User Tag List

3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Arkadan gelen tıkırtı ? Lutfen yardım

olcay_bora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Arkadan gelen tıkırtı ? Lutfen yardım

Hayırlı akşamlar herkese
    Mazda 626. Bozuk yolda arka sağdan ve soldan tıkır tıkır ses geliyor. Ustaya gittim amortisörler patlamıştır dedi.
    Ama sorun şu ki, bozuk yolda o tikirti sesi gelirken hafifçe ayagim frene dokunup ilerledigimde o ses kesiliyor. O zaman fren sisteminde bir sorun var düşüncesi geldi aklıma. Ve iyiki usta dedi diye amortisöre para vermemişim dedim. Arkalar disk fren ve merkezleriyle balatalari gecen ay degisti.
    Peki bu sorun neyden olabilir?

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Balatalar yerine oturmamış olabilir mi ki acaba, bozuk yolda yerinden oynuyordur, frene dokununca yerine oturuyordur. Zor bir ihtimal ama bakılabilir. Bir aracımda arka balataları kendim değiştirdiğimde başıma gelmişti de balatayı yerinde tutan gergin parçayı yerine oturtmayı unutmuştum sanırım basit bir şeydi

Düz mantık: boşta duran sallanan bir parça arayacaksınız, frenleri değiştirdiğiniz yerde bir baksınlar.

olcay_bora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Balatalar yerine oturmamış olabilir mi ki acaba, bozuk yolda yerinden oynuyordur, frene dokununca yerine oturuyordur. Zor bir ihtimal ama bakılabilir. Bir aracımda arka balataları kendim değiştirdiğimde başıma gelmişti de balatayı yerinde tutan gergin parçayı yerine oturtmayı unutmuştum sanırım basit bir şeydi

Düz mantık: boşta duran sallanan bir parça arayacaksınız, frenleri değiştirdiğiniz yerde bir baksınlar.
    Dediginizi arastirdim toyotasi olan biri somine silikonu ile kaliperi balataya yapistirinca ses kesilmis. Aslinda benim balatayi usta degistirmisti ama onceden de ses vardi sonradanda acaba bendr yapistirarak mi cozum arasam

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler