User Tag List

Sayfa 7/7 İlkİlk ... 567
123 sonuçtan 115 ile 123 arası

Konu: Semi Slick lastik şehir içi kullanım bilgiler tecrübeler??

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sinan'S2k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence fabrika oem 19 olan jantlara geçiş yapın. Eminim piyasada kolaylıkla bulursunuz. 275 semi slick ile probleminiz çözülür. 245 taban ve o tork biraz saçma geldi. Ayrıyetten şu an aracın üzerindeki jantlar orijinal değil galiba. 4 jantın 8j olması garip geldi. Önlerde 225 arkalarda 245 lastik var sanırım sizin.
    Araç üzerindeki jantlar orjinal, donanım listesindeki neyse o.

Evet 4 üde 8j ve 4 lastikte 245/40/18

Araştırdım bu şekilde 535d çok var. Fabrikasyon setup olarak önler 245 arkalar 275 olanda var. Keşke arka jantlarım 9j olsaymış hiç uğraşmadan direk arkalara 275 takardım :S

Ben şu haliyle arkalara 255 taksam ön lastik ile aralarındaki +10mm çap büyümesi sorun olur mu onun cevabını arıyorum. Km sapması önemli değil, araç 4 çeker de değil. Akıla takılan tek soru elektronik denetleyiciler. Belirli bir % tölarans mevcutmuş amma net bilgi bulamadım.
    e60 535d & THE A45 AMG

Sinan'S2k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Omak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Araştırdım bu şekilde 535d çok var. Fabrikasyon setup olarak önler 245 arkalar 275 olanda var. Keşke arka jantlarım 9j olsaymış hiç uğraşmadan direk arkalara 275 takardım :S

Ben şu haliyle arkalara 255 taksam ön lastik ile aralarındaki +10mm çap büyümesi sorun olur mu onun cevabını arıyorum. Km sapması önemli değil, araç 4 çeker de değil. Akıla takılan tek soru elektronik denetleyiciler. Belirli bir % tölarans mevcutmuş amma net bilgi bulamadım.
    Ben mevcut haliyle o şekilde kullanıyorum. Ön ve arka çap farklı ve bir problem yaşamıyorum. Bmw de de bir sıkıntı yaşayacağınızı sanmam. Bu arada 8j janta 255 işinizi göreceğini de sanmam. 8j jant için 245 taban lastik bile limit bir ölçü. 255 taktığınızda tabanın tamamen zemine basmayacağı garanti. Mevcut jantla bence 245 ten şaşmayın. Diğer türlü de benim dediğimi yapın 19 janta geçiş yapın lastikleri yenileyin komple.
    Ms2k
    Powered by BES Servis - Mapped by US Performance
    100-200km 5.15sn
    561.7 RWHP - 690.9 CRANK HP - 614.2 NM - MUSTANG DYNAMOMETER

Sinan'S2k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ben körfezde giderken okumuşum, körfeze giderken yazılıymış, ondan ısınınca demiştim

Sanirim tam anlatamadim yada karisti. Netteki arastirmalarimda e60 kasada fabrikasyon olarak ön245 arka275 olarak setup var.

Benim kapi etiketimdede böyle bilgi mevcut. Kapi etiketimin resmi bu

Benim kapi etiketimdede bu bilgi mevcut.
    Fakat arabamdaki 4 jant da 8j ve lastiklerin hepsi 245
    Ben sadece arkalara 275 takmak icin arkalara 9j jant bulmam lazim, uzun iş.
    Sadece arkalara 255 taksam +10mm çap artacak dtc esp abs ye sıkıntı yaparmi?

Square setup sanirim 4 üde ayni oluyor fakat önlere 255 takmama gerek yok hem direksiyon için hem yollar maalum
    Bu arada gönderdiğiniz etikette 4 lastiğin aynı olduğu bir setup yok. önler 225 arkalar 245 var. Arkadan itiş araçlarda benim bildiğim arka jantlar önlerden geniş olur zaten.
    Ms2k
    Powered by BES Servis - Mapped by US Performance
    100-200km 5.15sn
    561.7 RWHP - 690.9 CRANK HP - 614.2 NM - MUSTANG DYNAMOMETER

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Semi slick 245 alarak mı devam edeyim? Yoksa üzerindeki 245 ler ile devam mı? Çok fena sarma problemim var resmen gidemiyorum desem yeri
    Bence izmir asfaltından kaynaklı, 275 e semi ler ile bile geçseniz o ayna gibi zeminde yine dip yaptığınız zaman sahip olduğunuz torkla araba dans etmeye çalışıcak..
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4 lastigi 225-17 yapabilirsiniz
    4 lastigi 245-17 yapabilirsiniz
    4 lastigi 245-18 yapabilirsiniz
    Yani 4 lastigin ayni oldugu 3 set up var etikette.
    Semi yapin ama asfalt kotuyse sansiniz yine yok.

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Orj jantlar olduğuna göre style123 yada style135 jantlarınız. Önleri değilde sadece arkaları semislick yapın derim.
    Orj frankfurt takabilirsiniz arkalar 275 taban oluyor o halde sarma problemi baya azalır diye düşünüyorum. 172, bulması zor olmayan bir jant. Ama 19 inçte lastik fiyatları biraz pahalı ben olsam 245in arkaları kaliteli bir semislick önleride iyi bir performans lastiği yapar binerdim.

snrk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben bir keresinde oem 245/35/19 olan önleri, 265/35/19 'a çıkardım. Aynı şekilde oem 265/35/19 olan arkaları 285/35/19 'a çıkardım. Arkalar hafif sürtme yaptı, onun dışında elektronik, dsc, vs bir sorun çıkarmadı. (m2)
    (şu anda arkalar 265, önler 255 şeklinde biniyorum)
    Konu snrk tarafından (15-06-2018 Saat 23:08 ) değiştirilmiştir.
    "life is too short to drive boring cars"

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben mevcut haliyle o şekilde kullanıyorum. Ön ve arka çap farklı ve bir problem yaşamıyorum. Bmw de de bir sıkıntı yaşayacağınızı sanmam. Bu arada 8j janta 255 işinizi göreceğini de sanmam. 8j jant için 245 taban lastik bile limit bir ölçü. 255 taktığınızda tabanın tamamen zemine basmayacağı garanti. Mevcut jantla bence 245 ten şaşmayın. Diğer türlü de benim dediğimi yapın 19 janta geçiş yapın lastikleri yenileyin komple.
    Alttaki resimde kırmızı ile içine aldığım kısımlarda 245 lastik için 7 - 9j ölçü, 255 için ise 7,5 - 9,5j ölçü aralığı gösteriyor yani 255 için en küçük 7,5j istiyor bende 8j olduğuna göre sanırım o kadar kastırmaz kastırsa bile en kötü 245 kadar basar tabanı diye tahmin ediyorum. Olmadı 255 aldığımda boya ile iz yapar ölçerim değişimden önce

Not: Jank lastik hesaplama araçları içerisinde en beğendiğim bu sizlere de lazım olur diye alta linkini bırakayım. Detaylı bilgisi ve kolay kullanımı olması + grafik olarak da göstermesi çok iyi.
    MUTLU PERFORMANCE // LASTİK & JANT HESAPLAMA MODULU

Bu arada gönderdiğiniz etikette 4 lastiğin aynı olduğu bir setup yok. önler 225 arkalar 245 var. Arkadan itiş araçlarda benim bildiğim arka jantlar önlerden geniş olur zaten.
    Murat abinin de yukarıda dediği gibi 4 lastik 245 setup var anladım bende.

Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence izmir asfaltından kaynaklı, 275 e semi ler ile bile geçseniz o ayna gibi zeminde yine dip yaptığınız zaman sahip olduğunuz torkla araba dans etmeye çalışıcak..
    dediğin zeminde dip yapmaya gerek bile kalmıyor normal şehirler arası yolda dahi dip ile sorun yaşıyorum.

Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 lastigi 225-17 yapabilirsiniz
    4 lastigi 245-17 yapabilirsiniz
    4 lastigi 245-18 yapabilirsiniz
    Yani 4 lastigin ayni oldugu 3 set up var etikette.
    Semi yapin ama asfalt kotuyse sansiniz yine yok.
    Engin bilgilerin için teşekkürler abi.

Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orj jantlar olduğuna göre style123 yada style135 jantlarınız. Önleri değilde sadece arkaları semislick yapın derim.
    Orj frankfurt takabilirsiniz arkalar 275 taban oluyor o halde sarma problemi baya azalır diye düşünüyorum. 172, bulması zor olmayan bir jant. Ama 19 inçte lastik fiyatları biraz pahalı ben olsam 245in arkaları kaliteli bir semislick önleride iyi bir performans lastiği yapar binerdim.
    evet style135 jantlarım. 4 lastikte goodyear eagle f1 asymmetric 3. 19 inç düşünmüyorum, 18 inç olarak uygun oem 9j jant bulabilirsem 275 yapabilirim belki ama şimdilik seninde dediğin gibi arkalara semi düşünüyorum.

Alıntı snrk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bir keresinde oem 245/35/19 olan önleri, 265/35/19 'a çıkardım. Aynı şekilde oem 265/35/19 olan arkaları 285/35/19 'a çıkardım. Arkalar hafif sürtme yaptı, onun dışında elektronik, dsc, vs bir sorun çıkarmadı. (m2)
    (şu anda arkalar 265, önler 255 şeklinde biniyorum)
    işte aradığım cevap buydu. Bulabilirsem 255/40/18 semi slick düşünüyorum şimdilik.
    e60 535d & THE A45 AMG

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben US Spec E46 330ci'da 17-19 arası çok abuk subuk ebatlar denediğim oldu, yeri geldi mecburen aynı aksta farklı lastikle (215/17 vs. 225/19) bile kısa mesafe de olsa kullanmak zorunda kaldım (lastik patlaması sonucu tabii). O zaman bile DSC vs. arıza vermedi.

Onun haricinde aynı aksta aynı ebatları kullandığınız sürece ön-arka ebatlar arasında özgürce oynayabilirsiniz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler