User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
42 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Semi Slick ve Disk-Balata Seçimi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    octavia icin maslak ebc bayisinden fiyat aldım yellow onler 1200 lira arkalar 500 lira guzel para
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

speed_emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmet3425 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    octavia icin maslak ebc bayisinden fiyat aldım yellow onler 1200 lira arkalar 500 lira guzel para
    su bayının telefonu varmı ? orjinal dımı cok cakma var pıyasada.
    doğuştan araba manyağı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Balata fiyatı mı o :S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki ferodo ön-disk balata için fikriniz nedir? Biliyorum dediklerimize göre çok sade de yani sadece diski 1000-1200 tl oluyor performans tip bir şey alınca, bide balatası var. 600 tl civarı da o tutar. Ferodo disk 400 tl civarı galiba, balatası 150-200 tl arası, belki balata daha kaliteli bir şey alınabilir. ATE ön balata 300 TL civarı galiba, diski 700-750 tl galiba. Ferodo arka balatayı eski arabamda kullanmıştım, iyiydi, memnun kalmıştım açıkçası. Scirocco'nun ön diski 312mm imiş, benimki ile aynı galiba?

Sonuç: Ferodo disk-balata 500-600 TL
    ATE 1000-1100
    Performans ürünler 1500-2000 TL

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Octavia için mtech ön disk ve ebc yellow ön balata düşünüyoruz şu an, sadece balatası 1200 ise fikrimiz değişir ama.

Cem.B - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arac kac hp kac kilo ? Birde arac ne tam olarak
    Team PAŞAOĞLU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cem.B Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arac kac hp kac kilo ? Birde arac ne tam olarak
    Benimki polo gti 180 hp 1260 kg(min 100 kg hafifleyecek), arkadaşınki 220 hp 1450 kg octavia vrs

Bunları belirtmiştim daha önce ama sanırım görmediniz

Cem.B - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Özgür Güneş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimki polo gti 180 hp 1260 kg(min 100 kg hafifleyecek), arkadaşınki 220 hp 1450 kg octavia vrs

Bunları belirtmiştim daha önce ama sanırım görmediniz
    Cok fazla fren test ettigimi dusnuyorum o acidan bir yorum yapabilirim

Ayni kaliper ve ayni disk olcusuyle sadece diski ve balatayi degistiemeniz pist ortaminda hicbir sonuc vermeyecektir.Ozellikle istanbulparkta

Farkli bir olcu kaliper yada disk alamiyorsak servisten dogus oto dan aracinizim oem disk ve balatasini almanizi oneririm.
    Parcacilar bizdekide orjinal abi o logolu ama icinden cikan ayni geyikleri yapacaktir ama alakalari yok malesef.
    Team PAŞAOĞLU

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    300mm üstü boyuttaki disklere uygun ebc balatalar ciddi pahalıdır. 1200-1500tl fiyat maalesef çok olası.

O sebeple ben oem ferodo üretimi balataları kullanıyorum. Onların ücreti 300tl falan.

Örneğin 1 kez trw ile piste girmiştim, daha ilk turda pedal dibe gömülmüştü.

OEM ile girecekseniz, önceliğiniz ferodo olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cem.B Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok fazla fren test ettigimi dusnuyorum o acidan bir yorum yapabilirim

Ayni kaliper ve ayni disk olcusuyle sadece diski ve balatayi degistiemeniz pist ortaminda hicbir sonuc vermeyecektir.Ozellikle istanbulparkta

Farkli bir olcu kaliper yada disk alamiyorsak servisten dogus oto dan aracinizim oem disk ve balatasini almanizi oneririm.
    Parcacilar bizdekide orjinal abi o logolu ama icinden cikan ayni geyikleri yapacaktir ama alakalari yok malesef.
    Evet, katılıyorum bu konuda. İşimi garantiye almak için distrübitörden alıyorum parçalarımı. Zaten parça orijinalse cidden servis fiyatıyla aşağı yukarı aynı oluyor.

Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    300mm üstü boyuttaki disklere uygun ebc balatalar ciddi pahalıdır. 1200-1500tl fiyat maalesef çok olası.

O sebeple ben oem ferodo üretimi balataları kullanıyorum. Onların ücreti 300tl falan.

Örneğin 1 kez trw ile piste girmiştim, daha ilk turda pedal dibe gömülmüştü.

OEM ile girecekseniz, önceliğiniz ferodo olsun.
    Sen memnunsun ferodo dan epey, ben de memnun kaldım. Ferodo dan devam etsem iyi olabilir gibi geldi, octiye de ferodo alırız. Gökçe abi dip fren yapmıyo zaten. Rbf660 ı da boşuna koyduk ona. Bi tane ustaya gitmiş, 3 kutu rbf660 harcatmış, 500 tl lik olmuş kullanmayacağı şey için Aslında ben yanlış yönlendirdim onu da neyse...

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracına 4 pistonlu Brembo kaliper ile daha büyük bir disk setup üstüne kaliteli balata kullanman yani kesenin ağzını açman gerekiyor memnun kalman için. Maalesef sadece disk balata ile yolda biraz fark eder ama Istanbul Park'da farketmez. Benim düşüncem bu.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Diskleri soğutmak için on tampondan disklere direk etki edecek bir hava koridoruda artı olacaktır. Ben bir kaç araçta görmüştüm tampondan direk disklere giden hava kanalı yapmışlardı başarılı idi custom işçilik

Parcalara dolara euro ya endeksli olduğu malesef uçuk
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O degil de benim octavianin uzerinde TRW balata var 15 haziran da istanbul parka gidiyorum. Cok merak ediyorum balatalar ne tepki verecek

Bu arada ciddi ciddi 1200 lira hatta yurt disi sitelerden check ettim kargosu gumrugu ile 1500 lirayi buluyor buradan almak cok daha mantikli
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O zaman hiç dünya para bayılmayalım. Ferodo disk-balata alıp yola devam. Aracıma uygun bulsaydım mtech alabilirdim. Octi için de öyle yapalım. Belki gidip servisten orj ürün de alabiliriz. Orj ürün konusunda da sadece doğuşa güveniyorum, octiye de golf gti için alıyoruz deriz, nolcak.

O degil de benim octavianin uzerinde TRW balata var 15 haziran da istanbul parka gidiyorum. Cok merak ediyorum balatalar ne tepki verecek

Bu arada ciddi ciddi 1200 lira hatta yurt disi sitelerden check ettim kargosu gumrugu ile 1500 lirayi buluyor buradan almak cok daha mantikli
    Çoğu ürün artık bizim ülkemizde daha ucuz, markalar ülkedeki döviz durumunun farkında olduğu için min kar ile yolluyolar bize. Eskide kaldı artık yurt dışından gelirken şunu getir bunu getir istekleri.

slowmotion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Polo 1.6 tdi aracimda 256mm ate cizgili disk ve seramic balata var. Arkalarda std ate disk ve balata var. Std ön disk balataya gore cok iyi cizgili ateler. Otosupermarketten aldim İlgililer. Pist deneyimim olmadi ama butce el verirse yere çapa atmak isterseniz ön iki delikli 312 brembo ve ceramic balata iyi olur gibi
    AmcaPolo

TechTurkey Yekta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ölçü değişmeden, aftermarket disk balata ile yapacağın değişiklikler fren performansını bir miktar iyileştirse de çok büyük bir getiri sağlamayacaktır. Asıl kazancın fren performansının biraz daha stabil olması olacaktır, orjinal balata diskin daha çabuk ısınacak bir süre sonra şişecek ama ferodo ebc vb gibi disk balata kombinasyonuyla biraz daha geç ısınacaktır. Yani kaybından kazanmış olacaksın.

Vag grubunun avantajı birçok modelin parçaları birbirine kolayca uydurulabiliyor, biraz araştırarak oem 4-6 piston kaliper kiti, fren merkezi ve daha büyük disk ile ciddi fark elde edebilirsin. 17 jant ile 340mm çapına kadar disk takabilirsin. Özellikle octavia için daha fazla seçenek var bijon porya ölçüsünden dolayı, 17z veya 18z kaliperlere bakabilirsiniz oem touareg, porsche vs de kullanılan kaliperler. Ya da brembo, willwood vb kit bulunabilir piyasadan. Balatanın baskı yüzeyini arttırmadan çok fazla bir fren performans artışı beklememek gerekir.

5.1 hidrolik kullanıyorsanız önce fren sistemini yeni hidrolik ile bir sefer baştan sona temizleyip, doldur boşalt yapıp sonra tekrar 5.1 ile doldurmanız daha iyi olacaktır. Dot 4 ile dot 5.1 in sistemde karışmaması gerekir ve 5.1 hidrolikleri senede bir yenilemeniz iyi olur. Dot 4 olarak da bulabilirseniz Castrol SRF ya da motul rbf660 kullanabilirsiniz.
    YouTube
    DR.ECU

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ek olarak,sene de birden ote piste cikis sayisi onemli 5.1 lerde. Sistem cok kalmamali cok isinip sogudugu zaman.

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cok uzun suredir delikli zimmerman, akebono performance, rbf kullaniyorum normal sartlarda gayet ideal.
    Ama suan hazir stok delikli seri zimmerman yoksa 45 gun imkansiz, simdi soylersen onumuzdeki sezona belki yetisir.

Gunluk alcon racinglerin uzerinde yellow stufflar var bence cok kotu, 1 takimda pagid blue rs4'lerim var ama bunlarida gunluk kullanmak imkansiz gec isiniyor ses problemi var.

Genel olarak soylendigi gibi big brake kit olmadigi surece uygun yollu hawk vs sip edebilirsin ama servis malindan cok farkli olmaz, ring gibi 1 saat pistte kalsan surekli fren gereksinimi olan bir pistteoem upgrade bakardim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fren işi için pek bir soru kalmadı gibi, araştırıp bir çözüm bulacağım artık, mayıs'ın 25 inden sonra anca yapabilirim satın alma işlemlerini

Lastik için ahalinin yorumu nedir? Pek bir seçeneğim yok zaten, Nankang veya Kumho, Nankang almak mantıklı gözüküyor. Peki gündelik @rahmitanir gibi semi slick ile gezmek saçma mı olur? Zırt pırt tak çıkar yaptırmak istemiyorum.

Okulla bağım 1 hafta içinde bitecek, hafta sonları işten vakit kaldıkça arabayı soyup hafifleteceğim. Birde fren soğutma hortumu çekeceğim. Mevcut disk balata ile devam edip aslında biraz para biriktirip kit değiştirmek mantıklı gibi duruyor.

Şimdi aklıma geldi, rent4ringdeki swift in diskler orijinaldi, sadece endless balata vardı, diske çok para ayırmayıp balataya parayı gömmekte mantıklı olabilir, benim arabaya uyumlu endless balata 160 euro civarıydı, diski hırpalar ama dünya para bayılamamış olurum diske. Görünür gösteriyor ki dot5.1 i bi dahaki pistte harcayıp RBF660 ile devam etmek mantıklı gözüküyor. 2-3 pistte bir değiştirmek yeterli olur mu?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler