User Tag List

14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Corsa c jant sürtme ve aks sorunu

Leonardo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Corsa c jant sürtme ve aks sorunu

Merhaba tech turkey ahalisi alman arabaları sorunsuz sağlam diyen adam kimdi ? Şaka bir yana 1.7 dti ilallah ettirdi soruna gelecek olursak heves ettim ve gittim enkei rpf-01 modelinin ofsetli olanını aldım corsa c van aracıma jant 8 ofset ön arka aynı lastiğe para kalmayınca eski jantın üstündeki lastikleri taktım belki sürtmez diye lastiklerin ebatı 185 55 15 tabiki sürttü hemde bayaa sürttü tampona çarpa çarpa tamponu düşürene kadar 185 45 15 ilacı dediler ancak çıkması bulunmaz bir jant 3 aydır yok internet aleminde sıfırı desek 15 lastiğe 1000 lira para vermek istemiyorum açıkcası ilk sorum şu bulunabilir bir ebat olan 195 45 15 lastiği takarsam sürtermi ?
    Diğer sorunuma gelirsek ben bu jantı taktım 1 hafta sonra akslar sizlere ömür oldu sıfır aks almak zorunda kaldım sizce tesadüf mü yoksa bu jantlar aksları bozuyormu ? Şimdiden teşekkürler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada unuttum fikir olması açısından jantlar budur

Konu Leonardo tarafından (13-02-2018 Saat 00:37 ) değiştirilmiştir. Sebep: Duzeltme

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lastik tabi ki etken ama esas sorun 8 ofset alman. 8 ofset jantın ET değeri de ona göre oluyor haliyle. Zamanında 5 kapı Corsa C'de 5cm maxtrac yay + 195/50/15 lastik kullandık. Araba bagaj full tesisattı. 5 kişi binsek bile sürtmezdi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lastik tabi ki etken ama esas sorun 8 ofset alman. 8 ofset jantın ET değeri de ona göre oluyor haliyle. Zamanında 5 kapı Corsa C'de 5cm maxtrac yay + 195/50/15 lastik kullandık. Araba bagaj full tesisattı. 5 kişi binsek bile sürtmezdi.
    Haklisiniz ancak bu janti takan 3-5 araç gördüm onlar cesaretlendirdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Leonardo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haklisiniz ancak bu janti takan 3-5 araç gördüm onlar cesaretlendirdi
    İmkan varsa takan araçların jant ölçülerine tam bir bakın, duruma göre flanş vs. de düşünebilirisiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İmkan varsa takan araçların jant ölçülerine tam bir bakın, duruma göre flanş vs. de düşünebilirisiniz
    Tam anlayamadim dediginizi abi flans neden

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Leonardo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam anlayamadim dediginizi abi flans neden
    Spacer yani. Jant ile porya arasına koyulup lastikler dışarı alınıyor. Eibach gibi markalarda üretiyor

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Böyle küçük arabalarda öne 8 takmak cesaret işi gerçekten.

Hem sürter hem ön takımı çok yorar, üstüne ön arka aynı genişlik olunca çirkin de duruyor.

Bence lastik masrafı yapana kadar jantları sat daha uygun birşeyler tercih et.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dragger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Hem sürter hem ön takımı çok yorar, üstüne ön arka aynı genişlik olunca çirkin de duruyor.

Tamam dir abi tesekkur ederim

RedCan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dragger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Konusu açılmışken aks ile ilgili, sana da bildirim gelmesi için alıntı yaptım abi.

Corsa C aracıma 4 adet Almanyadan FK AK street Coilover seti aldım. Coiller oldukça sert. Aracı 15'' jant (oem) ve 195-50-15 ile sürtmeyecek şekilde indirdik. Yol tutuşu iyileşti fakat, gaza basınca araçta titreme meydana geldi. Sanıyoruz bu sorunda coilover ile indirimce akslara baskı yaptı ve gaza basınca titreme meydana getirdi. Aracı kaldırmak çözüm fakat başka nasıl bir çözüm bulabiliriz. Diğer araçlarda da böyle mi oluyor ?

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    corsalarda et degeri çok cinstir her hoşuna giden her kafana esen jantı takamassın buna izin vermez onun için bunu bilerek keşke seçim yapsaydınız
    artı olarak kesik yay jant lastik ebatlarının uygun olmaması ve aracıda biraz güçlendirdiyseniz tabiki bide daha önceden bozulmuş filansa da bu sonuç kaçınılmaz olur
    benim tavsiyem akslarınızı değiştirdikten sonra biran önce o jant lastiklerden kurtulun
    bi fikir olaraktan mini cooper jantlarına bakın derim
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    corsalarda et degeri çok cinstir her hoşuna giden her kafana esen jantı takamassın buna izin vermez onun için bunu bilerek keşke seçim yapsaydınız
    artı olarak kesik yay jant lastik ebatlarının uygun olmaması ve aracıda biraz güçlendirdiyseniz tabiki bide daha önceden bozulmuş filansa da bu sonuç kaçınılmaz olur
    benim tavsiyem akslarınızı değiştirdikten sonra biran önce o jant lastiklerden kurtulun
    bi fikir olaraktan mini cooper jantlarına bakın derim
    Tesekkur ederim abi kurtulacagim artik aynisinin ofsetsizini alirim belki oda guzel duruyor jantlari cikardim yeni aks taktim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RedCan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konusu açılmışken aks ile ilgili, sana da bildirim gelmesi için alıntı yaptım abi.

Corsa C aracıma 4 adet Almanyadan FK AK street Coilover seti aldım. Coiller oldukça sert. Aracı 15'' jant (oem) ve 195-50-15 ile sürtmeyecek şekilde indirdik. Yol tutuşu iyileşti fakat, gaza basınca araçta titreme meydana geldi. Sanıyoruz bu sorunda coilover ile indirimce akslara baskı yaptı ve gaza basınca titreme meydana getirdi. Aracı kaldırmak çözüm fakat başka nasıl bir çözüm bulabiliriz. Diğer araçlarda da böyle mi oluyor ?
    Titreme aks tan oluyor zamanla cogaliyor aks cok pahali daha kotu olmadan kaldirin derim

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RedCan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

motor kulaklarını kontrol edin titreme ondan da yapabilir
    PROSTOCK GARAGE

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler