User Tag List

15 sonuçtan 1 ile 15 arasý

Konu: Bmw e39 530i 5Hp19 Zf Şanzıman Vuruntu

tuncayakyz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    44
    Þehir
    Kocaeli
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bmw e39 530i 5Hp19 Zf Þanzýman Vuruntu

Aracým 2001 model e39 530i. Þanzýman 5HP19 ZF. Araba sabah ilk marþa bastýktan sonra ilk hareketinde gayet sorunsuz güzel yani vuruntu yok çekiþte gayet güzel ancak yaklaþýkk 10 km gidip þanzýman ýsýndýktan sonra örneðin; ýþýklarda frene basýyorum küt diye ileri doðru bir vuruntu, örneðin "N" konumunda ýþýklarda bekliyorum "D" konumuna alýr almaz ileri doðru küt diye vuruntu kýsaca bu böyle devam ediyor..Ýlk baþta dediðim gibi bunu sabahlarý ilk harekette yaklaþýk ilk 10 km ye kadar yapmýyor sonradan þanzýman ýsýndýktan sonra yapmaya baþlýyor.Yani nedir benim problemim sizce? Ayrýca devirlenmede ve hýzlanmada hiç bir sorun yok.. Devir oynamasý yok.. Þanzýman kulaklarýnda problem yok.. Þaft köselesinde ve takozunda da sorun yok..Acaba þanzýmanda aþýrý yaðmý var? veya az yaðmý var? veya ýsýnýnca özelliðini mi kaybediyor? veya önceden yanlýþ yað konmuþ olabilir mi? yada þanzýman içindeki burçlarda aþýnma mý var? bu durumu aklým almýyor bir türlü eðer fikirleriniz ile yardýmcý olursanýz çok sevinirim hiç olmazsa çözüme nereden baþlayacaðýmý bilmiþ olurum.Teþekkür ederim...
    Konu tuncayakyz tarafýndan (31-08-2018 Saat 17:05 ) deðiþtirilmiþtir.

Yaþ
    44
    Þehir
    Kocaeli
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yazý karakterleri niye böyle oldu bilmiyorum yönetici arkadaþlar yardýmcý olursa sevinirim teþekkür ederim...

Yaþ
    44
    Þehir
    Kocaeli
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teker teker düzeltmek zorunda kaldým hallettik tamam..

ghibli06 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    49
    Þehir
    Ankara, Çayyolu
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý tuncayakyz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Aracým 2001 model e39 530i. Þanzýman 5HP19 ZF. Araba sabah ilk marþa bastýktan sonra ilk hareketinde gayet sorunsuz güzel yani vuruntu yok çekiþte gayet güzel ancak yaklaþýkk 10 km gidip þanzýman ýsýndýktan sonra örneðin; ýþýklarda frene basýyorum küt diye ileri doðru bir vuruntu, örneðin "N" konumunda ýþýklarda bekliyorum "D" konumuna alýr almaz ileri doðru küt diye vuruntu kýsaca bu böyle devam ediyor..Ýlk baþta dediðim gibi bunu sabahlarý ilk harekette yaklaþýk ilk 10 km ye kadar yapmýyor sonradan þanzýman ýsýndýktan sonra yapmaya baþlýyor.Yani nedir benim problemim sizce? Ayrýca devirlenmede ve hýzlanmada hiç bir sorun yok.. Devir oynamasý yok.. Þanzýman kulaklarýnda problem yok.. Þaft köselesinde ve takozunda da sorun yok..Acaba þanzýmanda aþýrý yaðmý var? veya az yaðmý var? veya ýsýnýnca özelliðini mi kaybediyor? veya önceden yanlýþ yað konmuþ olabilir mi? yada þanzýman içindeki burçlarda aþýnma mý var? bu durumu aklým almýyor bir türlü eðer fikirleriniz ile yardýmcý olursanýz çok sevinirim hiç olmazsa çözüme nereden baþlayacaðýmý bilmiþ olurum.Teþekkür ederim...
    bu þanzýmanda bu sorunu yaþamayan yoktur sanýrým, eninde sonunda revizyona gidiyor, bir müddet daha kullanýrým derseniz BMW servislerinde þanzýman adaptasyonunu sýfýrlatýn bir kaç kez, en azýndan þiddeti azalýr vuruntunun ama kesin çözüm çoðu zaman revizyon...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Yaþ
    44
    Þehir
    Kocaeli
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý ghibli06 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    bu þanzýmanda bu sorunu yaþamayan yoktur sanýrým, eninde sonunda revizyona gidiyor, bir müddet daha kullanýrým derseniz BMW servislerinde þanzýman adaptasyonunu sýfýrlatýn bir kaç kez, en azýndan þiddeti azalýr vuruntunun ama kesin çözüm çoðu zaman revizyon...
    Revizyon tabiki kaçýnýlmaz gideceðiz gitmesine orasý kesin ancak ayný arýzayý yaþayan arkadaþlar vardýr belki hani basit bir sorunsa þanzýmaný açtýrmayayým hiç diyorum yani sebebleri nedir bu vuruntunun bunu iyi kötü bilmek istiyorum..

Yaþ
    49
    Þehir
    Ankara, Çayyolu
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Revizyon tabiki kaçýnýlmaz gideceðiz gitmesine orasý kesin ancak ayný arýzayý yaþayan arkadaþlar vardýr belki hani basit bir sorunsa þanzýmaný açtýrmayayým hiç diyorum yani sebebleri nedir bu vuruntunun bunu iyi kötü bilmek istiyorum..
    olay þu, güya sonsuz ömürlü!!!life time yað var, kimse deðiþtirmiyor, tirbünler bozulan yað yüzünden daralýyor, 100.000 km ye kadar deðiþmeyen yað ve filtre, deðiþtirilince þanzýman sapýtýyor... 30-40bin km de bir filtre yað deðiþenlerde geneldee sorun olmuyor ya da hiç açmadan 200bin km yapanlar da var... yani ya düzenli deðiþecek ya da h,ç ellemeyeceksin... X5 i yeni yaptýrdýk, 9bin tl tuttu...

Yaþ
    44
    Þehir
    Samsun
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracýn altýna baktýrýn, ön ve arka takým, þaft askýsý, motor ve þanzýman takozlarý sorun yoksa yað ve filtre deðiþimi sonrasý revizyon...

onurars - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    35
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2001 5.30’da ayni sorunu yasamistim, heleki yogun trafige girince bazen biri arkadan tiklatti saniyordum.Sanziman yagi filtresi adaptasyonu sanziman takozu derken iyi bir parcalanmistim bir isede yaramamisti.
    - AOS-

Yaþ
    44
    Þehir
    Kocaeli
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý onurars Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    2001 5.30’da ayni sorunu yasamistim, heleki yogun trafige girince bazen biri arkadan tiklatti saniyordum.Sanziman yagi filtresi adaptasyonu sanziman takozu derken iyi bir parcalanmistim bir isede yaramamisti.
    Bunun bir cevabý olmalý üstadlardan cevap bekliyorum muhakkak vardýr bunun bir cevabý aslýnda..

Yaþ
    49
    Þehir
    Ankara, Çayyolu
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunun bir cevabý olmalý üstadlardan cevap bekliyorum muhakkak vardýr bunun bir cevabý aslýnda..
    Yukarda bir post attim size

peace - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    38
    Þehir
    ist/g.o.p
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Revizyon istiyo büyük ihtimal benim de e39 da en korktuðum mesele bu þanzýman. Maliyeti 9-10 civarýný buluyor diye biliyorum. Çoðunluðu 200+ km lere dayanmýþ hiç ellenmemiþ þanzýmanlardan çekindiðim için bir türlü e39 alamadým.
    Konu peace tarafýndan (04-09-2018 Saat 18:16 ) deðiþtirilmiþtir.
    Alýntý SULTANOGLU Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    uzaylýlarýn bizi görmesi için çizilen sýfýrlar gayet gereksiz..
    https://www.instagram.com/topalworks/

marikan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36
    Þehir
    Nevþehir/Kayseri
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayný þanzýman benim Passat aracýmda da var.
    Bende benzer problemi geri viteste yaþýyordum.
    Ýyi bir usta bulmazsanýz iþiniz zor. Çünkü gider gitmez hemen “revizyon” diyorlar.
    Benim araçta hidrolik beyin üzerinde 1 tane oring deðiþti ve problem düzeldi.
    Bu þanzýmanýn yaðý periyodik olarak deðiþmesi gerekiyor. ZF 8 yýl veya 120.000km diyor. Ancak ömürlük diye hiç deðiþtirmeyen bir çok kiþi var.
    Ben 3 kez deðiþtirdim.
    Çok þükür þanzýmanla ilgili bir problemim kalmadý. Gayet saðlýklý yürüyor.
    Konu marikan tarafýndan (04-09-2018 Saat 20:20 ) deðiþtirilmiþtir.

Yaþ
    44
    Þehir
    Kocaeli
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý marikan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ayný þanzýman benim Passat aracýmda da var.
    Bende benzer problemi geri viteste yaþýyordum.
    Ýyi bir usta bulmazsanýz iþiniz zor. Çünkü gider gitmez hemen “revizyon” diyorlar.
    Benim araçta hidrolik beyin üzerinde 1 tane oring deðiþti ve problem düzeldi.
    Bu þanzýmanýn yaðý periyodik olarak deðiþmesi gerekiyor. ZF 8 yýl veya 120.000km diyor. Ancak ömürlük diye hiç deðiþtirmeyen bir çok kiþi var.
    Ben 3 kez deðiþtirdim.
    Çok þükür þanzýmanla ilgili bir problemim kalmadý. Gayet saðlýklý yürüyor.
    iyi bir usta tavsiyeniz var mý? istanbul anadolu yakasýnda..

marikan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36
    Þehir
    Nevþehir/Kayseri
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Malesef Ýstanbul’da bildiðim yok. Ben Kayseri’de yaptýrdým.

Emirhancakir - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Pendik / Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iyi bir usta tavsiyeniz var mý? istanbul anadolu yakasýnda..
    Pendik de var. Çok kral ve titizin titizi çok kýl bir usta. Borusanda vs... Servis müdürlüðü yapmýþ zamanýnda. Düþünürsen yardýmcý olurum, duacým olursun yani o kadar dürüst ve profesyonel
    Alýntý the "K" Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    yolunda gitmeyen þey var tabi ama araba il ilgili deðil sen rölantide neden freni pompalýyorsun?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an 1 kullanýcý var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler