User Tag List

Sayfa 4/7 ÝlkÝlk ... 23456 ... SonSon
117 sonuçtan 58 ile 76 arasý

Konu: Rot Balans ayarý hakkýnda video

volume81 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    32
    Þehir
    Ýstanbul/Ataþehir
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý AlpEren Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ustamiz kesinlikle atlamaz ama egerki eminseniz kontrol etmedigine ve rotla ilgili bundan sebep problem varsa buyrun gelin tekrar kontrol edelim hatta size rot balans hediye edeyim baska araciniza bizden kaynakli bir durum varsa.

Musteri memnuniyeti herseyden once benim icin
    benim punto'da da saða çekme vardý rot ayarý yapýldý ancak halen devam ediyor, Kayýþdaðý tarafýndayým müsait olduðumda geleceðim bende

Þehir
    TÜRKÝYE/ÝSTANBUL
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý AlpEren Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ustamiz kesinlikle atlamaz ama egerki eminseniz kontrol etmedigine ve rotla ilgili bundan sebep problem varsa buyrun gelin tekrar kontrol edelim hatta size rot balans hediye edeyim baska araciniza bizden kaynakli bir durum varsa.

Musteri memnuniyeti herseyden once benim icin
    Ben "lastik basýnçlarýna neden bakmadýnýz" diye sorduðumda ustanýz bana "lastikler þu an sýcak. Ben basýncýný indirirsem lastik soðuyunca basýnç daha da iner" dedi ve kontrol etmedi.
    Aklýma yatmadý ama birþey demedim.
    Sonuçta sokak arasý bir rot ayarýnda deðil, bu iþi ciddi yapan, yarýþ geçmiþi olan bir garajda idim.
    Çarþamba öðlen saati geldim, benden önce bir maserati vardý, kredi kartý ile ödedim ücreti.
    Belki hatýrlarsýnýz.
    Arabayý biraz süreyim, çekme olursa gelirim elbet.

PS: Hatta konuþmalarýmýzý çalýþanlarýnýza da sorabilirsiniz. Arabanýn plastik karter korumasýný da sökerek altýna bakmýþtýk. Bunu hatýrlarlar.
    Okumadan imzalamam.....

AlpEren - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý DOHC Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ben "lastik basýnçlarýna neden bakmadýnýz" diye sorduðumda ustanýz bana "lastikler þu an sýcak. Ben basýncýný indirirsem lastik soðuyunca basýnç daha da iner" dedi ve kontrol etmedi.
    Aklýma yatmadý ama birþey demedim.
    Sonuçta sokak arasý bir rot ayarýnda deðil, bu iþi ciddi yapan, yarýþ geçmiþi olan bir garajda idim.
    Çarþamba öðlen saati geldim, benden önce bir maserati vardý, kredi kartý ile ödedim ücreti.
    Belki hatýrlarsýnýz.
    Arabayý biraz süreyim, çekme olursa gelirim elbet.

PS: Hatta konuþmalarýmýzý çalýþanlarýnýza da sorabilirsiniz. Arabanýn plastik karter korumasýný da sökerek altýna bakmýþtýk. Bunu hatýrlarlar.
    Usta dogru olani soylemis, sicak lastigin basinci artar soguyunca havasi duser sicak lastigin havasini indirdiginizde lastik soguyunca ilk olmasi gerekeninde altina iner. Normalinden fazla basinc varsa icinde sicak lastik icin konusuyorum lastik hacimsel olarak daha da buyumez sadece sertligi artacaktir. Buda arabanin rot aci ayarlarini yapmaya engel bir durum degildir.

Bunu piste vs girenler cok iyi bilir. Piste girmeden lastik havalarini indiririz daha sonra gazlarken yuksek sicaklik ve basinca ulasir. Sogutma turunda bu sicaklik ve basinc duser. Bir kac saat daha soguduktan sonra basinclar iyice asagi duser ve en son herkes pistten cikarken havalarini yukseltir.

Ustamiz aslinda dogru mantikla is yapmis ancak iciniz rahat etmesi ve memnuniyet acisindan her zaman ucretsiz kontrol hakkiniz mevcut , butun musterilerimiz icin gecerlidir.

Þehir
    istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý volume81 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    benim punto'da da saða çekme vardý rot ayarý yapýldý ancak halen devam ediyor, Kayýþdaðý tarafýndayým müsait olduðumda geleceðim bende
    Tabiki bekleriz her zaman

Low-Rider - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    38
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Her iþte olduðu gibi bu rot iþinde de iyi usta bulmak çok zor. Senelerce maslak içinde orada burada yaptýrýp memnunum zannediyordum ama taa ki Hunter'a gitmeye baþlayana kadar. Tek dezavantajý çok yoðunlar. Erken gidilmezse ciddi vakit beklemek gerekiyor.

Anadolu yakasýna geçtiðim bir gün sgs'ye de uðramak istiyorum, her þey son teknoloji ve titiz çalýþýyorlar.

Þehir
    istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Low-Rider Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Her iþte olduðu gibi bu rot iþinde de iyi usta bulmak çok zor. Senelerce maslak içinde orada burada yaptýrýp memnunum zannediyordum ama taa ki Hunter'a gitmeye baþlayana kadar. Tek dezavantajý çok yoðunlar. Erken gidilmezse ciddi vakit beklemek gerekiyor.

Anadolu yakasýna geçtiðim bir gün sgs'ye de uðramak istiyorum, her þey son teknoloji ve titiz çalýþýyorlar.

Her zaman bekleriz ��

_opeth - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    39
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yeni arkadaþýn kayýnpederine alýnan mazda 3'ün rot ayarýný yapmak üzere gittik çayýmýz bitene kadar iþ bitmiþti. Kendi aracýma daha nasip olamadý girmek

Yaþ
    39
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Þžimdiye kadar gördüðüm en profesyonel en iyi ve yeni cihazlara sahip rot balans servisi SGS otomotiv lastik...

Ataþehir bana çok uzak olsa da tek adresim SGS artýk
    Aracýma 4 yeni jant montajý + rot ayarý yapýldý
    Lastiði janta takarken kesinlikle janta temas eden yara verebilen bir unsur yok
    Bilen bilir sýradan rot ayar cihazlarý tekere monte edilirken o sivri týrnak kýsýmlarý jant ve lastiðin arasýna yerleþtiriliyor ve bir þekilde jantýn boyasýna zarar veriyor
    SGS de ise rot ayar cihazý Hunter Hawk Eye Elite acaip hassas bir cihaz ve aparatlarý tekere takýlýrken lastiði arkadan kavrýyor janta zarar verme ihtimali yok.
    Rot ayarý yapan usta bilgili iþini ve müþteriyi dinleyerek yapýyor, diðer ustalar da titiz ve dikkatli çalýþýyorlardý

Binlerce liralýk jantlarý böyle yeni ekipmanlara sahip bir mekan var iken levye ile taktýrmak bana ters geliyor, hunter maslak ise sevmiyorum gitmem daha
    Konu tuFAN tarafýndan (12-09-2020 Saat 18:53 ) deðiþtirilmiþtir.

erdem325 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    37
    Þehir
    ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu titiz rot-balans yerlerinin ankara muadilleri nerelerdir?
    If you have no LAG, you have no turbo..

Yaþ
    39
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir de þöyle dýþý plastik olan teker sökme lokmalardan olsa SGSde tam olur

Þehir
    istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý tuFAN Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Þžimdiye kadar gördüðüm en profesyonel en iyi ve yeni cihazlara sahip rot balans servisi SGS otomotiv lastik...

Ataþehir bana çok uzak olsa da tek adresim SGS artýk
    Aracýma 4 yeni jant montajý + rot ayarý yapýldý
    Lastiði janta takarken kesinlikle janta temas eden yara verebilen bir unsur yok
    Bilen bilir sýradan rot ayar cihazlarý tekere monte edilirken o sivri týrnak kýsýmlarý jant ve lastiðin arasýna yerleþtiriliyor ve bir þekilde jantýn boyasýna zarar veriyor
    SGS de ise rot ayar cihazý Hunter Hawk Eye Elite acaip hassas bir cihaz ve aparatlarý tekere takýlýrken lastiði arkadan kavrýyor janta zarar verme ihtimali yok.
    Rot ayarý yapan usta bilgili iþini ve müþteriyi dinleyerek yapýyor, diðer ustalar da titiz ve dikkatli çalýþýyorlardý

Binlerce liralýk jantlarý böyle yeni ekipmanlara sahip bir mekan var iken levye ile taktýrmak bana ters geliyor, hunter maslak ise sevmiyorum gitmem daha
    Guzel yorumlariniz icin cok tesekkur ederim

Bijon anahtari etrafi plastik olandan bizde de mevcut lakin metal olanin da plastik olaninda cizme riski her zaman var sonucta onlar da sert plastik ve sokme aparati yuksek hizda ceviriyor onu. Aldik onlardan da ancak mukavemetleri pek kuvvetli degil cabucak dis plastigi kiriliyor.

Hassas nokta o lokmayi bijona takarken duzgun takmak ve jant bosa ciktigi zaman dusurmeden cekerek almak gerekir ve bizim en cok dikkat ettigimiz noktada odur. Yapilan hatalarin en buyuklerinden biride budur. Jant sokulunca usta tutmaz ve jant toz sacinin uzerine duser ve yamultur. Biz cok titizizdir bu konularda. Dilerseniz ozellikle isterseniz diger lokma ile sokun diye mevcut oda tabiki sizin isteginiz uzerine disi plastik olanla da sokebiliriz ama guvenin bana ustanin titizligi daha onemli orda

dark_crow - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    35
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Fatih06ank Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Dün maslaktaydým, bilseydim uðrardým. üstad sen sonucu bildirirsen, ben de orayý deneyeceðim...
    Cumartesi sabah Hunter da bütün sorunlarým çözüldü.

Yaþ
    39
    Þehir
    istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de bugün öðlene doðru SGS Alperen'in yanýna uðradým. Rot ayarý yapalým düzelsin derken,

Lastikte balon vardý, aynýsýndan sýfýr 1 adet aldým deðiþti,
    Sol arka jantta yamukluk varmýþ düzeltildi,
    Rot ayarý berbat durumdaymýþ düzeltildi,
    4 lastik balansý yeniden yapýlýp 32 hava basýldý o da tamam,
    Bir de son olarak hiç bir lastikçide görmediðim bir balans makinesi ile 4 tekerin yüzeyi kontrol edilip, hangi tekerin hangi poryaya takýlacaðý belirleniyor ki araba lastik yüzünden saða sola çekmesin diye sanýrým. Onun da ayarý yapýldý.
    Otobanda denedim OK gibi gidiyor maþallah.

Ayrýca Alperen de dahil, tüm personel gayet güleryüzlü, sorduðum her soruyu detaylý olarak cevapladýlar. Bana çok uzak dahi olsa bu iþler için gideceðim tek adrestir kendileri...

Yaþ
    39
    Þehir
    istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý dark_crow Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Cumartesi sabah Hunter da bütün sorunlarým çözüldü.
    Geçmiþ olsun, benimkini de SGS Alperen çözdü saolsun.

KOSEREN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    32
    Þehir
    istanblue
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @AlpEren özelden konuþtuk hatýrlarsan,geçen hafta 100 tl ye rot ayarý yaptýran arkadaþlar olmuþ bu konuya yazan. Bana yapýlan fiyatlandýrma ile alakalý bir hata var sanýrým,kontrol eder misin?

Þehir
    istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý KOSEREN Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    @AlpEren özelden konuþtuk hatýrlarsan,geçen hafta 100 tl ye rot ayarý yaptýran arkadaþlar olmuþ bu konuya yazan. Bana yapýlan fiyatlandýrma ile alakalý bir hata var sanýrým,kontrol eder misin?
    Merhabalar rot ayar ucretimiz 150tl bu kdv haric fiyattir bazi araclarin arkalarinda rot ayari mevcut degil oyuzden fiyatlar degisiklik gosterebiliyor yanlis anlasilma olmasin lutfen

TechTurkey M_PROJECT - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    39
    Þehir
    New York
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý erdem325 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bu titiz rot-balans yerlerinin ankara muadilleri nerelerdir?
    Dayi rot balans sasmaz
    Straights are for fast cars, but turns are for fast drivers!

Kadyr - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    35
    Þehir
    istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kýþlýklardan sonra geliriz artýk

Yaþ
    39
    Þehir
    istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Fatih06ank Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ben de bugün öðlene doðru SGS Alperen'in yanýna uðradým. Rot ayarý yapalým düzelsin derken,

Lastikte balon vardý, aynýsýndan sýfýr 1 adet aldým deðiþti,
    Sol arka jantta yamukluk varmýþ düzeltildi,
    Rot ayarý berbat durumdaymýþ düzeltildi,
    4 lastik balansý yeniden yapýlýp 32 hava basýldý o da tamam,
    Bir de son olarak hiç bir lastikçide görmediðim bir balans makinesi ile 4 tekerin yüzeyi kontrol edilip, hangi tekerin hangi poryaya takýlacaðý belirleniyor ki araba lastik yüzünden saða sola çekmesin diye sanýrým. Onun da ayarý yapýldý.
    Otobanda denedim OK gibi gidiyor maþallah.

Ayrýca Alperen de dahil, tüm personel gayet güleryüzlü, sorduðum her soruyu detaylý olarak cevapladýlar. Bana çok uzak dahi olsa bu iþler için gideceðim tek adrestir kendileri...
    tam 2.5 saat boyunca o kadar güzel ayar yapmýþlardý ki aracým fabrikadan çýktýðý gibi ok gibi olmuþtu maþallah.... Derken dün akþam 50km hýzla içi su dolu bir çukura girdim sað ön ve sað arka küt küt vurdu çýktý, þu an direksiyon düz araba sola kayýyor, Allah'ýn cezasý bi aptal çukur yüzünden tüm emeklerimiz boþa gitti. En kýsa sürede tekrar Alperen'in yanýna gideceðim...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an 1 kullanýcý var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler