User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
39 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Türkiye’de Forged Jant kim satar?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir üretici daha var... ama paylaşmayacağım. Kişi türk lakin yurtdışında üretim yapılıyor. Hatta bazı markalara oem jant üretiyor..

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı psychologist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir üretici daha var... ama paylaşmayacağım. Kişi türk lakin yurtdışında üretim yapılıyor. Hatta bazı markalara oem jant üretiyor..
    Hem soru sorup hemde cevaba sahip olduğunu belirtip ama paylaşım yapmayacağını söylemekteki amacınızı ben anlayamadım.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hem soru sorup hemde cevaba sahip olduğunu belirtip ama paylaşım yapmayacağını söylemekteki amacınızı ben anlayamadım.
    yurtdışında üretim yaptırdığı için bir sitem galiba.
    99' 206 XS Black [Sold]
    06' 1.5 DCi Clio III Grey
    [Sold]

205-01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jantların fiyatları fena pahalı gerçekten ....
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu başlığı açtım ve bu süreçte farklı yerlerden de bilgiler aldım. Açmış olduğum bu başlıkta paylaştım. Bundan garip olan nedir anlamadım? Paylaşmama amacım üretim yeri Rusya olması, ayrıca ortaklarının Rus olması. Yani bundan dolayı paylaşmak istemedim. Çünkü Türkiye’de forged jant satıcıların olup olmaması bahsi ile konuyu açtım. Çocuk azarlar gibi bu postu yazmanızı bende anlayamadım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı psychologist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu başlığı açtım ve bu süreçte farklı yerlerden de bilgiler aldım. Açmış olduğum bu başlıkta paylaştım. Bundan garip olan nedir anlamadım? Paylaşmama amacım üretim yeri Rusya olması, ayrıca ortaklarının Rus olması. Yani bundan dolayı paylaşmak istemedim. Çünkü Türkiye’de forged jant satıcıların olup olmaması bahsi ile konuyu açtım. Çocuk azarlar gibi bu postu yazmanızı bende anlayamadım.
    Yanlış anlaşılmamak için özenle seçtim kelimelerimi ama azarlamak olarak algılamanız üzücü. Tuhaf olan gerçekten amacınızı anlamadığımdır. Yani madem paylaşmayacaktınız o bahsettiğim mesajı dahi atmazdınız olur biterdi. Ama böyle birisi var bende bunu biliyorum ama yazmıyorum demek gerçekten tuhaf kaçıyor. Forged jant ihtiyacım yok bu fiyatlar ile. O yüzden bu bilgiye muhtaç bekliyor değilim. Forum bilgi paylaşım yeridir. Hepsi bu.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    forged alu jant uzun suredir olan ve yuksek teknoloji urunu bir olay. -bildigim kadariyla- klasik dovme surecleri ile imal edilmiyor, rotational forging denen yeni bir imalat metodu kullaniliyor.

bu isin uzman firmalarindan birisi RAYS (Japonya). metod ozel bir rotational forging makinesi gerektirdiginden, makinede kullanilan teknolojinin patentini almislar. youtube'da videolarini seyretmistim. RAYS fiyatlari her zaman uzaydaydi, tasarim ve performans konusunda cok ileri seviyedeler.

RAYS haricinde HRE'nin urunleri de forged alu. ancak HRE bir marka mi firma emin degilim. urunleri cok pahalidir ve mukemmel tasarimlari vardir.

kormetal'in boyle bir ise girmis olmasi tabii ki guzel, ancak uretim & is dunyasi acisindan degerlendirilirse yurtdisi musterileri icin fason uretim amacli forged alu uretim hatti kurulmus oldugunu tahmin ederim. TR'de uretim yapip web sitesine urun koymalari sizlere hitap ettikleri anlamina gelmiyor. fiyat asla normal olmaz.

TR'ye gelirsek, bu konu ile bizim aramizda yuzyillarla olculecek bir mesafe var. sanayide forged alu jant falan dersen kufur mu ediyon gibi bi cevap gelir. urun olarak anca sahte TE37 satilir. onun da modasi herseyde oldugu gibi 6 ay surmedi. ulkenin seviyesi ne gerek var oyle janta, passat alirim seklim olur otesine gecmeyecegi icin konusmaya gerek yok.

forged alu jant dokum janta gore daha hafif oldugu gibi cok daha sert olur. kolay kolay egemezsiniz. bir sure kullandiktan sonra duzeltme istemez. hele RAYS'in yaptigi gibi eloksal kaplama yapilinca goruntu muhtesem oluyor (eloksal kaplama aluminyum yuzey icin kullanilabilir, dokum janta olmaz).

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tam gyr nin modeli var adamlarda muhtemelen kormetal adıyla tekrar pıyasata cıkmıslar yazıcaktım benden once yazılmış.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu jant kutukten cnc ile cikmiyormu? Meteryal dokumu yapilip makineler dovme islemi ile mi isliyor?
    Zaman bilgi disinda bu,adar pahali olmasinin sebebi nedir? Zaten malzeme tutarlari belli.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı G_TT_I Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu jant kutukten cnc ile cikmiyormu? Meteryal dokumu yapilip makineler dovme islemi ile mi isliyor?
    kutukten CNC ile cikma=doludan (hammaddeden) isleme
    standart dovme islemi baska, bahsettigin doludan isleme baska. once hammaddeyi kalipla dovup kaba sekline getirirsin. sonra isleyip son halini verirsin.
    rotational forging ise standart dovmeden daha farkli bir islem, malzeme hizla donerken kalip hem sekil verir hem presler. basinc altinda malzemenin metalurjik yapisi degiserek sertlesir.
    bu metodun ve makinesinin gelistirilmesi=ar-ge + patent
    TR firmasi kendi kendine gelistirmeyip disaridan aldigi icin maliyeti boru gibi olur.
    ozetle bilmemne akilli telefonunu almaktan farki yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi konunun uzmanı değilim ama rotational forging de kabaca tencere şeklinde jantın en düz kaba hattı çıkıyor. Ama buradaki avantaj üretim kolaylığı ve malzeme israfının önüne geçmek. Normal forging işleminden daha sağlam değildir. O yüzden kütükten çıkma dan fark olacağını asla düşünmüyorum. Ama kütükten cnc de talaşlı üretimde ciddi bir süre ve hammadde kaybı oluyor orası kesin. Geri kalan kısımda süslü pazarlama cümleleri. Söylemesi bile güzel "Rotational Forging" tabiki satarken de işe yarar.
    Schumi.Projects

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mudur
    konunun orta yerine zctin
    halbuki herkesi kafalamistim rotation cok iyi falan
    gozunden hicbisey kacmamis

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu abartmaya 6-10bin dolarla sisirmeye hic gerek yok, erdemirde bu malzeme karsili yok, tam konu verilirse rontgen vs tum testleri yapilmis malzeme avrupa vs standartlarinda istemediginiz kadar var, gece calismayan bi cnc ve tasarimciya bakar is.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı G_TT_I Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu abartmaya 6-10bin dolarla sisirmeye hic gerek yok, erdemirde bu malzeme karsili yok, tam konu verilirse rontgen vs tum testleri yapilmis malzeme avrupa vs standartlarinda istemediginiz kadar var, gece calismayan bi cnc ve tasarimciya bakar is.
    Üretimden ziyada güzel FEA analizleri ince tasarım kırılır mı kırılmaz mı onun bilgisayar simulasyonu yapılıp sonra üretilen janttan bir kaç tanesinin kırılana kadar test edilmesi lazım. Üretim kolay. Sağlamlık testi maliyetli. Yada beğenilen model 3d tarama ile birebir kopyalanırsa başka. Ki onda bile bence test lazım.
    Schumi.Projects

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba Arkadaşlar foruma bilgi paylaşımı yapabilmek için önceden üye olmuştuk. Jant Konusunda direk üreticiden bilgi alabilmeniz için buradayız. Forged ve döküm olsun aklınıza takılan tüm soruları cevaplayabiliriz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kmforged Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar foruma bilgi paylaşımı yapabilmek için önceden üye olmuştuk. Jant Konusunda direk üreticiden bilgi alabilmeniz için buradayız. Forged ve döküm olsun aklınıza takılan tüm soruları cevaplayabiliriz.
    Hoşgeldiniz. Pist ve diğer yarış kovalayanlar için 15-16-17 hafif jant planlarınız var mı acaba ? Olsa güzel olurdu.
    Schumi.Projects

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    17 ve 18 inch üretim planınız var mı?

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hre 5x120 19inç ön arka et 22 9.5 10.5 jant isteyen olursa bende var
    Orjinal hre forged jant üzerinde balans ağırlığı takmayın yazıyor
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hoşgeldiniz. Pist ve diğer yarış kovalayanlar için 15-16-17 hafif jant planlarınız var mı acaba ? Olsa güzel olurdu.
    Şuan için 3 parça olarak 18 inç ölçüsünün üretim planına koyulması gündemde,bunun haricinde ultra hafiflik için ilerleyen zamanlarda 17-18 ölçülerinde monoblock tek parça jantlar içinde çalışmalara başlanacak.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler