User Tag List

Sayfa 1/7 123 ... SonSon
123 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Semi Slick lastik şehir içi kullanım bilgiler tecrübeler??

Umut melek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Semi Slick lastik şehir içi kullanım bilgiler tecrübeler??

Arkadaşlar selamlar cümleten iyi forumlar. Başlıkta yazdıgım gibi , bu lastikleri kullanan arkadaslardan ricam sizlerin tecrübeleri. Şuan lastik alma evresindeyim ve izmir gibi biriyerde yaşıyorum. Bu lastikler yağmurda gercekten kötümü yoksa şehir efsanesimi? Yabancı forumlarda ck bakındım fakat kendimi tatmin edicek bir bilgiye rastlamadım. Aracım alfa romeo mito 1.6 jtdm dp+ son sustucu iptali var. Bu lastigi alsam şehir icinde sorun yaşarmıyım? Haftada bir biniyorum ve diger lastiklere göre daha fazla aşınması cok sorunum degil. Yol tutsun stabilte yaşatsın bana yeter. Şuan üstünde ilk sahibinin degistirdigu tiger marka lastk var .Semi slick istiyorum aslında sehirde tutunma olarak diger lastiklere gore ck daha başarılı olur diye düşünüyorum. Tabi geri dönüşler manevralar stabilte nasıl olcak bilmiyorum. Fiyat performasn olarak da beni mutlu edicek bilgiler araştırıyorum. Yorum yazan dostlara Şimdiden herkese ck teşekkür ederim saygılar.
    Konu Umut melek tarafından (02-08-2018 Saat 13:27 ) değiştirilmiştir.

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ızmır asfaltında basın belaya gırer dıyebılırım. ızmır asfaltı kotu bı asfalt. tavsıyem tavsıyem eagle f1 asımetrıc 3 olur.ıyı markları deneyıp bunu uzun sutredır kullanıp bıtırıp yenıden alan ızmırlı kardesım var

cabriolet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Syron semi slick yerine normal bi lastik alın daha iyi

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence semi slick alincaksa en kumho hatta Nankang alinmali. 2 yila yakin kullandım, Nankang ns2R, hem pisttte hem gundelikte memnundum gayet. Ama radial bir lastik kadar konforlu,sessiz ve tuketim odakli degil. Viraj tutunmasi esnemesi normal lastige gore ciddi farkediyor. Benim 3.viteste patinaj sorunumu çözmüştü. ama 2 de patinaja herturlu duseceksindir.Nankang in yeni seri semi slickleri icin yorumlar cok olumlu. Şunu da belirteyim ki dusunulenin aksine islakta performansi gayet iyi fakat islakta frenler ciddi zayıf. Benim tavsiyem gündelik için semislick yerine iyi bir lastik almaniz. Michelin / Continental vs
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İzmir semi slicklerle gayet eğlenceli, arkadan itiş araban varsa . yollar sabun gibi , yol tutuş diye bişey yok. Yağmur frenajı ciddi kötü , lastikler sert ve soğuk havalarda inanılmaz uğultu yapıyor , + normal lastiğe göre biraz daha ağır.. Senede 1set ku36 kullanan birisi olarak yazdım ,7-8 bin km de arkalar eriyip bitiyor , önler sıfır gibi . 2 sene kullanmamın sebebi piyasa fiyatının baya altında alabilmemdi ,Tekrar alıp kullanmam sanırım ,
    Form > Function

wekoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende Nankang kullanıyorum tavsiye ederim ben gündelik kullanmıyorum lakin kullanan arakadaşlar ses yapıyor dediler sadece
    gariban 106 gti....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yorum yazan herkese cok teşekkür ederim semi slick alcam sanırım bugun gun icinde karar verip. Ses yapması bnm icin sorun degil. Ztn konuda belirttigim gibi cuma aksam yıkama gezme hafta sonu kullaniyorum oturdugum yer itibari ile cevre yollari baglanti hep ck kotu yollardan gitmiyorum. Tek istegim kuruda bastıgım zaman hakimiyet gerçekten beni memnun etmeli. Yağış konusunda da ck sorun etmiycegim bir durum. İşe otobusle gidiyorum geliyorum. Arac hafta sonlari çıkıyor. Bakalım bnde bu konuda izlenimlerimi sunucam sizlere. Zor ısınma durumu yada diger lastiklere göre biraz daha ağır olması da ck sorun etmem . 1200kg aracım 120 hp 320nm tork lu. Dpf egr off dp mevcut ve egzoz yok. Oyle roll spec de koşturan biri degilim. Amacım otobana vs çıktığımda yola tutunma durumları. Mevcut aracım yol tutma olarak beni cok cok cok memnun ediyor. Umarim bu lastikle bu keyifi ck daha iyi alırım.
    Konu Umut melek tarafından (01-02-2017 Saat 12:22 ) değiştirilmiştir.

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    advan neova ad08 kullanıyordum, özellikle yağmurda o ne tutuştur. turbo 400hp civarı olmasına rağmen 2-3 de bile tutacağım diye uğraşıyordu.
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    semi slick pist lastiğidir tozlu yada ıslak asfaltta büyük tecrübe gerektirir uyarayım.

16" nankang semi slickler ile istanbuldan bodruma giderken izmir-aydın otobanında ciddi bir yağmura yakalandım.
    bu arada arabam 4 çeker bide
    16 yıldır bende olan arabamla hiç bu kadar zorlandığımı hatırlamıyorum (en yüksek hızımda 90 falandı yani)

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende 215 40 17 bulabilsem kumho v70a en kotu ku36 almak istiyorum ama hayatımda boyle boktan bulunmaz bi ebat gormedim ben

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 120 hp araca günlük kullanımda semi slick takmanın mantığını ben anlayamadım.

Piste çıkmayacaksınız. E aslfat kalitesi kötü, yagmur camur toz iyice beter edecek yol tutusu.

Semi slick özelliğini kullanamadıktan sonra almanın ne anlamı var ?

Bu aynı -2 derece karlı ve soğuk iklim koşullarında pirelli p zero almak ve kullanmaya çalışmak gibi bişey

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu konu benim içinde iyi oldu.bende önlere yaz için semi slick(nankang ns2r) düşünüyordum.gerek yaz yagmuru perf.gerekse agırlık muhabbetinden vaz geçtim.aklımdaki lastikler şuanlık

yokohama as01-advan sport v105
    bridgestone potenza adrenalin
    Konu mikelazi tarafından (01-02-2017 Saat 13:51 ) değiştirilmiştir.

yoshimura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence senin için semi slick lastik maceradan öteye geçemez. Arkadaşlarında dediği gibi, daha çok pist kullanımına odaklı olan bir lastik. Aracını sadece haftasonu kullanman bu durumu değiştirmez. Lastiğin ısınması gerekir yerin nemli olmaması gerekir, toz çamur sevmez, ağırdır ses yapar yani senin aracın için hiç gerekli bir durum değil. Su birikintisinde kabak gibi kızaklarsın yüksek hızda yerde su varsa aquaplaning olursun. çünkü üzerinde su tahliye kanalları çok çok az. Bunun yerine conti,lassa michelin gibi markaların sport lastiklerini tercih edebilirsin. Hem kuru hem ıslak havada ihtiyacını fazlasıyla karşılayacaktır.
    DTi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ozaman ben hic girmeyeyim bu işe normal yaz lastiği bakayım direk sogudum şuan yorumlardan gereksiz olcak ozaman bu düşüncem. Bilgiler ck iyi kullanan arkadaşlardan allah razı olsun en azından karar verme aşamasındakiler icin benim gibi iyi bir yol oldu konu .

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aaa bak ses olayını yeni hatırladım
    öyle bir ses yapıyorki off offf

fatihob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ben Mitoda ilk başta Yokohoma Advan A048 kullandım. Yağmur ve tozda Allaha emanetsin. Deli gibi çığlık atıyor ama kuru asfaltta tutunmasına hayran kalıyordum.

Sonra; Nankang Ns2-R aldım, Yağmur ve tozda ehh yani, biraz sende biraz Allahtaydı olay. Sesli lastikti ama A048ler kadar çığlık atmıyordu. Tutunması idare ederdi.

En son Michelin Pilot Sport Cup 2 aldım. Yamur ve tozda tutunma normal lastiklerle kıyas edilebilir düzeyde. Çok sesli değil. Tutunmada A048den daha memnumdum ama Nankang ile aralarında bayaa fark vardı, fiyatınada yansımıştı zaten bu fark.

A048le tozlu bir asfaltta frene bastım, basmadım mı ben frene diye düşündüm. 2 kere tozlu zeminde durmak için frene bastığımda dua ettim, hızımsa 50-60km/h falandı. Böyle su, toz kanalları çok az olan bir lastik almak, ş.içinde büyük risk. Hergün 100le rahat rahat döndüğünüz bir viraj ıslanmıştır, ıslaklığı ilk gördüğünüz anda acaba ne kadar salacak kendini araba diye düşünürsünüz, kalbiniz hızlanır, hayatınız film şeridi olur gözünüzün önünde, bu olayıda Ns2-R ile yaşadım.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    semi slick bende tavsiye etmiyorum yağmur toz v.s de başını belaya sokar.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    conti sport contact 6 al geç bitsin olay
    Ya da Michelin pilot sport ya da Pirelli P zero fln.

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.6 120 hp araca günlük kullanımda semi slick takmanın mantığını ben anlayamadım.

Piste çıkmayacaksınız. E aslfat kalitesi kötü, yagmur camur toz iyice beter edecek yol tutusu.

Semi slick özelliğini kullanamadıktan sonra almanın ne anlamı var ?

Bu aynı -2 derece karlı ve soğuk iklim koşullarında pirelli p zero almak ve kullanmaya çalışmak gibi bişey
    Bu yoruma kesinlikle katiliyorum

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler