User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
34 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Wutse marka disk balata hk.

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Wutse marka disk balata hk.

Merhaba E39 525i aracımın disklerinin değişmesi gerekli, balataları 10 bin km önce değiştirmiştim ama disk değişeceği için mecbur diskle yeniden değişecek.

Normalde internetten Ferodo marka disk balata alacaktım, parçacımı aradım wutse marka tavsiye etti, fiyat olarak hem uygun hem de garantili malzeme diyor, bir problem olursa getir değiştirelim diyor bu yüzden aklımı çeldi.

Wutse markasını hiç duymadım, var mı alıp kullanan tavsiye edebilecek olan.

Ferodo takım: 500TL
    Wutse takım: 450TL ye geliyor.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 300E Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba E39 525i aracımın disklerinin değişmesi gerekli, balataları 10 bin km önce değiştirmiştim ama disk değişeceği için mecbur diskle yeniden değişecek.

Normalde internetten Ferodo marka disk balata alacaktım, parçacımı aradım wutse marka tavsiye etti, fiyat olarak hem uygun hem de garantili malzeme diyor, bir problem olursa getir değiştirelim diyor bu yüzden aklımı çeldi.

Wutse markasını hiç duymadım, var mı alıp kullanan tavsiye edebilecek olan.

Ferodo takım: 500TL
    Wutse takım: 450TL ye geliyor.
    50 TL için riske girmeye değer mi ? kaldı ki sorun yaşanırsa montaj yapacak ustanın umurunda olmayacak 2 kere işçilik yazacak.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o nedir yahu? feredo bile başarısız, OEM alın abicim diskleri, sonra 100.000 km gidecek diski 30.000 de değiştirmek gerekiyor...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi ferodo fren üreticisi değil mi? İyidir diye biliyorum. Bende 50 tl için değmez diyecektim. Bu arada oem diyorsun abi ama benim araç için gidipte gm marka almak çok kazık oluyor. Gm de gidip trw yada bosch a yaptırır diye düşünüyorum

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi ferodo fren üreticisi değil mi? İyidir diye biliyorum. Bende 50 tl için değmez diyecektim. Bu arada oem diyorsun abi ama benim araç için gidipte gm marka almak çok kazık oluyor. Gm de gidip trw yada bosch a yaptırır diye düşünüyorum
    ferodo balatada başarılı ama disk çok farklı olay... OEM diskler neden bu kadar uzun süre dayanıyor hiç düşündünüz mü?
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi valla hiç bir disk değişip te sonuna kadar kullandığım aracım olmadı. Bilgilenmek isterim açıkçası

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    feradoda olsa soğuk sıcakta çarpılabiliyor diskler yıllardır oem balata disk kullanırım hiç öyle sorunlar yaşamadım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi araç vw veya Mercedes olsa çıkan disk ve balatalar belli. Merso da yıldızlı vw de ise trw bosch falan oluyordu. Benim araç opel veya fiatta durum gm ve opar oem oluyor onlarında kime yaptırdığı belli değil.

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    F/P olarak Ferodo disk balata fena degil bence. OEM e serviste bayılacak 3-4 bin liran varsa o baska

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    50 TL için riske girmeye değer mi ? kaldı ki sorun yaşanırsa montaj yapacak ustanın umurunda olmayacak 2 kere işçilik yazacak.
    Değmez tabi hocam ama ferodo bile eğilebiliyor en ufak şeyde, emin olamadım o yüzden, tabi işçilik konusu bugün aklıma geldi benimde, ferodo almaya karar verdim gibi.

Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o nedir yahu? feredo bile başarısız, OEM alın abicim diskleri, sonra 100.000 km gidecek diski 30.000 de değiştirmek gerekiyor...
    Abi, conta, yağ siglonu vs gibi parçaları oem logolu alıyorum her zaman ama disk için hiç düşünmedim ama eminim alacağımın 3 katı fiyatı vardır.

Evet bende ferodo almaya karar verdim, önemli olan 50 TL fark değil de ferodo da eğilebiliyor sıcak soğuk farkından, acaba garantili olanı mı alsam diye düşünmüştüm.

Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    feradoda olsa soğuk sıcakta çarpılabiliyor diskler yıllardır oem balata disk kullanırım hiç öyle sorunlar yaşamadım
    Oem almak isterim ama fiyatı tahmini 3 katıdır.

Alıntı denizhandinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    F/P olarak Ferodo disk balata fena degil bence. OEM e serviste bayılacak 3-4 bin liran varsa o baska
    W208 CLK200K aracımızda 4 disk 4 balata, artı el freni balataları da ferodo olarak değişti bi şikayetimiz yok cidden ama BMW de nasıl olur bilemiyorum.
    1994 Opel Astra F GSi

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zimmermann oneririm benim e60 535d de ferodo bosch denedim en son zimmermann delikli aldim hic sorun yasamadim ki sorun cikmadigini hissettigim an digerlerine gore daha sert davrandim
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben mesela fiatta opar disk 50 bin km kullandım hiç sıkıntı olmadı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sert@ç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zimmermann oneririm benim e60 535d de ferodo bosch denedim en son zimmermann delikli aldim hic sorun yasamadim ki sorun cikmadigini hissettigim an digerlerine gore daha sert davrandim
    Zimmermanı da bir araştırayım.

Ben mesela fiatta opar disk 50 bin km kullandım hiç sıkıntı olmadı
    Bazen hiç beklenmedik markalar çok iyi performans sergiliyor, ben de o yüzden acaba dedim.
    1994 Opel Astra F GSi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen ama opar kime yaptırmış bilmiyoruz belkide bosch marma idi. Disk değişecek olsam gm çok pahalı bosch yada trw alırım sanırım. Punto ya kale balata almıştım güzel yumuşak sessizdi. Ben standart kullanıcı olduğum için sanırım astraya da kale marka alırım

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen ama opar kime yaptırmış bilmiyoruz belkide bosch marma idi. Disk değişecek olsam gm çok pahalı bosch yada trw alırım sanırım. Punto ya kale balata almıştım güzel yumuşak sessizdi. Ben standart kullanıcı olduğum için sanırım astraya da kale marka alırım
    Astra j de mecbur kaldığım için kale almıştım, 20-30bin km sonra balata+disk delphi aldım çok daha iyi tutuyordu. Ama bu değişim esnasında kaliperlerde sorun olduğu ortaya çıktığı için tamir takımı ile hidrolik yeniledik belki bundan fark olmuştur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Astra j de mecbur kaldığım için kale almıştım, 20-30bin km sonra balata+disk delphi aldım çok daha iyi tutuyordu. Ama bu değişim esnasında kaliperlerde sorun olduğu ortaya çıktığı için tamir takımı ile hidrolik yeniledik belki bundan fark olmuştur
    Belkide kale balata zorda kalınca sürekli frende tutmuyordur ama biz bilmiyoruz

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben Passat’a Delphi aldım komple ön arka disk balata şeklinde takım. 15.000km oldu sorun yaşamadım. Öyle yokuş indim ki aşağı indiğimde ışıkta fren tutmuyordu öyle zorladığım zamanlarda oldu sorun yok çok şükür.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar aracımın bakımını hallettim, ferodo disk ve hella pagid balata kombinasyonu yaptım, sanayiden eve gelirken 30-40 km kadar yol yaptım, ön frenlerden düşük hızda ciyk ciyk diye ses geliyor frene basınca da kesiliyor, ustamı aradım problem yok disk balata birbirine alışana kadar yapar yol yap geçer dedi ama böyle devam eder mi, eski eğik disklerimde de hella pagid balata kullanmıştım çok memnundum.. Bu ses geçer mi yoksa böyle kullanmaya mı alışacağız..
    1994 Opel Astra F GSi

painkller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 300E Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar aracımın bakımını hallettim, ferodo disk ve hella pagid balata kombinasyonu yaptım, sanayiden eve gelirken 30-40 km kadar yol yaptım, ön frenlerden düşük hızda ciyk ciyk diye ses geliyor frene basınca da kesiliyor, ustamı aradım problem yok disk balata birbirine alışana kadar yapar yol yap geçer dedi ama böyle devam eder mi, eski eğik disklerimde de hella pagid balata kullanmıştım çok memnundum.. Bu ses geçer mi yoksa böyle kullanmaya mı alışacağız..
    Mehmet dükkanın doblodada aynı problem vardı. ön sol vıyk vıyk ötüyor ama öyle böyle değil bildiğin ben geliyorum diye haber veriyor. Bu asbest yasakmış demir bakır parçaları falan atıyorlarmış onlar yapıyor deniliyor. Kale ile değiştim yeni değiştirdiğim balataları geçti şükür.

Umarım alışma sürecidir, böylede bir durum var ama 100-200 km civarından sonrada alışma süreci değil kocama sürecine giriyor.
    TR - B13

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler