Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
225/45/17 94Y XL ebatında 2012 Peugeot 308 e taktım aynı lastiği.Öncesinde Nexen Nfera Su1 vardı.Zannedersem 3. yılı 35 bin kmsinde falandı değişirken.

-308 çok sert bir araba.Direksiyonu taş gibi.Özellik değişmeden önce lastik çok sertleşmiş.Ben bunu arabaya veriyordum ama lastiktenmiş.Tabiki direksiyonu diğer araçlara göre hala sert.

-Araba kesinlikle çok yumuşadı.Çukur ,kasis gibi yerlerdeki tepkisi hafifledi.Lastik sesi ciddi derecede azaldı.Trim sesi daha az.

-Yol tutuş ve frenlemesi çok iyi olan arabanın tutuşu çok daha üst seviyeye geldi.Eski lastik 2 yıl önce ilk aldığımızda iyiydi ama son bir yıldaki tepkisi inanılmaz kötüleşmişti.İki yıldan sonra binilmeyecekmiş demekki.

-Islak zemindeki tepkisi gayet güzel.İlk suya girişte acayip saçma tepkiler vermiyor.Makul seviyede.Kışın soğuk ve ıslakta tepkisini henüz deneyemedik.***** havalar.

-Temmuz ayında 558 tlye almıştım tanesini. Ps4 ve Asym5 ile aralarında 500-350 tl fark vardı.Tabiki bu iki lastik daha iyi ama fiyatına göre kesinlikle çok iyi.Petlas , Lassa , Falken gibi markalarla aynı fiyata almıştım.
Kendi aracımda başka lastik kullanmadığım için şu an T005 lere çok bişey diyemeyeceğim. Ancak bu ara sürekli yağmur yağıyor ve tutuşunu çok sevdim. Baya güven veriyor. Sertleşmesi ise beni çok üzmüyor açıkcası, dağılmıyor uzun süre binilebiliyor olması çok memnun ediyor