User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
45 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 195 50 R15 Lastik Tavsiyesi

R32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Lightbulb 195 50 R15 Lastik Tavsiyesi

195 50 R15 ebatların da lastik bakıyorum ama çok fazla bilgi sahibi olduğum bir konu değil. Bir abimin tavsiyesiyle Michelin PS4'lere baktım ama malesef bu ebatlara üretimi yokmuş.Önceki paylaşımlarda çoğu lastikten bahsedilmiş yalnız baya eskiye dayanan konular hemde güncel olsun dedim.
    Beklenti;
    -Islak zeminde frenajı
    -Virajlarda yol tutuşu
    -Kalkışlarda çok fazla sarmaması
    -Tabi fiyat olarak da çok aşırıya kaçmadıkça lastik tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Ses yapması yada yakıt tasarrufu tarzı özellikleri önemli değil genelde öyle değerlendirmelerde yapmışlar .

Ekstra olarak lastiğin ısı değerine göre de yorumlar yapılmış.Aracın markasını aşağıda belirttim.Uygunu ısı değeri hangisidir ?

Aslında PS3'de vardı aklımda ama pek iyi bahsedilmemiş açılan konusunda tam olarak da net birşeye bağlanmamış muallakta ..

Tavsiyelerinizi bekliyorum,şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.İyi Forumlar...

Ankara - Clio 172

Drive Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçen sene mayısta bende bu ölçülerde lastik bakıyordum benim yaptığım hatayı yapmayın, çoğu lastikte lastik deseni ebattan ebada göre değişiyor ben continental premium contact 5 aldım ama ya beklentimden yada lastiği gözümde çok büyüttüğüm için beklediğim performansı alamadım lastik testlerine bakarken lastik ölçüsüne dikkate alın derim.
    aldığım lastik hakkında konuşursam ıslak zemindeki frenlemesini ve ıslak-kuru kalkışlarını çok beğendim ama virajda ve ıslak yolda bana çok yüzme efekti var gibi geldi tekrar söylüyorum ya ben çok fazla beklenti içerisindeyim yada bu artık benim kabullenmem gerekene arabanın kendi karakteri.
    ben size bu ölçülerde dunlop bluresponse modelini öneririm arkadaşımın 1.6 tdi leon aracında var ve cidden konfor ve tutuş anlamında çok iyi lastik
    Drive Fast Live Young
    One Love E39
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacı baba yaşın 30 falan dinlemem izmirin ortasında soda şişesine oturturum seni

ERkut 205 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nisanda bende aynı ebat lastik alacağım. Yaklaşık 1 yıldır da araştırıyorum. Kafam da michelin ps3 var. Ama şuan fiyatları bir hayli arttı, ülkede ki her şey gibi.
    2-3 ay önce tanesi 185 TL alınabiliyordu.
    Ankara koşullarında kullanacağım Lastik sesi,aşınma kilometresi ve yakıt sarfiyatı hiç önemli değil.
    Frenaj, patinaj ve yola tutunma değerleri tek baktığım nokta. Konuyu takip ediyorum, umarım net bir sonuç elde ederiz.
    //// PEUGEOT SPORT
    Peugeot 205 Gutmann Mi-16 & LeMans İskandinavian Market

driftboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    petlas pt741 kullanıyorum aynı ebatta ıslakta frende virajda aşırı memnunum.
    Marblex Mining & Marble

Harput Yapı İnsaat

Alıntı CasabLanca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arabanın önüyle arkası arasında 3 yaş fark var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Drive Fast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçen sene mayısta bende bu ölçülerde lastik bakıyordum benim yaptığım hatayı yapmayın, çoğu lastikte lastik deseni ebattan ebada göre değişiyor ben continental premium contact 5 aldım ama ya beklentimden yada lastiği gözümde çok büyüttüğüm için beklediğim performansı alamadım lastik testlerine bakarken lastik ölçüsüne dikkate alın derim.
    aldığım lastik hakkında konuşursam ıslak zemindeki frenlemesini ve ıslak-kuru kalkışlarını çok beğendim ama virajda ve ıslak yolda bana çok yüzme efekti var gibi geldi tekrar söylüyorum ya ben çok fazla beklenti içerisindeyim yada bu artık benim kabullenmem gerekene arabanın kendi karakteri.
    ben size bu ölçülerde dunlop bluresponse modelini öneririm arkadaşımın 1.6 tdi leon aracında var ve cidden konfor ve tutuş anlamında çok iyi lastik
    Siz hangi ebatlarda kullanmıştınız ? Şuan için kullanıcısı çıkarsa daha iyi yönlendirme yapabilir .
    Dunlop Sport BluResponse - 195/50 R15 Biraz baktımda fiyat olarak da hemen hemen aynı goodyear michelin markalarıyla,bunu yazdım bir kenara bakalım daha iyisi çıkacak mı forumdan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ERkut 205 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nisanda bende aynı ebat lastik alacağım. Yaklaşık 1 yıldır da araştırıyorum. Kafam da michelin ps3 var. Ama şuan fiyatları bir hayli arttı, ülkede ki her şey gibi.
    2-3 ay önce tanesi 185 TL alınabiliyordu.
    Ankara koşullarında kullanacağım Lastik sesi,aşınma kilometresi ve yakıt sarfiyatı hiç önemli değil.
    Frenaj, patinaj ve yola tutunma değerleri tek baktığım nokta. Konuyu takip ediyorum, umarım net bir sonuç elde ederiz.
    Açıkcası bende ps3 almayı düşünüyorum da farklı ebatındaki lastikte pek olumlu konuşmamışlar.Oda biraz kafamı karıştırdı. Forumdan bakabilirsiniz.Fiyat olarak şuan 190TL aslında düşünüyorsanız çok bir fiyat farkı yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı driftboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    petlas pt741 kullanıyorum aynı ebatta ıslakta frende virajda aşırı memnunum.
    Aşırı ses yapması yüzünden bir sorun paylaşılmış ama sizde bu şekilde bir problemle karşılaştınız mı ?
    http://www.techturkey.com/forum/yol-...ormalmi-2.html

Onun dışında 1-2 viteslerde sarma şeklinde probleminiz oluyor mu ,biraz daha detaylı yazabilirseniz çok memnun olurum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz hangi ebatlarda kullanmıştınız ? Şuan için kullanıcısı çıkarsa daha iyi yönlendirme yapabilir .
    Dunlop Sport BluResponse - 195/50 R15 Biraz baktımda fiyat olarak da hemen hemen aynı goodyear michelin markalarıyla,bunu yazdım bir kenara bakalım daha iyisi çıkacak mı forumdan
    Ben 195 60 r15 ebatlarında aldım, beklediğimi alamadım derken yanlış anlaşılmasın ben premium contact5 in yorumlarını okuduğumda herkes mükemmel şeyler yazmışlardı arabanın kaderi değişecek diye beklemiştim yani yüzme efekti derken 80le yonca dönmek gibi beklentilerim var o hızlarda keskin dönüşlerde yüzme efekti oluşuyor yoksa kötü bir lastik değil kesinlikle konforundanda memnunum hatta lastiği değiştikten 1 ay sonra arabayi annemle ablam kullandi araba baya konforlu olmuş ne yaptın demişlerdi
    Drive Fast Live Young
    One Love E39
    Hacı baba yaşın 30 falan dinlemem izmirin ortasında soda şişesine oturturum seni

By CrAzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aşırı ses yapması yüzünden bir sorun paylaşılmış ama sizde bu şekilde bir problemle karşılaştınız mı ?
    http://www.techturkey.com/forum/yol-...ormalmi-2.html

Onun dışında 1-2 viteslerde sarma şeklinde probleminiz oluyor mu ,biraz daha detaylı yazabilirseniz çok memnun olurum.
    Pt741 kullandım.1 2 boşa dönmüyor sağlam yapışıyor.Fakat kulaklarım sağır olacak diye korktum.......

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bi önceki lastiklerim starmaxx di modelini bilmiyorum ama petlasin güzel bi lastiği ile ayni desendeydi diğer aracımda da petlas pt 535 var bu lastikler gerçekten yol tutuş olarak çok çok güzel virajda araba direk kafa sokuyor ama konfor ve gürültü olarak çok kötüler, benim kendi fikrim türkiye sartlarinda en iyi lastik lassa ve petlastir cidden bizim yollarimiza gore yapmışlar çukur tümsek kaldırım falan dinlemiyorlar taş gibi lastik
    Drive Fast Live Young
    One Love E39

MehmetOrkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    falken ze914

Gayet tatmin edici.
    RollaFx Eibach Pro-Kit <--> FX Ön Tampon ,Usdm Arka Tampon,Stop ve Reflektör <--> Parlak Siyah Panjur <--> Kristal Kara Far <--> Anatomik Spoiler <--> Pioneer Müzik Sistemi-etna81.blogspot.com.tr

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 195 60 r15 ebatlarında aldım, beklediğimi alamadım derken yanlış anlaşılmasın ben premium contact5 in yorumlarını okuduğumda herkes mükemmel şeyler yazmışlardı arabanın kaderi değişecek diye beklemiştim yani yüzme efekti derken 80le yonca dönmek gibi beklentilerim var o hızlarda keskin dönüşlerde yüzme efekti oluşuyor yoksa kötü bir lastik değil kesinlikle konforundanda memnunum hatta lastiği değiştikten 1 ay sonra arabayi annemle ablam kullandi araba baya konforlu olmuş ne yaptın demişlerdi
    Şuan bende baktım hakkında baya iyi yorumlar yapılmış.Keskin dönüşler dışında sizde genel olarak memnun kalmışsınız sanırım

'' Continental premium contact 5 ''

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı By CrAzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pt741 kullandım.1 2 boşa dönmüyor sağlam yapışıyor.Fakat kulaklarım sağır olacak diye korktum.......
    Genel olarak ses sıkıntısı var o zaman PT741 serilerinde.. Kısa mesafede neyse onemli değil ama uzun yolda baya kafa ütüler o zaman biryerden sonra.Sağolun yorumlarınız için.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bi önceki lastiklerim starmaxx di modelini bilmiyorum ama petlasin güzel bi lastiği ile ayni desendeydi diğer aracımda da petlas pt 535 var bu lastikler gerçekten yol tutuş olarak çok çok güzel virajda araba direk kafa sokuyor ama konfor ve gürültü olarak çok kötüler, benim kendi fikrim türkiye sartlarinda en iyi lastik lassa ve petlastir cidden bizim yollarimiza gore yapmışlar çukur tümsek kaldırım falan dinlemiyorlar taş gibi lastik
    Uzunda kullanılmayan araçlar için ideal o zaman hem fiyat yönünden hep tutunma açısından..Kullananlardan ses dışında genel olarak memnun kalmıs Petlas'dan.

İzzet Göçmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nokıan Ilıne 195-50-15 aldım C C degerleri asırı memnunum zamk gibi yapısıyor sanki lastik karsılastırması yaparsanız suanda tüm lastiklerden iyi oldugunu görürsünüz 160 liraya aldım tanesini Line daha iyidir bulablirseniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MehmetOrkun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    falken ze914

Gayet tatmin edici.
    Netten baktım ama yabancı forumlar dışında fazla bilgi bulamadım.Neye göre tatmin edici olduğunu belirtirseniz daha faydalı olur . viraj yol tutuşu - ıslak zemin frenaj - ses - 1 2 de sarma oluyormu gib.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı İzzet Göçmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nokıan Ilıne 195-50-15 aldım C C degerleri asırı memnunum zamk gibi yapısıyor sanki lastik karsılastırması yaparsanız suanda tüm lastiklerden iyi oldugunu görürsünüz 160 liraya aldım tanesini Line daha iyidir bulablirseniz
    Iline ve Line farklı modellerimi .Line olarak baktım ama netten bulamadım satan herhangi biryer Ankara civarinda biraz daha araştırım öyle bilgi veririm.
    Başka forumlardada genel olarak şiddetle tavsiye ederim deniliyor.Fiyat olarak da gayet hesaplı ..klasik türk mantığı bir sıkıntısı mı var ki acaba ondan ucuz satıyorlar ?

'' Nokıan Line 195-50-R15 ''

MehmetOrkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    http://www.techturkey.com/forum/yol-...ighlight=ze914
    http://www.techturkey.com/forum/yol-...ighlight=ze914

Önceki lastiklerime nazaran,
    Büyük düşüş oldu sesinde
    Fren konusu daha iyileşti.
    Önden kayma ciddi oranda azaldı önceden denediğim virajlarda 45 den sonra kayma vardı şimdi 60 -65 lerda kayma yapıyor.
    Lastikler sert değil yumuşak
    Memnunum . Fiyatına göre f/p lastiği zaten.
    RollaFx Eibach Pro-Kit <--> FX Ön Tampon ,Usdm Arka Tampon,Stop ve Reflektör <--> Parlak Siyah Panjur <--> Kristal Kara Far <--> Anatomik Spoiler <--> Pioneer Müzik Sistemi-etna81.blogspot.com.tr

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şuan bende baktım hakkında baya iyi yorumlar yapılmış.Keskin dönüşler dışında sizde genel olarak memnun kalmışsınız sanırım

'' Continental premium contact 5 ''
    özeti ona çıkıyor
    Drive Fast Live Young
    One Love E39

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler