User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
21 sonuçtan 20 ile 21 arası

Konu: Sağa çeken araç ve şasecide düzeltme işlemi

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam siz bahsedince bakım geçmişine bir göz atayım dedim.
    Ben aracı aldığımda böyle bir problem yoktu. Alır almaz da alt takım komple değişmişti. Ok gibi giden bir araçtı.
    Bu durum belirli bir zaman sonra oldu.
    Kaza yapmadım, her hangi bir büyük çukura da düşmedim. Zaten bu konuda azami dikkat ederim.
    Ancak 2017 Ocak ayında alt takımda gıcırtı sesi geldiği için 3 parça değişti. (Toplamda alt takımda 14 parça varmış)
    Değişen parçalara baktığımda sağ ve sol salıncak ve alt kol diye bir parça yazıyor.

Fotoda en dışta görünen iki büyük parçadan biri ama emin değilim. En dıştaki olabilir.
    Ve o gün değişim esnasında sağ ve sol ayrı ayrı parçacılardan alındı, ellerinde kalmadığı için.
    Kafama kurt düştü şimdi
    Başka bir rot balanscı da yeniden güzelce ölçtüreyim.
    Ben araç nedir diye bakmadım. Senin araba şu alt takım yaparken elinde koca koli ile gittiğin VAG platformundan. Sağ ve sol farklı parçacıdan ise kendisi bu buna uyar diye farklı referans verdiyse olabilir. Daha önce sorunsuz araç kaza felan yapmadan büyük çukura düşmeden şase değil anca alt takım elemanı yamultur bence. Biraz sancılı süreç olucak sana. Muadil yada geçici parça bul tak dene felan ama şase çektirmekten iyidir.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam siz bahsedince bakım geçmişine bir göz atayım dedim.
    Ben aracı aldığımda böyle bir problem yoktu. Alır almaz da alt takım komple değişmişti. Ok gibi giden bir araçtı.
    Bu durum belirli bir zaman sonra oldu.
    Kaza yapmadım, her hangi bir büyük çukura da düşmedim. Zaten bu konuda azami dikkat ederim.
    Ancak 2017 Ocak ayında alt takımda gıcırtı sesi geldiği için 3 parça değişti. (Toplamda alt takımda 14 parça varmış)
    Değişen parçalara baktığımda sağ ve sol salıncak ve alt kol diye bir parça yazıyor.

Fotoda en dışta görünen iki büyük parçadan biri ama emin değilim. En dıştaki olabilir.
    Ve o gün değişim esnasında sağ ve sol ayrı ayrı parçacılardan alındı, ellerinde kalmadığı için.
    Kafama kurt düştü şimdi
    Başka bir rot balanscı da yeniden güzelce ölçtüreyim.
    Bu durumu özellikle rotçuya anlatmalısın dostum. hatta o değişimden sonra oldu gibi hissediyorum de, yoksa kafası karışan şaseye atar topu hemen. zaten tonla alt takımı var senin aracın. tam kafa karıştırmalık.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler