User Tag List

Sayfa 2/2 ÝlkÝlk 12
26 sonuçtan 20 ile 26 arasý

Konu: F30 320d için ön fren disk ve balata set önerisi

TaGo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    44
    Þehir
    Türkiye/Ýzmir
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý TaGo Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Arkadaþlar 8000km önce ön ve arka fren balatalarýmý BMW yan sanayi ürünleri ile deðiþtirdim. Orjinaller 1400tl iken yan sanyisideðiþim dahil 700 civarý tuttu. Ancak servis sert kullandýðým için önermedi ürünü. Bu konuda haklýlarmýþta, ilk 5=6k km çok iyi verim alýrken özellikle son 2000km de ciddi sert frenlemelerde disk titremesi ve art arda frenlemede þiþme yapmaya baþladý. Bu sebeple ön disk ve balatamý spor bir marka ile deðiþtirmek istiyorum. Önerilerinize açýðým. Bu arada hidrolik yað ve çelik hortum önerisinde de bulunabilirsiniz. Þimdiden teþekkürler
    Çok açýk anlattýðýmý düþündüm yukarýda ancak yineliyeyim. Aracý 95.000 km de aldým diskleri düzgündü ve üzerlerine orjinal bmw balata taktýrdým serviste. Bundan tam 20.000 km sonra balata ýþýðým yandý. Ancak frenlememde bir þikayet vs yoktu. Tabiki metal temasý sonucu müþür yandýðý için pay ciddi azalmýþ deðiþsin dedim. Arka balatada bitmek üzere dediler. Eletmedim gözle kontrol etmek istedim sökülmeden baktým evet o þekildeymiþ. Deðiþim dahil orjinaline kablosu vs dahil 1400 tl dediler. Bende aracaý yakýn zamanda elden çýkarýrým belki diye yan sanayi takýlmasýný istedim ama yine ön ve arka balata þeklinde. Yani kýsacasý 700 tl ye hepsi bitmiþ oldu. Gelelim soruna; 5-6000 km sorun yaratmayan yan sanayi balatalar son 2000 km dir diskide sanýrým biraz bozdu çünkü uzun süreli fren baskýlamamda durmaya yakýn titreme yapýyor. Bu hafta Marmaris sakar iniþi ile Marmaris merkeze olan iniþi bir yeni kasa quatro ile son limitte indiðimizde Marmarise nerdeyse SHELL den girecektim o denli yumuþadý pedal.

Þimdi aracým yazýlýmlý egsozlu vs 240 hp lerde olabilir rakam atmýþ olmayayým. Bu sebeple OEM bana yeterli gelmeyecektir. Çünkü genel kullanýmým agresif benim. Programým uydukça pistede çýkma ihtimalim olduðundan. Bu defa en azýndan ön FREN KÝTÝMÝ DÝSK VE BALATA OLARAK oem ÜSTÜ performans verebilecek birþeyle deðiþtirmek istiyorum. Fiyat tabikide bir kriter. Teþekkür ederim
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alýþveriþ yapabilirsiniz

Yaþ
    32
    Þehir
    -
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý TaGo Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Çok açık anlattığımı düşündüm yukarıda ancak yineliyeyim. Aracı 95.000 km de aldım diskleri düzgündü ve üzerlerine orjinal bmw balata taktırdım serviste. Bundan tam 20.000 km sonra balata ışığım yandı. Ancak frenlememde bir şikayet vs yoktu. Tabiki metal teması sonucu müşür yandığı için pay ciddi azalmış değişsin dedim. Arka balatada bitmek üzere dediler. Eletmedim gözle kontrol etmek istedim sökülmeden baktım evet o şekildeymiş. Değişim dahil orjinaline kablosu vs dahil 1400 tl dediler. Bende aracaı yakın zamanda elden çıkarırım belki diye yan sanayi takılmasını istedim ama yine ön ve arka balata şeklinde. Yani kısacası 700 tl ye hepsi bitmiş oldu. Gelelim soruna; 5-6000 km sorun yaratmayan yan sanayi balatalar son 2000 km dir diskide sanırım biraz bozdu çünkü uzun süreli fren baskılamamda durmaya yakın titreme yapıyor. Bu hafta Marmaris sakar inişi ile Marmaris merkeze olan inişi bir yeni kasa quatro ile son limitte indiğimizde Marmarise nerdeyse SHELL den girecektim o denli yumuşadı pedal.

Şimdi aracım yazılımlı egsozlu vs 240 hp lerde olabilir rakam atmış olmayayım. Bu sebeple OEM bana yeterli gelmeyecektir. Çünkü genel kullanımım agresif benim. Programım uydukça pistede çıkma ihtimalim olduğundan. Bu defa en azından ön FREN KİTİMİ DİSK VE BALATA OLARAK oem ÜSTÜ performans verebilecek birşeyle değiştirmek istiyorum. Fiyat tabikide bir kriter. Teşekkür ederim
    OEM caddede yeterli, izmir ulkuye de yeterli, istanbulparka cikacakmisiniz oyle sorayim
    pedal yumusamasi ayri bir olay, 95 bin km ye gelmis aracta siz aldiktan sonra degismediyseniz zaten gitmistir, fren hidroligi zaman gectikte havadaki nemi ceker ve yapisi bozulur. Kaynadikca da bozulur, Pedal yumusamasi hidroliktendir. Sizin yerinizde olsam oem ve m performance yolundan giderdim.
    On arka oem disk , 4 balata, fis ve motul rbf 600-660 hidrolik alirdim.
    Butce ayirdiysaniz fren kiti 15 bin ve uzeri diye gider, brembo vs 3500-4000 dolarlarda+ kargo ve vergi haric.
    Bg hesabi bilmem ancak kac sn 100-200 gidiyor olctunuz mu ? Benim 15 lerde gidiyor ve oem cadde, korfez-ulku de yeterli geliyor hidrolik farkli tabi ki, istanbulparkta kesinlikle m performance gibi birseyler lazim

Iþýk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    48
    Þehir
    Çanakkale
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Önce fren hidroliði deðiþimi ve çelik örgülü fren hortumu deðiþimine gitseniz bariz fark hissedersiniz bu durumda.
    Performanslý kullanýmda fren yumuþamasý hidroliðin kaynayýp fren hortumlarýný genleþtirmesinden oluyor genelde.

blumenberg - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Ankara / Çankaya
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben öneride bulunayým, m performance tek geçerim, fiyatý biraz tuzlu
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

Yaþ
    35
    Þehir
    06
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    M performans fren kiti takýlýrken, kaliperler ve disk harici diger ürünlerde neler deðiþiyor. Fiþler daha farklý diye biliyorum?
    " Kontrolsuz güç gerçek güçtür. "

https://www.instagram.com/alpataktv/

TaGo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    44
    Þehir
    Türkiye/Ýzmir
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ýnanmasý güç ama; hala ayný balatalar ve diskler ile devam ediyorum. Resmen yansanayi balatalar orjinal bmw den daha uzun süre hizmet ettiler. Hala daha balata ýþýðýda yanmadý. Ancak disk titremesi artýk iyice can sýkar hal aldý. Sanýrým 4-5000 km içerisinde hem balata hem disk deðiþimi yapacaðým. Bakalým nekadar tutacak
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alýþveriþ yapabilirsiniz

I-HANN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    44
    Þehir
    istanbul-Kurtköy
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    umarım acıklayıcı olur

YouTube

sert kullandıgınız ıcın balatanın cobuk bıtmesı cok normal kı bunun sızde farkına varmıssınız

upgrade ıstıyorsan orjınal dısk feredo d2500 balata celık orgulu fren hortumu en uygun cozum

m performance fren kıtı alıp takmanız
    “Dünyanýn sorunu, akýllýlar hep kuþku içindeyken aptallarýn küstahça kendilerinden emin olmalarýdýr.”

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an 1 kullanýcý var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler