User Tag List

17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: Dunlop Fm800 model lastik yorumlarınız

driver_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Dunlop Fm800 model lastik yorumlarınız

Aracım için 225/40/r18 lastik bakıyorum.Temiz yeni tarihli markalı çıkma da tercih edebilirim.Bi tanıdık uzak şehirde test imkanım olmadı Fm800 dunlop lastik almış kullanıyor.Biraz yol sesi var geri kalan kısmı güzel lastiğin dedi.Fiyat olarakta 350/400 lira tanesi.Kullanan arkadaşlar oldu mu aramızda çıkma tercih edene kadar sıfır almayı isterim.Sonra balans tutmadı vs.uğraşmak istemiyorum.Araç golf 7 18 jant takacağım coille kullanacağım büyük ihtimal.Sert kullanan bir sürücü değilim.Benim için öncelik lastik kazık gibi olmasın.Arabanın içinde sıkıntı yaşamayalım.Coillerim yumuşaklık ve rebound ayarlı.

SinanAdalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben geçen yaz falken ziex aldım aynı ölçülerde. Dunlop bayisiydi. Sahibi olan adam bile çok güzel lastik alıyorsun sen baya araştırmışsın belli dedi. Bende açıkçası çok memnunum çıkma tercih etme bence.
    İyilik kolay.. kötülük gayret gerektirir.Ben tembel sanılacak kadar kolaycıyım..azimle sıçan ancak sıçmış olur, taşı matkap deler..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SinanAdalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben geçen yaz falken ziex aldım aynı ölçülerde. Dunlop bayisiydi. Sahibi olan adam bile çok güzel lastik alıyorsun sen baya araştırmışsın belli dedi. Bende açıkçası çok memnunum çıkma tercih etme bence.
    Bi araştırayım falkenleri ozaman bende duymuştum.Yol sesi,yumuşaklığı nasıl peki?

alpeRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    15 bin km once 215/50/17 ebatlarında opel astra j ye aldik lastikler oldukca guzel,yol tutuşu ve fren mesafesi olarak yeterli biraz yol sesi var ama genel olarak parasıni hakeden lastik

alpeRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birde 15 bin km sonunda diş asinma seviyesi çok az ama lastik çabuk sertleşti.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alpeRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birde 15 bin km sonunda diş asinma seviyesi çok az ama lastik çabuk sertleşti.
    Teşekkürler bilgilendirme için.En fazla 5/6 bin km kullanırım aracı o sertleşmeyi görmem büyük ihtimal ama falken aklıma yattı 68db gözüküyor yol sesi.Dunlop 71 db.Daha önce asymetric 3 almıştım sıfır o da güzel lastikti.Ama fiyatlar uçtu.

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı driver_can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler bilgilendirme için.En fazla 5/6 bin km kullanırım aracı o sertleşmeyi görmem büyük ihtimal ama falken aklıma yattı 68db gözüküyor yol sesi.Dunlop 71 db.Daha önce asymetric 3 almıştım sıfır o da güzel lastikti.Ama fiyatlar uçtu.
    5-6k km'de lastik mi degiştiriyosunuz _?
    Tango-1 never dies.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Shadow_Dancer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5-6k km'de lastik mi degiştiriyosunuz _?
    Yok maksimum o km de araç değiştiriyorum

sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben ikisinide kullandım suan fm800 var falkenden bir tık daha iyi .. internetten arastırmıstım fiyat peformans olarak tavsiye ederim... 195/50/15 240tl idi 3 ay önce

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sword Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben ikisinide kullandım suan fm800 var falkenden bir tık daha iyi .. internetten arastırmıstım fiyat peformans olarak tavsiye ederim... 195/50/15 240tl idi 3 ay önce
    Peki yol sesi 71 db diyor dunlopta falken ise 68db sertliği ve yol sesi olarak siz daha iyi olduğunu mu düşünüyorsunuz tecrübelerinizle?Asfalt kalitemiz berbat çünkü aks bilyası bozuk gibi uğultu araç içerisinde hoş olmuyor.

SinanAdalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bi araştırayım falkenleri ozaman bende duymuştum.Yol sesi,yumuşaklığı nasıl peki?
    aldıktan hemen sonra 2000 km yol yaptım çok memnun kaldım.. orta bi yumuşaklığı var balon yapacak kadar narin değil
    İyilik kolay.. kötülük gayret gerektirir.Ben tembel sanılacak kadar kolaycıyım..azimle sıçan ancak sıçmış olur, taşı matkap deler..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Can abi selamlar, abimin eos una 17 inç olarak falken ziex takmıştjn 2 sene oldu hala freni tutuşu güzel, ***** araç cabrio zaten tıkırtısı çok, o yüzden herhangi bir yol sesi almıyoruz. O paralara çok iyi lastik... Dunlop fm800 ü 15 ebad olarak kendi corsamda kullanıyorum. 2001 aracım ve abs yok, dunlopları takmadan lastiklerim kötüydü hep kızaklama yapardım, dunloplarla abs var gibi oldu, yol sesi olarakta memnunum ben. Bence her iki lastikte işini görecektir.

sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki yol sesi 71 db diyor dunlopta falken ise 68db sertliği ve yol sesi olarak siz daha iyi olduğunu mu düşünüyorsunuz tecrübelerinizle?Asfalt kalitemiz berbat çünkü aks bilyası bozuk gibi uğultu araç içerisinde hoş olmuyor.
    falken uzun süre kullanmadım ses olarak pek fark görmedim..

Dunlop SP Sport FM800 - Tyre Reviews
    Falken ZIEX ZE914 EcoRun - Tyre Reviews

::ZaFeR:: - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu biraz güncel tutayım.Benim de lastik almak gerekiyor.Geçen sene 2 adet Nexen Nfera SU1 iç yanaklarından çatlama yapınca atmak zorunda kaldım.Mecburen o sıralar gidip Marshal marka lastik aldım.Bu arada lastik ölçüm 225/40/18. Arkalara ise geri kalan sözde sağlam Nexenleri taktık.Bu sene bakınca gördüm arkadaki Nexenlerin iç yanakları boydan boya çatlamış yine. Şimdi niyetim Marshal lastikleri arkaya takmak ve ön tarafa ise Dunlop ve ya Falken lastik almak.Bugün lastikçiye uğradım.İkisine de aynı fiyatı vardı.Tyrereviews'in yorumlarına bakarsam Dunlop FM800ler iyi gibi duruyor ama üretim tarihi 2018.Falkenlerin ise üretim tarihleri 2019. Sizce hangisini seçeyim.
    1994 Honda Civic Si Sedan 2009 Mitsubishi Lancer 1.8 CVT
    2009 Mitsubishi Colt 1.3 CZ3 2010 Renault Megane 1.5 DCi Sporttourer

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SinanAdalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracım için 225/40/r18 lastik bakıyorum.Temiz yeni tarihli markalı çıkma da tercih edebilirim.Bi tanıdık uzak şehirde test imkanım olmadı Fm800 dunlop lastik almış kullanıyor.Biraz yol sesi var geri kalan kısmı güzel lastiğin dedi.Fiyat olarakta 350/400 lira tanesi.Kullanan arkadaşlar oldu mu aramızda çıkma tercih edene kadar sıfır almayı isterim.Sonra balans tutmadı vs.uğraşmak istemiyorum.Araç golf 7 18 jant takacağım coille kullanacağım büyük ihtimal.Sert kullanan bir sürücü değilim.Benim için öncelik lastik kazık gibi olmasın.Arabanın içinde sıkıntı yaşamayalım.Coillerim yumuşaklık ve rebound ayarlı.
    Hocam Sinan arkadaşımızın dediği gibi Falkenin Ziex 914 Eco modeli ciddi anlamda çok güzel bende kendi aracım da 225-40-18 olarak kullanıyorum aşırı memnunum.

Çok sağlam bir lastik yol sesi fazla almadığını düşünüyorum içeri. Yumuşaklık durumu orta derecede ama ben memnunum. Aynı çukura Kumho ile düştüğüm zaman yarılmıştı. Sonrasın da Falken aldım taktım şans işte gittik yine aynı çukura denk geldik dedim gitti bu lastikte ama baktığımda hiç bir şey yoktu lastikte şaşırmıştım baya. Falkeni tavsiye ediyorum..
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

::ZaFeR:: - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Baktığım Falken Ziex ZE310 modeliydi sanırım.Tekrar uğrayıp bi bakayım.Aslında 2019 üretimi olması da Falken'e +1 veriyor gözümde.
    1994 Honda Civic Si Sedan 2009 Mitsubishi Lancer 1.8 CVT
    2009 Mitsubishi Colt 1.3 CZ3 2010 Renault Megane 1.5 DCi Sporttourer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Riken'e de bakın derim.
    Falken ya da Riken. İkisi de fiyatının ötesinde lastikler.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler