User Tag List

Sayfa 4/9 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
154 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Falken lastİk yol sesİ problemİ

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı soruyu bende adama sordumda adam cevap vermedi, burdaki bayiiye sordum abi hepsi çakma etiket sanki denetleyenmi var 66db etiketli lastiği Almanlar Fransızlar japonlar yapamadıda bizimkilermi yaptı sanıyorsun dedi.

gerçekten etiket değerini veren firmalar global olan ve premium (conti,michelin,pirelli,goodyear,bridgestone) serisi gerisi atmasyon abi çok inanma dedi.
    bir dostum falken ze914(170tl) ile re002 (257tl) kıyaslayan bir çizerge hazırlamış.orda verilen verilere göre bu fiyata falken çok iyi bir lastik.yani re002 sadece kuru asfaltta üstünlük sağlıyor.ze914 konfor,yakıt,db,aşınma gibi her konuda daha üstün.ne bileyim banada pek mantıklı gelmedi.tabi 257X2 cepten çıkınca banamı öyle geldi .yoksa gerçekten bir atmasyon varmı bilmiyorum

birde aynı çizergeyi toyo t1r ile falken ze914 için hazırlamış..toyo direk çöp konumunda kalmış.

konuyu görürse belki paylaşır
    Konu mikelazi tarafından (29-03-2017 Saat 17:18 ) değiştirilmiştir.

telat deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynı soruyu bende adama sordumda adam cevap vermedi, burdaki bayiiye sordum abi hepsi çakma etiket sanki denetleyenmi var 66db etiketli lastiği Almanlar Fransızlar japonlar yapamadıda bizimkilermi yaptı sanıyorsun dedi.

gerçekten etiket değerini veren firmalar global olan ve premium (conti,michelin,pirelli,goodyear,bridgestone) serisi gerisi atmasyon abi çok inanma dedi.
    bencede kendini kanıtlamış markalar dışındaki db ler sallamasyon olabilir , ama daha iyi olma ihtimalide var tabi

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Benim Polo'da eski sahibinden kalma 205/40R17 Kumho Ecsta LeSport var, beklediğimden sessiz çıktılar ama o da garip mesela

Hatta aynı ebat Ku39 arkadaşın 1.2 Polo'da vardı, o daha sesli hissedilir şekilde
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu durumda etiket bilgilerinin doğruluğu şüpheli. ancak etiket bilgisi dışında bilgi kaynağı yok gibi bişey çünkü yorumlar çok göreceli olabiliyor. Menşei gozetilerek tarafsız bir şekilde profesyonelce test edilmedikçe gerçeği ogrenememiz zor gibi görünüyor
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Etiket değerleri,üreticilerin beyanlarından ileri geliyor.Bunu unutmamak lazım.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

leader_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HondatugraL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dunlop SP Sport LM 703 üstündekiler. Allah belasını versin okadar diyorum
    LM703 artık gelmiyor Türkiye'ye. FM800 deseni geldi onun yerine ve gayet başarılı sonuçları var. Tavsiye ederim.

HondatugraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı leader_T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    LM703 artık gelmiyor Türkiye'ye. FM800 deseni geldi onun yerine ve gayet başarılı sonuçları var. Tavsiye ederim.
    Yok abi Nokiandan başkası yalan araba değişme işi olmazsa sıradaki lastiğimiz o inşaallah.
    DR. OWL

Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı HondatugraL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok abi Nokiandan başkası yalan araba değişme işi olmazsa sıradaki lastiğimiz o inşaallah.
    Antalya sıcağında Nokian V ler varken 3. yıl dolumu zamanında hamur bozulması sonucu yolda lastik parçaladık biz, Line serilerinde o sorun giderildi mi acaba dikkatli olun yine de Görkem
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    1460 kg scaled
    now back to stock.

HondatugraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Antalya sıcağında Nokian V ler varken 3. yıl dolumu zamanında hamur bozulması sonucu yolda lastik parçaladık biz, Line serilerinde o sorun giderildi mi acaba dikkatli olun yine de Görkem
    nokian eline 2 bakıyorum. Sıkıntı çıkmaz sanırım
    DR. OWL

snan1910 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nokian weatherproof 4 mevsim lastik için bilgisi tecrübesi olan var mıdır?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nokian Nokian diyorsunuz da, bu lastik bol bulunmuyor. Onu da hesaba katıyorsunuz herhalde? ?
    Geçen ana bayisine bi ebat sordum. Ellerinde yoktu. İsteriz gelir dediler ki sorduğum ölçü de 235/40/18. Yani öyle abidik gubidik bi ölçü de değil. Sipariş verirlermiş, 1 ayda gelirmiş. Hiç bir yerde yoktu hatta. Şaka gibi.
    İyi de kardeşim. Velev ki çukura girdin ve Allah muhafaza lastiği yardın. Ne yapacan? 1 ay lastik mi bekleyecen? Ya da alakasız bi lastik takıp devam mı edecen?

Şahsi görüşümdür; 3 kuruş fazla olsun ama her vakit bulunan bi lastik olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nokian Nokian diyorsunuz da, bu lastik bol bulunmuyor. Onu da hesaba katıyorsunuz herhalde? ?
    Geçen ana bayisine bi ebat sordum. Ellerinde yoktu. İsteriz gelir dediler ki sorduğum ölçü de 235/40/18. Yani öyle abidik gubidik bi ölçü de değil. Sipariş verirlermiş, 1 ayda gelirmiş. Hiç bir yerde yoktu hatta. Şaka gibi.
    İyi de kardeşim. Velev ki çukura girdin ve Allah muhafaza lastiği yardın. Ne yapacan? 1 ay lastik mi bekleyecen? Ya da alakasız bi lastik takıp devam mı edecen?

Nokian ile Nexeni isim benzerliği yüzüden karıştıyor olabilirmisiniz? en son yazan arkadaştan öte Nokian Nokian değilde ben sürekli Nexen Nexen diyordum lafı üstüme alındım sormak istedim

Nokian Filandiya malı ve gayet iyi , heleki Line serisi oldukça makul ve Michelin primacy 3'e çok ama çok benzeyen bir performansa sahip her anlamda.

Nexen ise Kore malı, giriş seviyesindeki modeller şu an Polo ve birkaç Skoda'da OEM lastik, HD Blue plus ise premium modeli ve bence F/P anlamında rakipsiz açıkcası.

stokları ve sirkilasyonunu bilmiyorum o konuda Nexen içinde haklı olabilirsiniz açıkcası.

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Nokian zLine 235/40ZR18 95Y XL - KolayOto
    yarın kargoda

Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir dostum falken ze914(170tl) ile re002 (257tl) kıyaslayan bir çizerge hazırlamış.orda verilen verilere göre bu fiyata falken çok iyi bir lastik.yani re002 sadece kuru asfaltta üstünlük sağlıyor.ze914 konfor,yakıt,db,aşınma gibi her konuda daha üstün.ne bileyim banada pek mantıklı gelmedi.tabi 257X2 cepten çıkınca banamı öyle geldi .yoksa gerçekten bir atmasyon varmı bilmiyorum

birde aynı çizergeyi toyo t1r ile falken ze914 için hazırlamış..toyo direk çöp konumunda kalmış.

abi tutunma lastiğinde yakıt aşınma konfor aramak olmaz zaten bide yağmurda denemek lazım falkenla bridgestonu

t1r de üretimi biten bi lastik diye biliyorum en son 2010 2012 lerde falan vardı sonra bitti gitti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nokian ile Nexeni isim benzerliği yüzüden karıştıyor olabilirmisiniz? en son yazan arkadaştan öte Nokian Nokian değilde ben sürekli Nexen Nexen diyordum lafı üstüme alındım sormak istedim

Nokian Filandiya malı ve gayet iyi , heleki Line serisi oldukça makul ve Michelin primacy 3'e çok ama çok benzeyen bir performansa sahip her anlamda.

Nexen ise Kore malı, giriş seviyesindeki modeller şu an Polo ve birkaç Skoda'da OEM lastik, HD Blue plus ise premium modeli ve bence F/P anlamında rakipsiz açıkcası.

stokları ve sirkilasyonunu bilmiyorum o konuda Nexen içinde haklı olabilirsiniz açıkcası.
    Yok yok
    Karıştırmadığımdan eminim. Nexen'e hiç bakmıyorum zaten.

By_Engin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

İşten güçten ancak fırsat buldum, aklıma geldi konuları karıştırırken buldum paylaşayım. Bu arada o senin ebat (205-55R16) için geçerli, 215-45R17 için 2 katından fazla fiyat farkı
    Bu arada Falken ZIEX ZE914 ECORUN aldık diye bahsettiği de benim Lastikler halen gelmedi haftaya ancak gelir verdikleri tarihe göre, internetten alışverişin dezavantajı neyse.

Verileri tyrereviews.co.uk sitesinden aldım. İsteyen inceleyebilir, ben onların yalancısıyım henüz deneyemedim.

Falken ZIEX ZE914 EcoRun - Tyre Reviews
    Bridgestone Adrenalin RE002 - Tyre Reviews
    Toyo T1R - Tyre Reviews

Peugeot 406 sport pack 2.0 16v. It isn't stock.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yarın kargoda

abi tutunma lastiğinde yakıt aşınma konfor aramak olmaz zaten bide yağmurda denemek lazım falkenla bridgestonu

t1r de üretimi biten bi lastik diye biliyorum en son 2010 2012 lerde falan vardı sonra bitti gitti
    18 ler kimin için???

konfor sorunum pek yok,yağmurdada gazlamam zati,şimdilik memnunum.

2 gündür ufaktan zorluyorum.sahil küçükyalı virajı,sahil maltepe köprüsü gayet iyi.zorlarsam arka kopuyor tam istedigim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yarın kargoda

Kardeş bu lastik en az geçen 3-4 ay TRde hiçbir yerde yoktu. Yeni yeni ilanlara düşüyor. Biliyorum bunu; gördüm. İdame denen bişey var. Bişey olsa kalakalırsın. Bekle ki yeni lastik gelsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı By_Engin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fotoları alıntı yapmıyorum şişmesin ekran
    Oranlar bu şekilde ancak kaç kişiye kaç kişi oranlamış o daha önemli dikkat edin derim,

Hani Falken'i 50 kişi oranlamıştır, Bridgestone'u 1000 kişi.. O anlamda, yanlış anlamayın lütfen genel olarak o siteyi baz alanlara uyarım
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    1460 kg scaled
    now back to stock.

By_Engin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yarın kargoda

Bende 1 çift Toyo Proxes T1R mevcut. Geçen sene almıştım, 2015 yada 2016 tarihli. Bu sene (2017) olmayabilir. Geçen sene de temininde sorun yaşadık, 2014 yada 2015 bulduk kış geldi 1 sene daha tarih atacak diye almadım, o yüzden şimdi Falken aldım.
    Peugeot 406 sport pack 2.0 16v. It isn't stock.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler