User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
34 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Türkiyeye İthal Edilen Semi-Slick Lastikler

MacH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Türkiyeye İthal Edilen Semi-Slick Lastikler

Türkiyede bulunabilen Semi Slick lastikleri araştırıyordum, şu sonuçlarla karşılaştım. Lütfen bildiğiniz diğer Semi-Slick'leri ekleyiniz.

-Kumho ku15
    -Kumho ku36 xs
    -Yokohama Advan A048
    -Toyo Proxes R888
    -Syron Streetrace

Ayrıca Yokohama Advan Neova ad08 tarzı ömrü Semi-Slickten daha uzun ve de pist kullanımına bi nebze de olsa normal yazlık yol performans lastiklerinden daha uygun başka hangi lastikler var piyasada?

Bilgisi olanların teorik, kullananların pratik bilgilerini bekliyorum.
    "It's not what you drive but how you drive it..."

slowmotion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    achilles tyres var birde
    AmcaPolo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nankang NSII-R var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    neovaların ömrü kumholardan uzun değil. Yani amacı olan pistte kullanırsan bitmeyen lastik yok.
    Ama unutmaman gereken hangi lastik olursa olsun izmir asfaltında arkadan itişle yol tutmak diye bişey yok.

Gunes G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ku36 xs deniyorum bu aralar, hamur olarak sehirde gezmeye uygun, yagmurda da yazlik bir semi slick'in sunabilecegi guzel frenaj ve tutunmaya sahip.

Pist kosullarinda denemeye firsatim olmadi ancak tutunma olarak guzel sonuclar verecegini dusunuyorum, sehir ici asfaltinda bile basarili.

Tutunmada sorun yasamayacak olmasi, hicbir handikapinin olmadigi anlamina gelmiyor. Yanaklarinin yumusak olmasi ve omuz kisminin dik olmamasi, bu lastigi safkan bir yaris lastigi olmaktan uzaklastiriyor, ancak kimi zaman trackday'e katilan sehir ici araclari icin gerek fiyati gerek performansi olsun cok mutlu edecegi kesin.
    You call it turbo lag , i call it foreplay ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gunes G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ku36 xs deniyorum bu aralar, hamur olarak sehirde gezmeye uygun, yagmurda da yazlik bir semi slick'in sunabilecegi guzel frenaj ve tutunmaya sahip.

Pist kosullarinda denemeye firsatim olmadi ancak tutunma olarak guzel sonuclar verecegini dusunuyorum, sehir ici asfaltinda bile basarili.

Tutunmada sorun yasamayacak olmasi, hicbir handikapinin olmadigi anlamina gelmiyor. Yanaklarinin yumusak olmasi ve omuz kisminin dik olmamasi, bu lastigi safkan bir yaris lastigi olmaktan uzaklastiriyor, ancak kimi zaman trackday'e katilan sehir ici araclari icin gerek fiyati gerek performansi olsun cok mutlu edecegi kesin.
    Cok basarili yorumlar var bu lastik hakkinda fakat yanak yumusakligi pist icin beni dusunduruyor. Yoksa direk alacaktim

AvcI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benimde merak ettiğim bir konuydu, kullanıcı yorumlarını bekliyoruz...

Brs_eg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ortalama fiyatlarida yazsaniz cok iyi olurmus.

despe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aslında kullanalardan yorum almak güzel olur,

semi sliclerin günlük cadde ve yağmurlu havadaki performansı nasıldır.
    MTM-PROSTOCK GARAGE
    Alıntı Maxiboost Nickli Üyeden Alıntı
    oynama olm arabayla oyuncak gibi turbo yap dedik garip garip ecu lar bağlıosun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 kategori var bunlarda
    agirlikli pist kullanimi kismen cadde
    pist cadde kullanimi karisik

1,ye giren a048 r888 trofeo r michelin cup+ grubunun asinmasi fazla omru daha az, tutunmasi bir o kadarda iyidir, yagmurda caddede sikintiya yol acacak kadar kotulerdir

2. grupta ado8 kumho xs36 p zero corsa brigstone re11 ,bazi modeller daha var ama trda varmi bilmiyorum hankook rs3 gibi.
    bunlarda yagmur konusu kismen tatmin eder pist cadde kullanimi karisik kullanim icin idealdir.

isininca performanslarinin artmasi yuksek sicakliga dayanikli olmasi normal performans lastiklerinden farklarindandir.

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2yazdir ad08 kullaniyorum.Oncelikle takinca alismaniz lazim spor yol lastiklerinden (conti sport,bridgestone s serisi,p zero vs) cok farkli bir karakteri var.Yola cok hakimsiniz yolu direkt direksiyona yansitiyor yalniz ufacik cizgilerde bile araci cekme egilimi oluyor lastigin.Keskin donusler koselerde oldukca iyi kesinlikle yanagin ustune yigilma yapmiyor istediginiz kadar zorlayabilirsiniz bu yuzdende taban hep.maksimum yuzeyde basiyor yere bu da daha net ve kesin tepkiler demek yalniz iyi isinmazsa buz ustunde kayar gibi tepkiler veriyor yatmadan kazik gibi kayiyor yani.Asfalti cok seciyor yol lastiklerine oranla.Kisin kullanmadigim icin net soyleyemem ama yagmurda yuksek su birikintilerinde ciddi tedirgin ediyor nereye isterse oraya gidersiniz,onun harici islak asfaltta cogu lastikten iyidir.Pist icin kesinlikle cok basarili daha iyisi full semi slick olan a048dir ama omur olarak cok cok yuksek ondan.15tur izmit 20tur istanbul park ve 2yaz boyu normal yolda kullandim hala bu yazin sonunu dolu dolu cikarip ustune duzgunce 20tur daha ist park rahat doner.Pistteki o tutus icin bu omur cidden cok cok iyi ki ben lastigi hic kollamiyorum pistte kollasam cok daha uzunda gider.Simdilik aklima gelenler bunlar.En buyuk handikapi asfalt cok secer ve sehir ici icin iyi isinmasi lazim yalniz frenajida cok basarili.Ilk posta ekleme yapayim pist kullanima bir nebze degil ciddi manada cok cok daha basarili semi slick tadinda yoldada rahatca kullanilan oldukca saglam bir lastik olarak dusunun.Yalniz rollingcilere yaramaz cok agir bir lastik benim contisport 3 lerime ve cs 5lere gore.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Trofeo R'in yagmur hakimiyeti cok iyi...

bozkurt_5007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gümrükle uğraşmak istemediğim için geçen hafta toyo r888 aradık ama bulamadık.disbirütörüne kadar sorduk ithal edilmiyor dediler.bulabileceğimiz biyer varmı türkiyede yardım ederseniz sevinirim.
    listedeki lastiklerde sıralama yaparsak hangisine en iyi diyebiliriz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bn de xs 36 kullanmaya basladm bu yaz basinda. Performansi yolda cok iyi yani gercekten,hizlanma,yavaslama,ve tutunma farkediyor. Islakta da 1 2 defa ciktim korkutucu ya da tehlikeli hissettiren bi an olmadi gazladigimda. Fakat lastiklerin gercek oerformansini vermesi icin biraz isitmaniz lazm bnce. Zaten cem abi de uyarmisti. Bi de lastik artiklari artti bi hayli her araba yikamada camurluklarii gayet temizliyoduk yikamadan once. Onun disinda lastiklerden cok memnunum kac km giderm lastiklerle pek bi fikrim yok ama arabayi zateb keyif icin cikardigimdan cok olcagini zannetmiyorum. Bu arada arac sti. Dort kosede 245 var.

AvcI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kullananlar ebatlarını ve fiyatlarını yazabilir mi ?

Cem.B - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2yazdir ad08 kullaniyorum.Oncelikle takinca alismaniz lazim spor yol lastiklerinden (conti sport,bridgestone s serisi,p zero vs) cok farkli bir karakteri var.Yola cok hakimsiniz yolu direkt direksiyona yansitiyor yalniz ufacik cizgilerde bile araci cekme egilimi oluyor lastigin.Keskin donusler koselerde oldukca iyi kesinlikle yanagin ustune yigilma yapmiyor istediginiz kadar zorlayabilirsiniz bu yuzdende taban hep.maksimum yuzeyde basiyor yere bu da daha net ve kesin tepkiler demek yalniz iyi isinmazsa buz ustunde kayar gibi tepkiler veriyor yatmadan kazik gibi kayiyor yani.Asfalti cok seciyor yol lastiklerine oranla.Kisin kullanmadigim icin net soyleyemem ama yagmurda yuksek su birikintilerinde ciddi tedirgin ediyor nereye isterse oraya gidersiniz,onun harici islak asfaltta cogu lastikten iyidir.Pist icin kesinlikle cok basarili daha iyisi full semi slick olan a048dir ama omur olarak cok cok yuksek ondan.15tur izmit 20tur istanbul park ve 2yaz boyu normal yolda kullandim hala bu yazin sonunu dolu dolu cikarip ustune duzgunce 20tur daha ist park rahat doner.Pistteki o tutus icin bu omur cidden cok cok iyi ki ben lastigi hic kollamiyorum pistte kollasam cok daha uzunda gider.Simdilik aklima gelenler bunlar.En buyuk handikapi asfalt cok secer ve sehir ici icin iyi isinmasi lazim yalniz frenajida cok basarili.Ilk posta ekleme yapayim pist kullanima bir nebze degil ciddi manada cok cok daha basarili semi slick tadinda yoldada rahatca kullanilan oldukca saglam bir lastik olarak dusunun.Yalniz rollingcilere yaramaz cok agir bir lastik benim contisport 3 lerime ve cs 5lere gore.

bende ad08 takmıştım sürekli kullanım için beton gibi sert olmasından ve şehir içi hiç yol tutmamasından çıkarıp sadece pistte kullanıcak arkdaşıma sattım

bu arada bende çok ağır olduğunu düşünüyordum michelin pilot ss aldım ad08 söküp arasında 500 gr vardır yoktur
    Team PAŞAOĞLU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı slowmotion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    achilles tyres var birde
    Modelini de yazabilir misiniz?

Alıntı ahk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    neovaların ömrü kumholardan uzun değil. Yani amacı olan pistte kullanırsan bitmeyen lastik yok.
    Ama unutmaman gereken hangi lastik olursa olsun izmir asfaltında arkadan itişle yol tutmak diye bişey yok.
    Kumholara göre ömrü konusunda bir bilgim yok fakat neova kendi markasının semi-slick A048 modeline göre muhtemelen daha uzun ömürlüdür.

Alıntı Brs_eg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ortalama fiyatlarida yazsaniz cok iyi olurmus.
    Bu konuda da internet satışı yapan bildiğimiz bazı sitelere bakarak ortalama fiyat çıkarabiliriz. Ben genelde lastikcim.com a bakıyorum fakat orda semi-slick ler KU15 dışında yok malesef. Bildiğiniz lastik siteleri hangileri?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Korsti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bn de xs 36 kullanmaya basladm bu yaz basinda. Performansi yolda cok iyi yani gercekten,hizlanma,yavaslama,ve tutunma farkediyor. Islakta da 1 2 defa ciktim korkutucu ya da tehlikeli hissettiren bi an olmadi gazladigimda. Fakat lastiklerin gercek oerformansini vermesi icin biraz isitmaniz lazm bnce. Zaten cem abi de uyarmisti. Bi de lastik artiklari artti bi hayli her araba yikamada camurluklarii gayet temizliyoduk yikamadan once. Onun disinda lastiklerden cok memnunum kac km giderm lastiklerle pek bi fikrim yok ama arabayi zateb keyif icin cikardigimdan cok olcagini zannetmiyorum. Bu arada arac sti. Dort kosede 245 var.
    245 40 18 340 tl idi sanirim. Jantmax cem basaranla konusursan yardimci olacaktir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu lastiklerde trafiğe çıkış izni gibi bir sorunsalımız daha var(syron trafiğe izinli diye belirtmiş mesela), izin mizin tabi ki Türkiye şartlarında hikaye, esas mesele mesela üzerinde bu semi-slicklerle tüv e muayeneye gitsek sorun çıkarırlar mı? Hangisi sorun çıkarır hangisi çıkarmaz? Yoksa onlar için sadece diş derinliği mi önemli?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)