User Tag List

Sayfa 41/53 İlkİlk ... 31394041424351 ... SonSon
994 sonuçtan 761 ile 779 arası

Konu: Yaz Lastiği Tavsiye (Falken,Nokian, Kumho, vb.)

Mert- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.5- 2 senede çöp olan bir lastik, parlak asfaltta canavar gibi kayıyordu. ( kullandığım araç 1.2 Micra idi )
    hocam siz bu sene başı almamış mıydınız falkenleri? ilk aldığınızda mı kayıyordu?

bende falken ecorun ve Nokian wetproof arasında kaldım.

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mert- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam siz bu sene başı almamış mıydınız falkenleri? ilk aldığınızda mı kayıyordu?

bende falken ecorun ve Nokian wetproof arasında kaldım.
    falken her zaman kayar

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4. senesindeyim problemim yok. acaba bana farklı lastik mi taktılar anlamıyorum
    Belki benim defolu falandır, sıfır almıştım. Ama cidden çok kötüydü.

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bskone Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    98 civic için 195/50/15 yazlık lastik bakıyorum aklımda dunlop sp sport fm800 var ? bu lastiği kullanan varmıdır tavsiye edermisiniz yada sizlerin tavsiyeleri nelerdir
    225/45/17 batında kullandım. Fiyatına göre bence gayet güzel bir lastik tavsiye ederim.

bskone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    225/45/17 batında kullandım. Fiyatına göre bence gayet güzel bir lastik tavsiye ederim.
    tavsiyeniz için teşekkürler dün akşam güzel bir indirim yakaladım ve 1 takım aldım bakalım memnum kalıcakmıyım

Alıntı gökberk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

2019 dan beri aynı ebatta kullanıyorum. Bu lastiği de araştırabilirsin.
    tavsiyeniz için teşekkür ederim. tercihimi dunlop olarak yaptım umarım memnun kalırım

edit: ürün satıcının elinde yokmuş daha doğrusu var sanıp ilan açıyorlar daha sonra yok deyip iptal ediyorlar. + satıcının söylediği fm800 lastiklerinin üretimi durmuş daha üretimi olmayacakmış..
    Konu bskone tarafından (25-11-2021 Saat 13:18 ) değiştirilmiştir.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    185/60/15 ti sanırım 2015 polo için orta üst seviye hangi lastiği tavsiye edersiniz. Yazlık. Bir arkadaş soruyor. Ben t005 , goodyear,Continental, sava tavsiyesi verdim

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    185/60/15 ti sanırım 2015 polo için orta üst seviye hangi lastiği tavsiye edersiniz. Yazlık. Bir arkadaş soruyor. Ben t005 , goodyear,Continental, sava tavsiyesi verdim
    t005 verelim hemen

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hemşerim bu adam izmitte ya. Aldıramayız buradan

sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bskone Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tavsiyeniz için teşekkürler dün akşam güzel bir indirim yakaladım ve 1 takım aldım bakalım memnum kalıcakmıyım

tavsiyeniz için teşekkür ederim. tercihimi dunlop olarak yaptım umarım memnun kalırım
    3 sene kullandım fm800 bugün yeniledim gene aynı modelden

Mert- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nokian wetproof alacağım fakat istediğim ölçülerde hep XL var. (185/60/15)

konforlu ve sessiz olmasını istiyorum, performans beklentim yok. XL tercih edilir mi sertlikten dolayı konfor bozulur mu?

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    33 yaşındayım 15 yaşından beri araba kullanıyorum.

Bir tanıdığım dostum da demedi ki arkadan itiş araba kullanıyorsun kış lastiğine çok erken geçme.
    12 derece gibi bir havada yeni yagmur yağmış yolda sotto zero kış lastikleriyle drift king oluyordum istemsiz.

konudan bağımsız ama belki biri okur işe yarar, kış lastikleri yumuşak hamur olduğu için 7 derece yukarı sıcaklıklarda özellikle yağmur da çok kötü performans sergiliyorlar.
    sanki karda-buzda araba kullanıyor gibi oluyorsunuz. O sebeple havaların 10 derece altına düşmesini bekleyin kışlıklara geçmek için. Özellikle arkadan itiş araçlar için.

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne zaman taktırdınız yeni mi daha lastik
    3. ay bitmek üzere

aspensilber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese merhaba,
    2017 model 1.6 Dizel astra K otomatik araç sahibiyim. Aracımın üzerinde gelen Bridgestone Turanza T001 lastiklerle resmen aşk yaşadık. Kendileriyle yollarımı 90.000 kilometrede artık ayrıldı. Sizlere hem bu lastik hemde yerine aldığım Bridgestone T005'i anlatacağım.

Aracın üzerinde gelen T001'ler 90 binde söküldü. Ön arka hiç yaptırmamıştım, keşke yaptırsaymışım.
    *** Lastikler 41/16 ispanya üretimi. Diş derinlikleri süper yaz kış hiç değişmediler sadece ön lastiklerin sağ sol omuzları çürümeye başlamış artık.
    *** Kuruda tutunma %70 civarında kaldı, özellikle ağırlık transferlerinde arkayı çok kolay bırakmaya başladı.
    ***Sert girilen virajlarda önden kopmalar başgösterdi. Ancak bunları son 10k kilometredir yaşadım.
    *** Lastikler 45-50 bin kilometrede sertleşti ve konfor gerçekten bozuldu ama beni rahatız etmiyor çünkü otoban kullanımında hiç sorun yoktu.
    *** Lastik sesi hiç değişmedi. Aldığım gün neyse aynısı kaldı.
    *** Arada köy yolu gibi yollara girmeme rağmen lastiklerde yarık, çi,zik vs yok ayrıca sadece 1 defa lastiğim patladı bu kilometre boyunca.

4 gün önce Bursa Nilüfer Özlas lastikten tanesi 800 TL'ye 10/21 üretimi turanza T005 94Y XL lastik aldım.
    ***Aracın konforunda çok az bir iyileşme oldu hakkını yemiyeyim ancak arabam halen sert.
    ***Yol tutuşu muaazzam değişti şu anda yoldan kopartamıyorum arabayı, eski lastiklerimle anında yan verdiğim yerlerde baya iyi tutuyor.
    ***Yağmurlu havalarda sanki ekstra tutuyor gibi geliyor ama çok da deneyemedim.
    ***Sanıyorum lastikler T001'e göre ağır, hızlanmalarda arabada bir isteksizlik var. Çok uzun zamandır aynı arabayı kullandığımdan hemen hissediyorum.

Şu an için T005'den memnunum ilerleyen dönemde sorun yaşarsam burayı güncellerim.

NOT: lastikten almayı düşünüyor ve kafanıza takılan soru işaretleri varsa mesaj yolu ile iletişime geçerseniz yardımcı olmaya çalışırım.

İyi forumlar.
    >BMW E36 3.20 i Otomatik Individual Aspensilber
    >Corsa C 1.7 DTI Duman Spec Cosmo Paket
    >Astra K 1.6 Dizel Otomatik Excellence

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    205/45/16 için tavsiye alabilirmiyim ?
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hepsiburada.com | Guvenlik şundan varmı kullanan ?
    médiocrité partout

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hepsiburada.com | Guvenlik şundan varmı kullanan ?
    Ben R56 S'i aldığımda Kormoran vardı. Hayatımda ilk defa korkarak araba kullandım, ikinci gün direkt PS4'e geçtim, dünya değişti

Michelin bayisindeki adam yeni gelen serilerin daha iyi olduğunu, memnun kalındığını söyledi ama güvenemedim. Kışlık lastikle gazlasam daha çok güven verirdi çünkü o kadar rezildi. tarihleri veya km'si eski değildi lastiklerin baksan yepyeni duruyordu da.

bahsettiğim dönem 2020 Mart. Şu anki kormoranlar söylenen yenilerden olması lazım ama ben düşmanıma bile aldırmam o günkü tecrübemle.

Petlas al daha iyi, E320'de ikinci takımı aldım ben, arabanın esneyerek yol tutması payı da var muhakkak ama Miniden daha güvenli döndüğüm oluyordu her gün döndüğüm virajlarda

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben R56 S'i aldığımda Kormoran vardı. Hayatımda ilk defa korkarak araba kullandım, ikinci gün direkt PS4'e geçtim, dünya değişti

Michelin bayisindeki adam yeni gelen serilerin daha iyi olduğunu, memnun kalındığını söyledi ama güvenemedim. Kışlık lastikle gazlasam daha çok güven verirdi çünkü o kadar rezildi. tarihleri veya km'si eski değildi lastiklerin baksan yepyeni duruyordu da.

bahsettiğim dönem 2020 Mart. Şu anki kormoranlar söylenen yenilerden olması lazım ama ben düşmanıma bile aldırmam o günkü tecrübemle.

Petlas al daha iyi, E320'de ikinci takımı aldım ben, arabanın esneyerek yol tutması payı da var muhakkak ama Miniden daha güvenli döndüğüm oluyordu her gün döndüğüm virajlarda
    bende michelin bayisinde baya bir övgüyle bahsederken duydum markayı.
    gerçektende michelin üretiyor, adamları iletişim adresleri aynı..

ama demekki 2. hatta 3. kalite mal.

lastik arabadaki bence en önemli ekipman.
    ne olursa en kalitelisi seçilmeli.
    senle yol arasındaki tek element.

ps4ü ben megane CC'ye alınca millet dalga geçmişti napcan araba gitmio vs zaten diye.
    ama ben o ps4 sayesinden köprü çıkışından ölümden döndüm , başka lastik olsa bariyerdeydik.

ben genede ne olursa michelin makayım 2 lira fazla veririm kafam rahat olur
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    primacy 4 ' te tanesi 1700 tl 4 tanesi 7000 tl.
    en iyisi arabayı satayım , bisikletle devam...

2020 başında ps4ü 2000tlye almıştım.
    lanet olsun ortadoğuda doğduğum bu günede.
    médiocrité partout

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aspensilber Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,
    2017 model 1.6 Dizel astra K otomatik araç sahibiyim. Aracımın üzerinde gelen Bridgestone Turanza T001 lastiklerle resmen aşk yaşadık. Kendileriyle yollarımı 90.000 kilometrede artık ayrıldı. Sizlere hem bu lastik hemde yerine aldığım Bridgestone T005'i anlatacağım.

Aracın üzerinde gelen T001'ler 90 binde söküldü. Ön arka hiç yaptırmamıştım, keşke yaptırsaymışım.
    *** Lastikler 41/16 ispanya üretimi. Diş derinlikleri süper yaz kış hiç değişmediler sadece ön lastiklerin sağ sol omuzları çürümeye başlamış artık.
    *** Kuruda tutunma %70 civarında kaldı, özellikle ağırlık transferlerinde arkayı çok kolay bırakmaya başladı.
    ***Sert girilen virajlarda önden kopmalar başgösterdi. Ancak bunları son 10k kilometredir yaşadım.
    *** Lastikler 45-50 bin kilometrede sertleşti ve konfor gerçekten bozuldu ama beni rahatız etmiyor çünkü otoban kullanımında hiç sorun yoktu.
    *** Lastik sesi hiç değişmedi. Aldığım gün neyse aynısı kaldı.
    *** Arada köy yolu gibi yollara girmeme rağmen lastiklerde yarık, çi,zik vs yok ayrıca sadece 1 defa lastiğim patladı bu kilometre boyunca.

4 gün önce Bursa Nilüfer Özlas lastikten tanesi 800 TL'ye 10/21 üretimi turanza T005 94Y XL lastik aldım.
    ***Aracın konforunda çok az bir iyileşme oldu hakkını yemiyeyim ancak arabam halen sert.
    ***Yol tutuşu muaazzam değişti şu anda yoldan kopartamıyorum arabayı, eski lastiklerimle anında yan verdiğim yerlerde baya iyi tutuyor.
    ***Yağmurlu havalarda sanki ekstra tutuyor gibi geliyor ama çok da deneyemedim.
    ***Sanıyorum lastikler T001'e göre ağır, hızlanmalarda arabada bir isteksizlik var. Çok uzun zamandır aynı arabayı kullandığımdan hemen hissediyorum.

Şu an için T005'den memnunum ilerleyen dönemde sorun yaşarsam burayı güncellerim.

NOT: lastikten almayı düşünüyor ve kafanıza takılan soru işaretleri varsa mesaj yolu ile iletişime geçerseniz yardımcı olmaya çalışırım.

İyi forumlar.
    225/45/17 94Y XL ebatında 2012 Peugeot 308 e taktım aynı lastiği.Öncesinde Nexen Nfera Su1 vardı.Zannedersem 3. yılı 35 bin kmsinde falandı değişirken.

-308 çok sert bir araba.Direksiyonu taş gibi.Özellik değişmeden önce lastik çok sertleşmiş.Ben bunu arabaya veriyordum ama lastiktenmiş.Tabiki direksiyonu diğer araçlara göre hala sert.

-Araba kesinlikle çok yumuşadı.Çukur ,kasis gibi yerlerdeki tepkisi hafifledi.Lastik sesi ciddi derecede azaldı.Trim sesi daha az.

-Yol tutuş ve frenlemesi çok iyi olan arabanın tutuşu çok daha üst seviyeye geldi.Eski lastik 2 yıl önce ilk aldığımızda iyiydi ama son bir yıldaki tepkisi inanılmaz kötüleşmişti.İki yıldan sonra binilmeyecekmiş demekki.

-Islak zemindeki tepkisi gayet güzel.İlk suya girişte acayip saçma tepkiler vermiyor.Makul seviyede.Kışın soğuk ve ıslakta tepkisini henüz deneyemedik.***** havalar.

-Temmuz ayında 558 tlye almıştım tanesini. Ps4 ve Asym5 ile aralarında 500-350 tl fark vardı.Tabiki bu iki lastik daha iyi ama fiyatına göre kesinlikle çok iyi.Petlas , Lassa , Falken gibi markalarla aynı fiyata almıştım.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler