User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
65 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: XT yayları aldım, ama

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Konuyu hortlatacağım. Ultra racing gergi üreten bir firma ben hiçbir zaman yay ürettiğini görmedim. Köpekbalığı lancer aracıma, zamanında evo kule gergisi almıştım ve üzerinde orijinallik belirten etiket ve seri numarası vardı. Lancera aynı şekilde amazon.de üzerinden 130euro + gümrük(20euro) 150euro'ya eibach pro kit almıştım. tabi euro o zaman 5.25 mi neydi 780-800tl gibi bir fiyata mal olmuştu 1hafta-10günde geldi. 30bin km çok memnundum o aracımı satıp m sport süspansiyonlu e90 almıştım ona hiçbir şey ihtiyaç duymamıştım stoktan yay amortisörü iyiydi. onu satıp şimdi f30 320d aldım, ne lancer ne e90 gibi güvenebiliyorum çok fazla balon hissi ve yana yatma eğilimi var. Yay bakayım deyince eibachın yarı parasına ultra racing gördüm ancak tr siteleri dışında bir kaynak yok. Kendi resmi sitesinde de f30 ile ilgili yay bilgisi yok. Hadi eibach alayım dedim 200euro'luk ürün oluyor bizde vergi ve kurlarla 2000TL. Bu durumda alternatif bilindik yaylara yöneleyim dedim de en son yay almayarak vazgeçeceğim bu işlerden ve aracı satacağım gibi duruyor zaten dizel motoruna alışamadım gitti

Ultra racing yay alan varsa orijinallik etiketleri kutuda veya bir yerde var mı bakabilirler mi? UR-TW diye başlayan ürün kodu var mı?

Ayrıca e46'larda orijinal yay dahi kırılabiliyorken jinyu marka lastik alan tayfa gibi bu işleri basite indirgemek tuhaf...
    2019 Mazda MX-5

aRSLaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı E90 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu hortlatacağım. Ultra racing gergi üreten bir firma ben hiçbir zaman yay ürettiğini görmedim. Köpekbalığı lancer aracıma, zamanında evo kule gergisi almıştım ve üzerinde orijinallik belirten etiket ve seri numarası vardı. Lancera aynı şekilde amazon.de üzerinden 130euro + gümrük(20euro) 150euro'ya eibach pro kit almıştım. tabi euro o zaman 5.25 mi neydi 780-800tl gibi bir fiyata mal olmuştu 1hafta-10günde geldi. 30bin km çok memnundum o aracımı satıp m sport süspansiyonlu e90 almıştım ona hiçbir şey ihtiyaç duymamıştım stoktan yay amortisörü iyiydi. onu satıp şimdi f30 320d aldım, ne lancer ne e90 gibi güvenebiliyorum çok fazla balon hissi ve yana yatma eğilimi var. Yay bakayım deyince eibachın yarı parasına ultra racing gördüm ancak tr siteleri dışında bir kaynak yok. Kendi resmi sitesinde de f30 ile ilgili yay bilgisi yok. Hadi eibach alayım dedim 200euro'luk ürün oluyor bizde vergi ve kurlarla 2000TL. Bu durumda alternatif bilindik yaylara yöneleyim dedim de en son yay almayarak vazgeçeceğim bu işlerden ve aracı satacağım gibi duruyor zaten dizel motoruna alışamadım gitti

Ultra racing yay alan varsa orijinallik etiketleri kutuda veya bir yerde var mı bakabilirler mi? UR-TW diye başlayan ürün kodu var mı?

Ayrıca e46'larda orijinal yay dahi kırılabiliyorken jinyu marka lastik alan tayfa gibi bu işleri basite indirgemek tuhaf...
    Ben de senin durumundaydım. Eibach fiyatlarının aşırı yükselmesi (1700-2600 Tl arası) ve stokta dizel yayları bulunmaması sebebiyle alternatif markalara yöneldim. Ultra racing için konuşursam sert karakterli olmadığından bahsediyorlar ama sizin de yurtdışındaki marka sahiplerinde belirttiğiniz gibi yay üretimleri yok. Tahminimce Türkiye'de marka tescilini almışlar ve dışarıda ürettiriyorlar. Türkiye sınırları içinde isim hakkı tescilini alırsanız, firma üzerine düşmediği sürece istediğiniz gibi at koşturabilirsiniz.

Extreme tuning firmasının markasını görüyordum ama güvensiz gelmişti. Bir arkadaşımın Eibach da Bursa'da üretim yapıyor, belki aynı yere ürettiriyordur lafı üzerine biraz araştırdım. Passat için konuşursam sitelerinde motor ve kasa tipi Eibach'daki sınıflandırma ile aynı. Kargo bugün elime ulaştı. Üzerindeki etiketteki kasa kodu da 3g2 ve motor sınıflandırmasında 1,8 2,0 tsi/tdi olarak geçiyor. Önümüzdeki hafta taktıracağım, o yüzden konfor vs gibi tecrübem yok. Sizinde ilgili markadaki kasa/motor sınıflandırmaları Eibach ile aynı ise bir değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Yay kırılması konusunda ise; şuana kadar sahip olduğum 4 aracıma da farklı markalarda spor yay kullandım. Hatta, bir tanesinde 4 farklı yay kullandım(Opel Astra H dizel için 10 sene önce benzinli dizel aynı yayı takmaları üzerine deneme yanılma yapmıştım). Şu ana kadar sadece, H&R markasında sağ arka helezonu kırdım. Belki de üretim hatası sebebiyle yaşandı. Üzerinde işlem yapılmadığı sürece bir yayın kırılma olasılığının fabrikasyonlardan farklı olmadığını düşünüyorum.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ultra racing yay üretimi yok, merdiven altı üretim.memnun da var olmayan da. Ben sıfır alıp taktım araba aşırı alcaldi, 2 ay sonra sert bir çukura girince tövbe edip söktüm. Memnun kalmadım, şimdi en baştan yapmam gereken şeyi yapacağım, o da eibach yada vogtland almak.Ucuzuna kaçtım ve bana 2 adet amortisöre mal oldu maalesef.

ottoman32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aRSLaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de senin durumundaydım. Eibach fiyatlarının aşırı yükselmesi (1700-2600 Tl arası) ve stokta dizel yayları bulunmaması sebebiyle alternatif markalara yöneldim. Ultra racing için konuşursam sert karakterli olmadığından bahsediyorlar ama sizin de yurtdışındaki marka sahiplerinde belirttiğiniz gibi yay üretimleri yok. Tahminimce Türkiye'de marka tescilini almışlar ve dışarıda ürettiriyorlar. Türkiye sınırları içinde isim hakkı tescilini alırsanız, firma üzerine düşmediği sürece istediğiniz gibi at koşturabilirsiniz.

Extreme tuning firmasının markasını görüyordum ama güvensiz gelmişti. Bir arkadaşımın Eibach da Bursa'da üretim yapıyor, belki aynı yere ürettiriyordur lafı üzerine biraz araştırdım. Passat için konuşursam sitelerinde motor ve kasa tipi Eibach'daki sınıflandırma ile aynı. Kargo bugün elime ulaştı. Üzerindeki etiketteki kasa kodu da 3g2 ve motor sınıflandırmasında 1,8 2,0 tsi/tdi olarak geçiyor. Önümüzdeki hafta taktıracağım, o yüzden konfor vs gibi tecrübem yok. Sizinde ilgili markadaki kasa/motor sınıflandırmaları Eibach ile aynı ise bir değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Yay kırılması konusunda ise; şuana kadar sahip olduğum 4 aracıma da farklı markalarda spor yay kullandım. Hatta, bir tanesinde 4 farklı yay kullandım(Opel Astra H dizel için 10 sene önce benzinli dizel aynı yayı takmaları üzerine deneme yanılma yapmıştım). Şu ana kadar sadece, H&R markasında sağ arka helezonu kırdım. Belki de üretim hatası sebebiyle yaşandı. Üzerinde işlem yapılmadığı sürece bir yayın kırılma olasılığının fabrikasyonlardan farklı olmadığını düşünüyorum.
    yorumlarınızı bekliyorum bende aynı çıkmaza girdim superb de
    Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı;
    "yanındaki avukat demiyor mu göte mukayyet ol 200 erkek okuyor konuyu, ortalama 14 cm den 28 mt yapar diye?"

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

ultra racing yaylar ile ilgili bu forumda benden fazla arastırma yapan oldugunu sanmıyorum Kimi tuningci mavi renkli ultra racing yayların Malezyali Roll Bar firması Ultra Racing e ait oldugunu kimi firmada milleti kolay kafalamak icin ürünün Eibach fabrikalarında üretildigini iddaa ettiler. Üsenmedim Malezya Ultra Racinge de, Almanya Eibach a da ürünün fotograflarını mail attım ve böyle bir ürün üretip üretmediklerini sordum. İki firmada böyle bir ürünü ilk kez gördüklerini söylediler. Fakat bu arastırmayı yapmadan önce ürünü bir proje aracımızda kullanmıstık(Leon FR MK3). Mecbur sebeplerden degistiremeyince yayları 1 sene boyunca kullandık ama sıkıntı yasamadık. Hatta burda Eibacha 1500-2000 ler vermek mi yoksa 400-500 e UR kullanmakmı diye tartısmıstık. Sonuc kafamız rahat etmedi elimize para gecincede Eibach takıp yolumuza baktık. Ürün icin kendi sahsi yorumum merdiven altı kadar dandik olmasada fason üretim bir mal ama kim kime nerede ürettiriyor bilmiyorum.

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ultra Racing markasının ürettiği herhangi bir yay yok, DP Tuning ismindeki Eibach dist. firmanın uydurma markası bu.

Zaten o rakamlara yurtdışından gelebilecek bir yay yok, sağda solda ürettirip yalan dolanla satıyorlar. Garip olan modifiye sektöründeki satıcılar da buna inanıyor. Bu arabadan, tuning işinden çok iyi anladıklarını söyleyen dükkan sahipleri ile çok tartıştım bu konuyu, körü körüne inanıyorlar bir ürünü fazla sattıklarında. Yalana ortak olup insanlara çakma mal satıyorlar.

XT de tavsiye etmem, onun da ne olduğu belli değil. Zamanında birlasın getirdiği red eagle yaylar ile aynı fabrikada üretildiği söyleniyor ama benim için birşey ifade etmiyor.

Yay alacaksanız eibach, hr ve vogtland üçlüsü iyidir, gerisini tavsiye etmem. Eibach da bu dist. firmanın çakallığı yüzünden alınmaz.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dragger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ultra Racing markasının ürettiği herhangi bir yay yok, DP Tuning ismindeki Eibach dist. firmanın uydurma markası bu.

Zaten o rakamlara yurtdışından gelebilecek bir yay yok, sağda solda ürettirip yalan dolanla satıyorlar. Garip olan modifiye sektöründeki satıcılar da buna inanıyor. Bu arabadan, tuning işinden çok iyi anladıklarını söyleyen dükkan sahipleri ile çok tartıştım bu konuyu, körü körüne inanıyorlar bir ürünü fazla sattıklarında. Yalana ortak olup insanlara çakma mal satıyorlar.

XT de tavsiye etmem, onun da ne olduğu belli değil. Zamanında birlasın getirdiği red eagle yaylar ile aynı fabrikada üretildiği söyleniyor ama benim için birşey ifade etmiyor.

Yay alacaksanız eibach, hr ve vogtland üçlüsü iyidir, gerisini tavsiye etmem. Eibach da bu dist. firmanın çakallığı yüzünden alınmaz.
    abi ben dükkan ismi verecektim ama emin olamadım uygun olmaz diye vermedim. Eline saglık

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla herşey paraya dayanıyor XT aldım memnunum 3 ay olacak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Superb mk3 için eibach aldım.
    Bu hafta takacağım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Arkadaşımın e46 aracında orijinal arka yayı kırık. En son orijinal yay arıyordu. Parçacılarda hep yan sanayi mal var maalesef.

Hatta "e46 broken rear spring symptoms" diye aratırsanız kronik bir şey olduğunu görürsünüz.

Bu yorumlar neticesinde UR olayını siliyorum, Eibach kullandım, eibach'tan devam ederim. corona sebebiyle amazon avrupa sitelerinden TR'ye kargo kısıtı getirmiş, olaylar düzelince duruma göre yurtdışından alırım aynı paraya geliyor nasılsa. Şu al satcı komisyon düzenine ortak olmam.
    2019 Mazda MX-5

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eibach için ankara özen performansa bakabilirsiniz.
    Fiyatlar gayet uygun piyasaya göre..

Hyrenayt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Golf mk7 aracımda Ultra racing yay var aldığımda üzerindeydi. Galiba 3.5cm olan modeli 4500 kilometre yaptık olumsuz bir yanını göremedim tersine aracın yol tutuşu saçma sapan bir şekilde iyi, kafadan kaymalar azaldı bu sebepten değiştirmeyi düşünmüyorum beğendim 235/45/17 jant lastik ile kullanmaktayım.

Opsh34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi sonuç olarak XT ray coiloverden iyimi kötümü ? (başaran, Hedef Amortisör gibi )
    34 DZ 7967 STOCK 106 gti

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende şunu sormak istiyorum. Aracımın ön tarafını jant lastik takınca oluşacak paydan sebep alçaltmak istiyorum(arabanın arkası şuan bir nebze daha alçak zaten oda ayrıca göz yoruyor) fakat sert olup arabaya da zarar vermesini istemem.
    Konu SpeedlinE™ tarafından (16-06-2021 Saat 21:45 ) değiştirilmiştir.
    HotHatch Lovers!

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Opsh34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi sonuç olarak XT ray coiloverden iyimi kötümü ? (başaran, Hedef Amortisör gibi )
    15 aydır kullanıyorum

ne sert,ne yumuşak.konforundan memnunum

2x20dk pistte gazladım bile.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SpeedlinE™ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende şunu sormak istiyorum. Aracımın ön tarafını jant lastik takınca oluşacak paydan sebep alçaltmak istiyorum(arabanın arkası şuan bir nebze daha alçak zaten oda ayrıca göz yoruyor) fakat sert olup arabaya da zarar vermesini istemem.
    Elimde kaliteli bir yay seti var ama eski kullanan abilerime sordum çok sertti ama yol tutuşu olumlu olarak değişiyordu demişlerdi. Onları şuanlık kenarda depomda saklamak istiyorum çünkü sert olması sebebiyle araca zarar vermek istemem asla. 28 yaşında araç genç sayılmıyor maalesef. Custom coilover olup bir nebze yumuşak araca zarar vermeyecek firma var mı? veya XT marka yaylar bir nebze yumuşak mı? fikir almak istedim
    ne yay var sezi elinde

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne yay var sezi elinde
    ........ inşallah nasip olur bir yay abi
    Konu SpeedlinE™ tarafından (16-06-2021 Saat 21:45 ) değiştirilmiştir.
    HotHatch Lovers!

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla otoparka girip çıkarken ortayı vurmam bazen de tumseklerde tamponu vurmam dışında problem yok. Hatta orijinal yaylarda sogukla gelen durur vaziyette direksiyon cevirince gelen yay sesi yok, amortisorler de maşallah uzun zamandır patlatmadim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SpeedlinE™ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arabada 2 hafta takılı kalmış KingDragon kutulu şekilde abi
    oofff offf anılarım depreşti.

direk pist yayı.kütük gibi gidersin,taş düşürmek bonus olur

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler