User Tag List

12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Sağ önden gelen lokurtu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sağ önden gelen lokurtu?

Merhaba arkadaşlar
    Audi a1 kullanıyorum, yaklaşık 2 senedir aracın üzerinde coilover mevcut, tatlı bir basıklığa sahip, kesinlikle dip basık değil.
    Arac 56 bin km civarında iken rota girdiğimde aracın önünü havaya kaldırıp sağ tekerleği elle sağ sola yapmaya çalışıldığında lastik az da olsa sağ sola oynuyordu,bozuk yollarda minimal düzeyde sağ önden ufak ufak sesler geliyordu ama dert etmiyordum.56bin km de rotçum bana sağ üst amortisör takozumda boşluk olduğunu söylemişti.
    Şuan araç 72bin km de ve sanki sağ önde amortisör boştaymış gibi ufacık yoldaki dalgalanmada, yamalarda bile lokurtumsu ses geliyor. Kasislerde ise sağ önden dayanılmaz mide bulandırıcı seviyede sesler geliyor.Sanki amortisör tamamen boştaymış kendi halinde takılıyormuş gibi..
    Kasise direksiyonu sağlı ya da sollu kırıp girince (çapraz değil) ses azalıyor(bana öyle gelmiş de olabilir). İnternetten araştırmalarıma göre amortisör üst takozu park halinde sağ sol yapınca ses gelmesine sebep olurmuş ancak benden herhangi bir ses gelmiyor.
    Ben z rotlarından şüphelendim, sizinde fikrinizi almak istedim, en yakın zamanda rotçuya gidip sorunu öğrenip gereken parçayı değiştireceğim.

34btr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    amortısor veya takozlardan buyuk ihtimal,rota sok kesın soylesın iki kere işçilik verme ustaya, rotiller,rot,takozda olabılır amortısörde olabılır veya bır kacı bırden bozuktur.ucuz parçalar tek işçilikle tertemiz olur .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 34btr1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amortısor veya takozlardan buyuk ihtimal,rota sok kesın soylesın iki kere işçilik verme ustaya, rotiller,rot,takozda olabılır amortısörde olabılır veya bır kacı bırden bozuktur.ucuz parçalar tek işçilikle tertemiz olur .
    Umarım ses amortisörden yani coiloverdan olmasın
    Maslakta bu bahsettiğiniz parçaları değiştirebileceğim bir usta tavsiye edebilir misiniz? ve bu parçaları nereden temin edebilirim? daha önce hiç alt takımdan bir parça değiştirmedim, cevabınız için teşekkür ederim.

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Marka coilover mı? Eğer öyleyse varsa tedarikçi yoksa üreticiye sorunlu taraf için ayrı alım yapmak istediğinizi belirtin. Bi umut tek amortisör gönderebilirler belki.

Onun haricinde isim olarak tanımadığım için tavsiyede bulunmayayım ama benim tercih etmeyeceğim fakat bu işle uğraşan çoğu kişinin de memnun kaldığı amortisörcüler var. İkinci çözüm bu olabilir eğer sorun amortisör ise.
    Konu rain man tarafından (07-08-2017 Saat 06:09 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Marka coilover mı? Eğer öyleyse varsa tedarikçi yoksa üreticiye sorumlu taraf için ayrı alım yapmak istediğinizi belirtin. Bi umut tek amortisör gönderebilirler belki.

Onun haricinde isim olarak tanımadığım için tavsiyede bulunmayayım ama benim tercih etmeyeceğim fakat bu işle uğraşan çoğu kişinin de memnun kaldığı amortisörcüler var. İkinci çözüm bu olabilir eğer sorun amortisör ise.

St v2 coilover kullaniyorum, acikcasi coilden oldugunu pek dusunmemekteyim, basta ufak ufak basladi ve bir anda bir kac cukurdan sonra artti

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tablalara bakıldı mi? Belli ki ön düzende bir parça veya burç bitmiş durumda. Ben ilk okuduğumda amortisörden ziyade salıncak kaynaklı bir sorun gibi düşündüm amortisör konusu açıldığı için yorum yaptım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tablalara bakıldı mi? Belli ki ön düzende bir parça veya burç bitmiş durumda. Ben ilk okuduğumda amortisörden ziyade salıncak kaynaklı bir sorun gibi düşündüm amortisör konusu açıldığı için yorum yaptım
    Tabla dediğiniz amortisör takozu sanırım, 1 sene önce gittiğim rotçu arabanın ön tarafı havadayken eliyle lastiği sallamaya çalıştığında baya 1cm(tahmini) sağ sola sanki içerden direksiyonla oynar gibi sallanıyordu. Usta amortisör takozu demişti,ancak amortisör takozu araç dururken direksiyonu sağ sola yapınca gacır gucur ses çıkarması gerekmez miydi?
    Bu konuyu açmamdaki amacım burdan fikirleri toplayıp sonrasında gidip söküp değiştirip yine aynı şekilde ses devam ederse boşuna uğraşmış olmak istemiyorum..

Bu siteden parçalara baktığımda sanırım sıkıntı şurdaki 6 ve 2 numaralı yani rulman+amortisör takozu şeklinde satılan kısım
    http://www.oemepc.com/audi/part_sing...2/lang/u#sec_6

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Kaputu ac kuleden gorebilirsin lokurtu derecesine ulastiysa parcalanmistir zaten.
    - K -

________
    Dr.Ecu

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın direksiyonunu sağa yada sola çevirdiğinizde ( manevra yaparken mesela ) lokurtu veya tak diye kastırma sesi geliyorsa alt tablalar olabilir. Aynı ses bende de geliyordu, terazi burç lastikleri ve tablaları değiştirdim. Şöyle bir durum da var yalnız, tablalar bozuksa frene bastığınızda sağa sola da çekmesi gerekir, çünkü frende yük ön alt tablalara biniyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracın direksiyonunu sağa yada sola çevirdiğinizde ( manevra yaparken mesela ) lokurtu veya tak diye kastırma sesi geliyorsa alt tablalar olabilir. Aynı ses bende de geliyordu, terazi burç lastikleri ve tablaları değiştirdim. Şöyle bir durum da var yalnız, tablalar bozuksa frene bastığınızda sağa sola da çekmesi gerekir, çünkü frende yük ön alt tablalara biniyor.
    Kaymak gibi yolda ses de yok frende çekmede yok. @Mr.K kaputu açıp bakayayım ama tepeden görünücek pek birşey yok diye hatırlıyorum

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gıcırtı falan yapıyor mu ? sağa dönüşlerde ve durmaya yakın sağa doğru direksiyonu kırdığımda ses geliyordu. tabla fişeği değişince ses kesilmişti.
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Giderken Uğultu mu gibi birşey mi var yoksa sadece çukurlara girince mi ses duyuyorsun
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler