User Tag List

Sayfa 6/7 İlkİlk ... 4567 SonSon
123 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: Semi Slick lastik şehir içi kullanım bilgiler tecrübeler??

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O zaman konuya bir hort çekeyim.

535d rwd araca sahibim ve yürümekte zorlanıyorum çünkü tutunmuyor. Şu an aracın üzerinde daha 2-3 aylık eagle f1 asymmetric 3 var ama yinede ufak bir yüklenmede dtc sürekli devrede, dtc kapalı iken hiç gidilmiyor. 110~120 ile seyrederken dahi dip leyince sarıyor.

Lastik ölçüleri 245 /40/ 18

Arkalara semi slick almaya karar verdim buradaki yorumları baya okudum az çok fikir oluştu kafamda fakat sormak istediğim önemli bir konu var;

Tabanı genişletmeli miyim? Taban genişleyince yüzeye düşen basınç azalır gibi düşünüyorum. ( Karda yürümeye yarayan palet yada snowboard daki mantık)

Not: Araç stok halde. ileride belki olacak bir yazılım sonrası beni şimdiden düşündürmeye başladı.
    e60 535d & THE A45 AMG

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Omak

ben 1 haftadır kumho v70a ile geziyorum 215/40/17 soğukken gaza basmaya veya sert frene kesinlikle gelmiyor

yağmurdada gittim günlük sakin kullanımda sorun yok fakat sert hareketler için ısınmış olması lazım ve kirli zeminde tutuş kaybı çok fazla

ama ısınınca normal asfaltta bile saran araba sarmadan hızlanıyor

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Omak

ben 1 haftadır kumho v70a ile geziyorum 215/40/17 soğukken gaza basmaya veya sert frene kesinlikle gelmiyor

yağmurdada gittim günlük sakin kullanımda sorun yok fakat sert hareketler için ısınmış olması lazım ve kirli zeminde tutuş kaybı çok fazla

ama ısınınca normal asfaltta bile saran araba sarmadan hızlanıyor
    Acaba ku36 da öylemidir? her ne kadar günlük binmesemde lastik ısıtmak pek bana göre değil illa öyleyse ısıtma battaniyesi alıp bağlarım daha iyi
    e60 535d & THE A45 AMG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Omak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Acaba ku36 da öylemidir? her ne kadar günlük binmesemde lastik ısıtmak pek bana göre değil illa öyleyse ısıtma battaniyesi alıp bağlarım daha iyi
    ilk semi slick tecrubem olduundan net bişey diyemem fakat lastiklerin ısınma değerleri var onlara bakmak gerekiyor sanırım bu arada ısınma dediğim okadar uzun surmuyor zaten yola çıkıyorum 10-15 dk sonra kendine geliyor ki şuan havalar ısındığından hiç sorun yok

135
    ├┼┼╕
    246R

BurakYozgat. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 senedir pist ve yol olarak ku36 kullanıyorum. O da ısınınca gayet güzel tutuyor yağmurda limit gitmediğiniz sürece çok sıkıntı yaşayacağınızı sanmam.
    Ben günlük binmediğim için daha bir sorunla karşılaşmadım. Sert bi lastik olduğundan kolay bitmiyor ayrıca
    Real men use three pedals !
    Supercharged e36coupe

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BurakYozgat. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 senedir pist ve yol olarak ku36 kullanıyorum. O da ısınınca gayet güzel tutuyor yağmurda limit gitmediğiniz sürece çok sıkıntı yaşayacağınızı sanmam.
    Ben günlük binmediğim için daha bir sorunla karşılaşmadım. Sert bi lastik olduğundan kolay bitmiyor ayrıca
    Kışın normal lastiklere dönerim zaten yağmurda semi ile süreceğimi sanmam.

18" saç jant bulabilme ihtimalim nedir? yada 17" ?
    e60 535d & THE A45 AMG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Umut melek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar cümleten iyi forumlar. Başlıkta yazdıgım gibi , bu lastikleri kullanan arkadaslardan ricam sizlerin tecrübeleri. Şuan lastik alma evresindeyim ve izmir gibi biriyerde yaşıyorum. Bu lastikler yağmurda gercekten kötümü yoksa şehir efsanesimi? Yabancı forumlarda ck bakındım fakat kendimi tatmin edicek bir bilgiye rastlamadım. Aracım alfa romeo mito 1.6 jtdm dp+ son sustucu iptali var. Bu lastigi alsam şehir icinde sorun yaşarmıyım? Haftada bir biniyorum ve diger lastiklere göre daha fazla aşınması cok sorunum degil. Yol tutsun stabilte yaşatsın bana yeter. Şuan üstünde ilk sahibinin degistirdigu tiger marka lastk var . aklımda. Barum bravuris 3hm falken ziex 914 ve semi slick syron street race var. Semi slick istiyorum aslında sehirde tutunma olarak diger lastiklere gore ck daha başarılı olur diye düşünüyorum. Tabi geri dönüşler manevralar stabilte nasıl olcak bilmiyorum. Fiyat performasn olarak da beni mutlu edicek bilgiler araştırıyorum. Yorum yazan dostlara Şimdiden herkese ck teşekkür ederim saygılar.

Baz aldığım site ve kullanıcı yorumları..

Barum Bravuris 3HM - Tyre Reviews

Falken ZE914 - Tyre Reviews

Syron Street Race - Tyre Reviews
    Bence şehir içi başına bela alırsın Semi slick lastik yapısı gereği çok sert aşırı yol sesi yapar ve özellikle yağmurda gerçekten gazlaman imkansız su fişkiyelerinde 4. viteste aracım full boostta sudan geçerken pati çekiyordu sıcak asfaltta diyecek bişey yok ama şuan PS4 aldım çokta memnunum bir daha düşün derim.

Umut melek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yaklaşık 2.5 ay oldu. Sadece , bu cumartesileri çıkarıyorum arabayı. Şuan da artı ve eksileri söyleyebilirim.

Yaklaşık hava şartları 15+ dereceler de 10 dk içersinde yola çıktığınızda ısınıyor. Isınma olayı uzun değil. Toprak yolda hamuru gereği lastiğe yapışmış gibi hissediyorum asfalt da çok geçerli ) Şuan yaz aylarında olduğumuz için direk 3km vs de kendine gelmiş oluyor. İnanılmaz güzel tutuyor yol tutuş olarak feedback okadar iyi ki hiç beklemiyordum . Handling olarak da gayet başarılı. Yüksek hızlarda ses sıfır diyebilirim. Ses hiç almıyor . Manevra kabiliyeti araç da iyiyse muazzam keyif veriyor. Islak yağmur da yaklaşık ,Mart ayında İzmir'de baya yağdı ve otoban da bildiğiniz sıktım ani frenler yaptım banamisin demedi. Wet olarak da başarılı. Düşünen arkadaşlar mutlaka denemeli. Ben keyif için aldım iyiki de almışım bundan sonra normal lastik almam zaten

Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    v70a bende daha yeni yunanıstana gittim geldim efsane lastik

hatta serreste bitirdim sayılır bi takım daha getirticem

135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi benim 2 seçeneğim var;

1-Jantlarım 8j dolayısıyla 275 lastik için 9j jant bulmam lazım

2- Sadece arkalara 255 semi slick takacağım (Orj 245) fakat 255 takınca lastik dış çapım %1.2 artacak, orjinal lastik dış çapım 653mm iken, 255 lastik ile 661mm olacak ve 8mm dış çap farkı var.

Bu farkdan dolayı km sayacı ve hız ölçümü ile ilgili sapma umrumda değil beni tek düşündüren ESP ile ilgili bir sorun oluşurmu? Arıza ışığı yakarmı? ESP yada DTC devre dışı kalırmı? Sapıtırmı? İşlevinde anormallik olurşurmu?

Sonuçta 4 tekerde sensör mevcut. Ön tekerler 245/40/18 (dış çap 653mm) iken arka tekerler 255/40/18 (661mm) olunca dönüş farkı kaçınılmaz.

internetten yaptığım araştırmalarda bazı araçlarda belirli bir % ye kadar tölerans mevcutmuş. Ama bmw için hatta e60 için net bir kaynak bulamadım.

Bmw e60 da bunu bizzat deneyen yada tecrübe eden var mıdır? Zaten teorik olarak 2 seçenek var ya olur ya olmaz. Bu yüzden gerçekten tecrübe edene ihtiyacım var.
    e60 535d & THE A45 AMG

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cok genıs lastık takma. Orjınal yuvarlanmayı da bozma dıferansıyel ıcın.
    Ben korfeze gıderken asırı yagmur vardı,trofeo ıle 150 160km hızla gıttım,en ufak sıkıntı yasamadım... yeter kı sacmalamayın....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok genıs lastık takma. Orjınal yuvarlanmayı da bozma dıferansıyel ıcın.
    Ben korfeze gıderken asırı yagmur vardı,trofeo ıle 150 160km hızla gıttım,en ufak sıkıntı yasamadım... yeter kı sacmalamayın....
    Demek ki ısınan semi yağmurda olsa gitmem demiyor gidiyormuş. Zaten abi benim derdim çok sarması (eagle asm 3 var daha ne alim)

Fabrikasyon olarak önler 245/40/18 arkalar 275/35/18 şeklinde spec var bu kapıdaki etikette de mevcut.

245/40/18 ön, 275/35/18 arka arasındaki fark -%0,53 (ön 245 lastik dış çapı 653mm, arka 275 lastik çapı 650mm aradaki fark -3mm) bu şekilde sorun olmuyor demek ki fabrikasyon ölçü var böyle.

benim arkalara 275 takmam için arkalara 9j jant almam lazım. onuda orjinal bulmam lazım benim için daha uzun iş.

Ben şu anki mevcut jantlara sadece arkalara 255/40/18 takmayı ilk seçenek görüyorum ön arka lastik arasındaki çap farkı ise +%1.2 artacak, bu bana sorun yaratır mı ki?
    e60 535d & THE A45 AMG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Isınmakdan zıyade yagmur tahlıyesı. Zaten yer ıslak,cok ısınmaz...
    Zaten aracınızda bu set up varsa,zaten jantın genıslıgı ona goredır.
    Eger jantınızın 4 u de aynı ıse,sızde square set up yapın.

VWci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gecen lastiklari incelerken Bridgestone RE050 dikkatimi cekti. UTOQ degeri 140, Michelin Pilot Sport Cup 2'in ise semi-slick olmasına ragmen 180.
    Bridgestone RE050'yı kullan var mı, semi-slicklere alternatif olabilir mi her hava sartı icin?
    Men plan God laughs...
    I have reset it....Aal izz well....
    Alıntı Posrche 959 Driver's Manual Nickli Üyeden Alıntı
    Even the Porsche 959 is subject to the laws of physics.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Olmaz,hersey tw degerı degıl.
    Ama re050A,mutlaka A olmalı,ısınınca cıddı ıyı lastık....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Isınmakdan zıyade yagmur tahlıyesı. Zaten yer ıslak,cok ısınmaz...
    Zaten aracınızda bu set up varsa,zaten jantın genıslıgı ona goredır.
    Eger jantınızın 4 u de aynı ıse,sızde square set up yapın.
    Ben körfezde giderken okumuşum, körfeze giderken yazılıymış, ondan ısınınca demiştim

Sanirim tam anlatamadim yada karisti. Netteki arastirmalarimda e60 kasada fabrikasyon olarak ön245 arka275 olarak setup var.

Benim kapi etiketimdede böyle bilgi mevcut. Kapi etiketimin resmi bu

Benim kapi etiketimdede bu bilgi mevcut.
    Fakat arabamdaki 4 jant da 8j ve lastiklerin hepsi 245
    Ben sadece arkalara 275 takmak icin arkalara 9j jant bulmam lazim, uzun iş.
    Sadece arkalara 255 taksam +10mm çap artacak dtc esp abs ye sıkıntı yaparmi?

Square setup sanirim 4 üde ayni oluyor fakat önlere 255 takmama gerek yok hem direksiyon için hem yollar maalum
    e60 535d & THE A45 AMG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    245\45-18 devam
    Maceraya gerek yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    245\45-18 devam
    Maceraya gerek yok.
    Semi slick 245 alarak mı devam edeyim? Yoksa üzerindeki 245 ler ile devam mı? Çok fena sarma problemim var resmen gidemiyorum desem yeri
    e60 535d & THE A45 AMG

Sinan'S2k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Semi slick 245 alarak mı devam edeyim? Yoksa üzerindeki 245 ler ile devam mı? Çok fena sarma problemim var resmen gidemiyorum desem yeri
    Bence fabrika oem 19 olan jantlara geçiş yapın. Eminim piyasada kolaylıkla bulursunuz. 275 semi slick ile probleminiz çözülür. 245 taban ve o tork biraz saçma geldi. Ayrıyetten şu an aracın üzerindeki jantlar orijinal değil galiba. 4 jantın 8j olması garip geldi. Önlerde 225 arkalarda 245 lastik var sanırım sizin.
    Ms2k