User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: DSG 3.Vitese geçişte yığılma, geç atma

jRMix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

DSG 3.Vitese geçişte yığılma, geç atma

Selamlar.
    Polo 6R 135bin KM 'deki aracımızda 2 gündür arada yığılma oluyor bugün biraz baktım 2'den 3'e geçerken genelde bayır aşağı giderken hemen geçemiyor yığılma oluyor sonra geçiyor. Manuele alıp 2 den 3 alınca biraz gaz verince 3 yanıp sönüyor geçmiyor ama kendi haline bırakınca geçiyor. Her zaman değil dün1 kez yaptı ama bugün 4-5 kez oldu. Konu DSG olunca pek anladığım konu değil hemen baktırmalı mı yoksa deneyebileceğim bir şey var mı? S'ye alınca sıkıntı yok şıkır şıkır geçiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 e atamadığında sıkıntı yapıyor ama arıza ışığı vs. yakmıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    +Güncelleme araç 3 e atamayınca korumaya geçiyor D2 yanıp sönüyor anahtar çıkıyor ama sıkıntı yok 2-4-6 vitesi kullanabiliyorum bayram hediyesi oldu bana

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benzer bir sorunu Cc'de yaşadık bunlara ek olarak kalkışta 1-2-3 geçişlerinde (her kalkışta 1-2'de mutlaka yapıyordu) aşırı vibrasyon/zırıltı da vardı.

Kalibrasyon yapıldı, bir 25.000km kadar sorunsuz yürüdü ancak sonra 3. Vites tamamen iptal oldu. Mekatronik ve kavrama ile tüp değiştikten sonra düzelmişti.
    Bir cihaza bağlandığında hata kodu göstermiyorsa kalibrasyonla idarelik bir çözüm üretebilirsiniz belki en azından bayram vakti sıkıntıya sokmaz diyeceğim ama arıza yaktıysa çok büyük ihtimalle hata kodu da düşmüştür.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zırıltı ve titreme hiç yapmadı. Aslında sorun sadece 3 vitese geçerken başlıyordu. Bazen atamıyordu biraz yığılma oluyordu geçiyordu ama4-5-6-7 de hiç sıkıntı yaşamıyordum ama en sonunda sadece 2.vites kalmıştı serviste şuan pazartesi belli olacak bakalım.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    genelde bu km ler de bu tarz sorunlar çıkınca işin sonunda kavrama yenileme işi çıkıyor dsg de. benim de aracım dsg, önceki aracımda da 135binde kavrama yeniledik. sana yine kıyak geçmiş biz direk yolda kaldık. o zamanlar rusya da baya ucuza kavrama yenilemiştik ama araç çöplüğünde sıfıra yakın araç çoktu, onlardan birinden söküp takıldı o yüzden ucuzdu. Türkiye de masrafı nedir bilemedim.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arızamız P173A çıktı. Ustamız kart arızası dedi. Kartımız söküldü hem şanzıman yağı az çıktı hemde Mekatronik kart daha önce açılmış muhtemelen bikaç vidası yalama olmuş.

Tekrar tamiri deneyeceğiz olmazsa yeni kart olacak heralde. Tavsiyeleriniz nedir?

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence daha binecekseniz değişin, tamirden randıman alan ben pek görmedim.

Açmışken tüpü de kontrol edin derim muhtemelen o da gitmiştir, güçlendirilmiş tüp satılıyor piyasada, sağlam araçta bile güzel bir fark yaratıyor onu da ek olarak tavsiye ederim.

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimkinin ilk kart veya beyin neyse arizasi bu sekilde idi zamaninda iyi niyetten servis degistirmisti
    Gecen hafta tik diye yolda kaldim 1 kere vites gecmedi noluyo derken vites gitti saga cektim p ye aldim bi dahada p den cikmadi
    Neyse en son yapilacak hatta yapilmayacak sey tamirat
    Uzun sure kullanmam deniliyorsa cikma parcasi cok var veya yan sanayi bunlarin omru ve sagi solu belli olmaz zaten orjinalinin bile omru 100k km civarlari genelde
    Orjinal parca en temizi ben oyle yaptim bide acilmisken basinc tupunude degisttirdim kafa rahat
    Bunlar icin ben 32k TL verdim belki daha asagi yapilabiliyordur bilmiyorum bilginize.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler