User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
40 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5

DR059 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba,

Hepsiburada'da şu an;

Goodyear 225/45 R17 91Y Eagle F1 Asymmetric 5 : 437,00 TL (4 adedi 1.748,00 TL'ye geliyor.)
    MICHELIN 225/45R17 91V TL PILOT SPORT 4 MI : 537,00 TL (2 adet stok), 605,00 TL (3 adet stok) şeklinde fiyatlar.

Bayii'yi aradım 700-800 lira rakamlar havada uçuştu PS4 için.

PS4'ten çok memnun yakın çevrem ama aradaki fiyat farkı ile 5. lastiği almak mümkün hale gelmiş.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 kullanıp da pişmanlık duyan var mı? Aradaki fiyat farkını verebilmek için kendime sebep arıyorum.

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Goodyear 225/45 R17 91Y Eagle F1 Asymmetric 5 : Gittigidiyor'da ekstra indirimle 410 tl den aldım. Kargo bugün teslim edildi, taktırdıktan sonra yorumlarımı paylaşabilirim. Ancak önceki aracımda da Michelin primacy 3 söküp Goodyear EGP takmış ve çok memnun kalmıştım. Goodyear F1 Asym. 5 şu fiyatlarla gerçekten alınası lastik.
    -Fırat

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Goodyearin omru 1 yil sonra lastik çope, ozelligi gidiyor.
    Ben birdaha yanina asla yaklasmam, fiyatinin uygunlugunun sebebi bu. Lastik disleri bitmese bile kendi ozelligini kaybediyor

DR059 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Goodyearin omru 1 yil sonra lastik çope, ozelligi gidiyor.
    Ben birdaha yanina asla yaklasmam, fiyatinin uygunlugunun sebebi bu. Lastik disleri bitmese bile kendi ozelligini kaybediyor
    İlk sayfada da benzer bir yorumun var.
    Israrla önermeyişinden; lastiğin gerçekten çok kötü bir hal aldığını anlayabiliyorum.
    Tek tesellim acaba 3'ten 5'e geçerken Goodyear bu ''Durability'' problemini iyileştir belki düşüncesi.

Keşke bu tarz sorunları görebileceğimiz uzun dönem lastik testleri de yapılabilse.

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Asm5 konfor cok iyi, soguk havada bide isitmaya gerek duymadan cok iyi, yazin full sicaklarda pist vs cok fazla kasildiginda birakmaya baslayabilir gibi.

Gg ve n11de baktigimda ozellikle sadece dusuk endeksli fiyatlar var, yumusak yapiya sahip bir lastik, yuk ve hiz endeksini yuksek xl almanizi tavsiye ederim, 1/2 isinma sonrasi arkadaslarin belirttigi gibi hamur yapisi kesin bozulacaktir eski performansi kesin kalmaz.
    Ps4 daha uzun omurlu olabilir ama ortalama bir lastik pilot super sport taktim yaz gibi hepsini yorumlarim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tabii lastiğin hangi araçta, ne şekilde kullanılacağı da önemli. Ben 1.6 102bg lik A3 te, pistsiz, dikkatli ve sakin bir sürüş tarzı. Tek aksiyonum otobanda arada bir hızlı giderim, viraj görünce yol ortalamasının bir iki tık üstünde dönerim hepsi bu.
    Yazılımlı falan bir Leon 1.4 tsi ile + pist vs de olacaksa bambaşka tecrübeler yaşanılabilir elbette
    -Fırat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebeloghy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabii lastiğin hangi araçta, ne şekilde kullanılacağı da önemli. Ben 1.6 102bg lik A3 te, pistsiz, dikkatli ve sakin bir sürüş tarzı. Tek aksiyonum otobanda arada bir hızlı giderim, viraj görünce yol ortalamasının bir iki tık üstünde dönerim hepsi bu.
    Yazılımlı falan bir Leon 1.4 tsi ile + pist vs de olacaksa bambaşka tecrübeler yaşanılabilir elbette
    Bu durumda ps4, f1 gereksiz olacaktir, uzun donem kullanilacaksa fabrikanin kullandiginin bir tik ustu lastik genel yol sartlarinda daha iyi tepki verecektir.

Birde gg'da ucuz lastik satanlarin cogu spotcu, bayiden yada fabrikadan bir nedenle ucuza piyasaya surulmus lastikler, yetkili satici olmadiklari icin garanti sartlari bu firmalarda gecerli degil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı G_TT_I Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu durumda ps4, f1 gereksiz olacaktir, uzun donem kullanilacaksa fabrikanin kullandiginin bir tik ustu lastik genel yol sartlarinda daha iyi tepki verecektir.

Birde gg'da ucuz lastik satanlarin cogu spotcu, bayiden yada fabrikadan bir nedenle ucuza piyasaya surulmus lastikler, yetkili satici olmadiklari icin garanti sartlari bu firmalarda gecerli degil.
    Abi ben bunu tam olarak anlayamadım, neye dayanıyor bu ifadeniz ?

Geçmişte Goodyear lastik Hepsiburada üstünden aldım, faturalı geldi. Sorun yaşandığında faturası ile en yakın yetkili bayi ile iletişime geçtiğimizde Goodyear yardımcı oluyor.
    Tekrar aradım emin olmak adına, Türkiye içinde faturalı şekilde satın alınmış lastiğini her türlü kabul ediyor Goodyear.

Sizin dayanağınız nedir yada mesleğiniz nedir bu konuyla ilgili merak ettim. Hepsi burada gibi kurumsal platformlar binlerce takım satış yapıyor hem de her markadan. Bu lastikler hatalı vs sıkıntılı ürün olup elden çıkarılmış mı oluyor sizce ?
    -Fırat

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Geçmişte Goodyear lastik Hepsiburada üstünden aldım, faturalı geldi. Sorun yaşandığında faturası ile en yakın yetkili bayi ile iletişime geçtiğimizde Goodyear yardımcı oluyor.
    Tekrar aradım emin olmak adına, Türkiye içinde faturalı şekilde satın alınmış lastiğini her türlü kabul ediyor Goodyear.

Sizin dayanağınız nedir yada mesleğiniz nedir bu konuyla ilgili merak ettim. Hepsi burada gibi kurumsal platformlar binlerce takım satış yapıyor hem de her markadan. Bu lastikler hatalı vs sıkıntılı ürün olup elden çıkarılmış mı oluyor sizce ?
    HB demiyor zaten ama orada da 3. şahıstan alımları kapsayabilir. herhangi bir lastikçiden veya GG'dan, ***** siteden falan alırken faturalı aldığınıza emin olmanız gerek

N11'den ürün alıyorum bazen içinden fatura çıkmıyor mesela ama 3-5 liralık ürün diye önemsemeyebiliyoruz. Sizin dikkat etmeniz gerekir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    HB demiyor zaten ama orada da 3. şahıstan alımları kapsayabilir. herhangi bir lastikçiden veya GG'dan, ***** siteden falan alırken faturalı aldığınıza emin olmanız gerek

N11'den ürün alıyorum bazen içinden fatura çıkmıyor mesela ama 3-5 liralık ürün diye önemsemeyebiliyoruz. Sizin dikkat etmeniz gerekir
    Elbette fatura konusunda haklısınız, faturasız geldikten sonra kimse kabul etmez ürünle ilgili bir durumu. Kargo bana ulaştı faturasıyla birlikte, bugün taktıracağım bir aksilik olmazsa.
    -Fırat

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu 3. sahışların netten ucuza satmasının sebebi kampanyaların üstüne çöküyorlar..

misal 1 ay önce 500 liraya pilot sport4 aldım 225/45/17 gittigidiyordan.
    sanayide aldığım en uygun fiyat 630 tl idi..

sebebini biraz araştırdım...
    örneğin 630 tl olan yerde michelin 250tl yakıt kartı veriyordu 4 lastik anlana promosyon olarak.
    netten böyle birşey yok tabi.

sonra 630 sanayiden aldığın yer takıyo söküyo düzeltio rot mot alayı içinde..
    ben gg'den 2000e lastik aldıktan sonrada bir lastikçiye 350tl verdim , 3 jant düzeltme rot sökme takma sibob vs derken...

kısaca aralarında süper bir fark olmuyor..
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Heyecana gerek yok uluslarasi ticaret ve isletmecilik lisans, butunlesik pazarlama teknikleri mba, serbest meslek ile ugrasiyorum.
    Resmi sitesinde belirttigi gibi;
    Anlaşmalı Goodyear bayilerinden aynı anda 4 adet 17'' ve üzeri sadece Goodyear marka lastik alanlar yukarıdaki adımların izlenmesi halinde Goodyear Yol Yardım Hizmeti ve Goodyear Lastik Sigortası Hizmetinden aynı anda faydalanma hakkına sahip olacaktır. 17'' altı lastik alanlar ve/veya 17'' ve üzeri Sava Marka Lastik alanlar Goodyear Lastik Sigortası Hizmeti'nden faydalanamaz. Ticari, İş Makinası Lastikleri, İnternet ve Filo satışları kapsam dışındadır.

Goodyear ile Lastikleriniz Koruma Altında
    Konu G_TT_I tarafından (25-02-2020 Saat 18:03 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Heyecana gerek yok uluslarasi ticaret ve isletmecilik lisans, butunlesik pazarlama teknikleri mba, serbest meslek ile ugrasiyorum.
    Anlaşmalı Goodyear bayilerinden aynı anda 4 adet 17'' ve üzeri sadece Goodyear marka lastik alanlar yukarıdaki adımların izlenmesi halinde Goodyear Yol Yardım Hizmeti ve Goodyear Lastik Sigortası Hizmetinden aynı anda faydalanma hakkına sahip olacaktır. 17'' altı lastik alanlar ve/veya 17'' ve üzeri Sava Marka Lastik alanlar Goodyear Lastik Sigortası Hizmeti'nden faydalanamaz. Ticari, İş Makinası Lastikleri, İnternet ve Filo satışları kapsam dışındadır.

İyi de sizin bu dediğiniz bir nevi kasko / kampanya her bayi katılmayabilir
    ben de aralık ayında yetkili bir bayiden asymmetric 5 aldım bayi kampanyaya katılmadıklarını söyledi
    Garanti olayı aynen geçerli Fatura kaşe herşey tam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Heyecan derken anlamadım, ben meslek sormuştum lastik konusuna hakimseniz sektörün içinde misiniz diye. Lisans ve lisansüstü eğitimlerinizle ilgilenmiyordum. Nasıl ki benim de Uluslararası Ticaret ve Finansman ile İşletme ÇAP mezunu olmam yada Ege Üniversitesinde MBA yapmam ile konunun bir alakası yok ise..
    -Fırat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Heyecan derken anlamadım, ben meslek sormuştum lastik konusuna hakimseniz sektörün içinde misiniz diye. Lisans ve lisansüstü eğitimlerinizle ilgilenmiyordum. Nasıl ki benim de Uluslararası Ticaret ve Finansman ile İşletme ÇAP mezunu olmam yada Ege Üniversitesinde MBA yapmam ile konunun bir alakası yok ise..
    Hakim filan haddini asiyorsun, ilk f1 ciktigindan beri kac takim kullandim sayisi belli belli degil arabalarda 100hp degildi,
    burda sana yardimci olmak icin kale alip cevap veriyorum. Yasindan ve sorularindan anlasilan anladigim bilgisizliginden kaynakli olarak;

1) basliktaki f1'lerdeki konusulan balon vs degisim gg ve n11'de cogu saticida gereksiz.
    2) gg ve n11'de cogu ucuz satan faturasiz gonderiyor.

Mba yapan okumus birine yakisir sekilde bana yazmak yerine saticilar ile iletisim kurup ogrenebilir goodyear Turkiyeye mail atabilirsin,

En basa donersek amacin ogrenmekse 2000tl alti ustu 4 tane lastik alacagin, denersin biterse tekrar alirsin.

Dahada bana alinti yapma. Gercekten bilgi almak isteyenler zaten alacagini aldi alisveris yaparken, kampanya katilimi varmi, fatura gonderiyormu sorar ogrenir bosuna mesai harcamaz.
    Konu G_TT_I tarafından (26-02-2020 Saat 10:03 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cevabınız sonrası tekrar okudum mesajlarımı. Ben bu kadar güzel ve makul bir üslupla, konuya bir yorum yaptınız bunun kaynağı nedir diyerek açıklamanızı merak ettiğim için sordum. Heyecana gerek yok vs şeklinde, karşınızda cahil biri olduğu varsayımıyla diploma falan dahil eden sizsiniz.

Sizden 10 yaş küçük olabilirim ancak yazdıklarımız okununca inanın tersi bir durum olduğu düşünülüyordur.

Durduk yere eğitim seviyesi ile üst perdeye geçiş yapma denemesi, 100hp arabayı küçümser bir ifade kullanmanız keza öyle, lastiğin altı üstü 2000 tl olması ile 2000 tl yi küçümsemeniz ayrı bir olay.

Altı üstü paylaştığınız bilginin açıklaması nedir dedim. Belki lastik ticaretindesiniz, belki yine otomobil yedek parça vs sanayi ile yakın bir iş kolundasınız ve bilginiz var. Nereden bilebilirim paylaştığınız yorumun sebebini.

Ben başka yorum yapmayacağım, lastiği soracak olanlar için dün taktırdım biraz deneme fırsatım olsun yazacağım yorumlarımı.
    -Fırat

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ben bu yorumdan spek dışı üretim, düşük kaliteli ürün gibi bir durum algılıyorum.
    Böyle bir durum olabilir mi?
    Aksi taktirde yol yardımı,lastik sigortası vs kampanyalar mantıklı gelmiyor bana, faturalı olsun yeter ucuzunu alırım 4 tanesini 100 liraya taktırır balans yaptırırım aradaki fark cebimde kalır, yol yardımı ve lastik sigortası için de kaskodan faydalanırım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bu yorumdan spek dışı üretim, düşük kaliteli ürün gibi bir durum algılıyorum.
    Böyle bir durum olabilir mi?
    Aksi taktirde yol yardımı,lastik sigortası vs kampanyalar mantıklı gelmiyor bana, faturalı olsun yeter ucuzunu alırım 4 tanesini 100 liraya taktırır balans yaptırırım aradaki fark cebimde kalır, yol yardımı ve lastik sigortası için de kaskodan faydalanırım
    Daha once sitelerden lastik aldigimda telefon caldi, size yakin subemizde stok goruyorum, dilerseniz kargo parasi verecegimize oraya gidip ucretsiz montaj yapabilirsiniz gibi teklif sunan oldu, bu tip firmalarda kalit farki olacagini sanmiyorum.
    Ama son donemde merdiven alti stok satin alan firmalar cikti, fabrika herzaman kendi bayisini korur ucuz olma sebebi sadece ekstra sigortalar degildir, mesaj attignizda montaj dahi yok sadece kargo yapiyoruz deniyor ve fatura yolda kayboldu vs.

Mahkemelik oldgumuz firma bilirkisi raporu ile ayipli cikan lastik, arabadaki olcu etiketinde rakamlar tutmadi gerekcesiyle kullanici hatasi oldu.
    Gozle gorulur bozukluk olmadigi surece tel atmasi sonradan cikan balans direk kullanici hatasi oyuzden faturali bile gelse disarida taktirdiginizda montaj hatasi diyip gecebiliyorlar.
    Pistte canini almadigim fabrika olculerinde camber ayarlarindaki asm3lerin 5000km de telleri ciktiginda, kullanim vs garanti disiydi.
    Gecen sene serrez cikisi pulpul dokulen Yokahama advan sportu birakin garantiye sokmayi ayni olcu parasi karsiligi lastik bile temin edemediler.

Ozetle aldiginizerde taktirdiniz balans tutmadi vs direk garantiye girer ama yetkisiz yerden alindi faturali bile olsa kargoda yanlis tasima, hatali montaj vs %90 garantiye sokmazlar.

Birde detayli arastirirsaniz halen cinde 2019 uretimi ilk yonlu desen f1 satiliyor buyuk fiyat farki olmasinin ana sebebi, uretim yeri farkliligi, cin vs ozel ithalat, fabrikaya geri donmus hatali olmasi buyuk olasilik,
    bilindik buyuk bayiiler disinda kargo sistemi ucu acik bir konu, kaldiki Turkiyede kimse 5tl kazanmak icin is yapmiyor yada hayrina satis.

Daily drive long life f/p urunu bir lastik ise ve 1 lastik fiyati fark ederse kabul edilebilir durumlar ama yuksek performans lastigi 1 sene sonra zaten performansini kaybedecek urunse ve totalde 100/200 icin riske degmeyecektir, cogu bayii zaten is olsun, eski musteri, fazla satilmayan seride elinden gelen her yardimi yapiyor, uzay fark olmasi icin mutlaka bir kalit farki olmasi gerekir.
    Birde konusu gecen f1in 1 ustu supersport daha ustu cup/trofeo 2side pist odakli bu lastiklere orana bedava paralar, belki 10sene oncesinden bugunki rakamalrdan pahaliya aliyorduk.
    Iyi speclerde yapilmis coil, denge cubuklari, bushing olan yada performans tipi bir aracsa zaten bu seriler disinda lastik yok mecbur alinip gecilecek, ama sadece yay takilmis yeterli ayar kollari bile olmayan bir araba bu lastigin %100 performansini zaten kullanabilemez, heleki izmir istanbul asfaltinda zaten imkansiz, gunluk bir arabada cukur toz toprak toleransi yuksek bir lastik cok daha iyi is yapar gerisi anca lafta ben iyi kullaniyorum cup2 aldim taktimdan oteye gecebilemez.

Pilot super sport ve asm5i merak eden varsa seve seve arabama bindiririm ama ayni araba bile olsa sadece viraj demir cubugu farki ile ciddi anlamda perf farki olur, burda sudur budur yazmak sadece kisisel ongurden oteye gecebilemez.
    Benim arabam 500hp degil zaten gazlamiyorum gibi durum varsa zaten para vardi iyisi bu dediler aldik olur, nurburgring'de Petlaslar ilede bi dunya tur attim sonucta bisey olmadi gitigimiz gibi geri donebildik
    Konu G_TT_I tarafından (26-02-2020 Saat 22:25 ) değiştirilmiştir.

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu lastigin 225 40 18 ebatını sciroccoda kullanıyorum tanesi 550 tl'den almıstım 6 ay evvel sıfır daha once asymetric 3 kullanmıstım bu 1 tık daha kaliteli ve yol tutusu konforu deseni yanak deseni mükemmel bir lastik kesinlikle tavsiye ederim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler