User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
64 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Diferansiyeli Kaynatmak İçin Usta Önerisi

demirciy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Apocaltique Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    e36 3.20i coupe aracimizda 1 yildir kullaniyoruz aktif olarak welded diffi (uzun yol,yagmur camur dahil) eksilerini henuz gormedik, daha bir sey kirmadik, bozmadik.. sadece ufak capli donuslerde lastik sariyor o ses yapiyor biraz, yeni aldigim 3.18is coupe aracima da yapacagim muayeneden sonra
    Kaynak dif muayenede bi sıkıntı çıkarıyor mu? Henüz bi aracı muayeneye sokmadım, soru saçmaysa amatörlüğüme verin

arm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı demirciy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaynak dif muayenede bi sıkıntı çıkarıyor mu? Henüz bi aracı muayeneye sokmadım, soru saçmaysa amatörlüğüme verin
    Muayenede karpuzun içini göremeyeceği için kaynak olduğunu kimse anlamayacaktır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tekrardan merhaba,

Siz tartışa durun ben dif i kaynattım bile Öncelikle kasma, istemsiz arkayı savurma vs vs bunların hepsinden haberim merak etmeyin. Yani bunların hepsini göze aldım. Aslında uzun vadede amacım drift sporunu öğrenip hünerlerimi pistte sergilemek. Bu yüzden ya kilit yada kaynağa ihtiyacım vardı. Aracıma uygun kilitler piyasada pahalı ve zor bulunuyordu. Şimdilik kaynağı deniyim zaten olmadı bi kilit bulur değişirim kafasındaydım. O yüzden geçici bir süre için kaynağı seçtim. İsterseniz farkları yazıyım, olur da kaynatmak isteyen arkadaşlara yardımımız olsun.

Öncelikle 2 teker aynı anda dönmeye çalıştığı için düşük hızlarda tam sağ ve sol yaparken(özellikle parkederken) biraz katır kütür sesler geliyor. Ancak bu kesinlikle büyük bi sorun değil. Zaten aracı parketmek 10-15 saniye sürüyor. Abartıldığı kadar fazla ses gelmiyor.
    Daha ciddi bi sorun ise yüksek hızlarda viraja girmek. Ben kimseye zarar vermeden trafiksiz ortamlarda denemeler yapıyorum ve doğal olarak spin de atıyorum. Arabanın hangi durumda arkayı bırakacağını az çok anlıyorum. Bu yüzden virajlara hangi hızda girersem kaymadan giderimi tahmin edebiliyorum. Tabiki burda elimizde olmayan sebeplerden bi viraja çok hızlı girebiliriz bu işin riski de bu. Kısaca kaynatmadan önce boş bi alanda (mümkünse yerler ıslak olsun) gazı ne kadar kökleyip direksiyonu ne kadar kırarsam araba arkayı savurur olayını bi deneyin. Ondan sonra virajlara girilmesi gerektiği gibi girersiniz bi sıkıntı olmaz.
    Arabanın virajı dönüşü ve kalkışı bariz bi şekilde arttı. Virajları daha rahat alıyor. Kalkışta ise boşa dönen teker olmadığı için seri kalkış yapılabiliyor. Ama ustanın dediğine göre seri kalkışlarda aks kırılabilirmiş, dikkatli olmak lazım.

Kaynağın gereğinden fazla kötülendiğini düşünüyorum. Tamam arabaya zarar veriyorsun, aks kırabilirsin, kaza yapabilirsin vs vs ama bunlar gereksiz abartılıyor. Hangi durumda arabanın arkayı salacağını bildikten sonra yağmurlu havada bile rahat rahat kullanabilirsiniz. Ki şansıma dif i kaynattığım gün hava baya yağmurluydu

Not: Ümraniye oto sanayide BMW'ci Vedat Usta var. Sökme/takma işlemlerini onlar yaptı. Kaynağı başka bir dükkanda yaptırdılar. Sökme/Takma ve kaynak işlemlerine toplam 400 lira verdim.

Bu arada İstanbul içinde antreman yapılabilecek boş arazi veya bir otopark varsa özelden veya burdan söyleyebilirseniz çok sevinirim. Malesef İstanbul Park'ın karşısındaki otopark alanını kazıp, bozmuşlar.
    Bu yazdığın sence çelişmiyor mu? Evet kaza yapabilirsin ama abartılıyor ne demek? Kilit almamak için 400 lira verdin kaynak yaptırdın kilide verecektin 2000 lira. Kaza yaptığın zaman karşına çıkacak hastane masrafını mı söyliim arabanın masrafını mı? Karşı taraftakine bişey olursa onun sonunda ne kadar paran olursa olsun başına açılacak dertlerden kurtulamamandan bahsetmiyorum bile.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsan ilk önce şunu düşünür 600-700 hp spor araba üreten adamlar acaba neden oranlı kilit koyarak maliyetlerini arttırıyorlar neden 100% kilitli difransiyel kullanmıyorlar diye bi sorgular.
    IN BOOST WE TRUST

arm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnsan ilk önce şunu düşünür 600-700 hp spor araba üreten adamlar acaba neden oranlı kilit koyarak maliyetlerini arttırıyorlar neden 100% kilitli difransiyel kullanmıyorlar diye bi sorgular.
    Onlar salak boşver

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çelişkili dediğiniz cümle benim gibi ufak dönüşlerde düşük hızlarda drift yapmak isteyenler için geçerli. En fazla tamponu kaldırıma dokunduracak veya fark kıracak olaylar. Ayrıca yazıda belirttiğim gibi trafikte, insanların olduğu yerlerde, dönüşten sonrasını göremediğim yollarda bu tarz hareketler yapmıyorum.

Tabiki kilidin daha kaliteli bir ürün olduğunu biliyorum ancak şartlarımı değerlendirdim ve kaynağı seçtim. Lütfen iğneleyici cümlelerle birbirimize gönderme yapmayalım. Ben de istiyorum e36 m3 altıma çekiyim onu yapıyım şunu yapıyım. Malesef her istediğimiz her an olamayabiliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya tamamda sen hiç mi 100km hız yapmayacaksın bu arabayla? Çarpışma testleri kaç ile yapılıyor sanıyorsunuz ben onu anlamıyorum.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    YouTube

Tevafuk az önce bu videoya denk geldim. 1:40 saniyede Abbas Çimen "Kaynaklı diferansiyel kullanıyoruz. Daha ekonomik oluyor. Ve sonradan bozulma kaçırma gibi durumla karşılaşmıyoruz. En fazla kırılıyor" diyor. Şimdi sorgulama sırası bende. Siz drift yapıyor musunuz? Yani 500-600 beygir araçlarda oranlı dif kullanan 1. dereceden tanıdığınız var mı? Neden kaynak değil de oranlı kullanıyoruzun bir açıklamasını yapabilir mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya tamamda sen hiç mi 100km hız yapmayacaksın bu arabayla? Çarpışma testleri kaç ile yapılıyor sanıyorsunuz ben onu anlamıyorum.
    Lütfen kendiniz veya 1. dereceden tanıdıklarınız kaynak dif li araç kullanmadıysa daha fazla yorum yapmayın. Gerçekten kullanan insanların yorumlarına ihtiyacım var. Ki zaten kaynağımı yaptım şuanda tertemiz kullanıyorum.

gökberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adam diyor ki bu aracı günlük pazara giderken vs kullanacaksın, E5'e çıkacaksın vs.
    Buralarda normal hızla giderken bile sakat oluyor kaynaklı dif. ile. Bi su birikintisine bakar düz yolda giderken anlamazsın.
    O sırada teyiple oynarsın, sigaranı yakarsın, telefona bakarsın bi bakmışın kıç yanına gelmiş. Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin bu arada.
    JDM Don Lastiği...
    JDM Kevgir...
    JDM Marlboro Lights...
    .
    .

Alıntı 3rk4n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ve sonsuzda dek o virajda mutlu olarak yaşadilar.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben kaynaklı difi kullanmış biri olarak sana daha önceki postlarda yazdım şov eğlence amaçlı olursa kullana bilirsin diye
    Başkalarıda 600 beygirlik spor araçlarda neden kullanmıyorlar diye örnek veriyor sen kalkıp abbas çimenin kaynaklı difle
    Yaptığı dirifti örnek veriyorsun kimse sana kaynaklı difle drift yapamazsın demiyor. Ayrıca abbas çimenin aracı orjinalde
    Zaten kilitli ama motoru dahada yükledikleri için kaynaklı diff daha sorunsuz oluyor diyor yani arıza yapmıyor diyor yani
    Sen git 3.20 bmw nide kaynat bin demiyor arada çok fark var. Kaynattım biniyorum zaten yazmışsın bana sanki burdakiler kaynatma dedi diye gidip inatla kaynatıp biniyorum demek için yapmışsın gibi geldi.
    Madem kaynatıp binecen niye konu açtın onuda anlamış değilim
    Not:2006 yılında kaynaklı diff yaptım kullandım o zaman sen kaç yaşındaydın bilmem
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tekrardan merhaba,

Siz tartışa durun ben dif i kaynattım bile Öncelikle kasma, istemsiz arkayı savurma vs vs bunların hepsinden haberim merak etmeyin. Yani bunların hepsini göze aldım. Aslında uzun vadede amacım drift sporunu öğrenip hünerlerimi pistte sergilemek. Bu yüzden ya kilit yada kaynağa ihtiyacım vardı. Aracıma uygun kilitler piyasada pahalı ve zor bulunuyordu. Şimdilik kaynağı deniyim zaten olmadı bi kilit bulur değişirim kafasındaydım. O yüzden geçici bir süre için kaynağı seçtim. İsterseniz farkları yazıyım, olur da kaynatmak isteyen arkadaşlara yardımımız olsun.

Öncelikle 2 teker aynı anda dönmeye çalıştığı için düşük hızlarda tam sağ ve sol yaparken(özellikle parkederken) biraz katır kütür sesler geliyor. Ancak bu kesinlikle büyük bi sorun değil. Zaten aracı parketmek 10-15 saniye sürüyor. Abartıldığı kadar fazla ses gelmiyor.
    Daha ciddi bi sorun ise yüksek hızlarda viraja girmek. Ben kimseye zarar vermeden trafiksiz ortamlarda denemeler yapıyorum ve doğal olarak spin de atıyorum. Arabanın hangi durumda arkayı bırakacağını az çok anlıyorum. Bu yüzden virajlara hangi hızda girersem kaymadan giderimi tahmin edebiliyorum. Tabiki burda elimizde olmayan sebeplerden bi viraja çok hızlı girebiliriz bu işin riski de bu. Kısaca kaynatmadan önce boş bi alanda (mümkünse yerler ıslak olsun) gazı ne kadar kökleyip direksiyonu ne kadar kırarsam araba arkayı savurur olayını bi deneyin. Ondan sonra virajlara girilmesi gerektiği gibi girersiniz bi sıkıntı olmaz.
    Arabanın virajı dönüşü ve kalkışı bariz bi şekilde arttı. Virajları daha rahat alıyor. Kalkışta ise boşa dönen teker olmadığı için seri kalkış yapılabiliyor. Ama ustanın dediğine göre seri kalkışlarda aks kırılabilirmiş, dikkatli olmak lazım.

Kaynağın gereğinden fazla kötülendiğini düşünüyorum. Tamam arabaya zarar veriyorsun, aks kırabilirsin, kaza yapabilirsin vs vs ama bunlar gereksiz abartılıyor. Hangi durumda arabanın arkayı salacağını bildikten sonra yağmurlu havada bile rahat rahat kullanabilirsiniz. Ki şansıma dif i kaynattığım gün hava baya yağmurluydu

Not: Ümraniye oto sanayide BMW'ci Vedat Usta var. Sökme/takma işlemlerini onlar yaptı. Kaynağı başka bir dükkanda yaptırdılar. Sökme/Takma ve kaynak işlemlerine toplam 400 lira verdim.

Bu arada İstanbul içinde antreman yapılabilecek boş arazi veya bir otopark varsa özelden veya burdan söyleyebilirseniz çok sevinirim. Malesef İstanbul Park'ın karşısındaki otopark alanını kazıp, bozmuşlar.
    Lütfen şu anlamsız tartışmayı bitirelim. Ben sadece tanıdığınız usta varsa orda yaptırmak istedim. Konuya yeni gelen arkadaşlar kaynak dif de ilk gördüğüm farkları alıntıladığım bu yazımda okuyabilirsiniz.

Apocaltique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    biz sana yapmanın doğru olmadığını söylüyoruz sende ben kullanıyorum bişey olmuyor diyosun. Sana hızlı kullandığın zaman viraj içerisinde görmediğin suya bir lastiğin girerse ne olur diyoruz sen zaten hızlı girersen patlarsın diyorsun sonrada bütün şartları sürücü belirler gibi komik bir yorumda bulunuyorsun. Senin başına bişey gelmemesi doğru olduğu anlamına gelmiyor. Aids virüsü olan kadınla birlikte olan her erkekte aids olmuyor ona bakarsan.
    Abi aslinda benim anlatmak istedigim o degildi, ama neyse herkese kazasız belasız temkinli sürüsler..
    34TF3376 D16Y4 RED iES
    34LA6012 B16A2 Sedan RED VTi
    34YN4748 K4M HB RED Clio
    34FFU95 D16Y4 RED iES
    34RC7033 M42 RED E36 Coupe-34KV3945 M20B30 E30 Coupe

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gökberk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adam diyor ki bu aracı günlük pazara giderken vs kullanacaksın, E5'e çıkacaksın vs.
    Buralarda normal hızla giderken bile sakat oluyor kaynaklı dif. ile. Bi su birikintisine bakar düz yolda giderken anlamazsın.
    O sırada teyiple oynarsın, sigaranı yakarsın, telefona bakarsın bi bakmışın kıç yanına gelmiş. Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin bu arada.
    Oyle bir sey yok ustad, sigarani yakarken, teyple oynarken, telefona bakarken kici gelmiyor arabanin.. Pazara da gidiyorum, e-5'e de cikiyorum, basin eksprese de...
    34TF3376 D16Y4 RED iES
    34YN4748 K4M HB RED Clio
    34FFU95 D16Y4 RED iES

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ustad hayirli olsun kazasiz belasiz oncelikle, soyle soyliyim biz bir e-5'te gazlarken viraja falan girerken gunluk kullandigimiz bir anı videoya dokelim, bir video cekelim, sen istemedigin surece arabanin kopmayacagini bir gorsun arkadaslar, cunku cok onyargililar, yok bir anda kopar anlamazsin falan.. Gunluk kullaniyoruz biz bu araclari..

Neyse herkes istedigini yapmakta ozgur tabi, kaynak kilit yaptik diye, kaza yaptiktan sonraki hastane masraflarini dusunemiycem, keske 2250 tl verip orijinal kilit alsaydim o zaman kaza yapmazdim o virajda.. He araba benim tercih benim, baktim kaynaktan mutlu degilim ( ki ben cok memnunum) gider 345 oranli kilidimi alir takarim.. O zaman araba daha guvenli olmayacak, bir oran oldugu icin fizik kurallari geregi cok rahat olacak kasilmayacak sadece..
    Ben kilitsiz olan kaynak yapacagim is ile, kaynakli olandan daha cok kaza riski yasadim, ne yanlarken o sekilde gidiyor, ne gaza basinca gazi alip topluyor, acayip riski, bir orasi sariyor bir burasi, kaynakli araba ile limitlerini bilirsen ve alisirsan spin bile atmazsin, cunku viraj icinde ne zaman kopacagi o kadar belli ki, size samimi soyluyorum sifir arka itis tecrubesi olan biri kullandi araci, saga sola kiriyor, virajda attirip attirip toplamaya calisiyor, gazliyor ediyor, arabadan indiginde dedigi kelime su, sen ne yaparsan araba onu yapiyor, he spin atti mi atti, sag sol yaparken biraz isirdi mi isirdi, ama pilotaji asiri zayif oldugu icin.. Cidden cok abarttiniz dostlar, herkese guvenli surusler, daha fazla imkanimiz olsa en iyisini takariz, hic takma demeyin bosuna, kilitsiz araba cok zevksiz..

MUAYENE OLAYINA GELİRSEK 1 AY SONRA SOKACAGIZ BİZ, AMA KİME SORDUYSAK FREN TESTİNDEN KALİR DEDİ SAPMADAN DOLAYİ, CUNKU ALTTA DONEN SİLİNDİRLERİN DEVRİ FARKLİYMİS SANİRİM SAPMAYİ OLCMEK İCİN, BİZİM TEKERLERDE ESİT DONMEK İSTEYECEGİ İCİN GECMEZ DEDİLER AMA TABİ SOKTURMEDEN ONCE DENİYCEZ
    34TF3376 D16Y4 RED iES
    34YN4748 K4M HB RED Clio
    34FFU95 D16Y4 RED iES

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yapiliyor abi hizda yapiliyor, artik kazasiz belasiz surusler demek varken daha neyi uzatiyorsunuz anlamadim..
    34TF3376 D16Y4 RED iES
    34YN4748 K4M HB RED Clio
    34FFU95 D16Y4 RED iES

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Baksana acik diferansiyel cok yoruyor araci.. (Benim aracim yeni ekledim videoyu)

En kaygan zeminde bile denedik, ne yaparsan onu yapar, kaynakli olan aracimiz video bugun cekildi..

Bu video da ise kaynakli aracimizla otobandayiz hizimiz 180 civari(100 yapabiliyoruz istedigimiz her zaman) ve videonun sonunda araba ziplayip yerden kesildi, yerde hafiften islakti ve seridimizden gram oynamadik, ne zaman nerde ne yapacagi belli, sikiyosa sunu yapta izleyelim diyin, videosu aynen gelsin..

Ben ayni yeri acik diffli aracim ile donmeye calisirken daha tedirgin oluyorum

Kaynak yapildigindaki ilk denemelerimizden biri 1 yildir hala ayni kondisyonda...

Konu Apocaltique tarafından (12-05-2018 Saat 01:38 ) değiştirilmiştir.
    34TF3376 D16Y4 RED iES
    34YN4748 K4M HB RED Clio
    34FFU95 D16Y4 RED iES

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3. Videoda 180 le gidiyorken yazmışsın otobanda
    Bildiğin 50 ile caddede dükkanların önünden geçtiğin alalade bir video yanlış video koydun heralde
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    YouTube

Tevafuk az önce bu videoya denk geldim. 1:40 saniyede Abbas Çimen "Kaynaklı diferansiyel kullanıyoruz. Daha ekonomik oluyor. Ve sonradan bozulma kaçırma gibi durumla karşılaşmıyoruz. En fazla kırılıyor" diyor. Şimdi sorgulama sırası bende. Siz drift yapıyor musunuz? Yani 500-600 beygir araçlarda oranlı dif kullanan 1. dereceden tanıdığınız var mı? Neden kaynak değil de oranlı kullanıyoruzun bir açıklamasını yapabilir mi?
    aklın hayalin alamayacağı arabaları istanbul parkta saatlerce kaç kez kullandığımı hatırlamıyorum desem?
    arkadaş ben %100 kilitli diff ile drift yapılmaz mı dedim. Gitmişsiniz saçma sapan açısız drift videoları koymuşsunuz. Yapın arkadaş. Daha çok yapın.
    Konu kelalper tarafından (12-05-2018 Saat 09:12 ) değiştirilmiştir.
    IN BOOST WE TRUST

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler