User Tag List

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Fren pedalı yumuşak , ve basınca fıs fıs ses geliyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Fren pedalı yumuşak , ve basınca fıs fıs ses geliyor

Beyler vw caddy 1.9 tdi aracımızın arka sağ ve sol merkezleri , hidrolik yağı , arka fren hortumları ve telleri değişti , ancak fren pedalı eskisine oranla bayağı bir yumuşadı , ve frene basarken eskiden olmayan fıısss fıss sesi gelmeye başladı , ayrıca el freni de yukarda kavramaya başladı , sorun neden olabilir , havasıda alındı halbuki ? westinghouse bozuk olsa bu parçalar değişmeden bir sorun yoktu ? arka frenlerin sıkılık ayarı etkiler mi?

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    127 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    wastenhause da kaçak var... hortumda da olabilir iyi bakın...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arka frenlerin havası iyi alınmadığından ve ayarı düzgün yapılmadığı için fren pedalınız aşırı aşağı iniyor buda fıs fıs sesi yapar biranönce yaptırın
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

_driver_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim aklıma gelen yazılacak iki ihtimali de abi/kardeş yazmışlar
    Alıntı mesutt1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    skodaya tam kocaman oha diodum ki driver abi içimi okudu
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saxoda sertleşme kronik pompayı kontrol edin.

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fren hidroliğini değiştireceğim ama sırf bu tarz problemlerden korktuğumdan değiştirmedim.

BRKBRDL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni konu açmaktansa burdan devam edeyim. Arabamın freninde sorunlarım vardı arka balata bitmeye çok yakındı ve genelde motor freniyle vites düşürerek yavaşlarım (tuhaf bir alışkanlık) ama ani gelişen olaylarda frene kuvvetli bastığım zaman abs devreye giriyordu ve istediğim gibi durmuyordu. Çevremdekilerin arabalarına binince niye sert fren yapıyorsun diye tepki alıyorum.Çünkü benim arabanın pedalında bir kısmında boşluk var gibiydi.

Fren balatası değişti diskler salgı yapmayacak şeklide ölçüleri alınıp delphinin kullanım aralığı sınırına yaklaşmayan bir değerde torna yapıldı (ilk tornası ve hava kanalsız olduğundan torna yaptırdım) Arabanın ilk sahibiyiz ve muhtemelen hiç fren hidroliği değişmemişti. Fren hidroliği alttan vakum edilerek çekildi üstten yenisi konuldu. Tabiki eski haline göre çok iyi oldu ama yine üstte bir miktar boşluk var gibi. Yolda deniyorum pedala çok hafif basınca yine bir tutma var ama çok az. Geçen Tadilat-Tamirat izlerken ordaki Ant hidroliği değişti sonrasında abs motoruyla bleeding yaptı.

Sizde hala sistemde hava varmıdır ?
    Abs ile bir işlem yaptırsam bu boşluk gider mi?

TLH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BRKBRDL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni konu açmaktansa burdan devam edeyim. Arabamın freninde sorunlarım vardı arka balata bitmeye çok yakındı ve genelde motor freniyle vites düşürerek yavaşlarım (tuhaf bir alışkanlık) ama ani gelişen olaylarda frene kuvvetli bastığım zaman abs devreye giriyordu ve istediğim gibi durmuyordu. Çevremdekilerin arabalarına binince niye sert fren yapıyorsun diye tepki alıyorum.Çünkü benim arabanın pedalında bir kısmında boşluk var gibiydi.

Fren balatası değişti diskler salgı yapmayacak şeklide ölçüleri alınıp delphinin kullanım aralığı sınırına yaklaşmayan bir değerde torna yapıldı (ilk tornası ve hava kanalsız olduğundan torna yaptırdım) Arabanın ilk sahibiyiz ve muhtemelen hiç fren hidroliği değişmemişti. Fren hidroliği alttan vakum edilerek çekildi üstten yenisi konuldu. Tabiki eski haline göre çok iyi oldu ama yine üstte bir miktar boşluk var gibi. Yolda deniyorum pedala çok hafif basınca yine bir tutma var ama çok az. Geçen Tadilat-Tamirat izlerken ordaki Ant hidroliği değişti sonrasında abs motoruyla bleeding yaptı.

Sizde hala sistemde hava varmıdır ?
    Abs ile bir işlem yaptırsam bu boşluk gider mi?
    Fren hidroliğinin değiştiği kaç km oldu ?
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tbekler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fren hidroliğinin değiştiği kaç km oldu ?
    Şuan 250 km bile olmamıştır.

TLH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BRKBRDL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şuan 250 km bile olmamıştır.
    Bende geçen haftalarda değiştirdim, balata ve disk. Bununla beraber komple fren yağını boşalttık yeni dolum yaptık, hava boşluğu kalmadığına emin olduk fakat bir haftaya yakın şehiriçi yol yaptım bariz hissedilir bir boşluk vardı, uzun yola gidip gelmemle şuanda o boşlukta kalmadı. Üstte kavrıyor şuan fren tam istediğim gibi. Bence biraz daha böyle kullanmak lazım, hala devam ediyorsa hava kalmış olabilir içinde, boşluğu almakla beraber biraz daha yağ takviye yapılabilir.
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tbekler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende geçen haftalarda değiştirdim, balata ve disk. Bununla beraber komple fren yağını boşalttık yeni dolum yaptık, hava boşluğu kalmadığına emin olduk fakat bir haftaya yakın şehiriçi yol yaptım bariz hissedilir bir boşluk vardı, uzun yola gidip gelmemle şuanda o boşlukta kalmadı. Üstte kavrıyor şuan fren tam istediğim gibi. Bence biraz daha böyle kullanmak lazım, hala devam ediyorsa hava kalmış olabilir içinde, boşluğu almakla beraber biraz daha yağ takviye yapılabilir.
    Bugün fark ettim benimkininde kafası yeni gelmeye başlıyor ama yine bir pay var tutmuyor ama çok az, giderken arkamdan birinin gelmesi ve bastığımda fren lambasının yanıp yanmadığına bakması lazım. Belkide pedal normal ben çok sert bir tepki bekliyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler