User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
64 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Diferansiyeli Kaynatmak İçin Usta Önerisi

Günkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlanda aracım var ilan başlığında ve açıklamasında büyük punto ile yazmama rağmen arayanların veya mesaj atanların çoğu kaza boya değişen hasar kaydı var mı diye soruyor.

İstasyonun yıkama bölümünde yazmama rağmen "aynı anda köpük ve suya para atmayın" orada personel olmayınca müşteriler mutlaka aynı anda para atıyor

dediğin gibi ya görmüyoruz ya gördüğümüzü anlamıyoruz.

Konuyu açan arkadaş kusura bakmasın konuyu bulandırdık
    Gibi gibi örnekler çoğaltılabilir abi fakat dediğim gibi ben çok dikkat ediyorum ülke olarak psikolojimiz bozuk bizim. İşimiz sıfır araç satışı müşteri geliyor bu para olurmu, e abi zam geldi. Neden ? Abi kur . E almıyorum o zaman. Bir video var ya göbekli dayı diyor tatiliniz mi bitti ?, banane mk Aynısını içimden diyorum almayın bilader , 3 ay sonra bu paraya bıraktın keşke alsaydık diyor olucaksınız

Çok dolmuşum ben

Apocaltique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cehalete devam. Yaptım bişey olmadı yine yaparım. Türküz biz bişey olmaz. Kaynat gitsin. Bi yere sarıldığın zaman dersin araba neden kontrolden çıktı anlamadım.
    Aptallik yapmadigin surece, girilmesi gereken hizin haddinden fazlası hizla girmedigin surece, viraja girmeyi bildigin surece, araba seni aptal saptal yerlere firlatmaz, salak salak davranmaz, welded diffi bu kadar buyutmeyin, araba kontrolden gereksiz, kafasi esince cikmiyor, b25 ve emsali gucteki araclara ve daha guclu araclara haram evet, ama 1.8is b20 vs araclarda, islakta yagmurda virajda yaptim, gazladim da,uzun yolda yaptim, yanladim da, buyutme bu kadar cehaletmis, ulkede ne kadar cahil var biliyor musun? Diffini kaynatan mi cahil guldurme abi..
    34TF3376 D16Y4 RED iES
    34LA6012 B16A2 Sedan RED VTi
    34YN4748 K4M HB RED Clio
    34FFU95 D16Y4 RED iES
    34RC7033 M42 RED E36 Coupe-34KV3945 M20B30 E30 Coupe

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Apocaltique Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aptallik yapmadigin surece, girilmesi gereken hizin haddinden fazlası hizla girmedigin surece, viraja girmeyi bildigin surece, araba seni aptal saptal yerlere firlatmaz, salak salak davranmaz, welded diffi bu kadar buyutmeyin, araba kontrolden gereksiz, kafasi esince cikmiyor, b25 ve emsali gucteki araclara ve daha guclu araclara haram evet, ama 1.8is b20 vs araclarda, islakta yagmurda virajda yaptim, gazladim da,uzun yolda yaptim, yanladim da, buyutme bu kadar cehaletmis, ulkede ne kadar cahil var biliyor musun? Diffini kaynatan mi cahil guldurme abi..
    yolda şartların yüzde kaçını kendiniz belirleyebiliyorsunuz?
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Diff kaynatmak, benim kafama göre arabaya gardırop kadar spoiler takmakla eşdeğer. Apaçilik açısından yani.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    superman gözlerine mi sahipsin hızla girdiğin virajın içerisinde su birikintisi varsa seni örümcek adam hislerin mi uyaracak sanıosun. Otomobil üreticierli kilit koyarken neden bunu oranlı yapıyorlar hiç düşündün mü?
    IN BOOST WE TRUST

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaynak işi yapılır olmaz değil
    Eğlence amaçlı
    Şow amaçlı
    Sanayide dönme amaçlı
    Bu saydıklarımın dışında bi kullanım amacınız varsa şöyle bi örnek vereyim
    2 tane aynı araç 3.20 ikiside biri kaynaklı biri kaynaksız diff ıslak yağmurlu bir hava ufak gazlamalı olsun
    Viraja geldiniz önde kaynaklı olan var ilk o girdi viraja ayağını gazdan çekti temkinli girecek yaa
    Arkadaki de kendinden emin sıkıştırıyor öndekini o virajda neler olabileceğini tahmin edebilecek bi medyum kahin
    Değilseniz olacak şeyleri tahmin etseniz bile viraj çıkışı kendinize ya bariyer ya da kaldırım beğenmelisiniz...
    Allah bilir tabi neyin ne olacağını ama
    Tedbirsiz hacet gören domala domala taş ararmış diyip birkez daha kaynak olayını düşünün derim ben
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Rew - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Günlük bineyim falan diyorsanız sıkıntı yaşarsınız ustam. En basiti otoparkta park ederken bile arabaya eziyet ettiğinizi anlıyorsunuz ya da örneğin günlük kullanıyorsunuz virajın ıslak olduğunu görüp gazı bıraksanız bir saniye bile olsa kompresyona binen motor yine arka tarafın dengesini bozacaktır.
    Araç gümrük girişli, Borusan çıkışlıdır...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    superman gözlerine mi sahipsin hızla girdiğin virajın içerisinde su birikintisi varsa seni örümcek adam hislerin mi uyaracak sanıosun. Otomobil üreticierli kilit koyarken neden bunu oranlı yapıyorlar hiç düşündün mü?
    Hizla girdigin virajda su birikintisi varsa %90 gecmis olsun zaten, kilitli kilitsiz kaynakli fark etmez.. Gerisi soforlugunuze ve sansiniza kalmis, sansa inanmiyorsaniz kilitsiz bir arabanin bile arkasini saniyeler icinde bozulacagini ve toplamanin, kurtarmanin daha zor olacagini bilirsiniz..
    Konu Apocaltique tarafından (09-05-2018 Saat 01:17 ) değiştirilmiştir.
    34TF3376 D16Y4 RED iES
    34YN4748 K4M HB RED Clio
    34FFU95 D16Y4 RED iES

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yolda şartların yüzde kaçını kendiniz belirleyebiliyorsunuz?
    Araci kullaniyorsaniz yoldaki sartlarin %100unu siz belirlemelisiniz..
    34TF3376 D16Y4 RED iES
    34YN4748 K4M HB RED Clio
    34FFU95 D16Y4 RED iES

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaynak işi yapılır olmaz değil
    Eğlence amaçlı
    Şow amaçlı
    Sanayide dönme amaçlı
    Bu saydıklarımın dışında bi kullanım amacınız varsa şöyle bi örnek vereyim
    2 tane aynı araç 3.20 ikiside biri kaynaklı biri kaynaksız diff ıslak yağmurlu bir hava ufak gazlamalı olsun
    Viraja geldiniz önde kaynaklı olan var ilk o girdi viraja ayağını gazdan çekti temkinli girecek yaa
    Arkadaki de kendinden emin sıkıştırıyor öndekini o virajda neler olabileceğini tahmin edebilecek bi medyum kahin
    Değilseniz olacak şeyleri tahmin etseniz bile viraj çıkışı kendinize ya bariyer ya da kaldırım beğenmelisiniz...
    Allah bilir tabi neyin ne olacağını ama
    Tedbirsiz hacet gören domala domala taş ararmış diyip birkez daha kaynak olayını düşünün derim ben
    Ondeki kaynaklı gazi birakirsa temkinli girmek icin istedigi bariyeri, kaldirimi begenir dediginiz gibi, bir cok viraj alma teknigi var, en basiti aracin kicinin kontrolunuz disi atmasini engelleyecek olan heel&toe... Aracim kilitsiz ve biliyorsunuz debriyaji cekerek bile arkanin onunuze gelmesi saniyeler aliyor..
    34TF3376 D16Y4 RED iES
    34YN4748 K4M HB RED Clio
    34FFU95 D16Y4 RED iES

OMTechJr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ondeki kaynaklı gazi birakirsa temkinli girmek icin istedigi bariyeri, kaldirimi begenir dediginiz gibi, bir cok viraj alma teknigi var, en basiti aracin kicinin kontrolunuz disi atmasini engelleyecek olan heel&toe... Aracim kilitsiz ve biliyorsunuz debriyaji cekerek bile arkanin onunuze gelmesi saniyeler aliyor..
    Madem surus tekniklerine, teknik terimlere heel&toe'ye falan giriyoruz, adini welded diff deyince daha havali oldugu dusunulen bildigimiz kara kaynakli diferansiyel mevzusu sra ve irs araclar icin iyi incelenmeli. ben kontrollu girdim arkasi kopmadi demek bu isi mantikli yada saglikli bir islem yapmaz. bindiginiz arac sahin degil. parcasi olan, ustasi olan otomobil tarihine yon vermis markalardan biri. ultimate driving machine etiketini kazanmak icin yillarca hesap kitap yapmis bir firmanin yaptiklarini bir koseye koyup "yagmurda da gazladim camurda da" deyip kestirmek bu isi dogru yapmaz. sen pilotajina guveniyor olabilirsin ama karsinda, tavsiye isteyen adamin vebaline giremezsin. o adam senin lafina itimat edip "welded diff" yaptiginda duvara, direge sarilirsa sen karsilamayacaksin masrafini. arti bahsettigin pist ve yaris terminolojisine ve vizyonuna sahip hic kimse gidipte diferansiyel kaynattirmaz. icteki teker distaki tekerle ayni hizda dondugu ve yol aldigi surece virajda verim alamazsin. heel and toe dedigin mevzunun da kilitle cok bir alakasi yok, oncelikle agirlik transferini en aza indirmek ve yurur organi korumak icin yapilir dear apokaltik.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    beyler dağılın arkadaş yoldaki bütün şartları kendisi belirliyormuş. Kendisi giderken önden yol temizleme aracı yolluyor perde kurduyor yer pislenmesin yağmur yağmasın diye. Yaptığı yanlışın farkında değil ve hala inatlar iyidir bişey olmaz diye inat ediyor. Tartışmaya bile gerek yok bu tip adamlara bişey öğretemezsiniz. Islak viraja giren ve bir lastiği suya giren herkes kaza yapıyor zaten.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    beyler dağılın arkadaş yoldaki bütün şartları kendisi belirliyormuş. Kendisi giderken önden yol temizleme aracı yolluyor perde kurduyor yer pislenmesin yağmur yağmasın diye. Yaptığı yanlışın farkında değil ve hala inatlar iyidir bişey olmaz diye inat ediyor. Tartışmaya bile gerek yok bu tip adamlara bişey öğretemezsiniz. Islak viraja giren ve bir lastiği suya giren herkes kaza yapıyor zaten.
    Emin ol abi, beni bilgilendirici veya ogretici bir sey duysaydim agzindan, igneliyici laflar etmek yerine, ben cevresinde ogrenmeyi seven biriyim cunku taniyan bilir, bu soylediklerimin %90’i kendi tecrubelerim %10’u okuduklarim.. Yaptigim surekli kaza riski tasiyan bir sey degil bunu anlayalim lutfen.. inat etmek hic huyum degil, ben zaten yapmisim o sekilde biniyorum, siz nasil yapma bu boyle boyle dediniz, bende yap bu boyle boyle dedim, yok cehalet, yok inat, yani bunu yuzyuze konussak gulup gecicez tartisirken, nasil bir ifadeye burunuyorsunuz.. Bu tip adamlar genellemenizi de ustume almiyorum, aynen iade ediyorum... kaynakli kilidi olup her viraja giren bir yere sariliyor zaten..
    Konu Apocaltique tarafından (09-05-2018 Saat 14:52 ) değiştirilmiştir.
    34TF3376 D16Y4 RED iES
    34YN4748 K4M HB RED Clio
    34FFU95 D16Y4 RED iES

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OMTechJr. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Madem surus tekniklerine, teknik terimlere heel&toe'ye falan giriyoruz, adini welded diff deyince daha havali oldugu dusunulen bildigimiz kara kaynakli diferansiyel mevzusu sra ve irs araclar icin iyi incelenmeli. ben kontrollu girdim arkasi kopmadi demek bu isi mantikli yada saglikli bir islem yapmaz. bindiginiz arac sahin degil. parcasi olan, ustasi olan otomobil tarihine yon vermis markalardan biri. ultimate driving machine etiketini kazanmak icin yillarca hesap kitap yapmis bir firmanin yaptiklarini bir koseye koyup "yagmurda da gazladim camurda da" deyip kestirmek bu isi dogru yapmaz. sen pilotajina guveniyor olabilirsin ama karsinda, tavsiye isteyen adamin vebaline giremezsin. o adam senin lafina itimat edip "welded diff" yaptiginda duvara, direge sarilirsa sen karsilamayacaksin masrafini. arti bahsettigin pist ve yaris terminolojisine ve vizyonuna sahip hic kimse gidipte diferansiyel kaynattirmaz. icteki teker distaki tekerle ayni hizda dondugu ve yol aldigi surece virajda verim alamazsin. heel and toe dedigin mevzunun da kilitle cok bir alakasi yok, oncelikle agirlik transferini en aza indirmek ve yurur organi korumak icin yapilir dear apokaltik.
    Daha havali oldugu icin yazmiyorum abi, “ kaynakli diff” hakkinda gunluk kullanim icin bir yazi var, tarafsiz bir yazi, isteyen gitsin okusun, aklina yatarsa yapsin, istedigini yapar, burda herkes yaptirma demis, ben 1 yildir problem yasamadigim icin, hicbir parca kirmadim, bu olay akslari nerdeyse birbirine bagliyor, ona gore kullanicak falan filan neyse, ben burda yaptirdim memnunum dedim, herkes aklina yatani yaptirir, kaza yapmasi icin tavsiye vermiyorum, ultimate driving machine etiketini kazanmak icin hesap kitap yapilan bir arac degil bizimkiler, once onuda bir algılasaniz ne guzel olur, adam zaten koymus kafaya usta ariyor, bu yapilan sey dunyanın sonu degil, yok vebaline girmek falan.... Ben yanlis anlasildim galiba kimse kaynakli diffli araba ile piste girmeyecek hocam.. Bunu soran adam ya eglence amacli yapiyordur ya da merak ediyordur, virajda kasmayacak eminim yavas kullanacak, ama piste girmeyecek, kaynakli diffte iki teker esit hızda dondugu icin viraj biraz farkli oluyor evet.. Ama ben 1 yildir gunluk kullanıyorum bu araci, her sekilde.. Onu yazmak istedim, konu farkli yerlere gitti
    Konu Apocaltique tarafından (09-05-2018 Saat 14:59 ) değiştirilmiştir.
    34TF3376 D16Y4 RED iES
    34YN4748 K4M HB RED Clio
    34FFU95 D16Y4 RED iES

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emin ol abi, beni bilgilendirici veya ogretici bir sey duysaydim agzindan, igneliyici laflar etmek yerine, ben cevresinde ogrenmeyi seven biriyim cunku taniyan bilir, bu soylediklerimin %90’i kendi tecrubelerim %10’u okuduklarim.. Yaptigim surekli kaza riski tasiyan bir sey degil bunu anlayalim lutfen.. inat etmek hic huyum degil, ben zaten yapmisim o sekilde biniyorum, siz nasil yapma bu boyle boyle dediniz, bende yap bu boyle boyle dedim, yok cehalet, yok inat, yani bunu yuzyuze konussak gulup gecicez tartisirken, nasil bir ifadeye burunuyorsunuz.. Bu tip adamlar genellemenizi de ustume almiyorum, aynen iade ediyorum... kaynakli kilidi olup her viraja giren bir yere sariliyor zaten..
    biz sana yapmanın doğru olmadığını söylüyoruz sende ben kullanıyorum bişey olmuyor diyosun. Sana hızlı kullandığın zaman viraj içerisinde görmediğin suya bir lastiğin girerse ne olur diyoruz sen zaten hızlı girersen patlarsın diyorsun sonrada bütün şartları sürücü belirler gibi komik bir yorumda bulunuyorsun. Senin başına bişey gelmemesi doğru olduğu anlamına gelmiyor. Aids virüsü olan kadınla birlikte olan her erkekte aids olmuyor ona bakarsan.
    IN BOOST WE TRUST

demirciy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sanırım sitenin arama algoritmasında sorun var. 5-10 tane anahtar kelime denedim ama hep aynı sonuçlar çıktı. O yüzden bu gönderiye erişememiştim. Teşekkürler hemen inceliyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tekrardan merhaba,

Siz tartışa durun ben dif i kaynattım bile Öncelikle kasma, istemsiz arkayı savurma vs vs bunların hepsinden haberim merak etmeyin. Yani bunların hepsini göze aldım. Aslında uzun vadede amacım drift sporunu öğrenip hünerlerimi pistte sergilemek. Bu yüzden ya kilit yada kaynağa ihtiyacım vardı. Aracıma uygun kilitler piyasada pahalı ve zor bulunuyordu. Şimdilik kaynağı deniyim zaten olmadı bi kilit bulur değişirim kafasındaydım. O yüzden geçici bir süre için kaynağı seçtim. İsterseniz farkları yazıyım, olur da kaynatmak isteyen arkadaşlara yardımımız olsun.

Öncelikle 2 teker aynı anda dönmeye çalıştığı için düşük hızlarda tam sağ ve sol yaparken(özellikle parkederken) biraz katır kütür sesler geliyor. Ancak bu kesinlikle büyük bi sorun değil. Zaten aracı parketmek 10-15 saniye sürüyor. Abartıldığı kadar fazla ses gelmiyor.
    Daha ciddi bi sorun ise yüksek hızlarda viraja girmek. Ben kimseye zarar vermeden trafiksiz ortamlarda denemeler yapıyorum ve doğal olarak spin de atıyorum. Arabanın hangi durumda arkayı bırakacağını az çok anlıyorum. Bu yüzden virajlara hangi hızda girersem kaymadan giderimi tahmin edebiliyorum. Tabiki burda elimizde olmayan sebeplerden bi viraja çok hızlı girebiliriz bu işin riski de bu. Kısaca kaynatmadan önce boş bi alanda (mümkünse yerler ıslak olsun) gazı ne kadar kökleyip direksiyonu ne kadar kırarsam araba arkayı savurur olayını bi deneyin. Ondan sonra virajlara girilmesi gerektiği gibi girersiniz bi sıkıntı olmaz.
    Arabanın virajı dönüşü ve kalkışı bariz bi şekilde arttı. Virajları daha rahat alıyor. Kalkışta ise boşa dönen teker olmadığı için seri kalkış yapılabiliyor. Ama ustanın dediğine göre seri kalkışlarda aks kırılabilirmiş, dikkatli olmak lazım.

Kaynağın gereğinden fazla kötülendiğini düşünüyorum. Tamam arabaya zarar veriyorsun, aks kırabilirsin, kaza yapabilirsin vs vs ama bunlar gereksiz abartılıyor. Hangi durumda arabanın arkayı salacağını bildikten sonra yağmurlu havada bile rahat rahat kullanabilirsiniz. Ki şansıma dif i kaynattığım gün hava baya yağmurluydu

Not: Ümraniye oto sanayide BMW'ci Vedat Usta var. Sökme/takma işlemlerini onlar yaptı. Kaynağı başka bir dükkanda yaptırdılar. Sökme/Takma ve kaynak işlemlerine toplam 400 lira verdim.

Bu arada İstanbul içinde antreman yapılabilecek boş arazi veya bir otopark varsa özelden veya burdan söyleyebilirseniz çok sevinirim. Malesef İstanbul Park'ın karşısındaki otopark alanını kazıp, bozmuşlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı demirciy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tekrardan merhaba,

Siz tartışa durun ben dif i kaynattım bile Öncelikle kasma, istemsiz arkayı savurma vs vs bunların hepsinden haberim merak etmeyin. Yani bunların hepsini göze aldım. Aslında uzun vadede amacım drift sporunu öğrenip hünerlerimi pistte sergilemek. Bu yüzden ya kilit yada kaynağa ihtiyacım vardı. Aracıma uygun kilitler piyasada pahalı ve zor bulunuyordu. Şimdilik kaynağı deniyim zaten olmadı bi kilit bulur değişirim kafasındaydım. O yüzden geçici bir süre için kaynağı seçtim. İsterseniz farkları yazıyım, olur da kaynatmak isteyen arkadaşlara yardımımız olsun.

Öncelikle 2 teker aynı anda dönmeye çalıştığı için düşük hızlarda tam sağ ve sol yaparken(özellikle parkederken) biraz katır kütür sesler geliyor. Ancak bu kesinlikle büyük bi sorun değil. Zaten aracı parketmek 10-15 saniye sürüyor. Abartıldığı kadar fazla ses gelmiyor.
    Daha ciddi bi sorun ise yüksek hızlarda viraja girmek. Ben kimseye zarar vermeden trafiksiz ortamlarda denemeler yapıyorum ve doğal olarak spin de atıyorum. Arabanın hangi durumda arkayı bırakacağını az çok anlıyorum. Bu yüzden virajlara hangi hızda girersem kaymadan giderimi tahmin edebiliyorum. Tabiki burda elimizde olmayan sebeplerden bi viraja çok hızlı girebiliriz bu işin riski de bu. Kısaca kaynatmadan önce boş bi alanda (mümkünse yerler ıslak olsun) gazı ne kadar kökleyip direksiyonu ne kadar kırarsam araba arkayı savurur olayını bi deneyin. Ondan sonra virajlara girilmesi gerektiği gibi girersiniz bi sıkıntı olmaz.
    Arabanın virajı dönüşü ve kalkışı bariz bi şekilde arttı. Virajları daha rahat alıyor. Kalkışta ise boşa dönen teker olmadığı için seri kalkış yapılabiliyor. Ama ustanın dediğine göre seri kalkışlarda aks kırılabilirmiş, dikkatli olmak lazım.

Kaynağın gereğinden fazla kötülendiğini düşünüyorum. Tamam arabaya zarar veriyorsun, aks kırabilirsin, kaza yapabilirsin vs vs ama bunlar gereksiz abartılıyor. Hangi durumda arabanın arkayı salacağını bildikten sonra yağmurlu havada bile rahat rahat kullanabilirsiniz. Ki şansıma dif i kaynattığım gün hava baya yağmurluydu

Not: Ümraniye oto sanayide BMW'ci Vedat Usta var. Sökme/takma işlemlerini onlar yaptı. Kaynağı başka bir dükkanda yaptırdılar. Sökme/Takma ve kaynak işlemlerine toplam 400 lira verdim.

Bu arada İstanbul içinde antreman yapılabilecek boş arazi veya bir otopark varsa özelden veya burdan söyleyebilirseniz çok sevinirim. Malesef İstanbul Park'ın karşısındaki otopark alanını kazıp, bozmuşlar.
    2 bişi eklemeyi unutmuşum,

Açık dif de araba kayarken toplaması zordu. Yani araba sadece kayıyordu. Gaz veriyorsun ama tam anlamıyla yemiyordu. Kaynaktan sonra araba kayarken verdiğin gazı yiyor ve daha rahat toparlayabiliyorsun. Arabanın yere oturduğunu hissediyorsun.
    Eğer arabam e36 3.28 veya e39 5.30 falan olsaydı tabi ki kaynak yerine paraya kıyıp kilit alırdım. Hem 3.20 oluşundan hem de merakımdam biraz kaynağı denemek istedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 300E Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    E36 da kilitli diferansiyel bulmak kolay, bence bozacağınız akis, diferansiyel vs vs parasına çok rahat kilitli diferansiyel alınır.
    3.20 nin stock dif oranı 3.45 ancak internette bu orana sahip sadece 1 tane kilitli dif buldum. O da ankaradaydı ve 2.250 fiyat çektiler. Sanayide birkaç ustaya sordum onlar da 3.45 oranının zor bulunduğunu söylediler. 3.45 dışında bir oran taksak bir sorun olur mu ve kiliti şurda bulursun dediğiniz bir web sitesi veya dükkan var mı?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler