User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
27 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Eagle F1 Assymetric 3 memnuniyetsizliği

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Eagle F1 Assymetric 3 memnuniyetsizliği

Genelde sormak için konu açılır ama ben memnuniyetsizliğim için konu açacağım. Belki de bana mahsus bir durum bilemiyorum ama lastik alacakları uyarmış olayım.

2015 Audi A3 Sedan 1.6 TDI aracım var. Üzerinde eibach yay ve spacer da var. 225/45/17 ebadındaki eagle f1 ile yol tutuşum ancak vasat seviyedeydi. Ben acaba araçta mı problem var diye düşünürken kış gelince Sotto Zero 3'leri taktım. 215/50/17 ebadında. Şu an ilginç şekilde kuruda yol tutuşum Good Year'dan bariz daha iyi. Hergün kullandığım güzergahta F1 ile kaydığım süratlerde sotto zero tutunuyor. F1 uzun virajlarda aşırı şekilde kafadan açma yapıyor ve hızlanmalarda daha çok patinaja kalıyordu.

Eski aracımda A3 sedan idi. Onda da aynı eibach yayı kullanıyordum, üzerinde aynı ebatta CSC5 vardı. Yola zamk gibi yapışıyordu. Fakat çukurlarda küt diye vuruyordu, eagle f1 ile şu ana kadar hiç vurma yaşamadım. Spor seri lastik alınca beklentimiz yol tutması. Benim lastiğimde mi sıkıntı var bilmiyorum F1 ASSY3'ten hiç memnun değilim, tavsiye etmiyorum.
    Savaş MotorSports

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı şikayetten forumda konular açılmıştı aynı lastik için yanlış hatırlamıyorsam demek ki genel olarak sıkıntılı bi model değiştirmekte fayda var

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lastiik ilk alindiginda ve ilk 6 ay cok guzel sonra resmen karekteri degisip dunyanin en kotu lastigi oluyor.

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbulda hava sıcaklıkları 7 derecenin altında bu şartlarda kış lastiklerinin daha iyi tutması normal bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 1 yıldır kullanıyorum bu lastiği sessizliğinden ve yol tutuşundan çok memnunum.(mk7 golfte)

Ben aldığımda tam f/p lastiğiydi, aynı ebat csc5 veya michelin ps4 ile tanesinde 200 lira civarı fark vardı. Açıkçası ben negatif bir yönünü görmedim.15bin km civarıda bir yol yaptım.

Kış lastiği konusu ise kış koşullarında saçma bir kıyas bence.En kötü kış lastiği bile benim nazarımda yazlık lastikten iyidir.

sagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Assymetric2 kullandım ben s2000'de 3 sene ve herkese de önerdim muhteşemdi düşününki s2000 yanlayamıyor bu lastik ile tutkal gibiydi
    assymetric3 temi sorun var acaba kullanmadım ilginç geldi
    35 KU 606- Outlander MT Turbo
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

ottoman32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben 2. takımımı da f1 den yana kullandım sessizliği ve yol tutuşu bence güzel nokian vardı önceden, aracım skoda superb 1.6 tdı spacer ve yay bendede mevcut
    Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı;
    "yanındaki avukat demiyor mu göte mukayyet ol 200 erkek okuyor konuyu, ortalama 14 cm den 28 mt yapar diye?"

OrcunInce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    as300 rezalet bir lastik, csc5 - ps4 evet pahalı ama çok çok başarılı lastikler. Hatta ps4>csc5 diyebilirim.
    Megane 3 RS / 2.17 @İstanbulPark
    Fk8 Type-R (stock) / 50.68 @Körfez
    Megane 3 RS / 49.60 @Körfez

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    127 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu lastiğin hamuruyla alakalı, çok çabuk sertleşip mika gibi oluyor ama adamlar sırf bu yüzden F1 eklemişler sanırım modele, lastikleri çalıştıramıyorsanız Vettel gibi ağlamayı diyorlar sanırım
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Assym 2 veya 3 farketmiyor.. daha kotu lastik gormedim malesef.. kimse almasin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yurtdışı forumlara da baktığımda en büyük artısı konfor ve sessizlik olarak gözüküyor. Hatta yol tutuş assy2’den daha kötü demiş ikisini de kullanan herkes.

Lastiği 1.5 senedir kullanıyorum, 2017 hamur. Kış koşullarında değil yazın da yol tutmuyordu. Acaba diyorum bizim memleketin asfaltına mı uyum sağlamıyor? Koskoca good year bu kadar kötü lastik yapamaz, yapmamalı.

Csc 5 balon yapmıştı hemen. Assy3te balon yok ve 25.000kmde doğru düzgün aşınma da yok. Bunlar da artısı. Ama yol tutmadıktan sonra koymeti yok malesef.
    Savaş MotorSports

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben asymetric 2 kullandim 25-30.000km civari.Fiyati rakiplerine gore gore cok cok uygundu ve o zaman fiyatlar bu kadar pahali degilken hepsiburada.com dan tanesini 250 liraya almistim.(225/45/17)

İlk 6 ay islakta ve kuruda cok cok iyiydi.Sonea bir kis gecirdikten sonra yazin yemin ediyorum 80e kadar orjinal 105hp dizel golfu gecemiyordum sadece yazilimli aracimda.Gecerkende 3. Vitestin baslarinda hala adana asfaltinda asr devrede geciyordum.

Lastik asla ve asla bitmiyor, dis derinligi azalmiyor ama karakteri gercekten cok ama cok degisti.Halbuki testlerde cok iyi puanlar aldigi icin almistim...Evet basta oyleydi ama sonrasi fiyasko

Ardindan continental sportcontact5’i yaklasik 39.000km sonuna kadar kullandim diyebilirim.Artik yanaklarinda dis kalmamisti , ilk gunku kadar olmasada (dis derinligi azaldigi icin) sonuna kadar gorevini yerine cok guzel getirdi.

Su an bayadir pilot sport 4 kullaniyorum , contiden bir tik yanaklari daha dayanikli gibi benim surusume.Karakterinde degisme yok , guzel gerçekten.

Alakasiz sinftalar ama ilk olarakta araba pirelli p7ler ile gelmisti,o bile sonlara dogru gercekten asymetric2 den cok daha iyiydi...

Ben basta Adana asfaltina bagladim, continentali alirken gercektn denemek icin aldim gicik kapmistim lastikten.Gercekten o zaman arabanin kaderinin degistigini anladim.Ya uretimde bir kararlilik yok bazi seriler bizimkiler gibi yada ... anladiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mehmet haklı, ben 2 sene assy2, ondan sona 1 senede assy 3 kullandım,
    İKİSİDE İLK Senesinden sonra performansını kaybetti. Karda kışta kullandım,oda etkilemiş olabilir belki, sertleşmiştir.
    Assy 3 konfor ve sessızlık olarak çok başarılı assy 2den çok iyi. ASSY 2DE Yanağın üzerine yatmıyor,güven veriyordu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hicbirzaman iyi degil bu lastik. Taktigim gun acabahenuz uzerindeki koruma tabakasi gitmedi sifir henuz dedim ama malesef hicbir zaman iyi olmadi. Petlas muhtemelen daha iyidir. Yada hic adi duyulmamis cin mali lastikler daha iyidir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hicbirzaman iyi degil bu lastik. Taktigim gun acabahenuz uzerindeki koruma tabakasi gitmedi sifir henuz dedim ama malesef hicbir zaman iyi olmadi. Petlas muhtemelen daha iyidir. Yada hic adi duyulmamis cin mali lastikler daha iyidir
    Abartmasakmi bilemedim Erhan o kadar kullanan memnun olan kişilere ayıp olmasın.. İnternette testlerde mevcut.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Al benden de o kadar. İçimi rahatlattın Kış lastiklerini takana kadar araba yol tutmuyor ne problem var acaba diye bakıp bakıp duruyordum.
    Acaba bize hamuru defolu lastik mi yolluyorlar, bu kadar kötü olmamalı.
    Savaş MotorSports

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M3CSL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abartmasakmi bilemedim Erhan o kadar kullanan memnun olan kişilere ayıp olmasın.. İnternette testlerde mevcut.
    bi lastige para veripte sonrasinda karsiligini hicbirzaman alamayinca malesef ister istemez yaziyorum. Emin ol abartmiyorum. Kuruda 225/40r18 assym 2 leri cikarip 205 55 16 boktan bi lstik takinca bile oha arabanin abs simi bozuldu hic girmiyo devreye dedirten, hatta sifirdan kalkis yaptiginda 1.3 cdti astra easytronic ten 130 kmh ye kadar 3 boy yedigim 1.6 turbo 180 hp aracimdan hic bahsetmemistim bile bir kere iyi tuttu simdi hakkini yemiyim pardon bodrumdan yola cikti sivrihisarda bi fren yapmak zorunda kaldim iyi tutmustu lastikler. Ama 500 km yol yaptiktan sonra.. yani olme essegim olme )
    Bir de su yandan dusunelim, bu kadar kisibu kadar sikayetciyse bi sikinti yokmudur sence de ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otopark Sinan Assy3'ler için sponsorlu test yapmıştı Audi TTS ile İstanbul Park'ta. Araba her virajda niye kafa açıyor diye yazanlar bile olmuş yorumlara

Bu arada fren performansı ilginç şekilde iyi. Frenden yana şikayetim olmadı. Şu an SottoZero 3'lerimle baya baya iyi viraj alıyorum, bana mısın demiyor. Assy3 olsaydı kafası ayrı arkası ayrı oynardı.

Artık lastiğe para vermek de istemiyorum. Çıkmacılardan Pilot 3-4 veya CSc5 kovalayacağım, 215-50-17 daha makbul benim için.
    Savaş MotorSports

driver_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha önce goodyear asymtrc 3 kullandım konforundan memnun kalmıştım ama aracı zorlayan biri değilim birde birkaç ay kullanmıştım.Potenza s001 nasıldır 2018 üretimi çok kısa süre kullanılmış lastik takımı aldım ama henüz araca takmadım.Dışarıda kontrol ettiğime göre sert bir yapısı var çok mu gürültülü ve serttir?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler