User Tag List

Sayfa 49/53 İlkİlk ... 394748495051 ... SonSon
1003 sonuçtan 913 ile 931 arası

Konu: Yaz Lastiği Tavsiye (Falken,Nokian, Kumho, vb.)

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    97 polo sportline'ima ebat bulamadigim icin mecbur kalarak takmistim, ustundeki eski potenza'lardan fersah fersah iyi cikti.

Bro benim beyaz polo'yu hatirliyorsun, incek'ten gelip angora evlerine dondugun 90 derece viraji hoplamadan ziplamadan gram kaymadan, sadece azicik oterek, 85 ile donebiliyordum. O araba varken o kadar roll falan yaptik, bir kere sarmadi. Ben aldigim zaman ayni ebatta daha ucuza lastik yoktu. Daha ne beklersin ki bir lastikten?
    Hacı o zamandan bu zamana aynı kalitede devam ettiyse süper

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacı o zamandan bu zamana aynı kalitede devam ettiyse süper
    Good year'in yan urunu, ciddi bozulmus olacagini sanmiyorum. Daha dogrusu, bizdeki gibi hem kaliteyi dusurelim, hem fiyati yukseltelim mantalitesinde olmadiklarina inanmak istiyorum
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Good year'in yan urunu, ciddi bozulmus olacagini sanmiyorum. Daha dogrusu, bizdeki gibi hem kaliteyi dusurelim, hem fiyati yukseltelim mantalitesinde olmadiklarina inanmak istiyorum
    goodyearın eagle serisi mesela lanet bir lastik, ama efficientgrip ve asymmetric serisi güzel

Yani eagle serisine dönüşmediyse alınır

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    goodyearın eagle serisi mesela lanet bir lastik, ama efficientgrip ve asymmetric serisi güzel

Yani eagle serisine dönüşmediyse alınır
    Asymmetric dedigin zaten Eagle bro Senin dedigin duz Eagle F1 (Toyo T1-R bunun cakmasi) veya Eagle'in NCT serisidir. Duz F1 aslen yagmur suyu tahliye etmenin daha iyi oldugu bir desen iddiasiyla ciktiysa da basarili olamadi, zira gercek dunyadaki testlerde anlasildi ki suyu tahliye etmek icin boylu boyunca uzanan kanallar lazim. NCT serisi de 4 mevsim olan seri. Klasik 4 mevsim lastik, little little into the middle olayi lastikte pek ise yaramiyor
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Asymmetric dedigin zaten Eagle bro Senin dedigin duz Eagle F1 (Toyo T1-R bunun cakmasi) veya Eagle'in NCT serisidir. Duz F1 aslen yagmur suyu tahliye etmenin daha iyi oldugu bir desen iddiasiyla ciktiysa da basarili olamadi, zira gercek dunyadaki testlerde anlasildi ki suyu tahliye etmek icin boylu boyunca uzanan kanallar lazim. NCT serisi de 4 mevsim olan seri. Klasik 4 mevsim lastik, little little into the middle olayi lastikte pek ise yaramiyor
    f1ini eklememişim, aynen

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aldığım Goodyear Eagle Sport 4 Seasons lastiklerle ilgili ön izlenimlerimi paylaşayım.

Lastiklerimi geçen hafta taktırdım. Eski lastiklere göre ciddi bir yumuşama oldu arabada. Bozuk yol ve tümsek geçişlerinde daha yumuşak tepki veriyor lastikler.

Ani frenlemede gayet tatminkar durma mesafesi beni memnun etti. Sıfırdan kalkıştaysa biraz zayıf bulduğumu söylemek isterim, araba gitmek istiyor ancak lastikler tutunamadı.

Tabi bu deneyimlerim lastikler takıldıktan 5 km sonra asfalt zeminde edindiğim tecrübeler.

Yol sesi olarak 72db ile eski lastiklerimden çok bir farkı yok uğultu ve ses gözlemlemedim araç içinde.

Virajda sert direksiyon hareketinde sorunsuz bir şekilde istediğim tepkiyi verdi. Tabi yanak 55 olduğu için ve araç büyük olduğu için kabul edilebilir düzeyde az bir esneme yaptı.

Eagle Sport 4 Seasons serisi tamamıyla yabancı ülkelerde üretiliyormuş. Benim lastiklerim 2022 yılı 20 hafta Fransız üretimi. Yerli üretimle karıştırılıyormuş genelde.

Genel olarak ilk izlenimlerim olumlu. Çok yumuşak bir lastik bu nedenle dikkatli olmak gerekir diye düşünüyorum. Islak zemin tecrübem olmadı ama ilerleyen zamanda paylaşırım.

Evden işe, işten eve günlük kullanılan araçlar için tercih edilebilir olduğunu düşünüyorum. Desen olarak diğer 4 mevsimler gibi değil yazlık lastik formunda durduğu için görüntüsü de kışlık mod gibi değil.

31.01.2023 Güncellemesi

Lastikleri yağmurda test imkanım oldu hiç güven vermiyor. Yağmurlu havada gaza basmamla 2 ve 3. viteste patinaja düştüm yerimde saydım. Yağmur performansını hiç beğenmedim.

Dün gece kar yağmıştı ve sabah işe gelirken erimişti birçok aracın yaz lastiği ile kızaklayarak kaydığı noktalarda kayma yapmadı, patinaja düşmedi, tutunması iyiydi.

Tam karlı yolda test imkanı henüz olmadı ancak bu sabah ki performansına göre güven vereceğini hissediyorum.
    Eagle sport 4 season kullanıyorum aracımda yaklaşık 4-5 aydır. Hissiyatımı ve görüşlerimi birkaç sayfa önce yazmıştım. Tekrar alıntı yapayım. Goodyear konuşulduğu için.

Tabi aracım tiguan ve sakin şehir içi kullanım tecrübesi bu yazdıklarım. Benim memnun kaldığım noktalar kendi aracımın hissiyatı doğrultusunda tabi daha güçlü araçlarda beklentiyi karşılamayabilir.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

Vtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar, 215-50-17 Civic için yalıtım zayıf olduğundan dolayı yazlık, sessiz bir lastik bakıyorum.
    Nokian Powerproof veya Falken var 68db civarı. Nokian ideal sanırım ?

mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Vtec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar, 215-50-17 Civic için yalıtım zayıf olduğundan dolayı yazlık, sessiz bir lastik bakıyorum.
    Nokian yazlıkta çok mutlu etmeyebilir sizi, yazlıkları hızlı çatlama yapabiliyor, uzmanlık alanları sonuçta kışlık lastik, birde Nokian Türkiye'den çekildi Rusya fabrikasını kapatınca, bulmanızda güç gibi..
    Youtube kanalım: www.youtube.com/@ardaguven

CLIORS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nokian KORMETAL ile satışa devam ediyor. Wetproof lastikleri Finlandiya malı. Tavsiye ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CLIORS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nokian KORMETAL ile satışa devam ediyor. Wetproof lastikleri Finlandiya malı. Tavsiye ederim.
    Son 15 yıldır Kormetaldeydi zaten Nokian, Rusya fabrikası kapanınca burdan çekilme kararı aldılar, Kormetal ile artık Nokian ın bağı kalmamıştır. Şuan son stokları bitirmek üzereler..Momo lastiklerini getiriyorlar şuan…

Vtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yorumlar için teşekkür ederim. Alternatif olarak ne olabilir peki ?

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bankadan arkadaşım hondasına aldı yazlık olarak nokianı, oda hiç memnun degil çok sesli diyo kışlık olarakta nokian kullanıyo kışlıklar daha sessiz diyo yazlıktan
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yorumlar için teşekkür ederim. Alternatif olarak ne olabilir peki ?
    Michelin Pilot sport serisi bakılabilir
    Konu mirafiori tarafından (02-02-2023 Saat 08:45 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bankadan arkadaşım hondasına aldı yazlık olarak nokianı, oda hiç memnun degil çok sesli diyo kışlık olarakta nokian kullanıyo kışlıklar daha sessiz diyo yazlıktan
    Abi 215/50/17 wetproof kullandım, uçan halı gibiydi lastik, aynı etiket değerindeki primacy den farkı yoktu.

Yalanlamak için değil, postu görünce şaşırdım ondan yazmak istedim.

Ha zaten memleketten çıkmış gitmiş, değerlendirmenin bir manası yok orası ayrı

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi 215/50/17 wetproof kullandım, uçan halı gibiydi lastik, aynı etiket değerindeki primacy den farkı yoktu.

Yalanlamak için değil, postu görünce şaşırdım ondan yazmak istedim.

Ha zaten memleketten çıkmış gitmiş, değerlendirmenin bir manası yok orası ayrı
    valla ben sölenenin yalancısıyım ama 4 yıldır kışlık nokianı bizzat kullanıyom yazlıktan sessiz onu söyleyebilirim yazın hiç çıkarmak istemiyom
    PROSTOCK GARAGE

fuatozkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güncel 205 45 17 yazlık f/p lastik önerisi neler var tecrübe sahibi olanlar.
    -_-_-_-

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fuatozkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kumho Marshal Nexen candır fiyat performans olarak

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fuatozkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ozan önermiş ama 225-45-17 ölçü Nexen Nfera SU Sport 2 kullanmıştım Astra J' de, gerçekten müthiş bir lastikti. Yol tutuşu, frenlemesi muazzamdı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    235/40/18 olarak, dört adet yazlık (yüksek performans) Michelin PS4, Pirelli P Zero veya Goodyear Ass 5/6 düşünüyorum. Conti de olabilir ama onun modellerine ismen hakim değilim.

Var mıdır yakın zamanda araştırma yapan, güzel fiyat veren bi yer? Goodyear Ass.ler baya övgü almış ve baya sıcak bakıyorum açıkçası.
    21`BMW G80 M3 Comp. & 09`Renault Megane 2 RS Phase-2

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler