User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
25 sonuçtan 20 ile 25 arası

Konu: Semi-Slick lastik ile günlük kullanım hakkında

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ku36 caddede kullanılabilir, soğuk tutunması ortalama bir lastik kadar, yağmurda çok kötü değil. konfor max yüzde 20 filan azalır. ömrü tabiki daha kısa ama abartılacak kadar değil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben s2000imde uzun suredir Hankook RS3 ve 4 kullaniyorum. Kisin tabikide abartmadikca hic bir sorun yok ama yazin keyfi cok farkli ozellikle guzel dag yollarinda.

Ayrica Threadwear oranida cok onemli. her 6-7 ayda bir lastik almak istemiyorsan normal lastikle dolasmani tavsiye ederim
    “The S2000 is nothing so much as a legend in its own time. If you don’t like it, you probably haven’t driven it hard enough.” - Jalopnik

dragstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Semi slick lastikle kullandıkdan sonra aklıma gelen konu gündelik kullanımda hafif diş açılmış slick lastik kullanımı nasıl olur acaba?

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Goktug Bulbul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese cevapları için teşekkürler. Anladığım kadarıyla günlük kullanırken ekstra dikkatli olunursa problem yaşanmıyor. Ancak tabi ki tehlike unsuru yok değil.

Bu konu hakkında fikir danışmamın sebebi, kış sezonu kapandığı için kış lastiklerini depoya koymak istiyorum. Çünkü şu sıcak havalarda kış lastiğinin ömründen ömür gidiyor. Yaz lastiğimi geçen Kasım ayındaki pist günlerinde çöp ettim. Haliyle yaz lastiği de almam gerekiyor.

Diğer bir sebep ise; Kaliteli sıfır yaz lastiği aldıktan sonra pist günlerine çıktığımda kafamda " lastiğin ömrünü uzun tutmalıyım " gibi bir düşünce olsun istemiyorum. Nankang AR-1 için hatrı sayılır bir fiyat aldım tanıdık bayiden.

Günlük kullanım + doğru basınçla pist kullanımıyla beraber ( tabi ki sürüşten sürüşe değişiyor ) ortalama 20.000 KM yapar mı dersiniz?
    Sanmam

O kadar uzun süre semi slick kullanmadım, kullananlar net rakam verir ama ben Toyo Proxes 4'ten örnek verebilirim. Normal desenli performans lastiğidir ama kuruda muhteşem yol tutardı. Polo'da kullanmıştım 215/35/18 ebadında, hiç normal gitmezdim yıl 2012 o kadar feci trafik yok her yere abartı makas atarak gider gelirdik Bir gün hep döndüğüm TEM bağlantı yoncalarından birinde lastikler "Allahaısmarladık" dediğinde 17.000 km olmuştu

Semislicklerle 10bin max diye tahmin ediyorum pist + günlük

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu tekrar canlandırayım.
    Hafta sonu eskiyen mişi PS4'leri kumho KU36 semi slick'ler ile değiştirdim.

Bu lastiklerin yan duvarlarında ekstra güçlendirme olayı yok. taktığım ebat da 225/45/17 olunca, araba acayip konforlu oldu. Tabi konfor olayı göreceli ama, Mito böyle konfor görmemiştir

Yaklaşık 350km yol yaptım hafta sonu, otoban, şehir içi, yol çalışması olan bozuk yol falan hepsini gördüm. Özellikle otobanda lastikler ısınmışken 2. vitese kadar düşüp dip gaz yaptım, asr veya pati gibi şeyler olmadı.

Lastikler bu kadar yumuşak ve konforlu olunca, pistte çabuk biter mi şüphesi de oluştu ama, onun için izmir pistinin tadilatının bitmesini bekleyeceğiz...

Alican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba ben 2 yıldır kumho semi slick kullanıyorum. Gündelikde şuan için bir sıkıntı yaşamadım + bu sene kar kış görmeyince kışında sökmedim
    Araç pd 130 2260 setup

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler