User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
42 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: H&R 35mm veya Eibach Prokit 30mm Yay Tavsiyesi

Tekos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı soneR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her kullanıcı kendisine göre bir fikir paylaşmış sağolsun.

Bende konuya biraz daha teknik yaklaşayım; H&R Markası şuanda dünya piyasasında ürettiği ürünün ve mühendisliğinin arkasında durmak için *her bir ürününü tek tek* TÜV testine tabi tutup ordan teknik analiz ve rapor alıyor. Bu lafda değil TÜV tarafından yazılı bir şekilde *Doğru kodulu* ürünü kullandığınızda ne olacağını kullanıcı ile paylaşıyor.

Ve yine hiçbir markada göremiyeceğimiz gibi bu test analizleri sonucu *doğru ürünü kullanıdığınız sürece* konfor bozulmasını bir yana bırakın, yol tutuş, sürüş dinamikleri, ve aracın dengesinin ne şekilde kurulup kaç mm düşeceğini net belirtiyor.

Neden *Doğru kodlu ürün* diye takıntılı oldugunuda şöyle izah edeyim; H&R Mühendisliği öyle bir seviyede ki, hemen hemen birçok aracın motoruna özel yay üretiyor firma, örnek Bmw F30 un 3.16 modeli için ayri 3.20 modeli ayrı 3.20d modeli ayrı xd modeli apayrı ürün çıkartıyor..

Yani sonuca bakmak gerekirse konforu bozar mı yada araba çok konforlu olur mu sorusu aslında bir kere yanlış, neden mi ? ; Bir araç yayı taktıkdan sonra standart halinden daha konforlu oluyorsa da zaten araç üzerindeki fiziki denge bozuldu demektir konfor hissediyorsunuz ama araba yol tutuşunu kaybetmek için görev yapacak anlamına gelir..

Yani Eibach yumuşak, Apexi sert, Kw fena değil falan neye göre ?

Siz alman mühendisliğine güvenin, doğru bilgiye sahip yetkililer ile muhattap olun süpriz yaşamazsınız..
    Bu yazılanların hepsinin dışında H&R için izmir de KA diye bir yerle konuştum. Adamlar bu konularda çok bilgili ve bana tek tek anlattılar neyin ne olduğunu altı ustu bir yay için fazla fazla bilgi verdiler. Evet aynen sizin anlattıklarınızı aktardılar. Dediğim gibi ben yay ve tuning işinden çok anlamam ama alacagım şeyleri çok iyi araştırarım. H&R için yurtdışında bile bir tık sert denmiş ama fark çok az fakat bunun yanında arabayı çok düzgün ve stabil indirdiğini yol tutuş ve viraj performansının daha iyi olduğunu da soylemişler. Ben kararımı H&R verdim bakalım deneyip görcez neyin ne oldugunu ama ben her şeyin düzgün olacagına memnun kalacagıma eminim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı STP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ayran dokulmesın ..t ...mesın
    Tam olarak öyle değil. Para vermişken 100-200 için yanlış ürün kullanmamak için daha bilgili sizler gibi insanların fikirlerini alıyoruz... Ama işte hayat bu herkese öğretiyor farklı şeyleri

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tekos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam olarak öyle değil. Para vermişken 100-200 için yanlış ürün kullanmamak için daha bilgili sizler gibi insanların fikirlerini alıyoruz... Ama işte hayat bu herkese öğretiyor farklı şeyleri
    aracı alcaltıp hemde komfor beklemekten kastım

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu yazılanların hepsinin dışında H&R için izmir de KA diye bir yerle konuştum. Adamlar bu konularda çok bilgili ve bana tek tek anlattılar neyin ne olduğunu altı ustu bir yay için fazla fazla bilgi verdiler. Evet aynen sizin anlattıklarınızı aktardılar. Dediğim gibi ben yay ve tuning işinden çok anlamam ama alacagım şeyleri çok iyi araştırarım. H&R için yurtdışında bile bir tık sert denmiş ama fark çok az fakat bunun yanında arabayı çok düzgün ve stabil indirdiğini yol tutuş ve viraj performansının daha iyi olduğunu da soylemişler. Ben kararımı H&R verdim bakalım deneyip görcez neyin ne oldugunu ama ben her şeyin düzgün olacagına memnun kalacagıma eminim.
    @soneR KA nın satıs yonetıcısı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı STP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @soneR KA nın satıs yonetıcısı
    Hahahahaha O da iyimiş

aaygen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Karar verilmis sanirim ama bilgi olsun en azindan, ben de F20 LCI’de 205-50-17 RFT ile Eibach Prokit on 25 arka 30mm yayi kullaniyorum. Arac tabi ki sertlesti ama konforsuz bir sertlik degil bence, toklasti gibi. Tabi ki cok bozuk yerlere normal suspansiyonun zor bertaraf edebildigi hizlarda girince dan dun etmeye basliyor.
    Yalniz soyle bir problem var, yayla alakali mi bilmiyorum ama takarken ustam uyarmisti, arka kapi taraflarindan (tam yerini saptayamadim) baya ses gelmeye basladi.
    Sonuc olarak H&R, Eibach, KW gibi markalarin hepsi kendini kanitlamis markalar, bence bir miktar sertlik ve konfor kaybini goze aldiktan sonra hepsiyle memnun olursunuz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba son durumu şöyle özetlemek gerekirse ; Eibach Pro Kit Türkiye'de hiç bir yerde yok. En son H&R için karar verdim. Fakat daha öncesinde Almanya'da bir arkadaşıma Eibach Pro kit yay fiyatlarını öğrenmesini istemiştim. O da gitmiş hediye almış. Şimdi pazartesi günü buraya geliyor. Bu durumda Eibach Pro Kit 25/30 mm olacak. Gittiği zaman oradaki satıcı H&R 30mm yayların daha iyi alçaltığını fakat biraz daha sert olduğunu bunun çok anlaşılır bir şey olmadıgını bu tip durumlarda lastik markası,ebat ve rft oluşunun konforu etkilediğini de soylemiş. Bakalım nasıl olacak deneyimleyip görcez.
    *Sizin jantlar sanırım one edition jantları (çatallı jant) aynı jantlardan bende aldım. 225-45-17 Michelin Pilot Sport 4 lastiklerini sipariş verdim.
    Alıntı aaygen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Karar verilmis sanirim ama bilgi olsun en azindan, ben de F20 LCI’de 205-50-17 RFT ile Eibach Prokit on 25 arka 30mm yayi kullaniyorum. Arac tabi ki sertlesti ama konforsuz bir sertlik degil bence, toklasti gibi. Tabi ki cok bozuk yerlere normal suspansiyonun zor bertaraf edebildigi hizlarda girince dan dun etmeye basliyor.
    Yalniz soyle bir problem var, yayla alakali mi bilmiyorum ama takarken ustam uyarmisti, arka kapi taraflarindan (tam yerini saptayamadim) baya ses gelmeye basladi.
    Sonuc olarak H&R, Eibach, KW gibi markalarin hepsi kendini kanitlamis markalar, bence bir miktar sertlik ve konfor kaybini goze aldiktan sonra hepsiyle memnun olursunuz.

aaygen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba son durumu şöyle özetlemek gerekirse ; Eibach Pro Kit Türkiye'de hiç bir yerde yok. En son H&R için karar verdim. Fakat daha öncesinde Almanya'da bir arkadaşıma Eibach Pro kit yay fiyatlarını öğrenmesini istemiştim. O da gitmiş hediye almış. Şimdi pazartesi günü buraya geliyor. Bu durumda Eibach Pro Kit 25/30 mm olacak. Gittiği zaman oradaki satıcı H&R 30mm yayların daha iyi alçaltığını fakat biraz daha sert olduğunu bunun çok anlaşılır bir şey olmadıgını bu tip durumlarda lastik markası,ebat ve rft oluşunun konforu etkilediğini de soylemiş. Bakalım nasıl olacak deneyimleyip görcez.
    *Sizin jantlar sanırım one edition jantları (çatallı jant) aynı jantlardan bende aldım. 225-45-17 Michelin Pilot Sport 4 lastiklerini sipariş verdim.
    Evet One Edition jantları var aracımda, RFT Potenzalarla kullanıyorum, Potenza zaten sert biraz bir de üstüne RFT olunca araba zaten yaysızken de konforsuz değil ama sertti.
    Pilot Sport'la daha da iyi olacaktır bence Eibach, hayırlı olsun. Benim de Pilot Sport'a geçme düşüncem vardı, takıp kullanınca eibach&PS4 ikilisiyle ilgili yorumlarınızı bekliyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aaygen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet One Edition jantları var aracımda, RFT Potenzalarla kullanıyorum, Potenza zaten sert biraz bir de üstüne RFT olunca araba zaten yaysızken de konforsuz değil ama sertti.
    Pilot Sport'la daha da iyi olacaktır bence Eibach, hayırlı olsun. Benim de Pilot Sport'a geçme düşüncem vardı, takıp kullanınca eibach&PS4 ikilisiyle ilgili yorumlarınızı bekliyorum.
    Tamam goruntusunu ve yorumlarını sizin ile paylaşırım ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba , aracıma Eibach Prokit 30mm yayları 3 hafta önce taktırdım. Genel olarak konfordan çok memnunum. Araçta konfor anladımda %10 en fazla %20 arasında bir kayıp oldu. Kesinlikle sekme, yay sesi ve vuruntu yok. Yol tutuş ve viraj performansı 225-45-17 Michelin Pilot Sport 4 Zp(Rft) lastikler ile beraber iyileşti.PS4 Lastikler hiç rft gibi degil evet sert ama bence konfor kaybını en az duzeyde yansıtıyor. Önler bana göre çok güzel düştü ama arkalar bence bır tık yukarda kaldı. Her zaman söylediğim gibi bu forum bana çok şey öğretti , yardımcı olan ve yorum yazan bütün arkadaşlara teşekkür ederim.

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    45/17 ile öyle çok bi konfor kaybı hissetmezsin.

Edit: son postu görmeden yazmıştım. Arkanın çok düşmemesi Eibach ta klasik zaten
    Ayrıca Eibach yerine H&R de taksaydın 45/17 lastiklerle konfor kaybını çokta fark etmezdin

Hayırlı olsun iyi günlerde kullan
    Konu Met tarafından (23-10-2019 Saat 18:41 ) değiştirilmiştir. Sebep: Edit

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba, Teşekkür ederim hepimiz iyi günlerde kullanalım araçlarımızı. Konfor kaybının en az olması için 17" jant ve 45/17 aldım. Ama bunun yanında biraz görüntü ve yol tutuşununda iyileşmesini istemiştim, bu şekilde isteklerimi karşıladı.
    H&R yay sanırım daha stabil bir basıklık verebilirdi. Zaten en son H&R'a karar verdim. İzmirdeki H&R Ana Bayisi de çok yardımcı oldu sırf o yuzden ve beklememek için arkadaşıma ürünü geri iade et dedim. Ama arkadaş Almanya'dan hediye alınca (bedava mal sonuçta ) şansıma eibach geldi. Ama ilerde H&R da denemek istiyorum aradaki farkı çok merak ettim.
    Alıntı Met Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    45/17 ile öyle çok bi konfor kaybı hissetmezsin.

Edit: son postu görmeden yazmıştım. Arkanın çok düşmemesi Eibach ta klasik zaten
    Ayrıca Eibach yerine H&R de taksaydın 45/17 lastiklerle konfor kaybını çokta fark etmezdin

Hayırlı olsun iyi günlerde kullan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba, Teşekkür ederim hepimiz iyi günlerde kullanalım araçlarımızı. Konfor kaybının en az olması için 17" jant ve 45/17 aldım. Ama bunun yanında biraz görüntü ve yol tutuşununda iyileşmesini istemiştim, bu şekilde isteklerimi karşıladı.
    H&R yay sanırım daha stabil bir basıklık verebilirdi. Zaten en son H&R'a karar verdim. İzmirdeki H&R Ana Bayisi de çok yardımcı oldu sırf o yuzden ve beklememek için arkadaşıma ürünü geri iade et dedim. Ama arkadaş Almanya'dan hediye alınca (bedava mal sonuçta ) şansıma eibach geldi. Ama ilerde H&R da denemek istiyorum aradaki farkı çok merak ettim.
    hr da konfor kaybı olmuyor ancak eibach aracin orjinaline uyumlu bi sekilde dusuyor. hr daki ekledigim goruntu sanki aracin bagajinda yuk varda arkasi cokmus gibi, one gore biraz orantisiz. Eibachta arkasi bi tik yuksek diye dusunuyor insan ama sonucta surucu araca oturunca onu dengeliyor

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eibach iyidir.hayırlı olsun

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun, beğenmenize sevindim. umarım yardımcı olabilmişimdir.
    Arka düşmemesi Eibach'larda genel. söylemiştim size bunu da
    ama memnun kalacağınızdan şüphem yoktu..
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onur_S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hr da konfor kaybı olmuyor ancak eibach aracin orjinaline uyumlu bi sekilde dusuyor. hr daki ekledigim goruntu sanki aracin bagajinda yuk varda arkasi cokmus gibi, one gore biraz orantisiz. Eibachta arkasi bi tik yuksek diye dusunuyor insan ama sonucta surucu araca oturunca onu dengeliyor
    Evet o konuda çok haklısınız aracta 4 kisi ve bagaj yarı dolu olduğu zaman bile arkadaki oturanlara rahatsızlık vermiyor. Dengeli ve sorunsuz bir sürüş sunuyor.

Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eibach iyidir.hayırlı olsun
    Teşekkür ederim bende çok memnun kaldım.

Alıntı akko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, beğenmenize sevindim. umarım yardımcı olabilmişimdir.
    Arka düşmemesi Eibach'larda genel. söylemiştim size bunu da
    ama memnun kalacağınızdan şüphem yoktu..
    Evet sizin soyledikleriniz tam anlamıyla doğru çıktı. Memnun kaldım gerçekten. Yardımlar için teşekkür ederim. Sizinde başınızı ağrıttım ama değdi bence

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet sizin soyledikleriniz tam anlamıyla doğru çıktı. Memnun kaldım gerçekten. Yardımlar için teşekkür ederim. Sizinde başınızı ağrıttım ama değdi bence
    Ne mutlu yardımcı olabildiysem abi
    bu forum bunun için var..
    keyifli sürüşler
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

clv2lGl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba KW olarak benim araca uygun olanı yokmuş. Teşekkür ettim.
    KW'da sizin araca uygun olarak 3 cm ve 4 cm spor yay var. Stoklarda yoktur siz yanlış anlamışsınızdır. Sipariş ile getirilir.

Alıntı Oguzhan.Ozturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    K&W kesinlikle çok sert aşırı sert ultra sert lanet sert ......... e36 aracımda kullandım arabadan soğuttu ya, sıfır amortisör taktık sıfır burç yok yine sert yine sert yine sert. özetledim galiba.
    Ürünü sıfır mı almıştınız ?

Oguzhan.Ozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı clv2lGl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    KW'da sizin araca uygun olarak 3 cm ve 4 cm spor yay var. Stoklarda yoktur siz yanlış anlamışsınızdır. Sipariş ile getirilir.

Ürünü sıfır mı almıştınız ?
    Evet Kayseri MMPower Garage'den bizzat kutudan ben çıkardım..
    Bmw e46 '99 3.20i Manuel X, Bmw e36 '93 Coupe 3.0 stroke X, Bmw e36 '96 Coupe 3.20i X, Bmw e46 '01 3.30ci gri X, Bmw e46 '03 3.30ci siyah X
    E46 2003 3.30Cİ Stellgrau

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler