User Tag List

Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon
123 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Semi Slick lastik şehir içi kullanım bilgiler tecrübeler??

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Neden XL tercih ettin ?
    Form > Function

Umut melek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Rawr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neden XL tercih ettin ?
    Lastiğin yanakları ekstra güçlendirmeye dayanıklı olduğu için, avantajı balon riski daha az çünkü daha sağlam. Dezavantajı ise daha güçlü yanak olduğu için doğal olarak daha sert, yani konfor bakımından daha kötü. Ama bunu hissedemeyiz bence. Aldığım lastik kullanıcılar tarafından konfor olarak da ck iyi dönüşler oldugu icin pek kuşkuya düşmedim. Birde sürekli izmir yollari laka ve cm tümsekli olduğu icin xl olmasını istedim.

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun Umut.

Benim Mito da üstünde Pzero Nero'lar ile gelmişti. 2014 üretimi olmasına rağmen çok iyi yol tutuyordu. Şu anda Michelin PS4 ile kullanıyorum, gerçekten çok iyi bir lastik, ama pahalı mübarek.

cess - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Umut melek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lastiğin yanakları ekstra güçlendirmeye dayanıklı olduğu için, avantajı balon riski daha az çünkü daha sağlam. Dezavantajı ise daha güçlü yanak olduğu için doğal olarak daha sert, yani konfor bakımından daha kötü. Ama bunu hissedemeyiz bence. Aldığım lastik kullanıcılar tarafından konfor olarak da ck iyi dönüşler oldugu icin pek kuşkuya düşmedim. Birde sürekli izmir yollari laka ve cm tümsekli olduğu icin xl olmasını istedim.
    + olarak bende Kumho ku31 ya da 39 sanirim tam hatirlayamadim modelini, xl kullaniyorum 40 yanak ile..ciddi anlamda saglamlar, girmedigim cukur kasis yol kalmadi, ne bir balon nede konfor kaybi hissettim

cabriolet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    225/45/17 yi mitoya mı taktınız?

205/45 yada 215/45 çıkıyodu sanki mitolarda ya

R21TURBO 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Semi slick kuru sıcak ve temiz asfalt harici ciddi sorun yaşatır. Tutan lastik tutmayan lastik diye birşey yok. İçinde kullanılan kord bezi , kauçuk yada latex malzemenin sertliği , lastiğin deseni ve kanal yüksekliği bir araya gelir ve lastiğe özelliğini verir. 2 farkı şekilde lastik imal şekli ve modellemesi var bunlarda kendi içinde ayrılır.

Lastiğin max performansı verdiği ideal bir sıcaklığı var. Buda içinde kullanılan malzemelere ve kauçuğun sertliği ile alakalı. Lastiğin ve zeminin sıcaklığı birbiri ile uyumlu olduğunda max tutuşu sağlarsın. Üreticiler lastiğin yolu tutmasına odaklanmaz bu 9 ana parametreden sadece biri. Bununla ilgili yüzlerce ansiklopediyi dolduracak makaleler yazılabilir ancak bizler gibi kullanıcılar fiyat performans oranında en başarılı ürünü seçer.
    Michelin PS3 - Conti SC5 - Yokohama S drive vs vs vs gibi maliyetli bir lastik alıp rahatına bakarsın yada Falken ze914 gibi fiyatından fazla kalite sunan bir lastik terciğ edersin. Petlas son 5 yılda ciddi anlamda kalitesini arttırdı hibrid ve overcure malzemeler bile kullanıyor artık.
    Çok takılmayın fiyat performans odaklı olmak yeterli.

Dünyadaki büyük küçük hemen hemen tüm lastik üreticilerine teknoloji geliştiren , yüzlerce ortak proje yürüten bir firmanın arge sinde yıllardır çalışıyorum.
    2bin liraya Conti SC5 yada Michelin PS3 ünü aldığımda da memnun kaldım , 750 liraya Falken ze914 aldığımda da.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Umut.

Benim Mito da üstünde Pzero Nero'lar ile gelmişti. 2014 üretimi olmasına rağmen çok iyi yol tutuyordu. Şu anda Michelin PS4 ile kullanıyorum, gerçekten çok iyi bir lastik, ama pahalı mübarek.
    Saolasin dostum ck teşekkür ederim

Alıntı cabriolet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    225/45/17 yi mitoya mı taktınız?
    205/45 yada 215/45 çıkıyodu sanki mitolarda ya
    Aynen oem olarak 215 45 17 çıkıyor. 225 yapayım dedim sarfiyat önemli değil daha iyi tutsun falanlar filanlar işte çok memnun kaldım Toyo ck şaşırttı beni.

@R21TURBO41 falken ziex 914 inanılmaz f/p lastiği.şiddetle katılıyorum

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vaktiyle Toyo Proxes T1R kullandım. İlk yıl ya da ilk 10 bin km inanılmaz iyi, araba tren gibi gidiyo, tepkiler yol tutuş, ıslak zemin performansı falan aman tanrım, yok böyle bir mal. Ama ilk yılını doldurup da lastik 10 bin km'yi geçince bildiğin taş. Sanırsın kabak lastik. Lastik elime geçtiğinde üstündeki tarihe göre 1 hafta önce fabrikadan çıkmıştı. Umarım düzeltmiştir Toyo kendini, yoksa seneye yeni lastik takımı almak zorunda kalabilirsin.
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben olsam continental alırdım .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vaktiyle Toyo Proxes T1R kullandım. İlk yıl ya da ilk 10 bin km inanılmaz iyi, araba tren gibi gidiyo, tepkiler yol tutuş, ıslak zemin performansı falan aman tanrım, yok böyle bir mal. Ama ilk yılını doldurup da lastik 10 bin km'yi geçince bildiğin taş. Sanırsın kabak lastik. Lastik elime geçtiğinde üstündeki tarihe göre 1 hafta önce fabrikadan çıkmıştı. Umarım düzeltmiştir Toyo kendini, yoksa seneye yeni lastik takımı almak zorunda kalabilirsin.
    Cok cok memnunum kuru da acaip tutuyor beklentimin çok üstünde çıktı. Bu kadar gerçekten beklemiyordum okadar araştırmama değdi gerçekten. Lastik bitme duruma da aldığım modele göre baya iyiymiş bu konuda konfor tutunma falan cok etkiliyici

Alıntı izmirlicem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben olsam continental alırdım .
    Sen conti al kardeşim

Cem.B - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gunluk cup 2 kullaniyorum,problem yasamiyorum ama 4-5 derecenin altinda yuksek 170-180 den sonra viraj yapmamak lazim,sikinti cikabilir
    Team PAŞAOĞLU

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cup2'sehır ıcı ıcın ıdeal. Yagmurda da ıyı...
    Ama mart nısan dan sonra,trofeo kullanırım. 458'de 9000km trofeo kullandım,gtr da da. Hıc sıkıntı yasamadım. Tek sorun ılk km ler abartmamak yada uzun yolda sureklı yuksek suratte kullanılırsa cabuk bıtıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nankang AR-1 kullanan var mı yeni bir lastik faliba pek bilgi bulamadım

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı redbull35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @erh ve @iynn-RS yolda ve istanbul parkta kullandılar diye hatırlıyorum Yorum yaparlar illaki
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Umut melek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar tekrardan herkese selam. Konu çok iyi ve yerinde olduğunu düşünüyorum. Hem semi slick hemde yazlık performans lastik kullanan arkadaşların güzel bilgileri ile, lastik düşünen arkadaşlara fikir oluyor.

Sonunda Toyo Tires Proxes CF2 modeline yükseldigim icin araştırmalara başladım. Koskoca Izmirde 225/45R17 modelini bulamadık. Gitmedigim yer kalmadı. Hani eski tarihe bile razı gelmeye başlamıştım bulsam direk alcaktim o dereceydim.

Sonra f1 eagle astm3 takan bi abimin aldığı bayii sipariş üzerine getirtebilecegini söyledi. Neyse verdik siparişi yaklaşık 15 günde lastik geldi. Yeni tarihli istediğim gibi XL olarak

Bugun ilk izlenimim olarak direk taktigim gibi rot balans dan sonra soluğu otobanda aldım. Hava bugün 12* olduğu icin Izmirde ne ck soğuk ne ck sıcaktı. Kuru da baya etkiledi beni. Manevra serit değiştirme ani tepkimeler fren mesafesi falan baya iyi geldi bana ki daha 80 km yapmadım. Daha uzun kullanım da tekrar bir post yazacağım.

Tüm yorum yazan arkadaşlara cok teşekkür ederim. Allah kimsenin tekerine taş degirmesin. Cumleten kazasız belasız sürüşler dilerim. Saygılar...

öncelikle güle güle kullanın ben bu lastiğin neredeyse 5 yıllık olanını kullandım nice sıfır lastiklerden daha da iyiyidi gerçekten süper iyi bir seçim yapmışsın
    kaça aldın acaba ? bide 15 ebat var mı aldıgın yerde acaba ?
    PROSTOCK GARAGE

iynn-RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yoldami pisttemi ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı iynn-RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yoldami pisttemi ?
    Pist öncelik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle güle güle kullanın ben bu lastiğin neredeyse 5 yıllık olanını kullandım nice sıfır lastiklerden daha da iyiyidi gerçekten süper iyi bir seçim yapmışsın
    kaça aldın acaba ? bide 15 ebat var mı aldıgın yerde acaba ?

Gürsel abim cok saolasin teşekkür ederim . Aldığım lastikçi goodyear bayii aslında. Asimetrik 3 alan bir abim vardi ( marka fanatigi ) kendisini ck severim onlaydik o tanıştırdı benide. Ne istiyorsun sn krdsm vs derken söyledim böyle böyle biz getirtiriz dedi beklersen. Beklerim abi dedim. Aramadılar hic ben dedim yalan oldu lastik kesin. Sonrasi ***** geldi ismi süleyman yeni tanıdım bende ama ck düzgün bir esnaf. Cumartsi uğrayabilirsem ugrucam abi sorarım senin icin lastiği. Bu arada musait olursan snde ayarabilirsin numarası 0232 486 64 54. Ben snn icin gidip bakadabilirim abi sorun yok .

iynn-RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pist öncelik
    Zaten caddede kullanmani tavsiye etmem.Hem ağır,hem sesli hemde su tahliye kanallari yok denecek kadar az. Caddede çok az kullandim ve herhangi bir tutunma sorunu yasamasamda fikir verecek kadar tecrube etmedim.

Pistte bence fiyatina gore alinabilecek en iyi lastik. Çok iyi sureler yapmak istiyosan belki daha iyisi alinabilir ama amaç piste girip gazlamaksa ar1 den baskasi gereksiz.Yanak sertligi çok buyuk avantaj bence.Yanagin ustune yatmiyor nerdeyse.Buda agirlik olarak biraz dezavantaj olsada çok onemli degil.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler