User Tag List

2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Fren geliştirme

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Fren geliştirme

Daha önce sorulduysa kusura bakmayın araç 2011 model fiorino euro4 motor ve devamlı şehir içerisinde kullanmaktayım dolayısıyla ayağım devamlı frende ve bizim muhitte neredeyse düz yol yok frenlerin bakımlarını serviste ve orjinal malzemeler ile yaptırıyorum fakat kısa mesafede yapılan frenlerden dolayı balatalar yapısı sertleşiyor galiba deneme amaçlı 100 km gibi hızlarda fren yapmak istediğimde durmayacakmış gibi bir his veriyor.

Bu kullanım için fren sistemine ne gibi geliştirmeler önerebilirsiniz? Konuyu açmadan önce biraz araştırdım çelik fren hortumu, disk büyütme, balata yumuşaklığı ile ilgili bir kaç yazı okudum ama hangisini yapmak daha mantıklı tecrübeli abilerimizden öğrenmek istedim.

gökberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fren pedalı boşluk hissi yaratıp tabiri caizse pedal dibe çöküyorsa fren sıvısını değiştirmekle başlayabilirsin.
    Onun haricinde çapı daha büyük disk ve tabi merkezden daha uzakta bir kaliperle fren hissiyatın ve aracın durma mesafesi iyileşecektir.
    Yumuşak balata ses yapmaz, çabuk yıpranır olayı odur, sert balata çabuk bitmez ama diski yıpratır.
    Fren şişmesinden bahsedersek eğer pedal hissiyatı sert gelir ve araç durmayacakmış gibi bir geri dönüşte bulunursa bu da frenlerini soğutamadığından olur.
    Yine söylediğim işlemlerle bunun önüne geçebilirsin. Disk büyütmek maliyetlidir. O yüzden az maliyetliden çok maliyetliye doğru gidebilirsin.
    JDM Don Lastiği...
    JDM Kevgir...
    JDM Marlboro Lights...
    .
    .

Alıntı 3rk4n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ve sonsuzda dek o virajda mutlu olarak yaşadilar.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler