User Tag List

Sayfa 2/7 İlkİlk 1234 ... SonSon
123 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Semi Slick lastik şehir içi kullanım bilgiler tecrübeler??

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    semi slick pist lastiğidir tozlu yada ıslak asfaltta büyük tecrübe gerektirir uyarayım.

16" nankang semi slickler ile istanbuldan bodruma giderken izmir-aydın otobanında ciddi bir yağmura yakalandım.
    bu arada arabam 4 çeker bide
    16 yıldır bende olan arabamla hiç bu kadar zorlandığımı hatırlamıyorum (en yüksek hızımda 90 falandı yani)
    ku36 ile İstanbul asfaltında yağmurda çok sıkıntı yaşamadım 2 sene filan kullandım kar dahil, ancakkk yağmur zemine göre çok değişkenlik gösteriyor, aydın otobanında sağanak yağmurda Allaha emanet gelmiştim bende.

1.8 turbo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben uzun zamandır kumho semı slıck kullanıyorum 245-40-17.

ısınmadıktan sonra cok bır performans bekleme. bende alırken semıslıck alayım asfalta yapıssın dıye dusnuyordum oyle olmuyor.
    yalnız ısınınca cok ıyı yol tutuyor. ben sureklı kullanmadıgım ıcın ve arabamda egsoz sesı motor sesı cok oldugu ıcın lastıkler ses yapıyor mu bılmıyorum genel anlamda memnunum bıtse tekrar semı slıck alırım
    E30 M50 TURBO & F30 320i ED

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben Trofeo kullanmıştım 230+ Cooper S'te, dediğin gibi sadece haftasonu güzel havalarda kullanıyordum. Yağmurda denk gelince çok temkinli olman lazım ama otobana çıkınca efsane oluyordu İzmir'de hiç şehir içine girmemen lazım yağmur görmemen lazım, öyle kullanacaksan kuru otobanda gazlamak için muhteşem

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sırf kuru performansı artacak diye normal her seyin olabileceği yolda ben semislick kullanmazdım. Her ne kadar izmir otobanı güzel de olsa pist kalitesi her an sağlanamayabilir. Toz toprak su vs açıklanmış. Ilk iki üç vites her araba patinaja düşer neredeyse, bence 3te oturun hem araba anlık torktan sapıtmasın hem Sanzumanın dağılmasın hem de konforun bozulmasin

Aracı ilk aldığımda iyi durumda ku31 Kumho yazlık lastikler vardı. Kuru performansı çok iyiydi ama toz,toprak,su varsa araba kafayı yer kalkış yaparsam patinaja düşmekten gidemezdi.

Sonra Michelin yazlıklara geçince patinaj azaldı güvenlik ve konfor arttı. Bunu yazmamın sebebi iyi marka güzel bir performans lastiği ile görmeden yok yere başka maceralara girmek sizi üzebilir. Haftasonu kullanıyor olsanız bile.

B-Devi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı coolvtec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    advan neova ad08 kullanıyordum, özellikle yağmurda o ne tutuştur. turbo 400hp civarı olmasına rağmen 2-3 de bile tutacağım diye uğraşıyordu.
    +1 Yokohama'nın ötesi yok beyler.
    M50b30 - Bumblebee...

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende de Nankang var, 3 ay önce eve dönerken yağan yağmurda eve zor gittim, garaja koydum bıraktım bahara kadar da binmeyeceğim... kuru zeminde ve hava sıcaklığı belli seviyenin üzerinde ise gerçekten çok keyifli, tren gibi oluyor resmen fren mesafesini de düşürüyor (kendi yorumum) ama 12 ay binilecek bir araba için gereksiz... araç çok güçlü değilse semi slick yerine kaliteli markaların ZR lastikleri çok daha tatminkar olacaktır, yol tutuş ve fren mesafesi göz önünde bulundurursak...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Gunes G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Semi slick var, semi slick var.

Hangisini sehir icinde standart bir kullaniciya onerirsin dersen, bu havada hicbirini onermem, keza isterse dunyanin en iyi lastigi olsunlar, bu havaya uygun degiller. Kisin ortasindayiz yahu, adam gibi kis lastigi alin, ne isiniz var yazlik lastiklerle?

Yanliz su da bir gercek ki araca ne lastik takarsaniz takin, siz o lastige gore gitmeyi becerebilirseniz zaten isterseniz dunyanin en kotu ve uygunsuz lastigiyle kullanin yine basiniza bir is gelmez.Esas konu ne taktiginiz degil yani, taktiginizi nasil kullandiginiz. Fakat taktigi lastige gore arac kullanabilecek bir yetenek/tecrube'de ki insan da gidip kisin ortasinda aracina semi slick lastik takmaz. Konu dondu dolasti gene bilince geldi degil mi? Tesaduf herhalde

Kisaca sehir icinde diken uzerinde kullanmak istemiyorsan kış kış semi slick filan takma arabana. Bari yazin tak. Daga tasa cikinca sirf kendine degil etrafina da zarar veriyor insan, sirf bu yeterli bir sebep kisin semi slick takmamak icin.
    You call it turbo lag , i call it foreplay ...

Agent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Senin için semi-slick tamamen gereksiz ve mantıksız bir durum.
    Kalitesli bir 4 mevsim yad spor lastik alacaksın. Uzun araştırmalarım sonucu Michelin pilot sport 4 aldım, 2000K dır kullanıyorum ve cidden çok güzel bir lastik.
    Eski michelinlere göre yanaklarında 2 kat koruma olması balon ihtimalini ortadan kaldırdığı gibi jantı sürtme şansında bi nebze düşürüyor.
    Bugüne kdar kullandığım en güzel lastik, tavsiye ederim.

cabriolet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Michelin pilot sport cup2 var benim fk2 typerda valla eziyetmiş hergün kullandığımda anlamıyodumda arada sırada kullanınca arabayı belli oldu ama ben bitince yine aynısını alırım herhalde kuru asfaltta çok iyi yol tutuyo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kullandığım semi siliğin marka modeline göre hamur ölçüsü her markada varmı bilmiyorum ama var sert orta yumuşak ekstra yumuşak,illaki caddede bu işe girilecekse kesinlikle ve kesinlikle extra soft al tutuş maksimum olur fakat çabucak biter o ayrı mevzu

Umut melek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar yaklaşık 6 gündür lastik kullanıcı yorumlarını baz alan sitelere üye oldum. Ve inanılmaz şaşırtıcı yorumlarla karşılaştım. Beklemedigim markaların belli modellerini tanıdım. Bilirsiniz bizim insanımız taraflıdır ahmet ne aldıysa ooo 400 500 tl iyidir alalım. Hopp aldı gitti. Sorsan bildiği 2 lastık hadi 3 lastik vardır ve denememiştir bile. Bizim insanımız da huydur yoğurdum ekşi demez. Bu yüzden burda konu açtım ve burdaki insanların düşüncesine güvendiğim icin cok ta yararlı bilgiler aldım. Allah yazanlardan razı olsun. Herkese teşekkür ederim bilgileri icin. Üye olduğum yabancı lastik yorumlu sitelerde şuna karar verdim. Adamlar 50 70 euro ya en kral dedigimiz tabirle lastik alıyorlar. Ki ordaki kazanılan para degerlerini ülkem icin baz almıyorum. Resmen dene kullan bak at değiştir mantığı var. Bu yüzden acaip şaşırdım lastiklerin feedback lerinde. Burda 400 ler 500 ler havada uçuşuyor herkes tuttu ahmet ememt aldı bizde alalım mantığı oldugu icin baska marka modellere tanıma bilme öğrenme fırsatı bile verilmiyor. Şuan da kendime göre indirgedigim 3 lastik var . üçüde 225 45 17 ölçüsünde. Kumho ecst HS51 , Nexen N Fera SU4 , Yokohama Advan Sport V105 . Bu lastiklerden birini almayı ciddi düşünüyorum. Kesinlikle marka fanatikligi olmayan ciddi şekilde insanlarin memnuniyet derecelerini okurken hissettiğim yabancı forumlardan gördüğüm icin etkilendim.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    semi slick %100 gunluk kullanımda çok mantıklı değil zaten , ben bulabilirsem kumho ku36 semi slick almak istiyorum sırf yazın vakit buldukça pistte 1 seansta olsa donduğumde gunluk lastiklerim parçalanmasın diye , zaten kışın kullanmıyorumda aracı

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

exca- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende 215 40 17 bulabilsem kumho v70a en kotu ku36 almak istiyorum ama hayatımda boyle boktan bulunmaz bi ebat gormedim ben
    gti'da v70a kullandım ben, o dönem bulunabiliyodu. Böyle bi tutuş yok potenzalar iyi tutuyo diye düşünüyodum ben, v70a takınca 4 çeker gibi olmuştu. Bulursan al memnun kalırsın.

tozdan kaynaklı kötü tecrüben olmadı ama 2cm falan bi suya girince hayatın kayıyo bir iki kere ciddi tehlike atlattım, gündelik kullanacak olan varsa tecrübe gerektirir diyorum ben de. Normal zamanda çok güzel, kaydığı yerlerde kaymıyo araç tutunuyo ve çok eğlenceli oluyo. Fakat ıslak zeminde normalde vereceği tepkiyle alakası yok tepkilerinin. Yani yağmura gerek yok viraja su döküldüyse ve sürat yüksekse sorun yaşatabilir.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı exca- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gti'da v70a kullandım ben, o dönem bulunabiliyodu. Böyle bi tutuş yok potenzalar iyi tutuyo diye düşünüyodum ben, v70a takınca 4 çeker gibi olmuştu. Bulursan al memnun kalırsın.

tozdan kaynaklı kötü tecrüben olmadı ama 2cm falan bi suya girince hayatın kayıyo bir iki kere ciddi tehlike atlattım, gündelik kullanacak olan varsa tecrübe gerektirir diyorum ben de. Normal zamanda çok güzel, kaydığı yerlerde kaymıyo araç tutunuyo ve çok eğlenceli oluyo. Fakat ıslak zeminde normalde vereceği tepkiyle alakası yok tepkilerinin. Yani yağmura gerek yok viraja su döküldüyse ve sürat yüksekse sorun yaşatabilir.
    bu sene artık gelicekmiş sanırım ankara herko ile vs goruştum bakalım sezonda gelirse iyi olur gunluk çok kullanmıcam zaten ben ku36ya da razıyım zaten

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Umut melek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yaklaşık 6 gündür lastik kullanıcı yorumlarını baz alan sitelere üye oldum. Ve inanılmaz şaşırtıcı yorumlarla karşılaştım. Beklemedigim markaların belli modellerini tanıdım. Bilirsiniz bizim insanımız taraflıdır ahmet ne aldıysa ooo 400 500 tl iyidir alalım. Hopp aldı gitti. Sorsan bildiği 2 lastık hadi 3 lastik vardır ve denememiştir bile. Bizim insanımız da huydur yoğurdum ekşi demez. Bu yüzden burda konu açtım ve burdaki insanların düşüncesine güvendiğim icin cok ta yararlı bilgiler aldım. Allah yazanlardan razı olsun. Herkese teşekkür ederim bilgileri icin. Üye olduğum yabancı lastik yorumlu sitelerde şuna karar verdim. Adamlar 50 70 euro ya en kral dedigimiz tabirle lastik alıyorlar. Ki ordaki kazanılan para degerlerini ülkem icin baz almıyorum. Resmen dene kullan bak at değiştir mantığı var. Bu yüzden acaip şaşırdım lastiklerin feedback lerinde. Burda 400 ler 500 ler havada uçuşuyor herkes tuttu ahmet ememt aldı bizde alalım mantığı oldugu icin baska marka modellere tanıma bilme öğrenme fırsatı bile verilmiyor. Şuan da kendime göre indirgedigim 3 lastik var . üçüde 225 45 17 ölçüsünde. Kumho ecst HS51 , Nexen N Fera SU4 , Yokohama Advan Sport V105 . Bu lastiklerden birini almayı ciddi düşünüyorum. Kesinlikle marka fanatikligi olmayan ciddi şekilde insanlarin memnuniyet derecelerini okurken hissettiğim yabancı forumlardan gördüğüm icin etkilendim.
    advan v105 i bende düşünüyordum.kışın almak fiyat açısındanda baya uygun.aklımda bri.re002 de var.

ama senin verdigin markalarıda araştırıcam şimdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    advan v105 i bende düşünüyordum.kışın almak fiyat açısındanda baya uygun.aklımda bri.re002 de var.

ama senin verdigin markalarıda araştırıcam şimdi
    Listene ;

Yokohama Advan Sport V105 ,
    Toyo Proxes CF2 ,
    Kumho ECSTA PS71 ve PS91
    Hankook Ventus Prime 3 K125
    Hankook Ventus s1 evo2

Daha takmadım fakat büyük bi ihtimal cf2 ye yükseldim. Ne zormus şu lastik işi valla. Bakıyorsun baktıkça merak ediyorsun. Ettikçe araştırıyorsun ve sonra baya iyi yorumlar gelince allah allah diyip almak istiyorsun
    Konu Umut melek tarafından (07-02-2017 Saat 12:25 ) değiştirilmiştir.

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yakıtı artırdığı da unutulmamalı
    Yazlık, iyi bir markanın performans serisi
    Kışlıkta, kış lastiği en doğrusu
    Pist kovalıyorsanda 1 takım semi şart
    group b ___

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende ns2r yeni aldim , islakda sogukta normal yol tutuşu kotu değil islakda takip mesafesi birakarak gitmek mantikli , islak frenaji vasat sogukta ugultu var , ama hava 10 derecenin ustundeyse zevki başlıyor �� sogukta cok sert patır kütür. Ama öyle yagmurda sehir ici normal yani.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar tekrardan herkese selam. Konu çok iyi ve yerinde olduğunu düşünüyorum. Hem semi slick hemde yazlık performans lastik kullanan arkadaşların güzel bilgileri ile, lastik düşünen arkadaşlara fikir oluyor.

Sonunda Toyo Tires Proxes CF2 modeline yükseldigim icin araştırmalara başladım. Koskoca Izmirde 225/45R17 modelini bulamadık. Gitmedigim yer kalmadı. Hani eski tarihe bile razı gelmeye başlamıştım bulsam direk alcaktim o dereceydim.

Sonra f1 eagle astm3 takan bi abimin aldığı bayii sipariş üzerine getirtebilecegini söyledi. Neyse verdik siparişi yaklaşık 15 günde lastik geldi. Yeni tarihli istediğim gibi XL olarak

Bugun ilk izlenimim olarak direk taktigim gibi rot balans dan sonra soluğu otobanda aldım. Hava bugün 12* olduğu icin Izmirde ne ck soğuk ne ck sıcaktı. Kuru da baya etkiledi beni. Manevra serit değiştirme ani tepkimeler fren mesafesi falan baya iyi geldi bana ki daha 80 km yapmadım. Daha uzun kullanım da tekrar bir post yazacağım.

Tüm yorum yazan arkadaşlara cok teşekkür ederim. Allah kimsenin tekerine taş degirmesin. Cumleten kazasız belasız sürüşler dilerim. Saygılar...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler