User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
30 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Air Süspansiyon Avantaj-Dezavantajları. Hangi Coilover'ı tercih etmeliyim ?

ibrahim7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Air Süspansiyon Avantaj-Dezavantajları. Hangi Coilover'ı tercih etmeliyim ?

Öncelikle herkese merhabalar ,

Hepinize Öncelikle anlatmak istediğim konu Air Süspansiyon tercih edilmeli mi ? Hiçbir şekilde sağdan soldan yazılanlara itibar etmeden direk kendi tecrübelerimi olduğu gibi sizlere aktaracağım. Air Süspansiyon taktırmamış ama taktırmak isteyen arkadaşlar yazdıklarımı kesinlikle dikkate alsınlar. Faydalı olacağını düşünüyorum.. Bundan yaklaşık 3-4 ay önce kadar 2. el bir araç satın aldım. Vw Scirocco 2015 Model 1.4 TSi 160PS DSG Sport Line modeli. Araç benden önceki sahibinde çok güzel bir makyaj operasyonundan geçmiş. Bilindiği üzere Scirocco model araçlarda R body kit arabayı ciddi anlamda gösteriyor. Aracın orjinal jant ölçüleri 18' iken benden önceki sahibini pek tatmin edememiş ve araca 19' jant takmış. Üzerinede pek kaliteli olduğunu söyleyemeyeceğim fabrikasyon lastiklerinden belki bir tık daha iyi lastik taktırmış. Aracın orjinal yüksekliği biraz fazla olduğu için (tabiri caizse leylek gibi durduğu için ) benden önceki sahibi aracı alçaltma girişiminde bulunmuş. Bunun içinde Airmadz yapım air süspansiyon kiti satın alarak aracına taktırmış. Aracımı satın almadan önce çok fazla Scirocco aramama rağmen aldığım kadar iyisini bulamadım. Air süspansiyonu görüntüsü dışında pek seven , tercih eden birisi değilim. Eksilerininde henüz aracı almadan bile farkındaydım. Yinede bu aracı çok beğendiğim için vazgeçmedim.. Orjinal süspansiyonlarına dönerim ve air süspansiyonu iptal ederim diyerek aracı satın aldım. Her ne kadar böyle desemde biraz nefsime hakim olamayıp ve fazla zaman ayıramayıp air süspansiyonu sökmek yerine bundan 1 hafta öncesine kadar air süspansiyon üzerindeyken kullandım. . Size maddeler halinde avantaj ve dezavantajlarını belirteyim. Yinede taktırıp taktırmamak size kalmış.

AVANTAJLARI ;

- Aracınızı ister hareket halindeyken , ister dururken indirip kaldırabilme özelliği.

- Hava atmayı , aracınız ile dikkat çekmeyi seven birisi iseniz air süspansiyon ile kolayca herkesi etkilyebileceğiniz gerçeği.

- İndirip kaldırma işlemini coilover gibi süspansiyon sistemlerine göre çok daha kolay halledebilmeniz..

- Aracınıza kalabalık bindiğinizde veya ağırlık yüklediğinizde alçaldığında körüklere bi kademe daha fazla hava yollayarak aynı yükseklikte sabit tutabilme özelliği.

DEZAVANTAJLARI ;

- Aracınızda hiç olmadığı kadar konfor kaybı yaşayacaksınız. En ufak çukurları , taşları dahi aracınızın içerisinde ciddi anlamda hissedeceksiniz. (Özellikle büyük jant ve kısa akis mesafesi olan araçlarda.)

- Yol tutuş ve viraj performansından ödün vermeniz gerekecek. Ciddi performans kaybı yaşayacaksınız.

- Kaliteli bir kit için çok ciddi ücretler ödemeniz gerekecek.

- Yüksek süratlerde keyifle gazlayamayacak , "Ya aracım alçalırsa, ya körükler patlarsa/kaçak olur hava kaçırırsa" gibi kaygılarınız olacak. Güvenlik zaafiyeti aklınızdan çıkmayacak.

- Fren mesafesi ve fren tepkileri orjinale göre farklılıklar gösterecek , aracın orjinal yapısını olumsuz yönde bozacaksınız.

- Muayeneden geçemeyeceksiniz. Geçmek için orjinallere dönmeniz gerekecek. Hem maliyet hem zaman kaybı yaşayacaksınız. (Sök-Tak yaklaşık 500 lira civarında işlem saati minimum 2 saat diyebilirim.)

- Aracın kompresörleri en sessiz kompresör dahi olsa çalışmaya başladığında kafanızı şişirecek. En yüksek volumede radyo dinlemekten daha rahatsız edici bir ses.

- Aracınıza kiti taktırırken ekstra ücret ödeyip hafızalı sistem almadıysanız rot ayarını tutturmanız zor olacak. Örneğin 60/40 yükseklikte rot ayarı yaptırdıysanız aracınızı sürekli o yükseklikte kullanmanız gerekicek. Fazla veya eksik kaldığında aracınızın rot ayarı bozulacak.

- Aracınızın kütük gibi oluşundan kaynaklı birçok yeni trim sesleri gelmeye başlayacak.

- Sistemin araca montajı sırasında stepne bölümüne delikler açılacak. Süspansiyonu sökseniz bile o delikler size hatıra olarak kalacak.

- Sistem ne kadar kaliteli olursa olsun sürpriz yumurta gibi sorun çıkarmaya çok müsait bir sistem. Sürekli sorun çıkarma ihtimalinin yüksek olması. ( Avrupa'da yapılan kitleri , orjinal araç firmalarının ürettiklerini saymıyorum. Türkiye'deki kitlerden yola çıkarak konuşuyorum.)

Avantaj ve Dezavantajlarından kısaca bahsetmek gerekirse söyleyeceklerim bu kadar. Ben kesinlikle hiçbir arkadaşıma air süspansiyon taktırmasını , o şekilde araç kullanmasını tavsiye etmiyorum. Bu arada bazı değerli arkadaşlarım söylediklerimin aksini iddia edeceklerdir. Örneğin ; " Ya kardeşim ne saçmalıyorsun ? Ben air kullanıyorum yol tutuşu harika. Ya dostum viraj performansı orjinalden çok daha iyi. Ya bro konfor acaip iyi körüklü havalı sistem tırlardaki gibi sen bilmiyorsun acaip konforlu. Ya sen dandik taktırdıysan biz ne yapalım ? Air candır. Seninki kalitesiz. Air süspansiyonu kötüleme." şeklinde yorumlar gelecektir. Bunu diyen arkadaşlara peşinen net bir cevap vereyim. Türkiye'de Air süspansiyon işini yapan en kaliteli ve en profosyonel firmalardan birisidir Airmadz. Firma ve malzeme kalitesi olduğu gibi çalışan kadrosuylada son derece iyi. Güler yüzlü , anlayışlı ve son derece muazzam insanlar. Firmayla veya bu işi yapanlarla veya kullananlarla bir derdim yok. Sadece sistemi tavsiye etmiyorum. O kadar. Bu tarz yorumlarınızı belirtmeden önce bu kısıma dikkat edin. Tüm bunları saymama rağmen yinede taktırmak isteyen arkadaşlar olursada kesinlikle Airmadz'i tercih etmeliler. En azından ne yaptıklarını biliyorlar. Air süspansiyon hakkında yorumlar gelene kadar şimdilik diyeceklerim bu kadar.

Coilover'a gelecek olursak. Air süspansiyonun en çok özlediğim olayı aracımı basık kullanabilme imkanım. Hem görüntü olarak hoş , hem hissiyat olarak spor araçta olduğunuzu hisettiğiniz için kullanımdan daha çok keyif almanız. Aracım şuanda çok yüksek durduğu için coilover taktırmak istiyorum. (Evet zaman zaman yükseltmem gerekebilir.) Coilover'ı air süspansiyon gibi tecrübe etme şansım ne yazık ki olmadı. Yine de en azından güvenlik zaafiyetinin olmadığını , muayeneden geçtiğini , yol tutuşunu ve viraj performansını arttırdığını biliyorum. Bugüne kadar custom coilover taktırmaya hiç sıcak bakmadım ancak gerek bu forumda gerek diğer forum sitelerinde en çok duyduğum isim Başaran Amortisör firmasının yaptığı coilover sistemleri. Hem maliyeti az , hemde üründen memnun olmayan yok denecek kadar az. Belkide yoktur. en azından ben hiç görmedim ve duymadım.

KW V1 gibi bir coilover alacak bütcem maalesef yok. Jom Bluline coilover alabilirim ancak onunda VAG grubu araçlarada ciddi anlamda sert olduğunu memnun bırakmadığını duydum. Bu yüzden Başaran Amortisör firmasının yaptığı coiloverları kendime bir alternatif olarak görüyorun. Bugün kendilerini aradım. Aracım için coilover yaptırmak istediğimi belirttim. Onlarda bana ; " Önlere coilover yaparız arka orjinal yaylarınızada press yaparız. " dediler. Bende pressin çok sağlıklı olmadığını pek desteklemediğimi belirttim ancak onlar en sağlıklısının bu olduğu yönde konuştular. Bu konuda ikilemde kaldım. Yaptırmalı mıyım yoksa yaptırmamalı mıyım ?

Bu konuda siz değerli arkadaşlarımın tecrübelerini ve tavsiyelerini yorumlarda belirtmesini istiyorum. Gerçekten yardıma ihtiyacım var. Eğer Başaran Amortisör konusunda çoğunluk olumlu yorum alırsam muhtemelen önümüzdeki günlerde gidip taktıracağım. Her türlü alternatife ve yeni fikre açığım.

Herkese iyi forumlar , lütfen benden yorumlarınızı esirgemeyin.
    Konu ibrahim7 tarafından (30-11-2018 Saat 23:58 ) değiştirilmiştir.
    Volkswagen Scirocco

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En sağlıklısı soğuk pres diyen birisine coil yaptırmak... Sorunun cevabı kendi içerisinde zaten.

Aslında olay çok basit; 3 ay 5 ay hadi onu da geçtim 9 ay otomobiline standart olarak bineceksin, bu süre zarfında bütçeni denkleştireceksin ve gidip KW vb bir coil alacaksın. 50k-60k (tam olarak fiyatını bilmiyorum) verip otomobil alıyorsunuz ama bir cep telefonu parası verip doğru düzgün bir coilover almıyorsunuz çok şaşırıyorum bu duruma.

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Air ile yaptiracagin basaran arasinda ne fark olacak?
    Ya daha duzgun bir marka al yada uzerindekilere dokunma. *** degil kaka olacak senin durum
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkalara coilover yapılamıyor mu da press yapiyorlar onu anlamadim.
    Ex: '08 Legacy SportWagon

Next:
    '03 BMW E39 530i
    http://www.techturkey.com/forum/otom...ml#post8600936

Leonardo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AhmetKadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkalara coilover yapılamıyor mu da press yapiyorlar onu anlamadim.
    Arkalar bağımsız olduğu için yapmıyorlar bağımsız olmayan araçlara yapıyorlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende corsa c aracımda başaran coilover kullanıyorum. Forumda coğu kez konusu geçti fiyatları uygun evet fiyat performans açısından değerlendirirsek konforlu falan değil yol tutuş konusunda bir mühendislik çalışmaları olmadığı için uygun değildir ama sorun yaşamadım 8-9 ay oldu yani kısacası benim yol tutuşla ilgim yok ben istediğim zaman arabayı indiriyim istediğim zaman kaldırayım diyen birisi için uygun olduğunu düşünüyorum ancak firmayla bir sorunum vs yok kullanıcı görüşünü belirttim.
    Edit; size önerimde eibach voglant gibi markaların spor yayları olcaktır hem konfor hem yol tutuşu sağlar leon aracımda 4 senedir kullanıyorum
    Konu Leonardo tarafından (01-12-2018 Saat 13:11 ) değiştirilmiştir. Sebep: Edit

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ufuksaracci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En sağlıklısı soğuk pres diyen birisine coil yaptırmak... Sorunun cevabı kendi içerisinde zaten.

Aslında olay çok basit; 3 ay 5 ay hadi onu da geçtim 9 ay otomobiline standart olarak bineceksin, bu süre zarfında bütçeni denkleştireceksin ve gidip KW vb bir coil alacaksın. 50k-60k (tam olarak fiyatını bilmiyorum) verip otomobil alıyorsunuz ama bir cep telefonu parası verip doğru düzgün bir coilover almıyorsunuz çok şaşırıyorum bu duruma.
    Aslında söylediklerinizde kısmen haklısınız. Soğuk press olayını duyduğum anda zaten bakış açım bir anda değişti ancak bahsettiğiniz "cep telefonu parası verip doğru düzgün bir coilover almıyorsunuz" muhabbetine biraz şaşırdım doğrusu. Bahsettiğiniz coiloverın sıfır fiyatları 6.000 lira civarında. Ben hiçbir telefona bu kadar ücret ödemedim. Asıl mantıkta bence şöyle olmalı 50-60k (aracım bu kadar ucuz değil maalesef) fiyatı olan bir araca neden 6k lık bir coilover takayım ? Piste çıkmıyorum. Ekstreme bir performans beklentimde yok. Olayım sadece aracı yere yakınlaştırmak , orjinal performansından kayıp yaşamamak. Buna göre herhangi bir fp ürünü yok mudur önerilecek ? Herhangi alternatifler ? Bunu merak ediyorum. KW gibi coiloverlar için bütçem yok dememin sebebi bir coilovera maalesef o kadar para ayıramam anlamında. Yorumunuz için teşekkür ederim.

Edit ; Bu arada her ne kadar Scirocco gibi bir araç aldıysamda binbir zorluklarla aldım. Yıllardır hayalimdi. Henüz 20 yaşındayım ve maalesef çok ciddi bir gelir sahibi değilim. Belirtmek istedim. 3-5 değilde muhtemelen 9 ay sonra aracımı satarım diye düşünüyorum. ***** biraz yüksekten uçtum. :/ Hayat yaşandıkça tecrübe ediliyor işte. Bilgisizliğime verin.
    Konu ibrahim7 tarafından (01-12-2018 Saat 13:36 ) değiştirilmiştir.
    Volkswagen Scirocco

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Air ile yaptiracagin basaran arasinda ne fark olacak?
    Ya daha duzgun bir marka al yada uzerindekilere dokunma. *** degil kaka olacak senin durum
    İşte bende tam olarak ondan korkuyorum. Coilover'ı taktırıpta ağzım yanarsa artık sinirden arabayı yakar mıyım yoksa parçalar mıyım bilemiyorum. Önereceğiniz ekstreme olmayan fiyat performans bakımından uygun olan bir coilover markası var mıdır ? Orjinal performansından birşeyler kaybetmesin , aracı alçaltabileyim , konfor pek önemli değil.
    Volkswagen Scirocco

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Leonardo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende corsa c aracımda başaran coilover kullanıyorum. Forumda coğu kez konusu geçti fiyatları uygun evet fiyat performans açısından değerlendirirsek konforlu falan değil yol tutuş konusunda bir mühendislik çalışmaları olmadığı için uygun değildir ama sorun yaşamadım 8-9 ay oldu yani kısacası benim yol tutuşla ilgim yok ben istediğim zaman arabayı indiriyim istediğim zaman kaldırayım diyen birisi için uygun olduğunu düşünüyorum ancak firmayla bir sorunum vs yok kullanıcı görüşünü belirttim.
    Edit; size önerimde eibach voglant gibi markaların spor yayları olcaktır hem konfor hem yol tutuşu sağlar leon aracımda 4 senedir kullanıyorum
    Aslında bende seninle aynı fikirdeyim. Kullandığım araç zaten 160PS. Soft yazılım kullanıyorum 185BG. 1.4 motorlu 185 beygir araçlardan zaten extreme bir performans beklentim yok. Tabi ki isteklerimi karşılıyor. İvmelenmesi vs. ancak ben bu araçla piste çıkmayacağım , maganda gibi trafikde deli makaslara girmeyeceğim , alternatif aracım çok olduğu için bu arabayla çok uzun yollarada çıkmayacağım. Tek istediğim aracın görüntüsünü orjinallikten en az şekilde ödün vererek değiştirmek. Performans anlamında çok ciddi bir beklentim yok. Sizde önlere coil , arkalara press mi yaptırdınız ? Yoksa 4 coil mi ? Önerir misiniz benim için ?
    Volkswagen Scirocco

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Edit ; Bu arada her ne kadar Scirocco gibi bir araç aldıysamda binbir zorluklarla aldım. Yıllardır hayalimdi. Henüz 20 yaşındayım ve maalesef çok ciddi bir gelir sahibi değilim. Belirtmek istedim. 3-5 değilde muhtemelen 9 ay sonra aracımı satarım diye düşünüyorum. ***** biraz yüksekten uçtum. :/ Hayat yaşandıkça tecrübe ediliyor işte. Bilgisizliğime verin.
    Piyasada 100 lerce olan bir aracin gidip airlisini tercih etmek bastan hata olmus. Butcenize uymuyorsa yay ve orjinal suspansiyon kombinasyonuyla devam edin. Butceni zorlayarak aldiginiz yazmissin, el yapimi coil ve press yay gibi sistemlere bosa parani kaptirma.
    Hr in 30-35mm lik yaylari roccoyu guzel dusuruyor ama baya sert oluyor. Goruntu oncelikliyse tercih edebilirsinz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Stokta sert olan araçlara h&r sert oluyo. 5 lik eibach alın bence düşünmeyin yeterli olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @ibrahim7 arkadaşım, telefon örneğini yanlış anlamışsın ben sadece örnek vermek istedim. Otomobilinin fiyatını gerçekten bilmiyorum sadece tahmin ettim hatta kendi otomobilim dışında hiç bir otomobilin fiyatını bilmiyorum, takip ettiğim bir konu değil.

Değinmek istediğim nokta, görsellik uğruna kişilerin güvenlik, konfor, performans vb. gibi hususlardan vaz geçmesi. Binbir zorlukla aldığın otomobili kesilip biçilip imal edilmiş bir mekanizmanın üzerine yürütmek benim düşünce yapıma çok ters.

Maksat sadece düşürmekse diğer arkadaşların da söylediği gibi spor yay tercihine yönelmen en mantıklısı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @ibrahim7 arkadaşım, telefon örneğini yanlış anlamışsın ben sadece örnek vermek istedim. Otomobilinin fiyatını gerçekten bilmiyorum sadece tahmin ettim hatta kendi otomobilim dışında hiç bir otomobilin fiyatını bilmiyorum, takip ettiğim bir konu değil.

Değinmek istediğim nokta, görsellik uğruna kişilerin güvenlik, konfor, performans vb. gibi hususlardan vaz geçmesi. Binbir zorlukla aldığın otomobili kesilip biçilip imal edilmiş bir mekanizmanın üzerine yürütmek benim düşünce yapıma çok ters.

Maksat sadece düşürmekse diğer arkadaşların da söylediği gibi spor yay tercihine yönelmen en mantıklısı.

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben bir avantajı olacagini sanmiyorum. Hangi yarış arabasında bu tarz bi sistem var ki? Arkadaslar hep yarış kafasında olun. Yani arabanizi piste hazirliyormuscasina modifiyeler edin. Frenleri gelistirin, yol tutusu arttirin, sway bar, coil, kaliteli lastik vs. bu tarz dusuncenin hic bir dezavantajı olmayacak inanin.

Air suspansiyon sadece klasiklere yakisiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ibrahim7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında bende seninle aynı fikirdeyim. Kullandığım araç zaten 160PS. Soft yazılım kullanıyorum 185BG. 1.4 motorlu 185 beygir araçlardan zaten extreme bir performans beklentim yok. Tabi ki isteklerimi karşılıyor. İvmelenmesi vs. ancak ben bu araçla piste çıkmayacağım , maganda gibi trafikde deli makaslara girmeyeceğim , alternatif aracım çok olduğu için bu arabayla çok uzun yollarada çıkmayacağım. Tek istediğim aracın görüntüsünü orjinallikten en az şekilde ödün vererek değiştirmek. Performans anlamında çok ciddi bir beklentim yok. Sizde önlere coil , arkalara press mi yaptırdınız ? Yoksa 4 coil mi ? Önerir misiniz benim için ?
    Benim aracım için piyasada çok çesit yok zaten o yuzden böyle bir yol izledim dediğim gibi konfor için veya yol tutuş için yaptırıyorsanız önermem ancak ucuz olsun inip kalksın sadece başka bir özelliği olmasın derseniz olabilir tabiki sesler gitmiyor ve çok sert kullanımı arkalarda eibach 5 lik yay kullanıyorum normalde önlerede yay alırdımda cidden aracı alcaltmıyor ama sciroccoda eibach 5 lik ile güzel bir düşüklük yakalarsınz dediğim gibi arkası bağımsız olan araclara yapmıyorlar. Eibach veya voglant yay alırsanız memnun kalacağınızdan eminim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üstüne birde yay tablası alınabiliyorsa aşağı alırsınız, amortisör milindende biraz keserseniz min konfor kaybıyla güzel yol tutuşta yakalarsınız. Daha önce kullandım tavsiye edebilirim.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha önceki araçlarımda air de kullandım ucuz coil de kullandım kesik orjinal yayda kullandım ısıtılıp düşürülmüş olanıda kullandım en kaliteli markalardan olan Ksport coil de kullandım. Şunu söyleyebilirim tamamen şöförün beklentisi ile alakalı bir ihtiyaç kimisi 200 liralık coille mutlu olur kimisi airle ama beni en mutlu edeni Ksport coil takımı idi arabanın dünyası değişiyor. Yani araç sahibinin önce kaliteli bir coilli aracı sürüp ondan sonra ne takacağına karar vermesidir. Yoksa ne kadarda anlatsak yaşamadan düşünce değişmiyor
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şuan aracın leylek gibi duruşu gerçekten araçtan soğutuyor beni. İnanın binmek istemiyorum. Anladığım kadarıyla forumda bulunan bana yardımcı olmaya çalışan herkes benim için Eibach , HR vb. yay öneriyor. Zannediyorum sağlıklı olan benim için o. Şimdi sizlere görüntü atacağım ve görüntülü şekilde soru soracağım. O şekilde tam olarak ne istediğimi anlarsınız diye düşünüyorum. Birde unutmadan , air süspansiyonu söktürdükten sonra aracın lastikleri(sadece önler) sanki biraz dışarda kaldı gibi geldi. Spacer var aracımda ancak araç yüksekte durduğu için mi bana öyle geliyor yoksa orjinal amortisörler mi tekerlerin konumunu etkiledi bilemiyorum. Çünkü air süspansiyonla kullanırken böyle değildi. Tam uyuyordu araca. Bu konuda da bir yorum yaparsanız çok mutlu olurum. Şimdi gelelim fotoğraflara , Orjinal haline ve benim air süspansiyon takılı iken kullandığım aynı zamanda şuan yakalamak istediğim yüksekliğe. Eibach Sportline (50mm) yay buldum. Eğer bu konuma getirir derseniz alacağım. Fotoğrafları aşağıya bırakıyorum. Tekrar teşekkürler yorumlarınız için iyi forumlar.

AİR SÜSPANSİYONLU İKEN KULLANDIĞIM VE YAKALAMAK İSTEDİĞİM YÜKSEKLİK SADECE ÖNLER ;

STOCK HALİ YÜKSEKLİK (SADECE ÖNLER) ;

STOCK HALİ YÜKSEKLİK ( KOMPLE ARAÇ ) ;

Air Süspansiyonlu iken maalesef yandan hiç aracı çekmemişim komple. O yüzden bunu bırakıyorum bir fikir oluşacaktır kafanızda ;

Resimlerdede gördüğünüz gibi sanki stock hali ile air süspansiyonlu haliyle attığım resimler sanki bambaşka iki araç gibi. Gerçekten yüksek duruşu , eski alçaklık olmadığı için araç çok çirkin duruyor. Sanki sağdan soldan parçalarla toparlanmış bir araç gibi. Hiç marjinal durmuyor :/ Eibach Sportline Helezon Yayının aracımı bu eski görüntüsüne kavuşturabileceğine inanıyorsanız sadece onay vermeniz yeterli. Yayı buldum , hemen gidip alacağım. Hiç düşünmeden. Yakalamak istediğim görüntü , alçaklık işte tam olarak bu. Birde aracın yaylarını değiştirdikten sonra aceba tekrardan rot ayarı yaptırmam gerekecek mi ?

Tekrardan yorumlarınız için çok teşekkürler. Son rütuşlar kaldı. Onlar hakkındada bilgi verirseniz hemen çalışmalara başlıyorum.

İyi forumlar.
    Volkswagen Scirocco

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alacağınız yayın bukadar düşüreceğini sanmıyorum ama yaylar değişince rot ayarı kaçar yaptırmak şart.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler