User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
75 sonuçtan 58 ile 75 arası

Konu: Rot Balans ayarı hakkında video

volume81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AlpEren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ustamiz kesinlikle atlamaz ama egerki eminseniz kontrol etmedigine ve rotla ilgili bundan sebep problem varsa buyrun gelin tekrar kontrol edelim hatta size rot balans hediye edeyim baska araciniza bizden kaynakli bir durum varsa.

Musteri memnuniyeti herseyden once benim icin
    benim punto'da da sağa çekme vardı rot ayarı yapıldı ancak halen devam ediyor, Kayışdağı tarafındayım müsait olduğumda geleceğim bende

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AlpEren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ustamiz kesinlikle atlamaz ama egerki eminseniz kontrol etmedigine ve rotla ilgili bundan sebep problem varsa buyrun gelin tekrar kontrol edelim hatta size rot balans hediye edeyim baska araciniza bizden kaynakli bir durum varsa.

Musteri memnuniyeti herseyden once benim icin
    Ben "lastik basınçlarına neden bakmadınız" diye sorduğumda ustanız bana "lastikler şu an sıcak. Ben basıncını indirirsem lastik soğuyunca basınç daha da iner" dedi ve kontrol etmedi.
    Aklıma yatmadı ama birşey demedim.
    Sonuçta sokak arası bir rot ayarında değil, bu işi ciddi yapan, yarış geçmişi olan bir garajda idim.
    Çarşamba öğlen saati geldim, benden önce bir maserati vardı, kredi kartı ile ödedim ücreti.
    Belki hatırlarsınız.
    Arabayı biraz süreyim, çekme olursa gelirim elbet.

PS: Hatta konuşmalarımızı çalışanlarınıza da sorabilirsiniz. Arabanın plastik karter korumasını da sökerek altına bakmıştık. Bunu hatırlarlar.
    Okumadan imzalamam.....

AlpEren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben "lastik basınçlarına neden bakmadınız" diye sorduğumda ustanız bana "lastikler şu an sıcak. Ben basıncını indirirsem lastik soğuyunca basınç daha da iner" dedi ve kontrol etmedi.
    Aklıma yatmadı ama birşey demedim.
    Sonuçta sokak arası bir rot ayarında değil, bu işi ciddi yapan, yarış geçmişi olan bir garajda idim.
    Çarşamba öğlen saati geldim, benden önce bir maserati vardı, kredi kartı ile ödedim ücreti.
    Belki hatırlarsınız.
    Arabayı biraz süreyim, çekme olursa gelirim elbet.

PS: Hatta konuşmalarımızı çalışanlarınıza da sorabilirsiniz. Arabanın plastik karter korumasını da sökerek altına bakmıştık. Bunu hatırlarlar.
    Usta dogru olani soylemis, sicak lastigin basinci artar soguyunca havasi duser sicak lastigin havasini indirdiginizde lastik soguyunca ilk olmasi gerekeninde altina iner. Normalinden fazla basinc varsa icinde sicak lastik icin konusuyorum lastik hacimsel olarak daha da buyumez sadece sertligi artacaktir. Buda arabanin rot aci ayarlarini yapmaya engel bir durum degildir.

Bunu piste vs girenler cok iyi bilir. Piste girmeden lastik havalarini indiririz daha sonra gazlarken yuksek sicaklik ve basinca ulasir. Sogutma turunda bu sicaklik ve basinc duser. Bir kac saat daha soguduktan sonra basinclar iyice asagi duser ve en son herkes pistten cikarken havalarini yukseltir.

Ustamiz aslinda dogru mantikla is yapmis ancak iciniz rahat etmesi ve memnuniyet acisindan her zaman ucretsiz kontrol hakkiniz mevcut , butun musterilerimiz icin gecerlidir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı volume81 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim punto'da da sağa çekme vardı rot ayarı yapıldı ancak halen devam ediyor, Kayışdağı tarafındayım müsait olduğumda geleceğim bende
    Tabiki bekleriz her zaman

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Her işte olduğu gibi bu rot işinde de iyi usta bulmak çok zor. Senelerce maslak içinde orada burada yaptırıp memnunum zannediyordum ama taa ki Hunter'a gitmeye başlayana kadar. Tek dezavantajı çok yoğunlar. Erken gidilmezse ciddi vakit beklemek gerekiyor.

Anadolu yakasına geçtiğim bir gün sgs'ye de uğramak istiyorum, her şey son teknoloji ve titiz çalışıyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her işte olduğu gibi bu rot işinde de iyi usta bulmak çok zor. Senelerce maslak içinde orada burada yaptırıp memnunum zannediyordum ama taa ki Hunter'a gitmeye başlayana kadar. Tek dezavantajı çok yoğunlar. Erken gidilmezse ciddi vakit beklemek gerekiyor.

Anadolu yakasına geçtiğim bir gün sgs'ye de uğramak istiyorum, her şey son teknoloji ve titiz çalışıyorlar.

Her zaman bekleriz ��

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yeni arkadaşın kayınpederine alınan mazda 3'ün rot ayarını yapmak üzere gittik çayımız bitene kadar iş bitmişti. Kendi aracıma daha nasip olamadı girmek

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ޞimdiye kadar gördüğüm en profesyonel en iyi ve yeni cihazlara sahip rot balans servisi SGS otomotiv lastik...

Ataşehir bana çok uzak olsa da tek adresim SGS artık
    Aracıma 4 yeni jant montajı + rot ayarı yapıldı
    Lastiği janta takarken kesinlikle janta temas eden yara verebilen bir unsur yok
    Bilen bilir sıradan rot ayar cihazları tekere monte edilirken o sivri tırnak kısımları jant ve lastiğin arasına yerleştiriliyor ve bir şekilde jantın boyasına zarar veriyor
    SGS de ise rot ayar cihazı Hunter Hawk Eye Elite acaip hassas bir cihaz ve aparatları tekere takılırken lastiği arkadan kavrıyor janta zarar verme ihtimali yok.
    Rot ayarı yapan usta bilgili işini ve müşteriyi dinleyerek yapıyor, diğer ustalar da titiz ve dikkatli çalışıyorlardı

Binlerce liralık jantları böyle yeni ekipmanlara sahip bir mekan var iken levye ile taktırmak bana ters geliyor, hunter maslak ise sevmiyorum gitmem daha
    Konu tuFAN tarafından (12-09-2020 Saat 18:53 ) değiştirilmiştir.

erdem325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu titiz rot-balans yerlerinin ankara muadilleri nerelerdir?
    If you have no LAG, you have no turbo..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir de şöyle dışı plastik olan teker sökme lokmalardan olsa SGSde tam olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tuFAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şžimdiye kadar gördüğüm en profesyonel en iyi ve yeni cihazlara sahip rot balans servisi SGS otomotiv lastik...

Ataşehir bana çok uzak olsa da tek adresim SGS artık
    Aracıma 4 yeni jant montajı + rot ayarı yapıldı
    Lastiği janta takarken kesinlikle janta temas eden yara verebilen bir unsur yok
    Bilen bilir sıradan rot ayar cihazları tekere monte edilirken o sivri tırnak kısımları jant ve lastiğin arasına yerleştiriliyor ve bir şekilde jantın boyasına zarar veriyor
    SGS de ise rot ayar cihazı Hunter Hawk Eye Elite acaip hassas bir cihaz ve aparatları tekere takılırken lastiği arkadan kavrıyor janta zarar verme ihtimali yok.
    Rot ayarı yapan usta bilgili işini ve müşteriyi dinleyerek yapıyor, diğer ustalar da titiz ve dikkatli çalışıyorlardı

Binlerce liralık jantları böyle yeni ekipmanlara sahip bir mekan var iken levye ile taktırmak bana ters geliyor, hunter maslak ise sevmiyorum gitmem daha
    Guzel yorumlariniz icin cok tesekkur ederim

Bijon anahtari etrafi plastik olandan bizde de mevcut lakin metal olanin da plastik olaninda cizme riski her zaman var sonucta onlar da sert plastik ve sokme aparati yuksek hizda ceviriyor onu. Aldik onlardan da ancak mukavemetleri pek kuvvetli degil cabucak dis plastigi kiriliyor.

Hassas nokta o lokmayi bijona takarken duzgun takmak ve jant bosa ciktigi zaman dusurmeden cekerek almak gerekir ve bizim en cok dikkat ettigimiz noktada odur. Yapilan hatalarin en buyuklerinden biride budur. Jant sokulunca usta tutmaz ve jant toz sacinin uzerine duser ve yamultur. Biz cok titizizdir bu konularda. Dilerseniz ozellikle isterseniz diger lokma ile sokun diye mevcut oda tabiki sizin isteginiz uzerine disi plastik olanla da sokebiliriz ama guvenin bana ustanin titizligi daha onemli orda

dark_crow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Fatih06ank Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün maslaktaydım, bilseydim uğrardım. üstad sen sonucu bildirirsen, ben de orayı deneyeceğim...
    Cumartesi sabah Hunter da bütün sorunlarım çözüldü.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de bugün öğlene doğru SGS Alperen'in yanına uğradım. Rot ayarı yapalım düzelsin derken,

Lastikte balon vardı, aynısından sıfır 1 adet aldım değişti,
    Sol arka jantta yamukluk varmış düzeltildi,
    Rot ayarı berbat durumdaymış düzeltildi,
    4 lastik balansı yeniden yapılıp 32 hava basıldı o da tamam,
    Bir de son olarak hiç bir lastikçide görmediğim bir balans makinesi ile 4 tekerin yüzeyi kontrol edilip, hangi tekerin hangi poryaya takılacağı belirleniyor ki araba lastik yüzünden sağa sola çekmesin diye sanırım. Onun da ayarı yapıldı.
    Otobanda denedim OK gibi gidiyor maşallah.

Ayrıca Alperen de dahil, tüm personel gayet güleryüzlü, sorduğum her soruyu detaylı olarak cevapladılar. Bana çok uzak dahi olsa bu işler için gideceğim tek adrestir kendileri...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dark_crow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cumartesi sabah Hunter da bütün sorunlarım çözüldü.
    Geçmiş olsun, benimkini de SGS Alperen çözdü saolsun.

KOSEREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @AlpEren özelden konuştuk hatırlarsan,geçen hafta 100 tl ye rot ayarı yaptıran arkadaşlar olmuş bu konuya yazan. Bana yapılan fiyatlandırma ile alakalı bir hata var sanırım,kontrol eder misin?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @AlpEren özelden konuştuk hatırlarsan,geçen hafta 100 tl ye rot ayarı yaptıran arkadaşlar olmuş bu konuya yazan. Bana yapılan fiyatlandırma ile alakalı bir hata var sanırım,kontrol eder misin?
    Merhabalar rot ayar ucretimiz 150tl bu kdv haric fiyattir bazi araclarin arkalarinda rot ayari mevcut degil oyuzden fiyatlar degisiklik gosterebiliyor yanlis anlasilma olmasin lutfen

TechTurkey M_PROJECT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erdem325 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu titiz rot-balans yerlerinin ankara muadilleri nerelerdir?
    Dayi rot balans sasmaz
    Straights are for fast cars, but turns are for fast drivers!

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kışlıklardan sonra geliriz artık

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler