User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
34 sonuçtan 20 ile 34 arası

Konu: Wutse marka disk balata hk.

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı painkller Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mehmet dükkanın doblodada aynı problem vardı. ön sol vıyk vıyk ötüyor ama öyle böyle değil bildiğin ben geliyorum diye haber veriyor. Bu asbest yasakmış demir bakır parçaları falan atıyorlarmış onlar yapıyor deniliyor. Kale ile değiştim yeni değiştirdiğim balataları geçti şükür.

Umarım alışma sürecidir, böylede bir durum var ama 100-200 km civarından sonrada alışma süreci değil kocama sürecine giriyor.
    Ya kanka valla deli etti düzelmezse eğer yaz günü cam, sunroof açık gezemem o derece kafa mikiyor. Bu balatayı 11 bin km dir kullanıyorum ben bir kere ötmedi, yenisi neden ötüyor anlamadım.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sana dedim bu disc olayı önemli diye
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sana dedim bu disc olayı önemli diye
    Abi valla gönül isterdi orj logolu almayı ama normal yağ bakımı da geldi, ön takıma da giriştim, eksik 3-5 bişey vardı su hortumları, kaput keçesi, kornası falan filan bu yüzden fatura kabarık oldu, o yüzden ona logolu almaya sıra gelmedi. Araba istediğim ayara geldi, eksik bir şey kalmadı ama bu ses canımı sıktı biraz. PCV valfi, contalar vs gibi şeyleri her zaman orjinal logolu almayı tercih ediyorum.
    1994 Opel Astra F GSi

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sokaktaki herkes orjinal kullanmıyordur herhalde. Çünkü herkesten bu tür sesler gelmiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    beyler ben önerimi yaparım alan alır almayan almaz, OEM olmayan parçaların artık neredeyse tamamı Çin! özellikle disk ve balata hemen belli ediyor kendini, normalde 100.000 gidecek disk, hemen böyle memnuniyetsizlikler yaratıp 20.000 km olmadan lanet olsun deyip değiştiriliyor, Zimmermann, feredo vs bir çok disk denedim görüşüm hiç değişmedi... haaa şöyle kaliteli bir brembo alırsınız ona bir şey demem

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslında haklısın abi. Bosch 300 tl diyelim gm400 100 tl ye 50 bin km fazla kullanıyorsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    oem üreticilerden birini tercih edebilirdiniz, textar, jurid gibi markalar oem üretici. Wütse'yi alman görünümlü taiwan mali çakma bir marka olarak biliyorum, 2. kalite ürünleri var eğer benim biliğim wütseyse o.
    e39'da brembo disk almıştım çok çabuk eğilmişti, ağır araba olduğu için fazla ısınıyor diskler, çok da büyük sayılmazlar. aklıma e46 330 frenlerini uygulamak vardı hep ama uyuyor mu emin değilim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Strich Acht Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oem üreticilerden birini tercih edebilirdiniz, textar, jurid gibi markalar oem üretici. Wütse'yi alman görünümlü taiwan mali çakma bir marka olarak biliyorum, 2. kalite ürünleri var eğer benim biliğim wütseyse o.
    e39'da brembo disk almıştım çok çabuk eğilmişti, ağır araba olduğu için fazla ısınıyor diskler, çok da büyük sayılmazlar. aklıma e46 330 frenlerini uygulamak vardı hep ama uyuyor mu emin değilim.
    piyasada çok fazla ÇİN brembosu var...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Strich Acht Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya yine kaliteli olarak düşündüğüm ferodoyu aldım ama, balatayı da kalite olsun diye hella pagid aldım değiştirmeden önce de bunu kullanıyordum, 11 bin km kullandım hiç ötme falan yapmamıştı. Kuzenimin CLK sında 4 disk 6 balata hepsi ferodo biz taktırdık, 7-8 bin km dir kullanıyor o da en ufak ötmedi, bu iş arabadan arabaya göre de değişiyor sanırım.
    1994 Opel Astra F GSi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 300E Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya yine kaliteli olarak düşündüğüm ferodoyu aldım ama, balatayı da kalite olsun diye hella pagid aldım değiştirmeden önce de bunu kullanıyordum, 11 bin km kullandım hiç ötme falan yapmamıştı. Kuzenimin CLK sında 4 disk 6 balata hepsi ferodo biz taktırdık, 7-8 bin km dir kullanıyor o da en ufak ötmedi, bu iş arabadan arabaya göre de değişiyor sanırım.
    Oyle ya aynı markanın balatası bile aynı sorunu yaşatabiliyor.
    Başıma geldi bir kere, garantisi mi ne varmış parçacı demişti götürdüm değiştirdiler aynı markayla yeni takılan ötmedi.
    Bir de disk balatayı aynı marka alın diye usta geyiği var ama pek inanmıyorum ona.

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar aracımın bakımını hallettim, ferodo disk ve hella pagid balata kombinasyonu yaptım, sanayiden eve gelirken 30-40 km kadar yol yaptım, ön frenlerden düşük hızda ciyk ciyk diye ses geliyor frene basınca da kesiliyor, ustamı aradım problem yok disk balata birbirine alışana kadar yapar yol yap geçer dedi ama böyle devam eder mi, eski eğik disklerimde de hella pagid balata kullanmıştım çok memnundum.. Bu ses geçer mi yoksa böyle kullanmaya mı alışacağız..
    Ses fren yapmadan geliyorsa disk ve balatanın bir suçu yok. Bir şeyler diske sürtüyordur. Diskin arkasındaki tozluk olabilir veya başka bir şey diske sürtüyordur.

kifoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    golf 7 aracıma yetkili serviste ön balataları değişti diskleri değişmedi. ötüyor efendim...

ses olayı bence disk ve balatanın kombinasyonu ile alakalı sadece diskten sadece balatadan kaynaklanmıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ses fren yapmadan geliyorsa disk ve balatanın bir suçu yok. Bir şeyler diske sürtüyordur. Diskin arkasındaki tozluk olabilir veya başka bir şey diske sürtüyordur.
    Ama çok garip fren yapınca da kesiliyor anlamadım, acaba disk balata aşınmadığı için şuan sürekli temas halindeler sanırım o da diskin yüzeyine sürttükçe ses yapıyor gibi, sağ sol yaparken daha çok çoğalıyor ses. Az daha kullanayım geçmezse sanayiye gidicem.
    1994 Opel Astra F GSi

tolga_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ama çok garip fren yapınca da kesiliyor anlamadım, acaba disk balata aşınmadığı için şuan sürekli temas halindeler sanırım o da diskin yüzeyine sürttükçe ses yapıyor gibi, sağ sol yaparken daha çok çoğalıyor ses. Az daha kullanayım geçmezse sanayiye gidicem.

Diskteki salınımdan yapıyor anladığım kadarıyla.
    Alıntı .*$#_06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    enteresan, ha gayret vtı acıcak arayı derken adam araya tır soktu
    (Corsa C 1.7 dti hız sabitleyici ve Follow me home .)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diskteki salınımdan yapıyor anladığım kadarıyla.
    400 km civarı kullanımdan sonra düzeldi gibi hocam.
    1994 Opel Astra F GSi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler