User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
42 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: H&R 35mm veya Eibach Prokit 30mm Yay Tavsiyesi

Tekos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

H&R 35mm veya Eibach Prokit 30mm Yay Tavsiyesi

Merhaba , Aracım Bmw F-20Lci 2016 1.16d 225-45-17 Michelin Pilot Sport4 RFT lastik ve 17" orjinal jant aldım. Amacım konforu çok fazla etkilemeden yere biraz daha yakın olması. Çoğunlukla benim araçlara eibach pro kit 30mm takılmış. O yuzden bugun lastikçiye gittiğim zaman eibach prokit takalım dedim. O da H&R ın daha iyi olduğunu aradaki fiyat farkının da az olduğunu onu almamı önerdi.

H&R daha sert bir yay diye okudum forumda sizin bu konudaki görüşleriniz nelerdir ? Hangisini almam gerekiyor. Benim için önemli olan çok düşürmek değil konforun en az etkilenip ve yol tutuşun biraz daha iyi olması.

Yorumlar için şimdiden Teşekkür ederim.

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende eibach var.konforum iyi diyemem 35 yanak lastikle araç sert. kışlıkları taktığımda resmen dünya varmış dedirtiyor. kışlıklar 45/17.
    yol tutuş olarak ben eksi tarafını görmedim. çok extrem hızlı kullanmam ama bazen kavşak döndüğüm oluyor. hiç güvensiz bırakmadı. h&r ile farkını anlıcak pek toto yoktur diye tahmin ediyorum.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konfor istiyorsanız kesinlikle Eibach.
    H&R yaylar daha dengeli düşürüyor görüntü daha hoş oluyor ama H&R VAG grubunda özellikle çok sert.
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende eibach var.konforum iyi diyemem 35 yanak lastikle araç sert. kışlıkları taktığımda resmen dünya varmış dedirtiyor. kışlıklar 45/17.
    yol tutuş olarak ben eksi tarafını görmedim. çok extrem hızlı kullanmam ama bazen kavşak döndüğüm oluyor. hiç güvensiz bırakmadı. h&r ile farkını anlıcak pek toto yoktur diye tahmin ediyorum.
    Ben 45-17 rft lastikle kullancam o yuzden sanırım H&R olmayacak.Daha sert bir yaymış.

Alıntı akko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konfor istiyorsanız kesinlikle Eibach.
    H&R yaylar daha dengeli düşürüyor görüntü daha hoş oluyor ama H&R VAG grubunda özellikle çok sert.
    Evet çoğu kişi forumlarda boyle yazmış. Aslında H&R gerçekten çok güzel düşürüyor aracı ama konforu çok etkileyecekse buyuk problem. Ben aracım bir tık düşsün leylek gibi havada kalmasın ve biraz da yol tutuşuna etki etsin istiyorum. Yani amacım çok düşürmek değil. Bilinçli yapmak bu işi , sanırım sizinde soylediğiniz gibi eibach pro kit alacağım. Kullananlar konfor bakımından çok memnun. Birde H&R distributor ile konuştum merak etmeyin doğru yay kullanıldığı zaman konforu çok etkilemez dedi ama gene de bilemedim. Yerleri izmirde adam da çok bilgili anlattı.

dkaya87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tekos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba , Aracım Bmw F-20Lci 2016 1.16d 225-45-17 Michelin Pilot Sport4 RFT lastik ve 17" orjinal jant aldım. Amacım konforu çok fazla etkilemeden yere biraz daha yakın olması. Çoğunlukla benim araçlara eibach pro kit 30mm takılmış. O yuzden bugun lastikçiye gittiğim zaman eibach prokit takalım dedim. O da H&R ın daha iyi olduğunu aradaki fiyat farkının da az olduğunu onu almamı önerdi.

H&R daha sert bir yay diye okudum forumda sizin bu konudaki görüşleriniz nelerdir ? Hangisini almam gerekiyor. Benim için önemli olan çok düşürmek değil konforun en az etkilenip ve yol tutuşun biraz daha iyi olması.

Yorumlar için şimdiden Teşekkür ederim.
    Benim için önemli olan çok düşürmek değil konforun en az etkilenip ve yol tutuşun biraz daha iyi olması. olması için KW bakmanı öneririm, 2-3 aracımda KW kullandım konfor neredeyse hiç değişmedi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dkaya87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim için önemli olan çok düşürmek değil konforun en az etkilenip ve yol tutuşun biraz daha iyi olması. olması için KW bakmanı öneririm, 2-3 aracımda KW kullandım konfor neredeyse hiç değişmedi.
    Merhaba KW olarak benim araca uygun olanı yokmuş. Teşekkür ettim.

golfcu0101 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben 2013 1.6tdi poloda oem gti amortisörler ve h&r 35 mm yayla kullanıyorum gayet de memnunum sekme zıplama asla yok
    artık corc-i zamanı cdti

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    KW genelde konforu yüksek bir yaydır. 2. olarak Eibach gelir. H&R ı 3. sıraya koyarım konfor olarak. En çok da H&R düşürür ancak öncelik konforsa Eibach derim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı golfcu0101 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben 2013 1.6tdi poloda oem gti amortisörler ve h&r 35 mm yayla kullanıyorum gayet de memnunum sekme zıplama asla yok
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    KW genelde konforu yüksek bir yaydır. 2. olarak Eibach gelir. H&R ı 3. sıraya koyarım konfor olarak. En çok da H&R düşürür ancak öncelik konforsa Eibach derim
    KW sadece 40 / 40mm var o da stokta varmı bilmiyorum. Eibach hiç bir yerde stokta kalmamış Türkiye dagıtıcısı vs. hiç bir yerde yok en son urunu 6 ay da vermişler. H&R Türkiye dağıtıcısı ile görüştüm çok ilgililer bu arada . Ama H&R içinde herkes sert yorumu yapıyor. Olmadı Eibach'ları almanyadan arkadaşa soylicem getirsin buradan daha uygun fiyata gelecek.

Oguzhan.Ozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    KW sadece 40 / 40mm var o da stokta varmı bilmiyorum. Eibach hiç bir yerde stokta kalmamış Türkiye dagıtıcısı vs. hiç bir yerde yok en son urunu 6 ay da vermişler. H&R Türkiye dağıtıcısı ile görüştüm çok ilgililer bu arada . Ama H&R içinde herkes sert yorumu yapıyor. Olmadı Eibach'ları almanyadan arkadaşa soylicem getirsin buradan daha uygun fiyata gelecek.
    K&W kesinlikle çok sert aşırı sert ultra sert lanet sert ......... e36 aracımda kullandım arabadan soğuttu ya, sıfır amortisör taktık sıfır burç yok yine sert yine sert yine sert. özetledim galiba.

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hr low kullandım en ufak bı sertlık sekme vs yoktu.tavsıye ederım. hr konusunda fıyattada yardımcı olurum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oguzhan.Ozturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    K&W kesinlikle çok sert aşırı sert ultra sert lanet sert ......... e36 aracımda kullandım arabadan soğuttu ya, sıfır amortisör taktık sıfır burç yok yine sert yine sert yine sert. özetledim galiba.
    Aynen mesaj alınmıştır, çok çekmişsin

Oguzhan.Ozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen mesaj alınmıştır, çok çekmişsin
    Ben tekrar özetleyim arabadan soğudum arabayı sattım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba , benim cekindigim nokta H&R’nin Eibacha gore biraz daha sert olmasiydi ama eibach olmadigi icin hr alcam 35mm olarak. Yorumunuz icin tesekkur ederim. Ben bir kac yerden taksitli olarak fiyat aldim. Bana ozelden 2016 bmw f20 1.16 dizel olarak fiyat gonderirseniz memnun olurum. Tesekkur ettim.
    Alıntı STP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hr low kullandım en ufak bı sertlık sekme vs yoktu.tavsıye ederım. hr konusunda fıyattada yardımcı olurum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba , benim cekindigim nokta H&R’nin Eibacha gore biraz daha sert olmasiydi ama eibach olmadigi icin hr alcam 35mm olarak. Yorumunuz icin tesekkur ederim. Ben bir kac yerden taksitli olarak fiyat aldim. Bana ozelden 2016 bmw f20 1.16 dizel olarak fiyat gonderirseniz memnun olurum. Tesekkur ettim.
    HR ın sert oldugu olayı cıdden garıp. bır cok urun sattım herkes komforundan memnun. fıyatı yolluyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı STP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    HR ın sert oldugu olayı cıdden garıp. bır cok urun sattım herkes komforundan memnun. fıyatı yolluyorum.
    Evet o şekilde okudum her yerde ama deneyimleyip görcem artık Teşekkür ederim.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynı araçtan 2 tane var.biri HR diğeri eibach

eibach kesinlikle daha konforlu

soneR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her kullanıcı kendisine göre bir fikir paylaşmış sağolsun.

Bende konuya biraz daha teknik yaklaşayım; H&R Markası şuanda dünya piyasasında ürettiği ürünün ve mühendisliğinin arkasında durmak için *her bir ürününü tek tek* TÜV testine tabi tutup ordan teknik analiz ve rapor alıyor. Bu lafda değil TÜV tarafından yazılı bir şekilde *Doğru kodulu* ürünü kullandığınızda ne olacağını kullanıcı ile paylaşıyor.

Ve yine hiçbir markada göremiyeceğimiz gibi bu test analizleri sonucu *doğru ürünü kullanıdığınız sürece* konfor bozulmasını bir yana bırakın, yol tutuş, sürüş dinamikleri, ve aracın dengesinin ne şekilde kurulup kaç mm düşeceğini net belirtiyor.

Neden *Doğru kodlu ürün* diye takıntılı oldugunuda şöyle izah edeyim; H&R Mühendisliği öyle bir seviyede ki, hemen hemen birçok aracın motoruna özel yay üretiyor firma, örnek Bmw F30 un 3.16 modeli için ayri 3.20 modeli ayrı 3.20d modeli ayrı xd modeli apayrı ürün çıkartıyor..

Yani sonuca bakmak gerekirse konforu bozar mı yada araba çok konforlu olur mu sorusu aslında bir kere yanlış, neden mi ? ; Bir araç yayı taktıkdan sonra standart halinden daha konforlu oluyorsa da zaten araç üzerindeki fiziki denge bozuldu demektir konfor hissediyorsunuz ama araba yol tutuşunu kaybetmek için görev yapacak anlamına gelir..

Yani Eibach yumuşak, Apexi sert, Kw fena değil falan neye göre ?

Siz alman mühendisliğine güvenin, doğru bilgiye sahip yetkililer ile muhattap olun süpriz yaşamazsınız..
    seni unutmayacagız Madi...

Rpmturk
    Boost Projects
    www.rpmraceevents.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı soneR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her kullanıcı kendisine göre bir fikir paylaşmış sağolsun.

Bende konuya biraz daha teknik yaklaşayım; H&R Markası şuanda dünya piyasasında ürettiği ürünün ve mühendisliğinin arkasında durmak için *her bir ürününü tek tek* TÜV testine tabi tutup ordan teknik analiz ve rapor alıyor. Bu lafda değil TÜV tarafından yazılı bir şekilde *Doğru kodulu* ürünü kullandığınızda ne olacağını kullanıcı ile paylaşıyor.

Ve yine hiçbir markada göremiyeceğimiz gibi bu test analizleri sonucu *doğru ürünü kullanıdığınız sürece* konfor bozulmasını bir yana bırakın, yol tutuş, sürüş dinamikleri, ve aracın dengesinin ne şekilde kurulup kaç mm düşeceğini net belirtiyor.

Neden *Doğru kodlu ürün* diye takıntılı oldugunuda şöyle izah edeyim; H&R Mühendisliği öyle bir seviyede ki, hemen hemen birçok aracın motoruna özel yay üretiyor firma, örnek Bmw F30 un 3.16 modeli için ayri 3.20 modeli ayrı 3.20d modeli ayrı xd modeli apayrı ürün çıkartıyor..

Yani sonuca bakmak gerekirse konforu bozar mı yada araba çok konforlu olur mu sorusu aslında bir kere yanlış, neden mi ? ; Bir araç yayı taktıkdan sonra standart halinden daha konforlu oluyorsa da zaten araç üzerindeki fiziki denge bozuldu demektir konfor hissediyorsunuz ama araba yol tutuşunu kaybetmek için görev yapacak anlamına gelir..

Yani Eibach yumuşak, Apexi sert, Kw fena değil falan neye göre ?

Siz alman mühendisliğine güvenin, doğru bilgiye sahip yetkililer ile muhattap olun süpriz yaşamazsınız..
    ayran dokulmesın ..t ...mesın

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler