User Tag List

Sayfa 30/53 İlkİlk ... 20282930313240 ... SonSon
1003 sonuçtan 552 ile 570 arası

Konu: Yaz Lastiği Tavsiye (Falken,Nokian, Kumho, vb.)

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daha önce yazmıştım tekrar kopyalayayım falken düşünen varsa

Falken 215/45 R17 91W XL Ziex ZE914 Ecorun

Lastik yumuşak bir lastik değil önce onu belirteyim.Taş gibide değil ama sert.Spor arabada kullandıgım için ona göre düşünün aile arabasında daha farklı sonuçlar olur.Yolu hissettiriyor biraz.Sesi evet var pirelli sottozero vardı onu çarıp taktım sonra biraz sesli geldi bana doğal olarak.Rahatsız edici değil.Sesli lastik kullandım daha önce hani otobanda düz yolda giderken bir uğultu gelir ses yapan lastiklerde "vuuuuu" diye o ses yok ama yolun durumuna göre yolun sesini biraz alıyor.Tabi dediğim gibi iyi bir aile arabasında yumusak yaylar amortisörler iyi yalıtımlı bir arabada o ses yok olabilir bilemiyorum.Kuru yol tutuş benim için en önemlisi idi ben bu paraya başarılı buldum.Bir p zero değil ama daha önce Dunlop Sportmax Rt vardı en az onun kadar iyi diyebilirim.Ama dediğim gibi biraz ısınıp yumuşaması lazım yolu iyi tutuması için o zaman cidden çok begendim.Islağa gelirsek kafamdaki soru işareti buydu biliyorsunuz premium lastik kendini ıslakta belli eder.. Dün malumunuz gece sağnak yağış vardı istanbulda 3-4 gibi.. Ben o saatte maltepeden - Atatürk hava alanına gittim.Bomboş yol sağnak yağış ve 160-170 ortalama ile seyrettim.Biraz çekinerek kullandım ama ben bir sorun görmedim açıkçası.Hiç kayma veya aquap. yaşamadım.Bence spor yaz lastiğine çok para ayırmam diyenleri tatmin edebilecek , spor araçlarda rahatlıkla kullanılabilecek bir lastik.Alman lastiği bikere o konuda gözünüz kapalı alabilirsiniz parasının hakkını sonuna kadar veriyor.Çok araştırdım almadan kumho - hankook gibi aynı segmenteki lastik modellerinden çok daha iyi.

edit: Kötü yanı lastik çok kötü kokuyor.. Cidden buram buram iğrenç bir lastik kokusu var.Geçen gün spora gittim kapalı otoparkı var otelin oraya bıraktım dönüşte asansörden indim otopark kokmuştu.. Dedim bu koku ne aaa dedim lastik kokusu ))) sokakta bile binerken araca burnuma geliyordu.. Şimdi pek gelmiyor ama ilk günler fena kokuyordu..
    Yiğit abi koku kısa bir süre sonra gidiyor,tahmini bende 1-2 hafta 300 400 km içinde gitmişti sanırım kokusu. Hakikaten iğrenç o nedir yahu

volkan_gs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hahah hakkaten kokusu çok kötü ilk başta bir iki hafta katlanmak gerekiyor ama iyi lastik fiyatına göre gayet geçerli bence 914
    diyemedim ya la

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yiğit abi koku kısa bir süre sonra gidiyor,tahmini bende 1-2 hafta 300 400 km içinde gitmişti sanırım kokusu. Hakikaten iğrenç o nedir yahu
    foseptik gibi kokuyor
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizde durum şöyle; 1000 km oldu aşağı yukarı. Zorladığımda performansını beğenmiyorum fakat limitleri zorlamazsan bi sorun yok. Beni en çok cezbeden sessizliğiydi.Benim lastikte hiç koku yok bu arada.

Bu arada 300 km önce H&R 3,5 cm yay taktım. Yaydan sonra limitler de arttı tabi. Ha çok kaliteli ve tutuşu iyi bir lastik olsa yol tutuş mükemmel olurmuş. Şimdilik memnunum.

Lastik: 205/50/16 Falken ze310 Ecorun
    Konu Ssamet tarafından (01-10-2020 Saat 12:06 ) değiştirilmiştir.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    914 bir eski seri bu arada arkadaşlar haberiniz olsun. Geçen Corolla hb basın test aracını almıştım 914'lerle geliyordu sürekli bir virajda ciyak ciyak bağırıyordu lastik. 17" olmasına rağmen bi salma durumu hakimdi 310'lara göre
    Konu _opeth tarafından (01-10-2020 Saat 11:16 ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    914 bir eski seri bu arada arkadaşlar haberiniz olsun. Geçen Corolla hb basın test aracını almıştım 914'lerle geliyordu sürekli bir virajda ciyak ciyak bağırıyordu lastik. 17" olmasına rağmen bi salma durumu hakimdi 310'lara göre
    310 benim lastik ya neden 914 yazdıysam
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Ucanadamyoktur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu yıl 185 65 14 michelin energy saver+ lastiklerime veda edip 205 45 16 kormoran road performance lastikleri ile tanıştım normalde falken tercih edecektim fakat o ebatta benim aldığım zamanlarda lastik hiçbir yerde yoktu olanlarda michelin conti fiyatına neredeyse yakındı o yüzden bunu tercih ettim. Ekonomik nedenlerden kaynaklı tercih etmek zorunda kaldım açıkçası efektif bir şeyler beklemeden taktım ama bu kadarını da beklemiyordum. Öncelikle garip bir lastik tuttuğu zamanda oluyor abi bana ne ya naparsan yap kendi başınasın bana bulaşma dediği de oluyor hemde aynı yolda 10-15 dk zaman farklarıyla. 5-6000 km civarında yaptım ama ilginç tepkileri mevcut. Eskişehir-İzmir arasında fazlasıyla test ettim lastiği özellikle kula virajlarlarında kesinlikle arabayı bırakmıyor her şey çok güzel viraj sonunda helal olsun diyorum ama eskimiş 185 65 14 michelinlerimle girdiğim eskişehir ogü alt kapı virajlarında kormoran ben yokum diyip direksiyona kafadan kayacakmışçasına tepkiler veriyor direksiyondaki tepkileri yol altımdan kayıyormuş gibi tarif etmesi garip birşey. Ayrıca jantla birlikte 3.5 eibach yay geldi viraj kabiliyeti yükseldi fakat lastik kesinlikle güven vermiyor. Ani frende daha abs'ye girmediğimiz yok ve lastikler 2020 üretim yol sesi fazla ve neredeyse kışlıklarımla aynı seviyede kurudan ıslağa geçişte net sapıtıyor yazlık lastikler ile hiç bu kadar tedirgin araba kullandığımı hatırlamıyorum kesinlikle bir daha tercih edeceğim bir lastik değil zorunlu durumlar haricinde tabiki. Yaylar takılırken rot ayarım bozuldu yaptırdım fakat tam olmadı sola doğru ufak bir yatıklık mevcut belki direksiyondaki garip tepki yüzme hissiyatı bundan kaynaklıda olabilir tekrardan yaptıracağım o zaman tekrar bir yorumlarım. Lastik basınçlarına her zaman dikkat ederim özellikle verdiği bu garip tepkilerden kaynaklı haftada 2 defa falan kontrol edip test ediyorum.

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha önce önlere bridgestone t005 alıp falkenleri satmıştım geçen haftada yaz bitti nasılsa diye arkalara kışlıkları takıp diğer 2 falken ide sattım ve kurtuldum bir daha asla Bu arada pazartesi bridgestone bayisinde işe başlıyorum bostancı da alışma evresini atlattıktan sonra elimden geldiğince yardımcı olamya çalışırım ihtiyacı olan olursa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle merhaba, kendi tecrübeme göre tavsiye niteliğinde tecrübemi paylaşayım istedim;
    2018 ocak 1 itibari ile 0 olarak aldığım a3 sedan araçta 225-45-17 Bridgestone T005 lastikleri yanlış hatırlamıyorsam 35k kadar kullandım memnun olmadığım için lastiklerimi 225-45-17v olacak şekilde Conti PC6 ile değiştirdim, T005 inanın ilk günkü gibi en ufak yıpranmamıştı (10.ooo km de bir ön arka yaptırım) contileri çok tecrübe edecek kadar kullanmadım ama ''bana göre'' conti daha konforluydu fakat T005 çok daha iyi yol tutuyordu ve yakıt tüketimi contiye göre daha azdı. jant ölçümü 225-40-18 ile konforun çok düşmesinden inanılmaz korkarak değiştirerek Pirelli P Zero Pz4 lastiklere geçtim inanının arabanın kaderi değişti, hem konfor olarak hem tutuş olarak tecrübe ettigim 2 lastikten bana göre kat kat üstün bir lastik, bu lastikleri 7-8 bin kmdir kullanıyorum bu ölçülerde tavsiye edebilirim, umarım birilerinin işine yarayacak bir bilgi verebilmişimdir, cümleten iyi akşamlar.

myk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese merhabalar, bende aracımın lastiklerini yenileme niyetindeyim ve Falken Ziex ZE310 Ecorun serisini düşünüyordum. Lakin burada yer alan bir eleştiri beni şüpheye düşürdü. ***** lastik konusu önemli. Uygun olsun diye güvenlikten ödün vermeyelim. Bu lastiği kullanan var mı? Önerebileceğiniz lastik varsa onuda düşünebilirim. Ebatlar 205/55/16. 1000 TL yede lastik var 350 TL yede. Ben bu işi anlamadım. Falken düşünmemin sebebi tecrübeli bir üretici. Sonuçta uzun seneler yarış geçmişleride var. Fiyatta uygun olunca beni cezbetti açıkçası. Goodyear Eagle sport lastiklerine baktım ama ıslak performansı falken daha iyi.
    Peugeot 106 GTI (S16) - Satıldı
    Citroen C4 (Sedan)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı myk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar, bende aracımın lastiklerini yenileme niyetindeyim ve Falken Ziex ZE310 Ecorun serisini düşünüyordum. Lakin burada yer alan bir eleştiri beni şüpheye düşürdü. ***** lastik konusu önemli. Uygun olsun diye güvenlikten ödün vermeyelim. Bu lastiği kullanan var mı? Önerebileceğiniz lastik varsa onuda düşünebilirim. Ebatlar 205/55/16. 1000 TL yede lastik var 350 TL yede. Ben bu işi anlamadım. Falken düşünmemin sebebi tecrübeli bir üretici. Sonuçta uzun seneler yarış geçmişleride var. Fiyatta uygun olunca beni cezbetti açıkçası. Goodyear Eagle sport lastiklerine baktım ama ıslak performansı falken daha iyi.
    Falken iyi lastik normalde ama satın alıcağın lastiği burda petlas üretiyor önceki sayfalarda baya yazım var falkenle ilgili eagle sportta yerli üretim goodyear kalitesi yok ve ıslakta evet çok kötü. o ebatta ucuza kaçmaya gerek yok bence piyasada en uygun fiyatta bulunabilcek ebat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ozan sevmiyor ben seviyorum. 2. senesindeyim bi falsosunu görmedim. Bu arada onun kullandığı boyutta 3 kanal varken 205'den itibaren 4 kanal var bunun da etkisi olabilir. Yeni alınan Mazda 3'e de bu lastikten taktık. Yine problem görmedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ozan sevmiyor ben seviyorum. 2. senesindeyim bi falsosunu görmedim. Bu arada onun kullandığı boyutta 3 kanal varken 205'den itibaren 4 kanal var bunun da etkisi olabilir. Yeni alınan Mazda 3'e de bu lastikten taktık. Yine problem görmedim.
    Abi yanlış anlamada ben bi arabaya bi lastik takıp yorum yapmıyorum 2019 da aldım aldığımda lassa vardı sonra kumho hs51 aldım yaz bitti sattım kışlık lassa aldım yaz geldi falken aldım lanet ettim 1850 km sonra söktüm bridgestone aldım huzura erdim Eski arabaya 8 yılda en az 15 takım 0 lastik almışımdır bu iş bende takıntılı bi durum o yüzden maddi manevi çok emek verdim. Falken 310 berbat bir lastik petlasla aynı. kanal olayıda gelirsek daha önce de dedim diye hatırlıyorum ama isterse 8 kanal olsun hamuru dandik lastiğin he benim lastik 2020 ydi belki önceden kalitesi iyiyidi düşürdüler bilemem güncel falken leş. Sen şimdi abi git arabana premium bi lastik tak o zaman dersin ki falken çöp kumho hs51 10 basar 310 a etiket değerinde falken daha iyi sözde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi yanlış anlamada ben bi arabaya bi lastik takıp yorum yapmıyorum 2019 da aldım aldığımda lassa vardı sonra kumho hs51 aldım yaz bitti sattım kışlık lassa aldım yaz geldi falken aldım lanet ettim 1850 km sonra söktüm bridgestone aldım huzura erdim Eski arabaya 8 yılda en az 15 takım 0 lastik almışımdır bu iş bende takıntılı bi durum o yüzden maddi manevi çok emek verdim. Falken 310 berbat bir lastik petlasla aynı. kanal olayıda gelirsek daha önce de dedim diye hatırlıyorum ama isterse 8 kanal olsun hamuru dandik lastiğin he benim lastik 2020 ydi belki önceden kalitesi iyiyidi düşürdüler bilemem güncel falken leş. Sen şimdi abi git arabana premium bi lastik tak o zaman dersin ki falken çöp kumho hs51 10 basar 310 a etiket değerinde falken daha iyi sözde
    contiyle arasında alırken 50 lira takımda 200TL oynuyordu ve 200TL'ye ihtiyacım vardı. Pirelli'nin cinturato olmayan p7'leriyle kaza atlattıktan sonra kullanmaya başladım, öncesinde de Toyo c1s vardı 2. senesinde sürekli abs devreye girmeye başlamıştı Ağustos ayında o yüzden onları çıkarıp kışlık lastikleri takmıştım. Keza ilk lastikleri olan yokohama'lar da (a345 gibi bişey olarak hatırlıyorum) 10 numara lastikti.

Sorun yaşasam dediğim gibi uzun soluklu kullanmam 9 senedir aracımı kullandığımdan limitlerini nerde ne yapması gerektiğini biliyorum. Önceki mesajımda dediğim gibi sendeki sorun kanal sayısına bağlı olarak boyutlara göre farklı tepki göstermesi bence. sonuçta tyre review'da da 205/55/16'da 3. sırada testi bitirmiş bir lastikten bahsediyoruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    contiyle arasında alırken 50 lira takımda 200TL oynuyordu ve 200TL'ye ihtiyacım vardı. Pirelli'nin cinturato olmayan p7'leriyle kaza atlattıktan sonra kullanmaya başladım, öncesinde de Toyo c1s vardı 2. senesinde sürekli abs devreye girmeye başlamıştı Ağustos ayında o yüzden onları çıkarıp kışlık lastikleri takmıştım. Keza ilk lastikleri olan yokohama'lar da (a345 gibi bişey olarak hatırlıyorum) 10 numara lastikti.

Sorun yaşasam dediğim gibi uzun soluklu kullanmam 9 senedir aracımı kullandığımdan limitlerini nerde ne yapması gerektiğini biliyorum. Önceki mesajımda dediğim gibi sendeki sorun kanal sayısına bağlı olarak boyutlara göre farklı tepki göstermesi bence. sonuçta tyre review'da da 205/55/16'da 3. sırada testi bitirmiş bir lastikten bahsediyoruz.
    Tamama abi ben ikna oldum falken kral lastik

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bridgestone Potenza S001 hala üretiliyor mu yakin zamanda alan oldu mu? Leon FR imda 225/40/18 ler var. 4 yıl 43500 km yaptım 1 defa bile balon vs yapmadı, patlamadı. Çok memnun kaldım.
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onn_dear Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bridgestone Potenza S001 hala üretiliyor mu yakin zamanda alan oldu mu? Leon FR imda 225/40/18 ler var. 4 yıl 43500 km yaptım 1 defa bile balon vs yapmadı, patlamadı. Çok memnun kaldım.
    Başında potenza varsa o lastik kraldır abi Normalde var ama pandemiden dolayı iç piyasaya mal vermiyor fabrika şuan kışlık lastikler bile sıkıntıda lastik almayı düşünenler acele etsin karaborsa olmaya başladı lastikler

myk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Falken iyi lastik normalde ama satın alıcağın lastiği burda petlas üretiyor önceki sayfalarda baya yazım var falkenle ilgili eagle sportta yerli üretim goodyear kalitesi yok ve ıslakta evet çok kötü. o ebatta ucuza kaçmaya gerek yok bence piyasada en uygun fiyatta bulunabilcek ebat
    Ucuza kaçmak derken, şimdi falkenları tanesi 360₺ den buldum. Ama Continental conti6 530₺, Michelin 600₺. Yani fiyat farkı baya var ve bu farka değer mi ondan emin değilim.
    Falken için Petlas üretiyor derken ben anlamadım. Şimdi falken kendi hamurunu kullanmıyorda Petlasın hamuru ile yapılıyorsa ne anlamı var, sonuçta marka kalitesi olarak baya fark olması lazım aralarında. Falken neden böyle birşey yapsın kendi marka kalitesini düşürsün.
    Peugeot 106 GTI (S16) - Satıldı
    Citroen C4 (Sedan)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ucuza kaçmak derken, şimdi falkenları tanesi 360₺ den buldum. Ama Continental conti6 530₺, Michelin 600₺. Yani fiyat farkı baya var ve bu farka değer mi ondan emin değilim.
    Falken için Petlas üretiyor derken ben anlamadım. Şimdi falken kendi hamurunu kullanmıyorda Petlasın hamuru ile yapılıyorsa ne anlamı var, sonuçta marka kalitesi olarak baya fark olması lazım aralarında. Falken neden böyle birşey yapsın kendi marka kalitesini düşürsün.
    aynı ebatta petlas ne kadar baktın mı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler