User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
27 sonuçtan 20 ile 27 arası

Konu: Eagle F1 Assymetric 3 memnuniyetsizliği

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hergün ***** sitelerde çıkma Ps4 kovalıyordum. Manisa’da 225/45/17 ps4 görünce hemen atladım. Gözümle görmeden aldık lastikleri. Satıcı ikisi iyi ikisi orta demişti ama orta dedikleri neredeyse bitmiş çıktı. Fiyatı zaten uygun olduğu için pek ses etmedim. Üretim tarihleri 5216. Yama bile yok üzerlerinde.

İstanbul trafiğinde iyi bir test imkanı olmadı, 1-2 ay sonra daha net konuşurum ama şu ana kadar izlenimlerim;
    -Lastiğin kendisi çok hafif. İlk defa bu kadar hafif bir lastik görüyorum.
    -önlere 34 arkalara 31 bastım, şu an araba yumuşadı, kışlık sotto zerolara göre. Assy3’ü Sökeli baya zaman olduğundan tam karşılaştırma yapamayacağım.
    -Şu an önlerde yol tutuşum bariz iyileşti ama arka yanıma gelmek için can atıyor�� Tabi yine de yorum yapmak için çok erken, daha havayı bile tutturmuş değilim. Fakat hergün tırmandığım rampada gaza asılınca assy3 sarardı, ps4 sarmıyor. Assy3’ten iyi olduğu kesin.

Şu an benim arabada amortisör kulesinden ses geliyor, bilya ve takoz değişmeli. Onu da yaptırıp yorum yapmak daha sağlıklı olur.
    Savaş MotorSports

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Assymetric 3'ten aynı ebadda bende hiç memnun kalmadım. Hatta Bodrum'a girerken virajlı parlak asfaltlı yolunda hızlı girmememe rağmen arkadan çok kontrolsüz bir şekilde kopmuştu araba. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Pilot Sport 4 dışında lastik almamak lazım.

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Asymmetric 2 sokup ps4 taktim, abs artik daha az mesai yapiyor ve aracimin aslinda bir gemi degil yerle temas eden bir otomobil oldugunu hatirladim. Bu arada ps4 muhtesem degil, asymmetric cooook kotu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Asymmetric 5 çıkmış hayırlı olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tuFAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Asymmetric 5 çıkmış hayırlı olsun
    bi an şaka sandım, harbiden çıkmış hatalarını anladılar heralde. Bi sorum olcak, assy 4 e noldu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Özgür Güneş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bi an şaka sandım, harbiden çıkmış hatalarını anladılar heralde. Bi sorum olcak, assy 4 e noldu?
    Conti sport contact 4 de yoktu 3 ten 5e geçtiler
    Goodyear da böyle yaptı asymmetric 3ten 5e geçtiler

İlk testleri olumlu asymmetric 5 in

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    PS 4 iyidir. Onlarca set lastik yakmadan, sirf tavsiyeler ve yorumlar uzerine almistim. Son derece memnunum.
    Ass3'un yurtdisi forum yorumlari da berbat maalesef. :/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    PS4leri sıfır almadığım için yorumlarım çok doğru olmayabilir, bunu da gözönünde bulundurun okurken. Assyleri sıfır almıştım. PS4'lerin aşınması biraz düzensiz gibi. Benim arabada biraz daha alışması lazım.

Yaylarım sert olduğu için şehiriçinde nispeten düşük basınçla kullanıyorum. Önler 33 arkalar 30. Fabrikanın konfor kullanımı için verdiği değerler. bu halde lastiklerim baya baya konforlu. Bu çok büyük bir artı benim için. Sırf bu sebeple almış olsam kardayım.

Diğer yandan bu lastiklerle güzergahım üzerindeki virajlarda daha iyi tutunma elde ettim. En önemli artısı direksiyon hakimiyeti, hissiyatı kesinlikle daha iyi. Assy3 ile ne olduğunu anlamadan kaymaya başlıyordum bu da beni korkutuyordu.
    Düz gidiş kararlılığı bariz arttı. Hızlandıkça direksiyon daha çok sertleşiyor eskiye göre, ilginç.

Frenlemede Assy3'den memnundum, düşük hızlarda ps4 daha çok kayıyor, assy ile abs devreye girmezdi nerdeyse. Bunu 1 ay sonra tekrar yazarım.
    Hızlanırken assy3 gibi bu da sarıyor, düşük hızlarda 2de 3te gazı verince kafayı açıyor. Basıncı biraz daha yükseltip denemeliyim.

Benim kullandığım en iyi spor lastik CSC5 idi. Ama kolay balon yapan, kolay biten bir lastik. Bence ideal lastik PS4 gibi görünüyor. Pirelli'leri denemedim, onlar da iyidir herhalde.

Bir de ilginç bir durumum oldu. ps4 ile yol çizgilerinin üzerinden vs geçerken çok hafif bir çekme yapıyor. Bilmiyorum lastiklerde bir sıkıntı mı var, normal midir, amortisör kule takozlarını değiştikten sonra yine bir bakacağım.

Düzenleme: Hızlanırken patinaja kalma ve drenajda absnin devreye girmesi Assy3'ten daha fazla. Okuduğum yorumlara göre 20 binden sonra PS4 sertleşiyor, ses yapmaya başlıyor vs şeklinde şikayetler var. Muhtemelen o şekilde satan birinin lastiğini aldım Yol sesi de daha fazla. Fakat herseye rağmen yol hissi ve tutuş daha iyi. Benim için en önemlisi de müthiş konforlu, sırf bu sebepten sökmeyi düşünmüyorum. İstanbul parkta tur niyetim olursa CSC5 alıp kenara koyacağım.
    Konu AlwaysFast tarafından (18-03-2019 Saat 22:07 ) değiştirilmiştir.
    Savaş MotorSports

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler