User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: BMW e36 Süspansiyon - Yine yardımlara ihtiyacım var..

Oguzhan.Ozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Unhappy BMW e36 Süspansiyon - Yine yardımlara ihtiyacım var..

İyi günler bu sıralar aracıma bir takım eklemeler çıkarmalar derken çok fazla forum siteleri alışveriş siteleri vb vb kafa patlatıyoruz..

Şuan aracımda Raceland marka coilover kiti var , arka amortisör bmw m tekniğin orj amortisörü ( Aracım Orj M sport süspansiyon )

Sormak istediğim yeni süspansiyonumu hangi kombinasyonu tercih etmeliyim ;

1 - Bilstein b4 ön iki amortisör + KW marka 3mm spor yay
    2- Bilstein b4 ön iki amortisçr + Eibach pro kit
    3- Boge * Sachs amortisör + Eibach * KW marka spor yay

Kilit 2 nokta var yayın markası ve amortisörün markası.. Bilstein b6 almak istiyorum ancak rakamlar afaki derecede uçuk..

Kw marka kayseride mmpower'da var elimin altında hemen temin edebilirim , eibachları sipariş usulü getirteceğim..

Farklı kombinasyon önerileriniz varsa onlarıda yorumlarda görmek isterim. ( Bütçe 2.000tL )
    Bmw e46 '99 3.20i Manuel X, Bmw e36 '93 Coupe 3.0 stroke X, Bmw e36 '96 Coupe 3.20i X, Bmw e46 '01 3.30ci gri X, Bmw e46 '03 3.30ci siyah X
    E46 2003 3.30Cİ Stellgrau

uniquel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Degisiklik yaparken amacin ne olacak? Piste falan cikmayacaksan eger;

Sachs + Eibach Sportline / guzel dusurur, yumusak olur yol tutusu tatmin eder. Ama arkalarda m yaylari kullanmaya devam edeceksen sachs + prokit yapmalisin. Sportlinelar ile on cok dusuk kalir.

Bi ara sachs getirmiyolardi tr ye. eger yine bulamazsan, boge devam.

Tayfun-E30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sari koni

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tayfun-E30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sari koni
    Üstad gali bütçenin 2.000TL olduğunu kaçırmışsın

Sevdiğim bir abimde Eibach Prokit + Koni Sarı ayarlı 2. el seti var ama rakam 3.500TL ikinci el süspansiyona düşündürüyor..
    Bmw e46 '99 3.20i Manuel X, Bmw e36 '93 Coupe 3.0 stroke X, Bmw e36 '96 Coupe 3.20i X, Bmw e46 '01 3.30ci gri X, Bmw e46 '03 3.30ci siyah X

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı uniquel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Degisiklik yaparken amacin ne olacak? Piste falan cikmayacaksan eger;

Sachs + Eibach Sportline / guzel dusurur, yumusak olur yol tutusu tatmin eder. Ama arkalarda m yaylari kullanmaya devam edeceksen sachs + prokit yapmalisin. Sportlinelar ile on cok dusuk kalir.

Bi ara sachs getirmiyolardi tr ye. eger yine bulamazsan, boge devam.

Aracımı günlük kullanıyorum biraz hızlı , böyle işe giderken virajları normalden hızlı kullanıyım istiyorum şuanki süspansiyon çok çok izin veriyor zaten ancak rahat değil ben rahatlık + biraz yol tutuşu arıyorum takır tukur bir e36 değil..

Sportline 5cm çok düşürmezmi birde orjinal amortisör ile 5cm spor yay kullanımı çok sağlıklı değil sanırsam .. M tech olan sadece arka amortisör yay Coiloverın yayı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oguzhan.Ozturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracımı günlük kullanıyorum biraz hızlı , böyle işe giderken virajları normalden hızlı kullanıyım istiyorum şuanki süspansiyon çok çok izin veriyor zaten ancak rahat değil ben rahatlık + biraz yol tutuşu arıyorum takır tukur bir e36 değil..

Sportline 5cm çok düşürmezmi birde orjinal amortisör ile 5cm spor yay kullanımı çok sağlıklı değil sanırsam .. M tech olan sadece arka amortisör yay Coiloverın yayı
    Saglikli degil isleri hikaye. Evet belki baska araclar icin 5cmlik yay orj amortisorde problem yaratabilir ama E36 icin boyle bi durum soz konusu degil.
    Prokit de sportline da arkayi 3cm civarinda dusuruyor.
    Prokit onde 2.5-3cm
    Sportline onde 4.5 cm civari dusuruyor. E36 standarttan kafadan cok yuksek bir arac oldugu icin prokit onde yetersiz kaliyor. Ayrica asiri yumusak, e36 da zaten yumusak. Dolayisiyla istedigin viraj kaabiliyeti ve guvenini vermeyecek.
    Benim tercihim vogtland 4cm olmustu. Sportline a gore bi tik daha sert ama guzel virajli bi yolda daha keyifliydi.

Eibach prokit:

Eibach sportline:

Bu da benim aracim. Arkalar orj m yaylar, onde 4cmlik vogtland:

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Saglikli degil isleri hikaye. Evet belki baska araclar icin 5cmlik yay orj amortisorde problem yaratabilir ama E36 icin boyle bi durum soz konusu degil.
    Prokit de sportline da arkayi 3cm civarinda dusuruyor.
    Prokit onde 2.5-3cm
    Sportline onde 4.5 cm civari dusuruyor. E36 standarttan kafadan cok yuksek bir arac oldugu icin prokit onde yetersiz kaliyor. Ayrica asiri yumusak, e36 da zaten yumusak. Dolayisiyla istedigin viraj kaabiliyeti ve guvenini vermeyecek.
    Benim tercihim vogtland 4cm olmustu. Sportline a gore bi tik daha sert ama guzel virajli bi yolda daha keyifliydi.
    Üstad Sportline"lar piyasada biraz daha ucuz , peki dediğin gibi konfor oluyormu cidden alt takımdada değişeceğim parçalar var amortisör takozlar salıncak burcu gibi , önler sürtme yaparmı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oguzhan.Ozturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstad Sportline"lar piyasada biraz daha ucuz , peki dediğin gibi konfor oluyormu cidden alt takımdada değişeceğim parçalar var amortisör takozlar salıncak burcu gibi , önler sürtme yaparmı ?
    Konfor kaybin illaki olacak ama prokit ve sportline arasinda konfor farki yok.
    jant ne kullanacaksin bilmiyorum ama orj e36 jantlarindan hicbiri surtme yapmiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konfor kaybin illaki olacak ama prokit ve sportline arasinda konfor farki yok.
    jant ne kullanacaksin bilmiyorum ama orj e36 jantlarindan hicbiri surtme yapmiyor.
    Faceden istek attım , motosport kullanıyorum 7,5-8,5

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün Kayseri MMpower garaj'dan ön arka 4cm KW marka yayımız aldık yarın amortisör desteği ile aracıma takıp umduğumu bulacağımı tahmin ediyorum..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün aracımdan raceland marka coiloverlarımızı söktük , KW marka yay ve Bmw'nin M Teknik arka amortisörü , Önlerde Alman Malı Amortisör tercih ederek montajını yaptık bunun yanında amortisör üst kafalarını , şaft köselemi değiştirip şaft'a balans ve ıstavroz değişimi yapıldı sonuç gayet tatminkar yüksek hızlarda güven veriyor coilover kadar sert ancak takır tukur değil ve umduğumdan biraz fazla düşürdü aracı arkasını 1cm geri kaldırıcaz..

Resim ; [IMG][/IMG]

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler