User Tag List

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
85 sonuçtan 77 ile 85 arası

Konu: Fren Diski Delmek...

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çizdirebiliyor muyuz peki? nedir bu desenler Şuayip hocam merak ettim...
    Forumdan CNC sahibi bir arkadaşımıza yaptırdım ben rica minnet ile. Sıfır aldığım 366x30 diskleri kendisine yolladım. Oda bu işin karşılığında lafı bile edilmeyecek cüzzi bir ücrete karşılık Brembo Type III desenini işledi disklere. Bence şahane oldular. Ama dışarı bu işi yapmaz sanırım.

Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Schumi

delikmi-desenmi???

aradaki fark ne???

punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Schumi

delikmi-desenmi???

aradaki fark ne???
    Brembonun sitesinden alıntı

Oluklu disk kimler için ​
    ​​

Oluklu disk, genel olarak, diski daha “uç koşullarda” kullanmayı tercih edenler için önerilir. Özellikle delikli ve oluklu disklerde olduğu gibi frenleme bandında makineyle işlemeye sahip olanlar olmak üzere tüm fren diskleri tipleri için, Brembo, frenleme sisteminin performans ve termal-mekanik gereksinimlerini mümkün olan en geniş işletim koşulları aralığında karşılamak üzere çok sayıda tezgah ve yol testi gerçekleştirir. ​

Bu, hem delikli hem de oluklu diskler için çatlak oluşması riskini önler. Ancak, yarış koşullarında olabileceği gibi uç şartlarda kullanımla sınırlı olmak üzere veya basit bir şekilde pist oturumları için bile, oluklu disk, delikli diske kıyasla daha iyi mekanik dirence sahiptir ve bu yüzden tercih edilmelidir.​

Dolayısıyla, olukları, çatlaklara karşı daha iyi dayanıklılık sağlamanın yanında -yalnızca yarış gibi uç koşullarda olsa da- diskin değişim vaktinin geldiğini anlamak için geçerli bir araç da sunduğundan, Brembo Max diskleri, maddeye önem verenler için daha uygun olabilir. ​

​Performans bakımından farklılıklar, yine de yolda olmakla birlikte sportif kullanımı dikkate alırsak, temel olarak mevcut değildir. Yanlış kullanımı önlemek ve dolayısıyla gereksiz harcamaların önüne geçmek için, pistte kullanımın, özel olarak yarış için tasarlanmış olan başka türde bir ürün gerektirdiğine dikkat çekmemiz gerekmektedir. ​

Delikli disk kimler için ​
    ​​​

Diğer yandan, fren disklerini uç işletim koşullarına maruz bırakmayı beklemeyenler için, bu sürümün faydalarından biri, daha iyi soğutma kapasitesi sağlaması olduğundan, “delikli disk” seçeneği tercih edilir. ​

Hem delikler, hem de oluklar, standart disklere kıyasla üstün ısı dağılımını garanti etmek için özel olarak tasarlanmıştır. Bununla birlikte, deliklerin varlığı, frenleme sırasında oluklu diskleri karakterize eden oluklarla garanti edilene kıyasla daha iyi bir ısı dağıtımı kapasitesine işaret eder. ​

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Schumi

delikmi-desenmi???

aradaki fark ne???
    Desenli...
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI

AvcI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Desenli...
    bir kullan bakalım, balans olacakmı merak ettim ?
    new project GTR 280SX

https://www.instagram.com/gtr_280sx/?hl=tr

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AvcI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir kullan bakalım, balans olacakmı merak ettim ?
    Daha kullanmadım ama önce balanslamaya götürücem. Evime yakın zaten krankları volanları götürdüğümüz yer.
    Schumi.Projects

aaygen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuda hep disk üzerine soğutma amacıyla desen olarak delik açmak konuşulmuş ancak benim merak ettiğim başka bir konu var. Uygun çap ve kalınlıkta ve doğru bijon aralığında disk bulamadığım bir durum söz konusu, bu durumda aralıkları şu an sallıyorum ama 5x100 bir diski CNC'de işleyerek 4x100'e çevirmenin diskin yapısal bütünlüğüne aşırı derecede olumsuz bir etkisi olur mu? Yurtdışında bunu yapanları gördüm ama sağlıklı olur mu emin olamadım, teknik açıdan bu işin mühendisliğini vs. bilen ve yorum yapabilecek birileri illa ki aramızda vardır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aaygen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuda hep disk üzerine soğutma amacıyla desen olarak delik açmak konuşulmuş ancak benim merak ettiğim başka bir konu var. Uygun çap ve kalınlıkta ve doğru bijon aralığında disk bulamadığım bir durum söz konusu, bu durumda aralıkları şu an sallıyorum ama 5x100 bir diski CNC'de işleyerek 4x100'e çevirmenin diskin yapısal bütünlüğüne aşırı derecede olumsuz bir etkisi olur mu? Yurtdışında bunu yapanları gördüm ama sağlıklı olur mu emin olamadım, teknik açıdan bu işin mühendisliğini vs. bilen ve yorum yapabilecek birileri illa ki aramızda vardır.
    Hiçbir sıkıntı olmaz. Deldirebilirsin. Diğer ölçülerin tuttuğundan emin olun.
    Schumi.Projects

OmerRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aaygen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bijon aralığını değiştirmek için delebilirsin sorun olmaz. O şekilde bikaç uygulama yapmıştım.

Bu arada nasıl bir disk lazım ben yardımcı olabilirim belki.
    Azim Oto Özel Ford Servisi
    http://www.azimfordservisi.com/

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler