User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Düşük tablalı amortisör bulmak.

irfanakbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Düşük tablalı amortisör bulmak.

S.A. arkadaşlar hayırlı günler. Aracımın ön tabla burçlarında ve bir amortisör de sıkıntı varmış.aracin önü bariz bir şekilde arkaya oranla çok havada duruyor. Ön düzen yaptırmayı düşündüğüm ustada bunu fark etti ve ön düzen yapilirken yaylardan 1 bakla alirsak araba dengeli olur dedi. Şimdi ben haliyle çift amortisör almayı düşünüyorum ön tarafa yayları kestirmek yerine her araca göre düşük tablalı amortisör piyasada varmıdır? Ben araştırdım ama bir sonuca ulaşamadım bu durumu en makul olarak nasıl çözebiliriz? Amartisorler standart midir vida yerleri uygun ufak amortisör bulunabilir mi? Bu arada araç polo 6n 1
    profsyoneller yüksek hacimli motor kullanır.acemilerse ufak motor.benim 1.3 dizel tercihim ise tamamen ekomnomik sebepler.

''eski E36 mın şasesi sızlasın''

İzzet Göçmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tofas isi gibi oluyor olma sansi varsa yayin bastigi tablayi kesip assagi kaynatiyorlar yay kesmengibi oluyor ama konforlu oluyor uno varken yaptirmistim muzaam olmustu ama para varsa coil yaptirin zaten coil sistemi gibi biri sabit biri ayarli

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konu yanlış yerde bence

bu arada lastikle tabla arası foto.sunu çekin.nekadar ara var görelim.belkide sıkıntı arkadadır.

sene 2017 yayları kesip aracı eşitliyelim diyen rot balanscıyıda kutluyorum...

metin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhaba bende erzincan kemaliye'liyim
    aracın resmini ekleyebilirseniz fikir verilir belki düşük tablalı amortisör hazırda olduğunu düşünmüyorum belki sizin yaylarınız daha önceden değişti ise benzinli dizel motor yayları farklı oluyor onunla alakalı olabilir
    Bil ki, hakları bedelsiz vermez, zulmeden alçak ;
    Özgürlük armağan edilmez, feth edilir ancak !!!

alilaleci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    düşük tablalı amortisör bulamazsın anca tablaları tornacıda aşağı ve ya yukarı çıkartabilirsin
    Sakla setup 'ını gelir zamanı

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben şöyle söyleyim fiesta aracıma corsa c amortisörü taktım bayağı fark etti.
    Air sistemi yapanlara bi sorun onlar daha iyi bilir
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim ünide bi çocuk vardı sahini vardı soldan 1 sağdan yarım bakla kestim araba eşitlendi diyodu o geldi aklıma
    ben sorunun ne olduğunu tam anlamadım. ön tarafın orjinalden yüksek durması ise niye farklı bişey arıyorsunuz orjinal yay amortisör alıp takın belki daha önceden farklı bi işlem yapıldı diye öyle duruyor belki arka amortisörleriniz patlak o yüzden arka olması gerekenden basık duruyor size ön yüksek geliyor. foto var mı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu fotoğraf aracın yokuş yukarı el freni çekilmiş hali, yani ön basık , arka kalkık hali. Işıklarda ani kalkış yaparken ön taraf daha da yukarı kalkiyor. Bunu görenler, beni hızlı ve öfkelideki Dominik Toretto nun kardeşi saniyor bu durumu aşmam için ne önerirsiniz?

profsyoneller yüksek hacimli motor kullanır.acemilerse ufak motor.benim 1.3 dizel tercihim ise tamamen ekomnomik sebepler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çamurluk içi fotosu varmı.

tablayla lastik arasına kaç parmak giriyor.sorun tabladaysa bence amortisörler bu aracın değil gibi,sorun tablada değilse yaylar bu aracın değil

zamanında skoda favoritin ön lastik,tabla arasındaki mesafe farkından aracı 3-3,5cm indirmiştim.arkada lastik üzerinde kalan tabla olmadıgı için dipsiz kuyu gibiydi.

araban harbiden şahlanmış.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tablalarin durumu bu şekilde arkadaşlar tabladan düşürme imkanı yok gibi çünkü tabla tekerin üzerinde duruyor. Bu durum için başka Ne önerirsiniz?

safaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence on orjinal arka basik gibi duruyor. Arka yaylarda yada amortisorlerde bi islem olmasin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öndeki boşluk bir hayli fazla . Ustanın dediği gibi helozonlar dan 1 er bakla alsak konfor bakımından çok fazla bozar mı arkadaşlar. Bu dediğim şekilde deneyen oldu mu hiç yani 1 bakla kesince çok sıkıntı olur mu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kestirme derim.belki yaylar sizin aracın değildir.polo clasik yayı falan olmasın.

lastiklerde miladını doldurmuş gibi.

eg kasaya ek yayı takmıştık.jip gibi olmuştu araba,yayları kestik araba su yatağı gibiydi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu araca uyabilecek daha kısa yay ne olabilir mesela ? 5 lik spor yay aldım bu seferde çok düşürdü aracı . Açıkçası bu araca sert yay takmayı düşünmüyorum çünkü eski bir araç olduğundan çok hirpalar gibime geliyor. Taktigim spor yaylar aşırı sert değildi ama lastikler çamurluk içinde kaldı. Bizim corsaci tayfadan bir kaç arkadaş 1-2 bakla alınacaksa çok fazla düşmez spor yaydan da daha konforlu olur dediler. Kesik yaylı araçta kullandılar zamanında. Kararsız kaldım. Bir kaç haftaya kadar çözüm yolu bulup ön takımı yaptırırken bu düşüklük ayarinida aradan çıkartmak istiyorum. Bu arada lastikler dediğiniz gibi bitik halde kışlık lastiği yazında kullandım resmen eridiler bu olay normal mi? Yani 1 yılda bu kadar çabuk erimeleri markası Petlas. 1 yıl önce fena değillerdi ortalama 8-10 bin km ya yaptım ya yapmadım. Aracın kamber kaster ayarı sanırım biraz problemli gibi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Önlere 5cm lik apexi yayları taktigimda bu şekilde duruyordu araç . Normalde camurlukla lastik arası 7-8 cm civarı vardır . 5 cm lık alırsam aradaki bosluk 2-3 cm kalır buda benim için ideal bir seviye olur diye düşünmüştüm ama tam aksine lastikler 2-3 cm gibi çamurluk içinde kaldı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bulunur illa ki. Mesela 200sx s13 amortisorlerini altimaya takinca oluyor ama araba basik duruyor. Siz de bu sekilde orjinalden sizin arabaya uyabilecek (ayni platformda olan bira rabadan) bir amortisor takimi bulup alabilirsiniz. Illa ki vardir. Ya da denildigi gibi farkli bir aracin yayi da takilmis olabilir. Kestirmme olayina gelince bence once bir arastirin ondan sonra kestiricem derseniz siz bilirsiniz.
    91 Miata - Sold
    06 Pug207 - Sold
    06 Sorento
    Laurel coming soon...

By_Engin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Leylek gibi duran arabaya sadece 5xm apexi yayla bu kadar basıyorsan senin oem yaylarında sorun var. Başka aracın yada aracınla uyumlu olmayan bir yay demekki.
    Peugeot 406 sport pack 2.0 16v. It isn't stock.

uniquel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Spor yaydan onceki yani aracın orjinali diye dusundugun yaylar baska bir araca ait bence de.
    Sorunun amortisorunde degil, yayında.

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle yay kesme olayını unutun.Bunu merdiven altı yay satanlar gibi planlayarak.Bu araba bu kadar esnese yeter diye kafadan yaparak,yayı keserek orjinal yüksekliğine getirerek olmaz.Neden?
    Çünkü her aracın bir ağırlığı,bu ağırlığı karşılayabilecek bir yürüyen aksamı var.
    Şimdi siz bu yayı keserseniz ki bu yaylar da bu aracın değil gibi.Bütün rijit yapı bozulur.
    Yapmanız gereken şeyi de söyleyeyim.Ön ve arka amortisörleri sökün,amortisörlerin üzerinden seri numaraları,parça numaraları vs. bulun.Eğer doğru ise işlem tamam.Sonra yayları sökün,bakın.Parça no vs. internetten sorgulayın.Eğer onlar da doğru ise yayları temizleyip kesme işlemi var mı,veya tablalarla mı oynamışlar bir bakın.
    Farklı bir aracın ön yayları çıkacak diye tahmin ediyorum.Eğer çıkmazsa da yaylarla oynamışlar demektir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler