaparsan hem amortisör dibe vurmaz, hemde çalışma mesafesini biraz arttırmış olursun. Haliyle konforun da artar.
    bu konuyla ilgili inceleme yapıcam teşekkür ederim
    OnRBlcK

MagicPerformance

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    H&R aşırı sert, Eibach daha iyidir.

Ben 60bin kmdir 5cm Eibach kullanıyorum, 18 jantlı arabamda. Allaha şükür amortisörde hiç sıkıntı olmadı, takozlarını değiştirdim bir kez o kadar.

Tabiiki her arabanın amortisörü de farklı, fiat varken defalarca patlamıştı amortisör çok bastığımda aracı.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dragger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    H&R aşırı sert, Eibach daha iyidir.

Ben 60bin kmdir 5cm Eibach kullanıyorum, 18 jantlı arabamda. Allaha şükür amortisörde hiç sıkıntı olmadı, takozlarını değiştirdim bir kez o kadar.

Tabiiki her arabanın amortisörü de farklı, fiat varken defalarca patlamıştı amortisör çok bastığımda aracı.
    Aşırı sert değil be abi, normal sertlikte

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla bende aynı araçta H&R kullanma şansıda Eibach en az agresif olan seriden kullanma şansımda oldu bence Eibach hatrı sayılır derecede daha konforluydu ama gerçekten çok çok abandığımda,piste çıktığımda H&R'ın farkı hissediliyordu daha stabildi ve daha iyi kavrıyordu.

ha bu Eibachın üst performans serisindede okdar başarılıdır ama bu seferde konfor bozulacak, bence gündelik kullanılan ve şık bir düşüş orta halli bir yol tutuş artışı bekleyen için Eibachın yumuşak versiyonu gayet başarılı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben a3 te vogtland ve h&r dusuk seri kirmizi renk yay kullandim, ayni altyapili leonda eibach vardi kardesimin arabasinda. Onu zip zip sektigi icin coiloverla degistirdik. Hr in sertligi yoktu tam tadindaydi. Benim aracimda eibach 25 mm prokit yay var (bmw f20), arkadasim 4 serisine hr takti, o da sert degildi en kotu benimki ile ayni sertliktedir, daha konforlu bile olabilir. 1-2-3-4 serisi bmw lerin altyapisi aynidir. Kiyas yapilabilir. Simdiki aklim olsa hr takardim. Katilmiyorum direk hr serttir eibach konforludur yorumuna, arabasina gore degisiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla ben F30 320d'de Eibach kullandım gayet konforluydu ve üye olduğum forumda 10 Eibach kullanıcısından 9u konforlu deyip 1i konforsuz derken H&R'da gayetde çoğunluk bariz bir şekilde konforsuz diye yanıtlamış.

E46 üzerinde ünlü yayınevi Tire & Track firmasının Eibach vs H&R testi var gayet açıklamalı ve detaylı adamlar her bir detayı not etmiş

burdada birebir aynı yorumlar, H&R için olumlu olarak daha iyi yol tutan, daha iyi kavrayan, test turunda sn in yüzde birkaçı kadar daha iyi tur atan (yemişim açıkcası okadarını )

ama olumsuz olarak konfor anlamında bir tık daha sert, sertliği sebebiyle kafadan kopma daha kolay, direksiyon hissi daha az denilmiş.

Eibach Pro-Kit vs. H&R Sport Spring Ride & Drive

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada burada direk bu forumdada yaşanılmış bir hadise bu bilinenin aksine tüm bmwler alt yapıları aynı olsada mantıken aynı sonucu elde etmezler.

3 serisi f30 320i (1.6 lt ) araçta kafa tarafında havada kalan, konfor anlamında biraz tatlı sert olan aynı birebir yay 320d F30de önde neredeyse 1-1.5cm daha baskın ve belirgin şekilde daha konforlu.

şu anda Avrupa sitesinde error verdiği için kontrol edemiyorum ama amerika sayfasında 2lt 320i ile 3lt 335i arasında bile hem parça numarası farklı hem düşürme oranları.

dolayısıyla eminimki öyle F30 320d gibi spesifik bir modele hitap eden eibach alıp f20 1.6ya kullanamazsınız kullanırsanızda sonuç anlatıldığı gibi hüsran olur:

Eibach Federn

Eibach Federn

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler