User Tag List

Sayfa 19/53 İlkİlk ... 9171819202129 ... SonSon
1003 sonuçtan 343 ile 361 arası

Konu: Yaz Lastiği Tavsiye (Falken,Nokian, Kumho, vb.)

mcanx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    245/40/18 ebat için günlük kullanıma uygun aşağıdakilerden hangisini tercih ederdiniz ve neden?

1- Kumho ECSTA
    2- Hankook Ventus
    3- Lassa

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mcanx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    245/40/18 ebat için günlük kullanıma uygun aşağıdakilerden hangisini tercih ederdiniz ve neden?

1- Kumho ECSTA
    2- Hankook Ventus
    3- Lassa
    seçenekler sadece bunlarmı ?

hafif yağmurda kumho yüzünden kaza yapmıştım..
    geçen aldğım jantın üstünde lassa driveways diye lastik vardı , hıdırellezde yakılıp üzerinden atlamak için ideal..
    hancockto bunların türevidir eminim.

lastik araba ile yol arasında tek bağlantı noktası.
    bu noktada daha kaliteye yönelmeni tavsiye ederim..
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    seçenekler sadece bunlarmı ?

hafif yağmurda kumho yüzünden kaza yapmıştım..
    geçen aldğım jantın üstünde lassa driveways diye lastik vardı , hıdırellezde yakılıp üzerinden atlamak için ideal..
    hancockto bunların türevidir eminim.

lastik araba ile yol arasında tek bağlantı noktası.
    bu noktada daha kaliteye yönelmeni tavsiye ederim..

sıfır fiyatları açısından bunları sıraladım, bulabilirsem yeni çıkma continental bakıyorum sürekli

VETTE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hankook artık bir çok markada fabrikasyon çıkıyor aslında (SKODA,SEAT,HYUNDAI...) ama aynı paraya goodyear ya da michelin alabilyorsam niye hankook alayım ön yargısı var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

sıfır fiyatları açısından bunları sıraladım, bulabilirsem yeni çıkma continental bakıyorum sürekli
    bütçenin lastik başına 700 tl olduğunu var sayıp oyumu bundan yana kullanıyorum ;

Goodyear 245/40R18 93Y Eagle F1 Asymmetric5 Fp Yaz Lastiği (Uretim 2019) Fiyatı ve Ozellikleri - GittiGidiyor
    médiocrité partout

DR059 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

1- Kumho ECSTA
    2- Hankook Ventus
    3- Lassa
    Ventus'un hangi modeli?
    K115 başarısız ama K125'ten memnunuz.
    Babama geçen yıl ve arkadaşıma 2 yıl önce (205/55R16) aldık. Sorunsuz kullanıyorlar.
    Bir de Hyundai Kona'ların üzerinde geliyor, henüz bir şikayet duymadım.
    Bütçe müsait olsa Michelin Pilot Sport 4 tavsiye ederim.
    Ama ihtiyaçlar ve bütçeye göre alım yapılıyor bu işlerde bu sebeple K125 serisi F/P olarak tavsiye edilebilir bir lastik.

Bir de lastik firmalarının ne tür Arge çalışmaları yürüttüğünü bilseniz, Hankook ve Kumho gibi G.Kore'li iki lastik üretecisine bu şekilde haksızlık etmezdiniz.
    Ben de biliyorum ki; Michelin PS4 daha iyi. Emin olun üreticisi de biliyor PS4 daha iyi. Ama o fiyatlara bu üreticilerin lastik üretip-satabilmesi pek mümkün değil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bütçenin lastik başına 700 tl olduğunu var sayıp oyumu bundan yana kullanıyorum ;

Goodyear 245/40R18 93Y Eagle F1 Asymmetric5 Fp Yaz Lastiği (Uretim 2019) Fiyatı ve Ozellikleri - GittiGidiyor
    bu baya baya iyi galiba, continental sc5 i geride bırakmış fazlasıyla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DR059 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ventus'un hangi modeli?
    K115 başarısız ama K125'ten memnunuz.
    Babama geçen yıl ve arkadaşıma 2 yıl önce (205/55R16) aldık. Sorunsuz kullanıyorlar.
    Bir de Hyundai Kona'ların üzerinde geliyor, henüz bir şikayet duymadım.
    Bütçe müsait olsa Michelin Pilot Sport 4 tavsiye ederim.
    Ama ihtiyaçlar ve bütçeye göre alım yapılıyor bu işlerde bu sebeple K125 serisi F/P olarak tavsiye edilebilir bir lastik.

Bir de lastik firmalarının ne tür Arge çalışmaları yürüttüğünü bilseniz, Hankook ve Kumho gibi G.Kore'li iki lastik üretecisine bu şekilde haksızlık etmezdiniz.
    Ben de biliyorum ki; Michelin PS4 daha iyi. Emin olun üreticisi de biliyor PS4 daha iyi. Ama o fiyatlara bu üreticilerin lastik üretip-satabilmesi pek mümkün değil.

evet tamamen haklısınız ama kendi açımdan düşündüğümde, yağmurda zorunlu kalmadıkça çıkmayan (gözler bozuk sürüş zorluyor gece ) PS4 ün veya Conti nin sıfırını almak mantıksız geliyor, yılda sadece 10bin km yapan tatile vs uzun yola da arabayla gitmeyen veya şirket aracıyla giden biri olduğum için. hergün kovalıyorum dediğim gibi michelin veya conti nin minimum 2018 tarihli çıkma düzgün ilanını ama acaba gidip sıfır Kumho vs mi alsam diye düşündüm bi an için ama sanırım Good Year Eagle Sport u da ekledim listeye test sonuçları baya baya iyiymiş

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet tamamen haklısınız ama kendi açımdan düşündüğümde, yağmurda zorunlu kalmadıkça çıkmayan (gözler bozuk sürüş zorluyor gece ) PS4 ün veya Conti nin sıfırını almak mantıksız geliyor, yılda sadece 10bin km yapan tatile vs uzun yola da arabayla gitmeyen veya şirket aracıyla giden biri olduğum için. hergün kovalıyorum dediğim gibi michelin veya conti nin minimum 2018 tarihli çıkma düzgün ilanını ama acaba gidip sıfır Kumho vs mi alsam diye düşündüm bi an için ama sanırım Good Year Eagle Sport u da ekledim listeye test sonuçları baya baya iyiymiş
    Bahsettiğin şartlarda kullanıp çok da macera aramıyor, nerede ne yapman gerektiğini biliyorsan ve bütçe önemliyse çok para vermene gerek yok BENCE

Bu haftasonu Mini Cooper S ile geçirdim, bu tip bir araçta lastik etkisi daha hissedilir oluyor, Kormoran marka lastik vardı araçta, en son kendi S'imde Trofeo kullanıyordum, kuruda hele sıcakken hissedilir fark epey vardı tamam. Ama sen E60'a bakıyorsan diye söylüyorum, E320'ye hep Michelin Primacy3 kullandık 2'şer takım yazlık ve kışlık olarak (kışlığın model ismini hatırlamıyorum ama Michelin'di yine), sonrasında bi denemelik yazlık Petlas, kışlık Starmaxx aldım, ne kuruda ne yağmurda ne karda hiç kullanım farkı hissetmedim, araba zaten esnek yapısıyla lastiğe binen yükü azaltıyor diye düşünüyorum, piste çıksak durum değişir belki ama günlükte böyle

1 hafta kuru havanın üstüne tozlu zemine ilk yağmur yağdığında araba 1000 HP oluyor gaza dokunarak düz yolda yan gidiyorsun falan da iyice yağmur yağdıktan sonra yine sıkıntı yok. Yukarda taze yağmurda kaza yaptım yorumu gelmiş bir lastik için ama o konuda lastiği suçlamak yersiz. Bu 1000HP'miş gibi gidiyorum tutunamıyorum dediğim aynı lastikle, yağmurla yıkanmış yolda viraj da kasıyorum makas da atıyorum kontrollü bir şekilde bir o yana bir bu yana viraj da kombinliyorum

Kullanım tarzınıza, aracınızı ve kendinizi tanımanızla beraber lastikten beklentinize göre değişen bir durum. Ben param cebimde kalsın diyorum ona göre de yerine göre tedbirli davranıyorum, lastikten dolayı hiç kaza yapmadım çok şükür

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Böyle bir lastik markası varmış bilmiyorum duyanınız varmı bende geçen gün bir videoda gördüm ve internetteki araştırmalarımda hiç bir şikayete denk gelmedim.

Bir inceleyin derim.
    Sava perfecta – Yuksek kilometre performansı, yuksek kaliteli lastikler
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğin şartlarda kullanıp çok da macera aramıyor, nerede ne yapman gerektiğini biliyorsan ve bütçe önemliyse çok para vermene gerek yok BENCE

Bu haftasonu Mini Cooper S ile geçirdim, bu tip bir araçta lastik etkisi daha hissedilir oluyor, Kormoran marka lastik vardı araçta, en son kendi S'imde Trofeo kullanıyordum, kuruda hele sıcakken hissedilir fark epey vardı tamam. Ama sen E60'a bakıyorsan diye söylüyorum, E320'ye hep Michelin Primacy3 kullandık 2'şer takım yazlık ve kışlık olarak (kışlığın model ismini hatırlamıyorum ama Michelin'di yine), sonrasında bi denemelik yazlık Petlas, kışlık Starmaxx aldım, ne kuruda ne yağmurda ne karda hiç kullanım farkı hissetmedim, araba zaten esnek yapısıyla lastiğe binen yükü azaltıyor diye düşünüyorum, piste çıksak durum değişir belki ama günlükte böyle

1 hafta kuru havanın üstüne tozlu zemine ilk yağmur yağdığında araba 1000 HP oluyor gaza dokunarak düz yolda yan gidiyorsun falan da iyice yağmur yağdıktan sonra yine sıkıntı yok. Yukarda taze yağmurda kaza yaptım yorumu gelmiş bir lastik için ama o konuda lastiği suçlamak yersiz. Bu 1000HP'miş gibi gidiyorum tutunamıyorum dediğim aynı lastikle, yağmurla yıkanmış yolda viraj da kasıyorum makas da atıyorum kontrollü bir şekilde bir o yana bir bu yana viraj da kombinliyorum

Kullanım tarzınıza, aracınızı ve kendinizi tanımanızla beraber lastikten beklentinize göre değişen bir durum. Ben param cebimde kalsın diyorum ona göre de yerine göre tedbirli davranıyorum, lastikten dolayı hiç kaza yapmadım çok şükür

Ya evet, anlatmak istediğimi yazmışsın günlük kullansam yada araç farklı amaçlı olsa hiç acımıycam, R56 Mini de direksiyonda rahat durmayacağın çok bariz o yüzden P Zero vardı üstünde E60 a bakıyorum bu arada evet, dediğim gibi haftasonları keyfi bindiğim içinde yavaştan aldım şu an lastik işini ama bir üst postta belirtilen Good Year baya hoşuma gitti test sonuçlarının bu derece iyi olması da güzel, baktım bulamıyorum düzgün çıkma assym 5 alır geçerim gibi. Zaten öyle uçayım kaçayım maceraya da girmiyorum E60 da ama tonaj fazla olduğundan riske atmaya gerek yok, frenleme vs acil durumları da düşünerekte kötü bir şey takmak istemem

Bu arada dediği doğru, ilk yağmurda lastiğin önemi hiç yok her zaman tehlikeli ama nedense Kumho için ıslak performansından şikayet eden başkaları da oldu yüzyüze konuştuğum kişiler arasında

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nedense Kumho için ıslak performansından şikayet eden başkaları da oldu yüzyüze konuştuğum kişiler arasında
    O konuda dinamik araç sahiplerini dinlemek lazım bana kulak asma hiç

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @mcanx

kumho , michelin , pirelli , goodyear , dunlop , lassa , bridgestone , conti ,toyo bunları en kötü 1000er km kullanmışımdır.
    lassa hariç , ona 100 km dayanamadım.

abuk subuk markaları zaten yazmıcam.
    sıralamam kesinlikle ;

1.michelin
    2.goodyear
    3.pirelli
    4.bridgestone
    5.conti
    .
    .

"ıslak" performans bencede 1. seçim sebebi olmalı ama ıslak derken ne kadar ıslak ?

benim referans değerim tozlu yola yeni düşen yeni başlayan yağmurdur.
    bi lastik bu şartlar altında tutunuyorsa benim için iyidir..

bunu bir çok arabada test etme olanağım oldu.
    michelin ps3 bu işin en iyisi idi , (s2000de 50bin km kullandık)
    onu baz alarak bu sene ps4 aldım.(ki arabam uyduruk megane 1.6 otomatik)

olmasa goodyear alırdım..
    goodyearla michelin nerdeyse kafa kafaya lastikler sadece goodyear biraz daha yumuşak yanak , konforlu ama narin..
    michelin ,bridgestone özellilke pirelli daha sert yanaklılar.

arkadan itişli araban , ıslakta biraz fazla gaz açsan arkan gelir , mazallah kafadan da tutunamassan yazılırsın bi yere...
    totalde 500 600 lira için hiç maceraya girme,yapıştır goodyearı devam
    médiocrité partout

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böyle bir lastik markası varmış bilmiyorum duyanınız varmı bende geçen gün bir videoda gördüm ve internetteki araştırmalarımda hiç bir şikayete denk gelmedim.

Bir inceleyin derim.
    Sava perfecta – Yuksek kilometre performansı, yuksek kaliteli lastikler
    bende kış lastiği eskimo var kışın iş görüyor, yazlıkları nasıldır bilemedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @CloudGrey

öğlen iş yerinde aklıma girdiniz Good Year ı, evde biraz araştırdım da bi tane olumsuz yorum yok
    baktım paylaştığınız link harici daha ucuz bir yer de yok, yapıştırıcam 1 takım sanırım

" goodyear biraz daha yumuşak yanak , konforlu ama narin.." derken en ufak çukurda balon yapma ihtimali olan, küçük bir kaldırıma bile yanaşırken dikkat edilmesi gereken bi lastik manasında demediniz umarım?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @CloudGrey

öğlen iş yerinde aklıma girdiniz Good Year ı, evde biraz araştırdım da bi tane olumsuz yorum yok
    baktım paylaştığınız link harici daha ucuz bir yer de yok, yapıştırıcam 1 takım sanırım

" goodyear biraz daha yumuşak yanak , konforlu ama narin.." derken en ufak çukurda balon yapma ihtimali olan, küçük bir kaldırıma bile yanaşırken dikkat edilmesi gereken bi lastik manasında demediniz umarım?
    Michelin Primacy.ler öyle(ydi) mesela. Çukura sert girmeye gör, direkt balon

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Michelin Primacy.ler öyle(ydi) mesela. Çukura sert girmeye gör, direkt balon
    eskileri hakkında bir fikrim yok , lakin bu arabayı alırken üzerinde primacy 3 vardı , bende 7bin km kdr kullandım.bu sene yılından dolayı değiştirdim 2015 üretimi idi.
    genelde dikkat ederim , kaldırıma sıfır yanaşmam , gözümde yoldadır , hiç sorun yaşamadım bu parametreler ile..

@CloudGrey

tabiki o kadar değil , ama normalde dikket ediyorsan +1 daha dikkat etmeni tavsiye ederim.
    o kadar çıt kırıldı değil , goodyear bu "LASTİĞİ" icat eden adam sonuçta
    médiocrité partout

mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1. Tercihim Hankook olurdu, her iki lastik ile karşılaştırdığımızda bir üst katagoride
    2. Tercihim Kumho olurdu, çünkü Lassa dan daha iyi bir ürün
    3. Mecbursam Lassa yı tercih ederim

@mcanx
    Konu mirafiori tarafından (12-02-2020 Saat 16:23 ) değiştirilmiştir.
    Youtube kanalım: www.youtube.com/@ardaguven

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nexen de bakabilirsiniz. OEM olarak fabrikalar kullanıyor. Nette yorumları genelde olumlu. Şikayet edeni pek görmedim.

245/40R18 97Y XL N'Fera SU1 Nexen Lastik Fiyatı
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler