User Tag List

Sayfa 42/53 İlkİlk ... 32404142434452 ... SonSon
994 sonuçtan 780 ile 798 arası

Konu: Yaz Lastiği Tavsiye (Falken,Nokian, Kumho, vb.)

aspensilber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    225/45/17 94Y XL ebatında 2012 Peugeot 308 e taktım aynı lastiği.Öncesinde Nexen Nfera Su1 vardı.Zannedersem 3. yılı 35 bin kmsinde falandı değişirken.

-308 çok sert bir araba.Direksiyonu taş gibi.Özellik değişmeden önce lastik çok sertleşmiş.Ben bunu arabaya veriyordum ama lastiktenmiş.Tabiki direksiyonu diğer araçlara göre hala sert.

-Araba kesinlikle çok yumuşadı.Çukur ,kasis gibi yerlerdeki tepkisi hafifledi.Lastik sesi ciddi derecede azaldı.Trim sesi daha az.

-Yol tutuş ve frenlemesi çok iyi olan arabanın tutuşu çok daha üst seviyeye geldi.Eski lastik 2 yıl önce ilk aldığımızda iyiydi ama son bir yıldaki tepkisi inanılmaz kötüleşmişti.İki yıldan sonra binilmeyecekmiş demekki.

-Islak zemindeki tepkisi gayet güzel.İlk suya girişte acayip saçma tepkiler vermiyor.Makul seviyede.Kışın soğuk ve ıslakta tepkisini henüz deneyemedik.***** havalar.

-Temmuz ayında 558 tlye almıştım tanesini. Ps4 ve Asym5 ile aralarında 500-350 tl fark vardı.Tabiki bu iki lastik daha iyi ama fiyatına göre kesinlikle çok iyi.Petlas , Lassa , Falken gibi markalarla aynı fiyata almıştım.
    Kendi aracımda başka lastik kullanmadığım için şu an T005 lere çok bişey diyemeyeceğim. Ancak bu ara sürekli yağmur yağıyor ve tutuşunu çok sevdim. Baya güven veriyor. Sertleşmesi ise beni çok üzmüyor açıkcası, dağılmıyor uzun süre binilebiliyor olması çok memnun ediyor
    >BMW E36 3.20 i Otomatik Individual Aspensilber
    >Corsa C 1.7 DTI Duman Spec Cosmo Paket
    >Astra K 1.6 Dizel Otomatik Excellence

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    33 yaşındayım 15 yaşından beri araba kullanıyorum.

Bir tanıdığım dostum da demedi ki arkadan itiş araba kullanıyorsun kış lastiğine çok erken geçme.
    12 derece gibi bir havada yeni yagmur yağmış yolda sotto zero kış lastikleriyle drift king oluyordum istemsiz.

konudan bağımsız ama belki biri okur işe yarar, kış lastikleri yumuşak hamur olduğu için 7 derece yukarı sıcaklıklarda özellikle yağmur da çok kötü performans sergiliyorlar.
    sanki karda-buzda araba kullanıyor gibi oluyorsunuz. O sebeple havaların 10 derece altına düşmesini bekleyin kışlıklara geçmek için. Özellikle arkadan itiş araçlar için.
    Valla ben sotto zero ile anadolu yakasından, istanbul hava alanına annemi götürdüm gece 4 gibi. Daha doğrusu uçağa yetiştirdim. Hiç durmadan sağnak yağmur altında ortalama 150-180km hızla durmadan sürdüm. Yani 10 derece üstü değildi hava ama öyle 2-3 derece de değildi hatırlamıyorum tam ama gram kaymadım veya en ufacık güven vermiyen bir an yaşamadım. Kuru yolda gidiyor gibi gazladım. Belki sizin arkadan itiş olması durumu değiştirmiştir veya bizim miniler fena yol tutuyor oda etkilemiş olabilir ama sotto zero bence kış lastiklerinin kralıdır.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla ben sotto zero ile anadolu yakasından, istanbul hava alanına annemi götürdüm gece 4 gibi. Daha doğrusu uçağa yetiştirdim. Hiç durmadan sağnak yağmur altında ortalama 150-180km hızla durmadan sürdüm. Yani 10 derece üstü değildi hava ama öyle 2-3 derece de değildi hatırlamıyorum tam ama gram kaymadım veya en ufacık güven vermiyen bir an yaşamadım. Kuru yolda gidiyor gibi gazladım. Belki sizin arkadan itiş olması durumu değiştirmiştir veya bizim miniler fena yol tutuyor oda etkilemiş olabilir ama sotto zero bence kış lastiklerinin kralıdır.
    Dogrudur, benim basima gelen yeni yagmur yagmis yoldaydi. Asfaltin uzerindeki toprak ve camurun henuz yoldan tahliye olmadigi kaygan zemin. Kis lastigi de 7 derece ustu performansini gosteremedigi icin baya kaymisti arac.

Gerci yeni yagan karda arabami bi cikarmistim eglenirim biraz diye. Onda da yokusu cikamadim baya sardi arac. Onden cekerler patir patir giderken ben kalakaldim oldugum yerde.

Sanirim kis lastiklerinin omru max 3-4 yil. Sonra dis derinligi iyi olsa bile ozelligini yitiriyorlar.

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dogrudur, benim basima gelen yeni yagmur yagmis yoldaydi. Asfaltin uzerindeki toprak ve camurun henuz yoldan tahliye olmadigi kaygan zemin. Kis lastigi de 7 derece ustu performansini gosteremedigi icin baya kaymisti arac.

Gerci yeni yagan karda arabami bi cikarmistim eglenirim biraz diye. Onda da yokusu cikamadim baya sardi arac. Onden cekerler patir patir giderken ben kalakaldim oldugum yerde.

Sanirim kis lastiklerinin omru max 3-4 yil. Sonra dis derinligi iyi olsa bile ozelligini yitiriyorlar.
    Yeni yağmış yağmurda yol temizlenmeden her lastik kayar kış lastiği hava sıcaksa yaz lastiğine göre daha fazla kayar bu çok normal. Hatta dikkat edin çok yağmur yağdıktan yol kuruduktan sonra çok daha iyi yol tutar lastikler. Arkadaş itişli araçlar malesef iyi lastikte olsa bir önden çeker kadar gitmiyor.

Lastiğin ömrüde tamamen kullanmakla alakalı. Zamanında söküp takılır doğru basınçla kullanılırsa uzun yıllar iş yapar. Yokohama kış lastiklerimi 7 sezon sorunsuz kullandım. Sıfır alırsınız 1 sezon yazın kullanırsınız çöp olur hele ki bide yazın uzun yol giderse anında erir

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    185 55 r14 memnuniyet tavsiyelerini alırım
    group b ___

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni yağmış yağmurda yol temizlenmeden her lastik kayar kış lastiği hava sıcaksa yaz lastiğine göre daha fazla kayar bu çok normal. Hatta dikkat edin çok yağmur yağdıktan yol kuruduktan sonra çok daha iyi yol tutar lastikler. Arkadaş itişli araçlar malesef iyi lastikte olsa bir önden çeker kadar gitmiyor.

Lastiğin ömrüde tamamen kullanmakla alakalı. Zamanında söküp takılır doğru basınçla kullanılırsa uzun yıllar iş yapar. Yokohama kış lastiklerimi 7 sezon sorunsuz kullandım. Sıfır alırsınız 1 sezon yazın kullanırsınız çöp olur hele ki bide yazın uzun yol giderse anında erir
    bende 7 yaşında yani 2015 üretimli lastikleri hala kullanıyorum. Gerçi benim günlük aracım değil aralıkta takıyorum 2-3 bin km yapıyorum sonra martta çıkarıyorum. Evin için de odamda dolabın üstünde saklıyorum. Valla daha 3-4 yıl gider gibi yani dişleri çok iyi, ancak yapısının bozulmasını bekliyorum çatlamaya vs başladımı değiştiririm.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende 7 yaşında yani 2015 üretimli lastikleri hala kullanıyorum. Gerçi benim günlük aracım değil aralıkta takıyorum 2-3 bin km yapıyorum sonra martta çıkarıyorum. Evin için de odamda dolabın üstünde saklıyorum. Valla daha 3-4 yıl gider gibi yani dişleri çok iyi, ancak yapısının bozulmasını bekliyorum çatlamaya vs başladımı değiştiririm.
    Saklama koşulu baya iyi abi Belirgin çatlaklar oluşana kadar kullanılır en iyi yaz lastiğinden iyidir soğuk havalarda

sweap07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sava uhp2 intense yaz lastigimi kullanip tecrube eden varmidir ?

erturul çiçek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese selam Yeni konu açmaya değmeyecek bir sorum olacaktı. Aracın üzerinde 185/65/15 lastik var. 175/65/15 ile arasında olumlu/olumsuz aşırı fark olur mu ?
    Konu erturul çiçek tarafından (28-03-2022 Saat 19:45 ) değiştirilmiştir.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erturul çiçek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese selam Yeni konu açmaya değmeyecek bir sorum olacaktı. Aracın üzerinde 185/65/15 lastik var. 175/65/15 ile arasında olumu/olumsuz aşırı fark olur mu ?
    Yüzde 2lik bir fark olur, hissedilir olacağını sanmıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anadolu yakasinda, fiyati uygun, sifir lastik satan, sirkulasyonu yuksek bir bayi var midir?

Cmtsi gunu ailenin arabasinin lastigini degistirecegim, senede 3-4 bin km yaptiklarindan taksici isi, ucuz bir sey almak istiyorum.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ckrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anadolu yakasinda, fiyati uygun, sifir lastik satan, sirkulasyonu yuksek bir bayi var midir?

Cmtsi gunu ailenin arabasinin lastigini degistirecegim, senede 3-4 bin km yaptiklarindan taksici isi, ucuz bir sey almak istiyorum.
    @Oznsrl a gidebilirsin. Bostancı idi sanırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ölçü nedir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ölçü nedir
    Hocam, sanirim 185x65x15 olmasi lazim, clio 1.2 joy paket ama emin degilim. (fabrika lastigi uzerinde)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ailenin değeri o kadar mı. Aileni yola tutan tek şey lastik ve ucuz lastik mi takacaksın? Annenin babanın önüne her ne kadar yavaş gitseler de kamyon fırladığı zaman frene basmayacaklar mı? Direksiyon kırmayacaklar mı? Kafanız sadece gazladığı zaman iyi yol tutsun diğer durumlarda önemli değil diye mi işliyor lastik olayına. Lastik aldığın zaman bakkala çarşıya gazlayarak mı gidiyorsun da iyi lastik istiyorsun. Lastiğin bütün ömrü pistte mi geçiyor?
    IN BOOST WE TRUST

S-works - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben bu sene Yazlıkları Falken Aldım. 215 55 16 . Michelinde fiyat 2 ye katlıyordu. Yorumlarda kullanıcılar baya memnun. Şimdilik 800-1000 km kadar kullandım genel olarak memnunum. Patinaja pek düşmüyor 1 veya 2 kere esp devreye girdi (Dik rampa, yağmursuz havada ,yarısı ıslanmış yolda (Sol taraf kuru sağ taraf ıslaktı. ) Deneme için yaptığım sert frenlerde abs devreye girmedi (Ezerek frenlemede ) .
    Special Works Detaylı Araç Bakım Merkezi

https://www.instagram.com/specialworkstr/

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lastik tavsiyesi istemeden önce,önceki araç ve lastiklerimden bahsedeyim ona göre yardımcı olursunuz sanırım. Punto aracım varken Continental cpc5 kullandım2 sene boyunca 50 bin km yaptım. İlk günkü gibi performans sundu bana. Sonra araç satıldı. Astra h varken goodyear efficent grip performans serisi kullandım 3 sene kadar 40 bin civarı yaptım. Performans kaybı olmadı. Sadece yönlü lastik gibi bozuk yollarda araca yön verme eğilimi vardı. Lastikle alakalı çünkü kış lastiğimde bu sorun olmuyordu. Onun dışında ,yol tutuştan memnun kaldım. Islak ve kuruda freni de iyi idi. Astra sert bir araç sayılır ama goodyear yumuşak ve sessiz bir lastikti. Şimdi kia ceed aldım üzerinde ,arkalarda orijinal 2016 üretim hankook takmışlar. Önlerde petlas. En kısa zamanda 4 lastik alma niyetim var. Bu hali bile aracın süspansiyonu astraya göre yumuşak. Aracın yol sesi lastikten midir anlamadım opelden çok geldi bana. Goodyear db si en düşük lastik şu an. 4 lastik aldığımız fiyata tek lastik anca alıcaz sanırım

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Iyi lastik daha iyi lastikten ziyade artik fiyatina gore iyi veya daha iyi ayrimi yapmak gerekebiliyor soyleki
    Ebat bazinda atiyorum bazen pirelli diger markalara gore ciddi fiyat avantajina sahip olabiliyor
    Baska ebatta good year ucuz olabiliyor gibi gibi
    Akil vermek kolay ama 4 adet lastikte cok fiyat farkedebiliyor deger mi degmez mi ( yapilacak km surus sekli arac vb ) tartmakta yarar var.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler benimde bir lastik ikilemim / açmazım var. Bir türlü karar veremiyorum.

Araç 206 RC ve 205 40 17. 6 yıl sonra tekrar aracı kullanacağım. Ama sadece hafta sonları apaçi gazlamaları ve 3 pistimizde yapılacak pist günlerinde kullanacağım.
    Ses, konfor, uzun ömür hepsi önemsiz. Ama pistte de çabuk bitmese iyi olur. Kışın kesinlikle kullanmayacağım. Yazında yağmurda çıkarmam artık herhalde.

Nankang AR1 - 11.000 - 12.000 TL (Tam pist odaklı ama çok pahalı.)
    Nankan NS2R - 5.500 - 6.000 TL (Fiyat performans lastiği midir gerçekten?)
    Michelin Pilot Sport 5 - 7.500-8.000 TL (Normal yol / yaz lastiği ama parasını hak ediyor mu?)

Bu araba ile 140 bin KM yaptım. 3-4 takım Toyo T1R tükettim. Ama daha iyi bir lastik istiyorum artık. Var mı önerisi, fikri olan ?
    Konu Schumi tarafından (18-04-2022 Saat 12:06 ) değiştirilmiştir.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler