User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
42 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Semi Slick ve Disk-Balata Seçimi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question Semi Slick ve Disk-Balata Seçimi

Merhaba,

İmzamda yazan GTI'a sahibim. Aracım tamamen stock. 68 bin km de şu an, disk hiç değişmemiş muhtemelen, balatalar %30-40 ama tutuşundan hiç memnun değilim. Markası ne bilmiyorum zaten. Arka balataları satın aldığım zaman değiştirdim(62k), ATE taktım. Ön disk-balatamdan pek memnun değilim. Fren hidroliğini daha yeni değiştirdim, motul dot 5.1 koydum. RBF 660'a o kadar para vermek istemedim. İstanbul Park'ta beni üzmeyecek bir disk balata seti arıyorum önler için, öneriniz nedir? Bütçe hakkında şu an yorum yapamıyorum çünkü fiyatlar tam ne bilemiyorum. Yani F/P bir şey olması işime gelir. Disk boyutum 312mm

Rent4Ring'in swift sportundaki 15" lik jantlarına sığan endless fren kiti beni çok etkiledi, benim diskler daha büyük ama o frenlerin 10 da biri etmez. Arabamı soyup 150 kg'a yakın hafifletmeyi planlıyorum. Mümkünse bucket seatte alacağım. Sis farlarını iptal edip fren hortumu çekmeyi düşünüyorum.

Lastiklerim sıfır Nokian zLine 215/40 R17, satın aldığım kişi taktırmış. Tutuşundan memnunum ama daily drive lastiklerimi pistte harcamak istemiyorum. Semi slick çıkma veya sıfır bu ebadda bir şey bakıyorum, öneriniz nedir? Teşekkürler.

Ekstra: 15' Skoda Octavia vRS içinde ön-disk balata önerilerinize açığım. 2.0 220 lik olan model, 330 veya 340mm fren olacaktı.

Not: Zimmermann delikli disk 1040 tl(polo), 1300 tl(octavia), fikriniz nedir? Sipariş süresi 45 günmüş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bulursan ate power disc almani oneririm, polo gtd konusunda mertcan almis, ondan bilgi alabilirsin. Octavianin discler 340 mm onada 4 tane guzel balata yeterli olacaktir. Yine ate yada brembo tercih edilebilir. Ebc yellow da olur ama isinmadigi zaman otuyormus.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Polo için ATE çizgililerden al, balata da yine ATE performans serisi olabilir, ebc yellow olabilir, ferodo ds2500 olabilir.

Ate disk Balata @MeRtCaN abi kullanıyor TDI da 312mm olarak.

Ben 256mm olanını yine TDi Poloda kullandım, 4-5 seans pist de gördü 15k da km yaptı hala iyiydi durumları arabayı satarken
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fren diski olarak benim kullandığım mtec'ler fiyat performans olarak çok başarılı. Tek sorun paypal. Halledebiliyorsan o sorunu, önlere desenli diskleri al derim.
    Brake Discs and Pads for Polo GTi 1.8T 05/06-08/10

Lastik olarak da kumho ku36 veya kumho v700. Bütçene göre bu ikisinden birini al. Hem tüm sezonu sana çıkarttırır, hem de yazın günlük olarak sıkıntısız kullanırsın.

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    215 40 17 olarak ar-1 var nankang semi slick. 707tl(sahibindende) adedi.
    Instagram: mutusgarage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Semi slick olarak Nankang'e çok yükseğim, Ring'deki semi slikclerin %60-70 civarı nankang idi, sadece hangi modelini almam konusunda kararsızım :S Çıkma temiz bir semi slick e de razıyım.

Balata olarak EBC green-red-yellow çeşitleri var galiba, farkları nedir peki bunların?
    @rahmitanir abi bunlar tek parça değil mi? 2 tane almak lazım yani her birinden?

Brake Discs and Pads for Polo 1.4 Gti DSG 08/10-03/15

benim araba bu, şimdi 500 çeşit disk var, hangisi daha mantıklı olur, avantaj-dezavantaj ne bilemedim :S

paypal olmadan ödemeyi nasıl yapacağım? kaç günde geliyor? kargo ücretsiz seçeneğim var anlaşılan

vergi işi nasıl olacak?
    @levent tamamdır bi bakayım, teşekkürler. fiyatı en uygun olan hangisiyse ona yönelirim gibi, çok fark yoksa ate çakarım.
    @ahmet3425 brembo biraz riskli, çok fazla çakması var

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim ölçüde çıkma semi slick zor. Zaten ar-1ler yeni yeni gelmeye başladı sanırım bu ölçüde belki. NS2R denk gelebilir çıkma.
    Instagram: mutusgarage

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Özgür Güneş
    Aşağıdaki örneğin dimpled & grooved'dan 61,99£ a alıyorsun, ön iki tekerine takmalık iki çift disk geliyor bro.

Yalnız TR teslim kargo fiyatı biraz yüksektir. Mümkünse, Avrupa teslim bi arkadaşına falan yollatmaya çalış, o gerekirse oralardan tekrar postalasın. Vergi de bana 100tl falan çıkmıştı.
    Paypal konusunda da, ben bi şekilde avrupada yaşayan bir türk akrabam üstünden paypal açıp, hesap numarasını kendi banka hesabım olarak göstermiştim. Ama bu alışverişi yaptıktan sonra onu hesabı da kapattılar.
    Bulabiliyorsan tanıdıklardan falan aktif paypal bulmak şart maalesef.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yalnız dikkat, o sitede 312mm disk goremedim polo gti diye bakınca alayı 288 mm 2011-2012 model versiyon diskler.

nankang da da en guzel secim AR-1 suan.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mtec'den 330mm delikli cizgili disk ve celik fren hortumu aldim.

Henuz deneme firsatim olmadi. Ama hortumlar icin tuv onayinin olmasi beni cezbetti.

Normalde goodridge siparis etmistim. Ama kendi markalarini gonderdiler. Gumrugunu odedigim ve tuv onayini oldugu icin iade vs ile ugrasmadim.

Odeme icin de paypalla ugrasmayin. Transferwise'i oneririm. Ben oyle yapmistim. Saka gibi ufak komisyon oranlari var.

DHL ile geldi benim malzeme. Gumruk vergisi filan hersey dahil 227 tl odemistim.
    "Korkmadık, savaştık"

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arada bir soru sıkıştırabilir miyim Normal standart bir araca kaliteli mesela motul fren hidroliği koysak fark olur mu ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Özgür Güneş
    Aşağıdaki örneğin dimpled & grooved'dan 61,99£ a alıyorsun, ön iki tekerine takmalık iki çift disk geliyor bro.

Yalnız TR teslim kargo fiyatı biraz yüksektir. Mümkünse, Avrupa teslim bi arkadaşına falan yollatmaya çalış, o gerekirse oralardan tekrar postalasın. Vergi de bana 100tl falan çıkmıştı.
    Paypal konusunda da, ben bi şekilde avrupada yaşayan bir türk akrabam üstünden paypal açıp, hesap numarasını kendi banka hesabım olarak göstermiştim. Ama bu alışverişi yaptıktan sonra onu hesabı da kapattılar.
    Bulabiliyorsan tanıdıklardan falan aktif paypal bulmak şart maalesef.
    Set halinde olup bu fiyata olması baya iyiymiş. Benim arabaya yokmuş zaten, üzdü octiye de pad yok,Kuzenim Estonya’da onun üzerinden alabilirdim de...

How disc face types (slot / groove types) affect brake performance
    | Brembo - Official Website

Bu da güzel bir rehber, disk tiplerinden bahsetmiş

Alıntı ahmet3425 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yalnız dikkat, o sitede 312mm disk goremedim polo gti diye bakınca alayı 288 mm 2011-2012 model versiyon diskler.

nankang da da en guzel secim AR-1 suan.
    Evet, sayenizde fark ettim, teşekkürler AR-1 in galiba yanakları falan güçlendirilmiş NS-2 ye göre

Alıntı MBuğra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mtec'den 330mm delikli cizgili disk ve celik fren hortumu aldim.

Henuz deneme firsatim olmadi. Ama hortumlar icin tuv onayinin olmasi beni cezbetti.

Normalde goodridge siparis etmistim. Ama kendi markalarini gonderdiler. Gumrugunu odedigim ve tuv onayini oldugu icin iade vs ile ugrasmadim.

Odeme icin de paypalla ugrasmayin. Transferwise'i oneririm. Ben oyle yapmistim. Saka gibi ufak komisyon oranlari var.

DHL ile geldi benim malzeme. Gumruk vergisi filan hersey dahil 227 tl odemistim.
    Tamamdır, öneri için teşekkürler

Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arada bir soru sıkıştırabilir miyim Normal standart bir araca kaliteli mesela motul fren hidroliği koysak fark olur mu ?
    Elbette kullanabilirsin Ben 116i’ye RBF660 koymuştum, arabanın kaderi değişmişti pistte.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rbf660 gibi yaglar sik degisim ister,aman dikkat.
    Lastik seciminde kullanim,pist sartlari ve araca gore secim yapin.
    Disk genelde iyi cikar ama balata da ucuza kacmayi .
    Lastik ve fren rodajina dikat,yoksa hic bir ise yaramazlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Balataların sürtünme katsayısı değerleri oluyorsu yanılmıyorsam.
    Yüksek sürtünme katsayılı birşey alırsan teorik olarak işini görür gibi.
    Okumadan imzalamam.....

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben aracımda yellow stuff kullanıyorum diskiyle beraber ciddi uyumlu ve performanslı ki kişisel goruşum 250hp araca kadar daha fazlasına gerek yok

çok az ses yapıyor ama diskten dumanda çıksa frenim tutmuyor derdin olmuyor o yüzden balata seçiminde bence minimum yellow stuff olmalı

ayrıca istanbul park bence aracı ve frenleri çok zorlayıcı bir pist çelik fren hortumu ile motul rbf 660 şart ki semi slick kullanıcaksın

lastik olarak ise 215 40 17 olarak çok bi seçeneğin yok ben geçen sene kumho v70a bulup almıştım

bu sene stoklara bu ebatta ar1 geldi en iyi alternatif şuan için

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben aracımda yellow stuff kullanıyorum diskiyle beraber ciddi uyumlu ve performanslı ki kişisel goruşum 250hp araca kadar daha fazlasına gerek yok

çok az ses yapıyor ama diskten dumanda çıksa frenim tutmuyor derdin olmuyor o yüzden balata seçiminde bence minimum yellow stuff olmalı

ayrıca istanbul park bence aracı ve frenleri çok zorlayıcı bir pist çelik fren hortumu ile motul rbf 660 şart ki semi slick kullanıcaksın

lastik olarak ise 215 40 17 olarak çok bi seçeneğin yok ben geçen sene kumho v70a bulup almıştım

bu sene stoklara bu ebatta ar1 geldi en iyi alternatif şuan için
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler, acaba red-green-yellow arasındaki farkı söyleyebilir misiniz? Ses takıntım yok, ses çıkarabilir, yeterki tutsun.

RBF kesinlikle muhteşem bir hidrolik fakat fiyatı yüksek ve her seferinde değiştirmeye üşeniyorum. Dışarda hidrolik değiştirtmeyi sevmiyorum, güvenemiyorum.

Fren hortumu meselesine de el atmak lazım tabi.

Lastik olarak dediğiniz gibi kumho ve nankang dışında prk seçenek yok gibi.

Endless mavi brake pad buldum, 164 euro, swiftte ondan vardı, acaba onlara mı yönelsem bilemedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    YouTube

Yeşil olan mantıklı gibi

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Özgür Güneş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler, acaba red-green-yellow arasındaki farkı söyleyebilir misiniz? Ses takıntım yok, ses çıkarabilir, yeterki tutsun.

RBF kesinlikle muhteşem bir hidrolik fakat fiyatı yüksek ve her seferinde değiştirmeye üşeniyorum. Dışarda hidrolik değiştirtmeyi sevmiyorum, güvenemiyorum.

Fren hortumu meselesine de el atmak lazım tabi.

Lastik olarak dediğiniz gibi kumho ve nankang dışında prk seçenek yok gibi.

Endless mavi brake pad buldum, 164 euro, swiftte ondan vardı, acaba onlara mı yönelsem bilemedim.
    yeşil olanın oemden farkı yok bence

yellow ve red daha pist odaklı

soğukken tutmayan ama ısınınca tutuşu artan balatalar

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Bence esas olay kaliper pistonunun basma alanı yetersiz Poloda

Ebc green alma derim, yellow hem gündelik hem de pistte üzmez
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler